Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

!test WytrzymaŁoŚci (sony Mdr-ex71sl)


dagio

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jaki wpływ ma miejsce kupna słuchawek. ja np. kupiłem w Danii w Kopenhadze po 550 koron (ok 280zł) jakieś pół roku temu. Wiem, że dania jest droga, jednak sprzęt elektroniczny (jak ciuchy:)) kosztuje tyle samo, co w Polsce. Ale cena moich Ex'ów znacznie przewyższała ceny z USA czy u nas. Może dlatego, że wykonanie ich jest solidniejsze? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no, mają jedną może dwie fabryki max... i wcale nie jest tak że w jednej robią "dla USA i zachodu" a w drugiej "dla Polski i krajów trzeciego świata" z gorszych materiałów... to są te same słuchawki zapakowane w kartoniki z różnymi nadrukami (znaczy różnią się językiem jakim są opatrzone) ;]

a różnice cen wynikają z różnej "polityki lokalnej", marż etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak sie te Soniaki (ex71) trzymaja sie w uchu? Przymierzam sie do jakichs nowych słuchawek, ale nie trafiłem jeszcze na pchełki, ktore moglbym komfortowo nosic w uchu, juz nie mowiac o bieganiu, jezdzeniu na rowerze (jakies felerne uszy mam chyba <_<, albo nie umiem dobrze kabla sobie puscic :)) . I teraz nie chcialbym wydac 190 zl na cos, co bedzie sie zachowywalo podobnie. Moze kupic ex81?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Może i druciki w środku są wytrzymałe ,ale pancerzyk odchodzący z tego srebrnego coś do słuchawek jest totalnie do dupy. Mam słuchawki od ok 4 miechów. Dbam o nie jka o świętą krowę ,a tu w szkole ni z gruchy nie z pietruchy patrze ....i widzę goły drucik na wierzchu :( . Oglądam cały kabel i od tego srevrnego coś do słuchawek kabel jest cały zmasakrowany... jakbym go miętosił i hardkorowo używał przynajmniej rok... Wróciłem do domu kabelek połącżyłem taśmą izolacyją. Nie wygląda najgorzej. Ważne że działa. Ja tak dalej pójdzie to będe miał taśmę izolacyją zamiast kabelka :angry: . Co więcej jak naklejałem taśmę przceiłem niechcący kabelek paznokciem :blink: . Te kabelki są z plasteliny czy co?! Dziwne jest to ,że kabelek odchodzący od srebrnego gówienka do słucahwek jest inny niż ten odchodzący do pluga. Ten odchodzący do pluga jest w idealnym stanie ,a ten drugi w stanie nieciekawym...

No to moje nie mają jeszcze miesiąca (!), a kabelek już się, jak by zmechacił w miejscu w którym przekładam je z tyłu i leżą sobie na karku (na skórze). Próbowałem go przemyć, ale to nic nie daje, ten odcinek kabelka wygląda dokładnie jak z plasteliny i nie jest już tak sztywny jak pozostała jego część. Boje się co się stanie po dłuższym czasie użytkowania.

Zabieram je codziennie do pracy i mam na sobie przez jakieś 2 godziny. Już myślałem że będę zmuszony oblepić go jakąś taśmą, ale jak to będzie wyglądało... na razie nie będę ich "ratował", zobaczę co się będzie działo :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a kabelek już się, jak by zmechacił w miejscu w którym przekładam je z tyłu i leżą sobie na karku (na skórze).

Ta osłonka chyba nie lubi kontaktu z ludzką skórą (albo, co bardziej prawdopodobne, z potem) ... nosiłem je dokładnie tak samo, ale odkąd to zauważyłem, przestałem przekładać kabelek od prawej słuchawki za głową i noszę go z przodu (od tamtej pory nie wygląda już gorzej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ja zwykle mam słuchawki przewieszone przez szyję, ok 7H dziennie... Jakby sie takie cyrki miały dziać z mx'ami jak z exami to dziekuje (może akcja Forza ze zmiana kabli się powiedzie :] ... ale szczerze wątpie...). KHRoN, wszędzie mówisz o dobrej jakości materiałów w 51... może to przypadek, przecież Immanuel też jest zadowolony ze swoich exów i wcale mu sie kable nie rozlatują choć ma 71...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... może to przypadek, przecież Immanuel też jest zadowolony ze swoich exów i wcale mu sie kable nie rozlatują choć ma 71...

Osłonki nie rozleciały się, ale materiał zrobił się bardzo plastyczny (wcześniej był dosyć sztywny) ... ale oczywiście mogła trafić się jakaś nowsza, felerna, partia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przestane czytac chyba to forum, bo nigdy nie kupie

sluchawek. :P Bo co chwile zmieniam model ktory chce kupic.

Juz bylem przekonany do ex71, a tu znowu jakies niepokojace

glosy sie pojawily. :o

 

Ale mimo wszystko zaryzykuje chyba z 71'kami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że kup 71'nki. Nie wiem jak wytłumaczyć to, że niektórym się jakos czybciej ścierają kabelki:( ale ja już 8 miesiąc katuję je (kilka godzin dziennie - i nie powiem, żebym mało się pocił - szczególnie latem podczas biegania) i nic jak do tej pory dziwnego nie zauważyłem. Cały czas mówie tylko, że kupiłem je w Danii i może dlatego tak dobrze sie trzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił się plastyczny... a co, ma skrzepnąć na kamień? ;]

 

... nie wiem co wy robicie ze słuchawkami, ale jakoś poza tym jednym przypadkiem nie słyszałem żeby komuś "osłonka została w ręce", a kilka znajomych mi osób ma te słuchawki i wcale się z nimi nie obchodzi jak z jajkiem... :]

 

nie wiem, niech każdy sobie myśli co chce - takie prawo :) - ale ja nic do masywności EXów nie mam, a wręcz przeciwnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił się plastyczny... a co, ma skrzepnąć na kamień? ;]

 

... nie wiem co wy robicie ze słuchawkami, ale jakoś poza tym jednym przypadkiem nie słyszałem żeby komuś "osłonka została w ręce", a kilka znajomych mi osób ma te słuchawki i wcale się z nimi nie obchodzi jak z jajkiem... :]

 

nie wiem, niech każdy sobie myśli co chce - takie prawo :) - ale ja nic do masywności EXów nie mam, a wręcz przeciwnie :)

Pojawiam się po długiej przerwie... i widzę że moj temat cieszy się powowdzeniem ;)

otóż ex z fotek leżą gdzieś w kącie, zakupiłem nowe, we Francji, i właśnie po jakichś 4 miesiącach

używania kabelek na szyi szlag trafił. Dokładnie to co opisują poprzednicy, zrobiła się z niego

plastelina. najgorsze ze przewód wyszedł bokiem na długości jakichś 10cm, więc użyłęm sporo taśmy izolacyjnej, co wyglądowi ani elastyczności nie przysłużyło...

 

LIPA!!! po raz trzeci TYCH słóchawek osobiście nie kupię, możliwe że pokuszę się o N1, których

wtyki uszne podobne są do 51, ale mają dodatkowy pałąk na szyję.. to co zrobiło Sony z tym

materiałem na izolację to żenada.

 

Od razu przypomniał mi się proces ogośtam w USA, co to podał iPoda do sądu, że nowe playery

mają ****ianą powłokę na wyświetlaczu, która rysuje się niemal od paznokcia. W podobny

sposób Sony zchrzaniło sprawę. Przede wszystkim ten kabelek jest chropowaty (jak gumka do

ścierania) a nie śliski. Przez to właśnie wszelkie ruchy głową, gdy kabelek spoczywa na szyi,

narażają go na duże obciążenia (wyciągany jest) a dodatkowo taka powierzchnia jakby łatwiej

wchłania pot. Teraz przy zakupie będę właśnie zwracał uwagę na to, czy kabelek nie jest zbyt

elastyczny i zbyt chropowaty. To tyle w tej kwestii. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności