Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Powitalnia.


Somi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

 

 

iPhone 6s Plus via Tapatalk

 

Witaj.

Pozostaje mi tylko zacytować Kerebrona :

 

 

Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję walnąć taki olbrzymiasty banner na górze forum:

 

Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie...

Podoba mi się to z head fi, w punkt:

 

 

 

Welcome to Head-Fi, sorry about your wallet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... No proszę, opuściłem taki ważny temat...

To ja też się przywitam w takim razie.

Klimaty audio interesują mnie od kilkunastu lat chyba, zaczęło się od tannoyów m2.5 z wintadżowym piecykiem h/k, a potem już jakoś poszło, obecny stan w sygnaturce.

In progress mam obecnie podmiankę monobloków na DIYową hybrydę z Krakowa (Haiku Bright) w wersji power amp w klasie A, a w słuchawkach rozważam wymianę opampa w xcansie na coś egzotycznego, tudzież na dziś szukam głównie otwartych lub półotwartych słuchawek do toru stacjonarnego (focale są fajne, ale jednak wolę otwarte i wokółuszne) z priorytetami w postaci analitycznosci i sceny, subsoniczny bas tez mile widziany.

Muzycznie - od muzyki dawnej, przez folk (zwłaszcza nordycki), elektronikę (Depeche Mode), indie pop i prawie każdy rock, industrial (NIN) do metalu ze spektrum raczej techniczno ambitnego (od Toola przez Opetha do Meshuggah, Necrophagista, Rings of Saturn i Cryptopsy), nie słucham chyba tylko disco polo i szeroko pojętych "czarnych" klimatów w każdym wykonaniu (wyjątkiem jest Tricky of kors, tudzież metale kolorowe z Living Colour ;) ).

Poza audio - góry, medycyna (hobbystyczne i zawodowo), noże, troszkę Pentax i masa innych rzeczy :)

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstyd mi tez ze tego zaniechalem:(

jak zaczalem szukac sprzetu stereo to jakos wpadlem tez tu przez przypadek
nie powiem wielo mi to dalo i ciagle daje :)
na poczatku mialem technics 930 i jakis flagowy cdplayer -oddane dla ojca ciagle gra:)
pozniej zakupilem Onkyo TX-SR607 i harmana HK-TS 9 szal d..y :) ladnie filmy na tym szly ale stereo bylo bryndza z nedza.
Dojzalem chyba przez te wszystkie lata i postanowilem ze wezme stereo :)
Padlo na Audiolaba , i zagoscil 8300A i B&W CM6 S2
Napedzane to jest Raspberry Pi2 z IQaudio DAC+ i piCorePlayer na linuxie ( to robi za player +streamer podlaczonye do NASa na ktorym zainstalowalem Logitech Media Server 7.9)
W miedzyczasie doszedl 8300CD z DAC
a na biurko do kompa M-DAC+ (w drodze Musical Fidelity amp Balanced)
sluchawki mialy byc Beyery T5p v2 ale sie jakos przesunelo z realizacja w mp3store z winy dystrybutora
zamowilem z amazona DT150 maja byc w piatek:)
Narazie lece na Quart Phone 45x ktore nabylem na targu :) za chyba 5 funa:) (wymienione gabki w srodku i zrobiony rekabling na van damme XKE)
To chyba narazie tyle
Edytowane przez marcins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie kolegów!

Od dawna lubiłem posłuchać muzyki na dobrym sprzęcie ... jednak z racji pracy ( mało co w domu za to dużo w autku ) pieniążki szły na car audio. Teraz troszkę zmieniłem tryb życia - dużo rowerku, biegania i okazało się że bez muzyki no niby można .... ale co to za przyjemność. Tymczasowo za grajka robi telefon, słuchawki do treningów na początek kupione. Teraz tak czytam i czytam i już słyszę jak portfel zaczyna się trzęś ze strachu :D - no cóż lepiej dobrze niż tanio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu zacząłem bardziej interesować się zagadnieniem przenośnych odwracaczy (HI-FI, HI-END) ze względu na fakt że mój wysłużony iPod Classic po wieloletnim codziennym użytkowaniu (to już chyba z 7 lat) po woli zmierza ku upadkowi - jeszcze działa ale pojawiają się pewne symptomy przepracowania (np. problem z ładowaniem, pauzowanie muzyki w sytuacji poruszania się).

 

Pewnie niebawem nadejdzie ten dzień że całkowicie padnie. Poza tym chciałbym lepszej jakości dźwięku.

 

W wyniku większego zainteresowania tematem uświadomiłem sobie jak obszerne jest to zagadnienie i widzę że na tym forum zdobędę potrzebną wiedzę.

 

Jeśli pozwolicie, to proszę o podpowiedź, w którym miejscu forum zadać pytanie o to jak duża będzie różnica w odsłuchu gdy przesiądę się z iPod’a na dobry odtwarzacz (mam już swoich faworytów) ale ciekawi mnie czy będzie to zauważalna różnica (czy wręcz przepaść).

 

Nie chcę tutaj teraz rozpisywać się na temat czego słucham na czym itd. Zrobię to dopiero gdy wskażecie mi miejsce gdzie zadać takie pytanie. Czy w „Co kupić” czy w „HydePark” czy też gdzieś indziej.

 

Z góry dziękuję i liczę na wyrozumiałość dla nowego forumowicza.

 

Pozdrawiam,

 

Hladon

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Was wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu zacząłem bardziej interesować się zagadnieniem przenośnych odwracaczy (HI-FI, HI-END) ze względu na fakt że mój wysłużony iPod Classic po wieloletnim codziennym użytkowaniu (to już chyba z 7 lat) po woli zmierza ku upadkowi - jeszcze działa ale pojawiają się pewne symptomy przepracowania (np. problem z ładowaniem, pauzowanie muzyki w sytuacji poruszania się).

 

Pewnie niebawem nadejdzie ten dzień że całkowicie padnie. Poza tym chciałbym lepszej jakości dźwięku.

 

W wyniku większego zainteresowania tematem uświadomiłem sobie jak obszerne jest to zagadnienie i widzę że na tym forum zdobędę potrzebną wiedzę.

 

Jeśli pozwolicie, to proszę o podpowiedź, w którym miejscu forum zadać pytanie o to jak duża będzie różnica w odsłuchu gdy przesiądę się z iPod’a na dobry odtwarzacz (mam już swoich faworytów) ale ciekawi mnie czy będzie to zauważalna różnica (czy wręcz przepaść).

 

Nie chcę tutaj teraz rozpisywać się na temat czego słucham na czym itd. Zrobię to dopiero gdy wskażecie mi miejsce gdzie zadać takie pytanie. Czy w „Co kupić” czy w „HydePark” czy też gdzieś indziej.

 

Z góry dziękuję i liczę na wyrozumiałość dla nowego forumowicza.

 

Pozdrawiam,

 

Hladon

 

 

 

W "Co kupić". Wyszczególnij modele, swoje preferencje dźwiękowe i posiadane słuchawki.

 

(Porzućcie wszelką nadzieję ... Wy, którzy zakładacie Tutaj konto.)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, miło mi tutaj gościć.

Jak u większości tematyka audio interesuje mnie już trochę dłużej. Zaczęło się od HA poprzez HA diy. Następnie zabrałem się za CA, a ostatnio wpadłem na trop słuchawek ;)

Dzięki lekturze tego forum zdecydowałem się na recabling moim HD681, mimo pewnych trudności udało mi się całkiem zgrabnie to wykonać. mam nadzieję że i na tym forum będę się trochę udzielał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności