Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon D3


Gość Jacques La Fey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Jacques La Fey

Moje nadzieje:

- slod SD/SDHC

- wyświetlacz dotykowy 16:9 lub 16:10 co najmniej 3 cale

- line-in/out normalnie nie przez jakieś przejściówki

- wsparcie multiformatowe ..., MPC, OGM itp.

- sterowanie klawiszowe: >/||, >>, <<, +. -

- jakość dźwięku więcej niż przyzwoita, bez szumów, czysty dźwięk

 

Najlepiej byłoby zrobić flashowy A3, pomniejszony i o przedłużonym czasie pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne ze jeszcze nie udalo sie im dopracowac fw D2 a juz sa sluchy o D3... ludzie czekaja zeby pokazali co naprawde potrafi ten SoC w D2 a tymczasem coraz bardziej dziwnie sie traktuje userow - 2.5x poprawia tylko bledy a 3.5x dostaje nowe funkcje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

wtd nie jestem pracownikiem Cowon więc sobie nie przeczę. Odtwarzacz ma być mniejszy a an wielkość składa się suma wszystkich wymiarów ..., jeżeli więc będzie cieńszy i niższy a szerszy może się pomniejszyć ...

 

Nie wiem jak tam D2 działa ale od dawna o nim myślałem jako odtwarzaczu na długi czas, jednak negatywne opinie co do dźwięku mnie zniechęciły ..., czekam na Clipa 4GB i D3 ...

 

Myślę, że powinni dodać obsługę dodatkowych formatów, equalizer porządny itd ..., ale ten odtwarzacz miał od początku kilka poważnych wad (line-in przez jakieś mini USB, grubość, 4:3) więc poczekajmy na D3, dajmy szansę Cowon ..., z drugiej strony Spinn od iRiver także może być ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no akurat EQ jest porzadny i wiele lepszy niz w reszcie konkurencji poza Meizu. Oczywiscie Karmy i Vibeza tutaj nie wymieniam bo parametryczny EQ zdarza sie tylko raz na wiele lat. Poza tym D2 jest dobrym playerem o duzym potencjale jesli chodzi i o pojemnosc i o mozliwosci - z jednej strony mamy coraz tansze SDHC a z drugiej niestety Cowon troche nie daje rady - fakt do pewnego czasu dawanie wiekszej rozdzialki na TV-OUT zabilo by A2 ale teraz kiedy mamy A3 to juz nie ma sensu sztucznie limitowac D2. Sa problemy z tagami nadal, flash lite 3.0 mozna bez problemu wrzucic, mozna zrobic kopiowanie D2<->SDHC i poprawic ogolnie znane bledy i wtedy bylo by calkiem OK. Ja majac D2 teraz na prawde sobie go mimo wszystko chwale chociaz nie ukrywam ze szukam nowego playera nawet jako drugiego obok D2 ze wzgledu na chec zmian i czegos nowego - tak juz czlowiek czasem ma.

 

Aha dzwiekowo D2 + np SE530 czy HD595 to jest na prawde Ciekawe zestawienie - co do HD595 to nawet majkel przyznal ze nie gra to zle ;) Nadrabia mocno ergonomia a co do nowych doznan to w domu mozna sobie zestawic moonlighta i miec dzwiek polke wyzej... tylko niech Cowon w koncu potraktuje reszte swiata tak jak koreancow no i poprawi bugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne ze jeszcze nie udalo sie im dopracowac fw D2 a juz sa sluchy o D3... ludzie czekaja zeby pokazali co naprawde potrafi ten SoC w D2 a tymczasem coraz bardziej dziwnie sie traktuje userow - 2.5x poprawia tylko bledy a 3.5x dostaje nowe funkcje...

Spokojnie to że napisali na generation że za pół roku będzie, to może oznaczać tyle że budżet będą mieli dopięty i programiści będą nad nim zaczynać robotę :lol:

 

A tak serio, mi tam D2 odpowiada, ale clix też długo chyba nie cieszył się rynkiem bo go młodszy brat wysiudał i potem jakoś nikt nie wspominał clixa... :)

 

Pożyjemy zobaczymy miejmy nadzieję że jak już zaczęli robotę nad następcą to będzie to prawdziwy następca a nie tylko kosmetyka , bo tak to ja napewno nie przesiądę się na młodszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telechips zastosowany w D2 z tego co jakiś czas temu lookałem nie daje możliwości wyświetlania filmów większych niż 320x240.

 

Jasne, że Cowon mogł by zrobić softwareowe dekodowanie, ale wiemy, że to nie to.

 

I druga sprawa, i cowon i iriver, muszą zacząć się liczyć z chińskimi graczami. Rockchip 27xx to już bardzo potężny procek i trzech graczy już go dość mocno wdrożyło do użycia.

 

A wiem, że kilka mniejszych firm jak Onda, Hacha też już pracuje nad playerami opartymi o RC27xx.

 

Cowon będzie miało spory orzech do zgryzienia.... irivier sobie z tym lepiej poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mojego D2 nie zamierzam zmieniać dopuki sam nie zdechnie ;-) No chyba ze bedzie żył jeszcze kilka lat, wtedy zaczne myśleć o czymś innym, bo wtedy D2 to pewnie bedzie obciachem i starociem niemiłosiernym. Być może nie mam wysokich wymagań, ale jak dla mnie na dzień dzisiajszy to świetny player i nie wymieniłbym go na żaden inny :rolleyes: (ok, może tylko na wersje 8 GB ;) )

 

btw, czy nie byłoby fajnie zabrać swojego d2 na euro 2012?? :D

(...nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze fejki D3 w sieci, czyli "dopasiony" F2 :lol:

 

2002787249349173882_rs.jpg

 

Ciezko sposrod tego co sie tu i owdzie pisze, jak powiada mistrz Michalkiewicz, odcedzic "destylat", aczkolwiek podobno nowa maszyna Cowona ma odtwarzac hi-res video, czyli wiecej niz 320x240. Getz swego czasu podal, jakoby w produkcji nowych zabawek miano uzyc SoCa znanego min z D2, ktory nie pociagnie wiecej niz wzmiankowane 320x240, wiec o co kaman?

 

@ksy: Wiadomo, Chinska reprezentacja staje sie powaznym zawodnikiem, aczkolwiek po obczajeniu nowych zajawek zabawek Irivera, nasuwa mi sie refleksja, ze beda oni powoli dryfowali w strone niszy producenskiej pt "drogie gadzety dizajnerskie" przeznaczane raczej dla targetu obejmujacego synow i corki radzieckich oligarchow, nizli kieszen przecietnego eu middle class workera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i tak będzie, zobaczymy. Na dniach trafią do mnie plyaerki na nowym Rockchipie 27xx, zobaczymy co to finalnie może.

 

Ja czekam na wyniki finansowe Cowona za 2007 rok. Bo póki co robili fajne playery, ale skoku sprzedaży nie było. Pytanie czy D2 dał im jakiś skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fejki to jak obciachowy telefon z klapką. :P Na pewno nie będzie tak wyglądał. Co do SoCa - bardzo bym się cieszył, gdyby się Cowon i iRiver odstosunkowały od Telechipsa. Samsung to doświadczony w branży producent, był w clixie 1st gen., Meizu po niego sięga i ogg śmigają czyściutko, a Telechips 7xx - kaszana, 8xx nieco lepiej, ale jeszcze nie to. W sumie ratuje ich dobra obsługa AAC, tyle że iRiver nie był uprzejmy dodać obsługi AAC do clixa2. A szkoda. Mam nadzieję, że Cowon zacznie sięgać po poważniejszych i dłużej obecnych na rynku dostawców elektroniki niż Telechips, czyli np. NXP, Freescale albo Samsung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cos mi sie widzi, ze na nowego Cowona jeszcze troche poczekamy, tym bardziej, ze mp3player.de wlasnie zapowiedzial D2 w wersji 16GB... Jak mawiano w pewnym starym, polskim fimie:

 

-Rok...najmniej rok. To jest sprawa...

-Tak jest, to jest...rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie widzi, ze na nowego Cowona jeszcze troche poczekamy, tym bardziej, ze mp3player.de wlasnie zapowiedzial D2 w wersji 16GB... Jak mawiano w pewnym starym, polskim fimie:

Wow, myślałem że już od dawna jest D2 w wersji 16 GB, a przynajmniej kilka miesiecy temu chodziły słuchy, że ma sie takowy pojawić.

 

Swoja droga to nie wyobrażam sobie D3, który by trzymał krócej niż D2 na swojej baterii, a na to sie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam na godnego brzmieniowo następcę IFP799. Jeżeli byłby w wersji flash, to przynajmniej 4-8 GB i odtwarzanie w pełnym zakresie MP3, OGG i WMA (kupno + sprowadzenie F700 to jednak ciut za dużo jak na nasze warunki i jego możliwości). Natomiast jeżeli dyskowiec, to ze 2 rozsądne formaty bezstratne do tego. Firmy z modelu na model udoskonalają różne aspekty, ciągle zapominając o dźwięku. Przecież gdyby jakkiś rozsądny człowiek zobaczył po ile chodzą ifp'ki na aukcjach, to wiedziałby, że dobry dźwiękowo player byłby niezłą inwestycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fejki to jak obciachowy telefon z klapką. :P Na pewno nie będzie tak wyglądał. Co do SoCa - bardzo bym się cieszył, gdyby się Cowon i iRiver odstosunkowały od Telechipsa. Samsung to doświadczony w branży producent, był w clixie 1st gen., Meizu po niego sięga i ogg śmigają czyściutko, a Telechips 7xx - kaszana, 8xx nieco lepiej, ale jeszcze nie to. W sumie ratuje ich dobra obsługa AAC, tyle że iRiver nie był uprzejmy dodać obsługi AAC do clixa2. A szkoda. Mam nadzieję, że Cowon zacznie sięgać po poważniejszych i dłużej obecnych na rynku dostawców elektroniki niż Telechips, czyli np. NXP, Freescale albo Samsung.

 

Majkelu - Telechips prawdopodobnie wcale nie jest firmą samodzielną , tylko firmą córką Samsunga .

Zresztą jak zajrzysz na jej strony to możesz przeczytać , że ma ona status "MCU Design House

& partner company Samsung Electronics"

 

Gospodarka Koreii Południowej jest zresztą bardzo specyficzna ; to w ogóle kraj kilku wielkich koncernów

- zwanych czebolami , które kontrolują szereg firm-córek powiązanych zasadą wzajemnego posiadania akcji.

Te firmy często z "centali" są także bezpośrednio sterowane . Pewnie dlatego Samusng w swoich najdroższych

portable playerach ( YP-P2 ,YP- T10 ) moze pozwolić sobie na wykorzystywanie SoC-ów Telechipsa

, natomiast te tańsze ( YP-S5 , YP-S3 , YP-U3 ,YP-S2 ) oparte są o własny SoC Samsunga .

 

Wydaje sie zresztą , że Samsung w ostatnim czasie w dużej części przekazał produkcję i tworzenie software

dla własnych chipsetów przeznaczonych dla tego urządzeń portable ( z wyjątkiem telefonów )

innej swojej spółce -córce > firmie Meritech .

 

Ale najciekawsze , że właśnie ta spółka w listopadzie ubiegłego roku wypuściła na rynek swój pierwszy

(i do tej pory jedyny ) DAP/PMP > model oznaczony jako M35 .... bynajmniej nie na platformach Samsunga

który teraz sama współprodukuje i rozwija , tylko właśnie na chipsecie Telechipsa TCC7821 :o

( jest to rozwinięcie TCC7800 który stanowi "serce " Cowona D2 , Irivera Clixa 2 generacji czy Irivera B20 )

 

Kilka zdjęć M35 inside , akumulator jest widać , ma trochę mniejszą pojemność niż w Cowonie D2 ( 1200mAh ver 1600mAh )

 

2__1124174317378835.jpg

 

Zresztą M35 nawet zewnętrznie bardzo przypomina Cowona D2 - tak jak on ma tuner DMB ,

tylko ekran jest sporo większy - 3.5 cala zamiast 2.5 Pozostałe dane :pamięć wbudowana 2GB

, slot na karty micro SDHC , 30 h autonomię (audio) . Za tor audio odpowiada sprawdzony codec

Wolfsona WM8750 . Player jest podobno stosunkowo tani - w Korei w momencie premiery żadano za niego

100 000 wonów (czyli około 75 Euro ) >> http://www.akihabaranews.com/en/news_details.php?id=15120

 

I_M35_01_01_06.jpg

 

I_M35_01_01_07.jpg

 

I_M35_01_01_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarka Korei Południowej jest zresztą bardzo specyficzna

 

Dokladnie, w dzisiejszym zsocjalizowanym do granic mozliwosci swiecie jest to swoista enklawa, jesli nie wolnego rynku, to zredukowanego do minimum wplywu bandytow(czyt. rzad). Korea Pld to bardzo ciekawy kraj i warto by poswiecic mu troche wiecej uwagi na tym forum.

 

Jesli zas chodzi o nastepce D2, to na razie mozemy pozwolic sobie jedynie na spekulacje i za pewnik mozna przyjac tylko to, ze nowy produkt Cowona bedzie wyswietlal filmy juz w rozdzialce 16:9 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności