Skocz do zawartości

Recenzja VEDIA VP-SRS200 (vs MX400)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

markus96 > w sumie nikt nie może wykluczyć, że są jakieś słuchawki, które grają jeszcze lepiej. Tyle, że póki co widzę, że dostępność tych słuchawek jest dość żadna, a znając ceny sony też może być słabo. Nikt nie mówi Ci, że masz uznać VP-SRS200 za najlepsze, czy że te które posiadasz są gorsze (osobiście ich nie słuchałem). A co do samych słuchawek sony jakoś ich brzmienie nigdy mi się nie podobało i po wielkim szale ich na forum, sporo osób też tak stwierdziło. W sumie niewiele modeli po pierwszym szale się utrzymało - ciągle pojawia się coś lepszego...

 

Caleb > już kilka osób stwierdziło, że zostawia PX100 na rzecz VP-SRS200.. więc to wiesz różnie bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiem
czego? :D
Caleb > już kilka osób stwierdziło, że zostawia PX100 na rzecz VP-SRS200.. więc to wiesz różnie bywa smile.gif
a coz mi do tego? :P wazne ze nie bylo opini jakoby vedie mialy miec lepszy bas od px100 :P. a to jak reszta brzmi w wykonaniu vedii mnie tak bardzo nie interesuje - niedlugo prawdopodobnei zaopatrze sie w cos z wyzszej polki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie douglaz popatrzy wszysko w produktach sony, czy to beda sluchawki za 30zł czy moze sony ericsson , jagby to bylo forum o telewizorach to by tez skandowal sony sony ...

 

to ze jakies tam sony pchelski maja bas jak ex71 to nic nieznaczy, bo moze sie okazac ze ex71 maja tak niski bas jak subofer manty za 20zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jakies tam sony pchelski maja bas jak ex71 to nic nieznaczy, bo moze sie okazac ze ex71 maja tak niski bas jak subofer manty za 20zł

 

A zdziwiłbyś się. Są dla mnie przebasowione (w negatywnym znaczeniu) te EX71 i jeśli chodzi o to, jak nisko schodzi na nich bas to zdziwił byś się (nigdy nie słyszałem równie nisko schodzącego - miekkiego (rozlazłego wręcz) basu jak w EX71) Subwoooooooofer Manty za 20 zł hahaha. Pozatym nie może się okazać tylko, kazdy kto ich słuchał ci powie, że mają bardzo dużo, niskiego basu, o 1000x niższego niż w takich EP630, które walą tendetnym, twardym górnym basem.

 

Co do pchełek E808 nie mówie, ze grają super(nie śmiem porównywac do cudownych VEDIA), grają dość słabo, ale basu mają od cholery. Fakt może nie aż tak niskiego jak w moich dokach ale dośc niskiego (miększy niż w takich EP630) i napewno bardzo dużo. Może to dlatego, ze mam na nich gąbeczki (bez nich ubywa troche basu).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MO PX100 grają ładnie ale mają strasznie zbity dźwięk. Zapewne wielu posiadaczy tych słuchawek do SRSów przekonała przestrzenna gra.

 

Dokładnie... na zewnątrz teraz korzystam z SHE9500/SRSów.. wcześniej z PXów... PXy teraz w domu do odtwarzacz jak się ruszam po domu - nie spadają i się lepiej trzymają niż SRSy. Ale przestrzenność SRSów ubija PXy w przedbiegaczach... jednak PXy mają ładniejszy bas... ogólnie raczej bardziej zbity dźwięk ale jednak ładniejszy... ale co ja porównuję nauszniki do pchełek :P tak nie wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb > już kilka osób stwierdziło, że zostawia PX100 na rzecz VP-SRS200.. więc to wiesz różnie bywa :)

Jeszcze będą żałować. U mnie SRSy długo nie zabawią, właściwie dziwię się, że jeszcze je mam ;) .

Ale przestrzenność SRSów ubija PXy w przedbiegaczach...

Bez przesady, SRSy są trochę lepsze pod tym względem. Za to pod każdym innym (prócz ceny :P ) są gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni mam iPoda Shuffle 1st gen i muszę stwierdzić że w połączeniu z SRS-ami gra rewelacyjnie, co oczywiście mnie bardzo cieszy :) @colnet miał rację pisząc że w tym połączeniu 'szufelka' będzie świetnie grała. I rzeczywiście tak jest :) Basu jest w sam raz, ani za dużo ani za mało. I do tego bardzo przyjemnie brzmi. Przestrzeń jest porażająca, tak samo separacja instrumentów. Dźwięk sprawia wrażenie czystego, klarownego i mocnego. Wokale brzmią idealnie :)

Mogę rzec, że odczucia słuchowe są dużo lepsze niż w połączeniu z Samsungiem Z5, którego niedawno miałem.

Wolę słuchać 'szufelki' właśnie na SRS-ach niż na PX, bo w przypadku tych drugich bas za bardzo dominuje. Zamula wszystko.

Z czystym sumieniem polecam SRS-y do 'szufli' 1st gen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam SRS200 i przypomniało mi to sytuację sprzed wielu lat...

Miałem przez wiele lat kolumny Tonsil, nawet nie pamietam konkretnie jaki model, 40W, dwutorowe, podłogowe, graly jak dla mnie przyzwoicie. Az kiedys znajomy elektronik zaproponowal mi kolumny Dali z serii 5000 podrasowane bo z lepszymi glosnikami wysokotonowymi. Wiadomo - inna jakosc, inna waga, kolce na dole itp.itd.

Wzialem na odsluch i... rozczarowanie - brakuje mi basu!? I te wysokie jakies miekkie... Co jest? Okazało sie, ze przez te kilka lat tak przyzwyczailem sie do zamulonego sredniego basu Tonsilowek i do ustawienia wzmacniacza ostro podrasowujacego wysokie tony (z ktorymi Tonsil mial kłopoty), że musiałem na nowo uczyc się słuchania :D

No i oczywiscie musialem zmienic ustawienia korektora dzwieku na kompletnie neutralne!

 

Teraz, gdy załozylem SRS200 miałem zupelnie podobne odczucia: przebasowane! gdzie jest środek?!

Jak sie domyslacie - EQ poszedl w kompletna odstawke, a słuchaną wiele razy muzykę na nowo poznaję, z przyjemnoscią :)

 

Potwierdzam zalety: super przestrzeń, miekki i jednoczesnie wyrazny bas, slychać wszelkie detale, nie męczą uszu nawet przez kilka godzin. Idealne do muzyki klasycznej, jazzu, art-rocka. Do jakiejś ostrzejszej łupanki chyba zbyt subtelne. No i wreszcie nie musze sie męczyć z żadnymi nausznymi słuchawkami - te mi wystarczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że te słuchawki mnie powaliły. Nie jestem jakims tam audiofilem (chociaz meczylem sie strasznie na creativach gdy moje Senki padly), nie znam sie na wyspecjalizowanych okresleniach dzwieku, ale moge powiedziec, ze te sluchawki rzadza! Nie miałem styczności do tej pory z jakimś nadzwyczajnym sprzetem, ale przesiadka z jakis badziewnych tymczasowych creative'ow i standardowego zestawu sluchawkowego sony ericssona to szok :o Slucham sobie utwory, ktore znam bardzo dobrze i caly czas cos mnie zaskakuje. Slysze dzwieki, o ktorych nie wiedzialem, ze wogole tam byly ;) a dzwiek przesuwania palcow po strunie podczas grania na akustycznej gitarze - bezcenne. Najsmiesniejszy jest efekt jak w ktorejs piosence QOTSA'y na "drugim planie" ktos cos powiedzial, a ja myslalem, ze ktos na serio do mnie mowi:) Pamietam jak ze podobnie bylo jak sie przesiadlem z mxow 200 (RIP) na 450 (takze RIP :( ) Dodam tylko, ze posiadam wysluzonego Grundiga :rolleyes:

 

Co do jakości to zgadzam sie w 100% z tym co ktos napisal na tym forum kiedys. Kabelek jak z no name'ow za 5zl. To samo sie tyczy Jacka. No ale widac, ze to nie przeszkadza w przesylaniu ladnego dzwieku. Wkurza za krotki kabelek prawej (dluzszej) sluchawki, bo faktycznie lubi sobie wypasc z uszu. Zawsze mozna sobie rozlaczyc pare cm, albo nie przekladac za szyje (tak jak ja to robie). Poprostu czekam na wersje ze smycza, ktora wyeleminuje ten problem. Co do etui to jest ladne i solidne. Czegos takiego mi brakowalo, bo zawsze sluchawki gdzies sie paletaly to w plecaku, to w kieszeni, przez co byly narazone na urazy :P

 

Ciekawe jak wypadnie wersja Bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności