Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Konwersja Yp-u3 z MTP na MSC/Ums


kamilloi

Rekomendowane odpowiedzi

oto instrukcja: (obrazki i paczka będzie jak będe miał normalny up)

Yp-U3 MTP to UMS/MSC conversion

Kamilloi pl Ed

 

Operacja odwracalna (sprawdziłem) lecz nie odpowiadam za uszkodzenia ja tylko tłumacze tekst. Przed przystąpieniem do operacji proszę DOKŁADNIE przeczytać instrukcje!

 

Plusy:

UMS

Sortowanie po folderach

Tworzenie ulubionych prosto na playerze

Minusy:

Do czasu lepszego FW nie ma RDS w radiu

 

Potrzebujemy:

*Serenade program do zmiany softu

*Dump softu UMS (plik bin)

*sterownik i zasoby

Powyższe znajdują się w paczce.

 

1 podpięcie i zainstalowanie sprzętu.

Podłączenie playera do komputera w trybie DFU

1.1*Odblokować klawisze

1.2*Nacisnąć i przytrzymać klawisz rec (user buton)

1.3*W tym samym czasie nacisnąć i przytrzymać klawisz play(zaświeci się dioda)

1.4*Podłączyć do komputera

W tym momencie odtwarzacz powinien zostać wykryty jako ?serenade usb dfu device? lub coś takiego.

1.5 System poprosi nas o sterowniki

Tymczasowy koniec instalacji teraz konkrety.

 

2. Update Firmware

2.1Włączamy program ?Serenade dfu Server? który znajduje się w paczce, ignorujemy alerty i pracujemy dalej. Jeżeli player jest poprawnie podłączony (tryb DFU) to w polu ?Device? wyświetli się model.

2.2Pole ?preloader? zostawiamy w spokoju natomiast przy polu ?Manager? wybieramy ?browse? i wskazujemy plik który wygląda mniej więcej tak: ?YP-U3_DFULoader_******.DFU?

2.3W polu Firmware w ten sam sposób wybieramy plik ?YP-U3.BIN? lub ?YP-U3J.BIN? jeżeli chcesz wrócić do MTP.

2.4Naciśnij download i ewentualnie zatwierdź alert.

Tu zaczynają się krzaczki (tylko za 1-szym razem)

2.5Pod koniec instalacji wyskoczy okno z błędem DFU (które IGNORUJEMY) i prośbą o zainstalowanie sterowników. Wykonujemy takie same kroki jak w 1.5Po wszystkim klikamy finisz

3. Normalne flashowanie playera

3.1 Wpinamy playera jak w punktach 1.1 ? 1.4 i postępujemy jak w poleceniach 2.1 ? 2.4

3.2 Na naszym playerze powinno wyświetlić się mniej więcej to: (u mnie wyświetliło się tylko ?ok.? i jakieś cyfry.

3.3 Poczekać 1~3 minut player powinien zostać wykryty jako dysk wymienny np. H:

3.4 Do folderu system w playerze skopiować pliki YP-U3.RSC i YP-U3.SET

3.5 Odłączyć i włączyć odtwarzacz

 

Jeżeli instrukcja zbyt chaotyczna pisać

 

LINK oto link do paczki z programem i softami

Od dziś:

Także jako załącznik do postu

DFU.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, a więc jednak...

pytanie frimware przerobiony przez kogoś czy od samsunga...?

 

Z tego co widze to narzędzie chyba samsunga serwisowe, ale równie dobrze może to być od fanów yeepa

 

Player umarł bo w kompa uderzył piorun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
U3 nie jest zły, bynajmniej na dzisiejszy dzień nieopłacalny. Lepiej zainwestować w Clipa bądź w Z5, imho :)

 

Problem leży gdzie indziej ... tj w moich priorytetach:

1. żadnego kabla USB (odtwarzacz chce podpiąć wszędzie gdzie z nim będę, a kabla nie noszę w portfelu) ;) ,

2. odtwarzacz chce podpiąć do transmitera FM w aucie ... bo moje radio samochodowe nie odtwarza inaczej mp3 (wiem wiem ... transmitery do wielkie G. ale na tym etapie to było 'najlepsze' rozwiązanie) :)

 

czyli: 1. wtyk USB w odtwarzaczu, 2. UMS (choć tu mogę ostatecznie pójść na kompromis, bo transmiter ma line-in) ;)

 

/edit1 odnośnie kompromisu ... nawigacja po folderach musi być :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Elo. Kupiłem niedawno, za 65PLN. Oczywiście za nic w świecie nie używałbym MTP. Ale od czego nasze kochane forum?

 

Zassałem potrzebny, wskazany przez kolegę pliczek. Oczywiście pośpiech... Pośpiech. Nie doczytałem, zatłukłem playerka.

 

Zacząłem szukać jakiegoś ukrytego przycisku reset, jakieś dziurki, żeby go odwiesić. Okazuje się, w U3 zrobili to mądrzej. Play i Rec jednocześnie, podłączyć do kompika, i mamy go w trybie serwisowym, i można go flashować niezależnie od okoliczności.

 

No to wgrałem mu soft jeszcze raz... I znowu zonk, bo nie skopiowałem plików. Oki, podłączam jeszcze raz, po wgraniu plików, pomyślał chwilkę, jakby mu się Windows ładował... I jest. Gra.

 

Co do opisywanych wcześniej problemów: komp wykrywa go ZAWSZE. Nigdy się (od 2 tygodni, jak go mam) nie zawiesił, a odtwarzałem nim nawet skaszanione pliki które wieszały większość innych playerów. Radio - owszem nie ma RDS-u. ALE. Albo to jest takie kiepskie radio, albo w moich okolicach jest taki kiepski sygnał. Bo raptem 1 stację mam w stereo, reszta albo w mono, albo w zanikającym co chwila stereo. Dlatego nie używam.

 

Reasumując, przeróbka na UMS powinna być w tym playerze robiona zaraz po zakupie. Gdyby nie to, że znalazłem o tym wzmianki na necie spory czas temu, raczej bym tego czegoś nie kupił. No i cena. Ceną rozwala. Jakością do ceny też bije wszystko.

 

(Rok temu kupiłem sobie też telefonik Samsunga. I nie zamieniłem go na żaden inny do tej pory. Coraz bardziej lubię tą firmę.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności