Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co Lubią Celinicy, Czyli Cło


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

ja zawsze każe pisać dodatkowo, że zepsute, albo na części :), wtedy wartość 30 usd powinna być logiczniejsza

 

Wątpię, żeby wyciągali playera/słuchawki i sprawdzali czy działa. Na moje oko to otwierali mniej więcej połowę z moich paczek. np z grado sr60 nie otwierali i całe szczęście bo koleś wsadził do środka wydruk z paypal'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 9 lat później...
2 minuty temu, Spawn napisał:

 

Pewnie tak, ale naprawdę myślisz że baele kupił słuchawki poniżej 50 euro? :D 

 

Chodzi o zadeklarowaną wartość. Pod warunkiem, że nie poproszą Cię o dokumenty. A jakie słuchawki kupił Baele to ja wiem, ale to wątek nie tylko dla niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby być dokładnym:

 

Cło z Japonii
Cło zapłacimy dopiero od 150 EUR, musimy przy tym liczyć nie tylko wartości paczki, ale też ewentulane ubezpieczenia i koszty wysyłki. Wartość cła zależy oczywiści od i rodzaju sprowadzanego przedmiotu, ale najczęściej nie przekracza 5%.

VAT i akcyza

Akcyzę zapłacimy za takie towary jak napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, energię elektryczną, ale także np. samochody i karty do gry.

VAT płacimy, gdy sprowadzamy produkty spoza Unii Europejskiej. Wyjątkiem są przesyłki:

Których wartość nie przekracza 22 euro

Oznaczone jako prezent lub próbka konsumencka, których wartość nie przekracza 45 euro.

Które nie mają charakteru handlowego (oznaczone jako prezent) i odbiorca otrzymuje je bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów

Oznaczone jako prezent, które były wysłane od prywatnej osoby, spoza UE do prywatnej osoby w Polsce

O charakterze okazjonalnym np. urodzinowym lub jubileuszowym.

 

 

Do tej pory trzy razy zamawiałem z japonii rzeczy i za każdym razem miałem opłaty naliczane po tym co zadeklarowano. Dwa razy miałem deklarowaną pełną kwotę więc bez łaski, raz sprzedawca sam z siebie zaniżył wartość 3 krotnie wiec zapłaciłem mało. Oczywiscie zawsze istnieje szansa że otworza paczkę i sprawdzą co w środku i wtedy naliczą opłaty zgodnie ze swoim cennikiem a nie po tym co zadeklarowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy zamawiałem elektronikę z Japonii, nigdy mnie nie prosili o dokumenty, zawsze naliczali wg deklaracji. Z tym otwieraniem paczki to nie jest tak łatwo, to są zdaje się jakieś wyjątkowe okoliczności. Jeśli maja wątpliwości co do zawartości, albo zostaniesz wylosowany, to proszą Cię o informacje na piśmie i potwierdzenie płatności. Jeśli paczka jest od osoby prywatnej i oznaczona jako prezent to już w ogóle nie powinno być problemów. Tylko jak zwykle, przynajmniej dwa tygodnie magazynowania na cle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie skasowali na 148 pln :( Cóż ale i tak 600 pln taniej niż w Polsce :), przeboleję tą stratę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami dokonałem pierwszego samodzielnego zakupu w Chinlandii (Joybuy). Paczka szła przez Holandię i po rozmowie z jednym forumowiczem, który ze dwa tygodnie wcześniej zamawiał to samo myślałem, że mi się upiecze z opłatami, ale nie. Dostałem wezwanie do przesłania zrzutu strony, na której kupowałem (oczywiście z zamówieniem, nie strony głównej) i potwierdzenia płatności. Wszystko przesłałem mailem w dniu otrzymania wezwania z pytaniem ile potrwa odprawa (z trackingu wynikało, że najpierw odprawiali paczkę w Warszawie, a potem jeszcze w Zabrzu). Po chwili dostałem odpowiedź, że 2-3 dni, ale paczka została zwolniona już dnia następnego. Przyszła po świętach z rachunkiem (najzabawniejsze są opłaty za przedstawienie paczki do odprawy, przesłanie dowodu odprawy celnej i zainkasowanie ode mnie należności - nie wnikam, inny świat. Na paczce była pełna wartość zadeklarowana, o żadnym otwieraniu nie mogło być mowy, bo wszystko było pozawijane w firmowe taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności