Skocz do zawartości

Test Sansy Clip


Dawindyk

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz trochę w obronie Clipa... może przyzwyczaiłeś się fo charakterystyki T...? Bo faktycznie z tego co piszesz T.. vs Clip można by podstawić T.. vs iFP - iFP też ma ciepły środek itd.

Nie sądzę, żeby w tym tkwił problem. Dźwięk IFP'ka bardzo mi odpowiada :rolleyes:.

Dodam jeszcze, że bardzo zależało mi na tym porównaniu, bo sam zastanawiałem się, czy nie zmienić T50 na Clip'a (zawsze to 1GB pamięci więcej ;) ), ale teraz jestem pewien, że lepiej będzie, jak zostanę przy T50.

 

Co do MX500, to zgodzę się, że nie są to najlepsze słuchawki do oceniania możliwości playera. A porównanie na dokanałówkach raczej nie wchodzi w grę, z powodu mojej niechęci do tego typu słuchawek. Bardzo cenię sobie ładnie budowaną scenę, a tego mi doki nie zapewnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

... A porównanie na dokanałówkach raczej nie wchodzi w grę, z powodu mojej niechęci do tego typu słuchawek. Bardzo cenię sobie ładnie budowaną scenę, a tego mi doki nie zapewnią...

 

A może by tak Jbl 220- prawdopodobnie mają bardzo ładną scene, ale to chyba troche wyższa półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

axl,

 

mx500 to niesa dobre sluchawki do porownan ;p samsugowi z5 dalbys 1 przez to ze by ci non stop sybilizowalo w uszach ;]

 

dorwij jakies doki do porownania ;]

No to ogranicz się do czytania części z PX100 i wyciągnij wnioski tylko na podstawie tego fragmentu. Właśnie po to porównanie przeprowadzone było na dwóch modelach słuchawek.

 

AxL nie wierzę :P choć szanuję Twoje zdanie :P wielu ludzi uważa że Clip gra lepiej niż T50/60 a tu taka opinia...

Prędzej uwierzę w to niż w bajki że zabaweczka za 150zł gra tak jak iFP. Tych "wielu ludzi" jeśli w ogóle słyszało Clipa to w "warunkach" sklepowych, a tezę o ewentualnej wyższości nad serią T10/50/60 bierze kompletnie z czapy (ilu ludzi na tym forum miało na raz i Clipa i T10/50/60?). Chłopak miał okazję jeden i drugi odtwarzacz porównać na spokojnie w domu, na dobrych uniwersalnych słuchawkach. Nie wiem w czym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem okazję porównać Clipa do T60 na KPP, westone um1 a nawet HD212 pro

Wynik: Sansa dla mnie gra lepiej.

To, że sam masz T60 nie musi oznaczać, że Clip nie może grać lepiej. Mit iRivera powoli odchodzi. iFP gra lepiej od Clipa napewno, ale Clip lepiej od T60.

Też miałem okazje spokojnie porównać.

 

chill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem okazję porównać Clipa do T60 na KPP, westone um1 a nawet HD212 pro

Wynik: Sansa dla mnie gra lepiej.

To, że sam masz T60 nie musi oznaczać, że Clip nie może grać lepiej. Mit iRivera powoli odchodzi. iFP gra lepiej od Clipa napewno, ale Clip lepiej od T60.

Też miałem okazje spokojnie porównać.

 

chill

I takie opinie są jak najbardziej wartościowe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku nie sugerujmy sie marką bo juz wiadomo, że Clip po Sansach odziedziczył co najwyżej nazwę i badziewne słuchwaki w zestawie.

Moja opinia jest taka. Nie znaczy to oczywiście, że T60 gra źle. Oba grają bardzo dobrze, ale jednak na 1 miejscu postawię Sansę.

Dodam jeszcze, że oba grają gorzej od mojego umiłowanego S705f (dla mnie najlepszy dźwięk na rynku..klasa iFP bez kitu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mam podstawy. Słuchałem bardzo wielu playerów (w tym iFP) i powiem Ci, że seria S7XX i S6XX gra bajecznie. Wczoraj sluchalem dosc dlugo i Clipa i T60 i o ile graja naprawde dobrze, to jednak Sony gral lepiej.

Tak ciężko cenę znaleźć? Poszukaj sobie Sony nw-s705f

Moc wyjściowa nie wiem(i nie chce mi się szukać)...mam wersję us i ciągnie ona wszystko. Chociaz nawet nie wiem czy ta seria czasem juz nie ma zniesionych europejskich blokad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem okazję porównać Clipa do T60 na KPP, westone um1 a nawet HD212 pro

Wynik: Sansa dla mnie gra lepiej.

To, że sam masz T60 nie musi oznaczać, że Clip nie może grać lepiej. Mit iRivera powoli odchodzi. iFP gra lepiej od Clipa napewno, ale Clip lepiej od T60.

Też miałem okazje spokojnie porównać.

 

chill

To jest fakt, robiłem porównania na 3 high-endowych zestawach słuchaweczek (m.in. na HD555 i Grado SR60) i Clip wypadał lepiej od T60.

Kurde, wyszła Sansa Clip i obaliła popularność T60 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel jest tragiczny ;p ihmo tyle powiem

 

Nie tylko ładowarka od Motoroli pasuje, ale i kabelek do podłączenia telefonu do kompa spisuje się idealnie przy podłączaniu do PC. Ten co dali z Clipem nadaje się chyba tylko do notebooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kabel to jest świetny... O_o

 

Przed chwilą siostra rozpakowała swój prezent i żałuję trochę, że sam sobie nie zażyczyłem pod choinkę wersji z 2gb pamięci. Dużo głośniejszy od YP-U2, lepszy bas, separacja instrumentów i ogólna "klarowność" dźwięku. Do tego YP-U2 cierpi na przypadłość "płaskiego" dźwięku - tutaj wrażenia zdecydowanie lepsze. Charakterystyką brzmienia przypomina mi trochę serię "T" irivera, ale ma chyba trochę bardziej czystą i wyraźną górę. Spokojnie wystarcza, żeby uciągnąć HD212pro, także nie jest źle.

 

Oczywiście po zaktualizowaniu firmware'u problem z MTP zniknął - używam tylko dysku przenośnego. Dziwne, że skoro odtwarzacz jest dość nowym wynalazkiem, dopiero poprawka w firmware dodaje tą opcję w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy ludzie z tym kabelkiem? Ja rozumiem jak ktoś nie ma USB z przodu obudowy, ale od dobrych kilku lat to jest standard nawet w tych najtańszych. a jeżeli nie, to przedłużka 5 zł kosztuje max. To dziadostwo jest tak mikroskopijne, że nie trzeba go na jedwabnej poduszce kłaść podczas ładowania, dynda sobie na kabelku i dobrze jest ;) Do Zena Stone dają jeszcze krótszy i też ludzie żyją.

 

Wrażenia ogólne - b. dobre. Zdecydowanie bardziej mi odpowiada od Z5. Jest sporo skromniejszy, ma mniej tego zbędnego śmiecia - tylko to, co człowiekowi faktycznie potrzebne. Wygodniej się go obsługuje, do tego jakość dźwięku i rozmiar...

 

A co do 2 GB Black z Merlina za 152 zł - do mnie takowy doszedł po 2 dniach od zamówienia, i radyjko jest. Po co mi - nie wiem, ale mam :D Co prawda nie przeszło bez zgrzytów na dobry początek znajomości:

- nie widział go system

- nie chciał się ładować z USB

- nie widział go updater

- po 3 minutach się powiesił

 

Niewiele myśląc wpakowałem do kieszeni, poszedłem do znajomego, podłączyłem u niego, poszło wszystko od pierwszego kopa. Po zmianie firmware działa w 100% wszystko normalnie, także nie zrażać się w razie wstępnych problemów, jest tego warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki był napisany termin dostarczenia przesyłki? 40 dni?

Nie. Gdzieś w temacie Sansa Clip - mały zabójca rzuciłem link jak pierwsze sztuki dali na merlina przed świętami, po kilku godzinach już ich nie było. Wtedy był status "dostępny", kilka osób się załapało, Strazak pisał, że doszedł do niego egzemplarz bez radia, nie wiem jak do reszty. U mnie radio gra i buczy, co prawda odbiera tylko Maryja i RMF, ale odbiera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Właśnie zamówiłem niebieskiego (z pośpiechu :lol:) Clipa FM 2GB w Agito za 147 PLN'ów :D Do tego już rozejrzałem się za JBL 220 (tutaj w komisie nóweczki tanio można wychaczyć) i teraz jedynie czekam...

 

W sumie playerek ma jak dla mnie tylko jeden znaczący minus... sortowanie po tagach, bleeeee

 

PS. brał bym z Merlina ale tam już cena skoczyła do 170 PLN'ów (popularność "klipsa" robi swoje) :o

 

Ps.2 Grunt że stacji papy Tediego będe mógł posłuchać xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności