Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

Po pierwsze jakie to słuchawki ma napędzać?

od 32 ohm w górę

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

 Cyfrową regulację znajdziesz w wielu urządzeniach, ale takich przeznaczonych do komputera i - w tym przedziale cenowym - to w 99%  będą sprzęty z USB, bez wejścia optycznego.

dziad o gnoju, baba o fiołkach

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

Sugeruję właśnie takie rozwiązanie i użycie laptopa jako transport.

opisałem konfigurację więc rada od czapy

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

Nawet są urządzenia w który w ogóle można ominąć regulację głośności i robić to z poziomu komputera - i będziesz miał kanały równo grające z matematyczną dokładnością...

to nieporozumienie całkowite. Sygnał źródłowy ma wyjść bez najmniejszej obróbki czy to z komputera czy z CD

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

więc już tylko będzie Ci potrzebna "drobnostka" w postaci słuchawek z idealnie sparowanymi przetwornikami no i idealnie "sparowane" uszy bez żadnego niedosłuchu w jednym uchu w stosunku drugiego, heh.

niedosłuchu nie posiadam, uszy badam regularnie raz na dwa lata. Słuchawki nietrzymające balansu w całej mojej historii audio widziałem/słyszałem tylko raz. Analogowe potencjometry nietrzymające balansu to natomiast zjawisko powszechne i niemożliwe z powodu technologii do wyeliminowania.

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

Drugie rozwiązanie to po prostu kupić dobry wzmacniacz słuchawkowy i pogodzić się z faktem, że czasem trzeba przepiąć kabelki.

przepinanie kabli nie wchodzi w grę

14 minut temu, Kuba_622 napisał:

może znajdziesz coś godnego uwagi, kto wie.

obecnie jedynie Nostromo 5H. Ale to konstrukcja niemal DIY więc z trzymaniem standardów produkcyjnych może być ciężko. Volume jak widać na rozbieranych zdjęciach zrealizowane jest chyba na enkoderze bądź w domenie cyfrowej. Na pewno ni jest to analogowy potek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jurgensjurgens A ja tak z doskoku tylko powiem - spuść z tonu bo takiego poziomu buractwa już dawno tutaj nie widziałem i za każdym razem kończyło się to w ten sam sposób dla siewcy.

 

BTW. jakoś dużo mamy tych "jurgensów" na forum

@jurgenshans @jurgensjurgens @jurgensmietana @jurgentbg 

 

I mogę nawet przytulić warna za wypowiadanie się nie w temacie.

Pozdrawiam

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się zastanawiam nad zakupem Cyrus soundkey do telefonu. Takie maleństwo nie będzie przeszkadzać jakoś specjalnie a jeśli mocno poprawi jakość to czemu nie?
https://www.q21.pl/cyrus-soundkey.html
Swoją drogą ciekawe ile ma wspólnego z Ultrasone Naos https://www.q21.pl/ultrasone-naos.html
Z tego co widzę DAC jest inny, w Cyrus siedzi pcm5102 q w Ultrasone AKM4322.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
6 godzin temu, vonBaron napisał:

Są opinie że on oprócz mocy nic więcej nie oferuje.

Oferuje całkiem sporo, zwłaszcza w cenie używek, czyli okolic 2,5k.

Przede wszystkim pochwalić się może ogólną rytmiką i dynamiką i spójnością przekazu.

Na tle Brystona bas jest krótszy ale bardziej obły. Nie brakuje mu kontroli i szybkości ale słychać że nie zapuszcza się w najniższe rejony, nadrabiając motorycznością, sprężystością i energią uderzenia. Bas Caina niesie całkiem sporo energii i mimo grubszych krawędzi potrafi miło zaskoczyć.

Wysokie również odbieram jako nieco przykrócone czy nawet przymglone, na czym zyskuje płynność i muzykalność. Nie brakuje tu szczegółów a jedynie rozdzielczości i takiego lotnego planktonu niesionego wraz z powietrzem. Na gorszych realizacjach taki zabieg jest wręcz zbawienny i na pewno mniej irytujący niż na BHA-1, którego wysokie tony sięgają wyżej, dalej z większym połyskiem i światłem.

iHA-6 gra z odczuwalnie większą głębią od Brystona ale mniejszą holografią. BHA-1 na interkonekcie Acustic Zen Reference potrafi zagrać trójwymiarowo, szerzej z większym luzem i ilością powietrza, a Cayin z kolei bardziej dwuwymiarowo, z bardziej zlanymi planami.

Cayin jest w brzmieniu bardziej homogeniczny, jednorodny, spójny ale przez to całkiem ciekawy, bo dający większą muzykalność i uniwersalność.

Taka sygnatura reprezentowana prze iHA-6 czyli mocny bas, całkiem spora dynamika, poczucie głębi i łagodne i zarazem detaliczne wysokie bardzo dobrze sprawdzała się w rozrywkowym repertuarze. Rock/Metal , Electro czy Rap.

Gdzie do głosu dochodziła akustyka pomieszczenia, naturalne instrumenty i wybrzmienia, prym wiódł Bryston, dając poczucie większego realizmu i namacalności dźwięków.

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Compton napisał:

słychać że nie zapuszcza się w najniższe rejony

Takie same mam odczucia, choć pierwsze co mnie uderzyło, to szczegołowość(wieksza niż w questyle cma 400I) i jak dla mnie, to sygnatura stoi po środku - nie chudo i nie ciemno. 

Scena mogłaby być szersza , ale nie będę na obecną chwilę narzekał. 

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, w jakich pieniażkach był nabyty :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po mocno nietrafionym w gusta kupnie Calyxa Coffee i kilku niezbyt zadowalających testach, chciałbym się poradzić o radę tutaj.
Szukam AMP + DAC do DT770 250ohm. 
Calyx, jakkolwiek poprawny, jest dla mnie zbyt suchy i neutralny, a przy okazji zwyczajnie brakuje mu mocy.
Z wymagań brzmieniowych następcy - ciepły, w miarę basowy (albo z możliwością regulacji), coś co potrafi te słuchawki adekwatnie napędzić.
Nie musi być przenośny, specjalnie kompaktowy (no może bez konstrukcji wielkości komputera) itp.
Jakkolwiek to śmiesznie może zabrzmieć - bardzo chwalę sobie obecnie (sygnaturą dźwięku i mocą) jako wzmacniacz do nich... NAD 3020i - może ktoś siedzi też w nieco większym audio i kojarzy coś o podobnej sygnaturze brzmienia, ale w nieco bardziej kompaktowej formie (bo ledwo mi 3 metrowego kabla do biurka starcza) 😁
Budżet? Chciałbym raczej okolice tego za ile mogę realnie sprzedać calyxa, czyli pewnie ~500-600zł, używane jak najbardziej wchodzą w grę - zawsze to szansa na ciekawszy produkt.
@edit - W sumie teraz znalazłem dział "Co kupić | sprzęt stacjonarny" i że pytanie bardziej tam pasuje... Jak się ktoś z moderacji znajdzie to jakby można przenieść/usunąć, a jeżeli nie jest to wielkie faux pas, to niech zostanie tu 🙄

Edytowane przez Rachey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Na rynku coraz więcej firm oferuje wzmacniacze słuchawkowe a wg mnie nie jest znowu tak wiele

firm ,które się na tym znają .Chcą mieć w ofercie to pewnie kupują gotowy kit ,platformę a nawet

obudowę dają swoją nazwę i mają w ofercie .Widać to nawet po rozmieszczeniu gniazd i wejść,

że to jakaś firma chińska opracowała tego gotowca a "firmowcy" coś tam czasem poprawią albo i nie.

Są jednak firmy jak ta wyżej z długą tradycją produkcji wzmacniaczy to się na tym znają i pewnie

sami opracowali .

Trzeba samemu posłuchać żeby wydać ocenę bo nawet najlepsze firmy robią powiedzmy rzeczy udane i mniej udane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam zapytanie czy coś polecacie z tej marki xiangsheng na aliexpress? Ogólnie to tranzystorowe wzmacniacze to mam ich trochę i jakaś lampka też ale ogólnie może coś polecacie ciekawego?

W dniu 5.02.2020 o 18:25, Compton napisał:

Exposure też bierze się za systemy słuchawkowe:

http://www.exposurehifi.pl/produkty/seria-xm/exposure-xm-hp-wzmacniacz-sluchawkowy

exposure-xm-hp-2.jpg

 

https://www.hfc.com.pl/test/4066,exposure-xm-hp.html

 

Ciekawe na jakim poziomie prezentuje brzmienie?

Ceny z kosmosu :) jak spojrzałem na cennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOO AUDIO WA6 2ND - BLACK

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/woo-audio/2017320417488012758//woo-audio-wa6-2nd-black

 

Czy ktoś miał z tym do czynienia? Wydaje się ciekawe choćby ze względu na zakres impedancyjy słuchawek jakie wg opisu może obsłużyć, tj: 8-600 omów. 100% lampa. 

 

Woo Audio WA6

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne spostrzeżenia na temat GS-X mini.

Nie jest to AMP do kiepskiej jakości nagrań bo wyciąga wszystko na wierzch, ma lepszą rozdzielczość i scenę niż ICan na SS.

Podłączony do Pro IDSD przypomina mi barwą Chorda Hugo TT2.

Jednak raczej będę go sprzedawał przez szum na wyższym gainie i to że ICan na lampach gra mi lepiej.

GS-X mini>ICan SS

ICan Tubes>GS-X mini

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności