Skocz do zawartości

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Firegon napisał:

Ekhm, no i jak?

Z HE-4 to Balantine może i  będzie nawet lepszy, ale już z Elearami powinno być dooobrze!

Pisz cuś Pan, bo nie wiem czy jest czym się jarać!

Też czekam cierpliwie na opis jak to gra z HE4 i Elearami, szczególnie że @vonBaron ma jakiś punkt odniesienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wolę słuchać niż pisać. 

Ogólnie to zgadzam się z Ryką że to taka tranzystorowa lampa, choć mimo zachwytu Roberta nad połączeniem Bryston + HE-4 to właśnie Hifimany zagrały mi najgorzej z całej czwórki. 

A tak to Eleary, DT-R10 i HE-4XX grają świetnie, jest olbrzymia dynamika, równowaga tonalna, kapitalny pierwszy plan, ciężko mi się doszukać wad no może poza tym że jest to kawał kloca.

Choć z drugiej strony utwierdzam się w przekonaniu że moje klocki wcale nie są gorsze, Balantine/Headonic spokojnie dotrzymuje kroku Brystonowi.

Jak ktoś szuka AMPa z wyjściem SE i BAL z wysokiej połki i klasowym brzmieniem, dużą mocą to śmiało może brać Brystona w ciemno. 

 

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Ogólnie to zgadzam się z Ryką że to taka tranzystorowa lampa, choć mimo zachwytu Roberta nad połączeniem Bryston + HE-4 to właśnie Hifimany zagrały mi najgorzej z całej czwórki.

Bo tutaj może dochodzi jeszcze trzecia składowa, czyli DAC.

U mnie gra to świetnie.

Przecież wiesz ile dawałem Ci za HE-4 posłuchawszy ich na moim torze? :)

 

A Balantine i Headonic?

To są również świetne wzmaki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no to taka odpowiedź mnie zadowala.

Ja po świętach sobie go posłucham. Z tym, że wyzwanie takie, że raczej nie podoła bidulek ^^ No ale zobaczymy, wzmak na pewno jest świetny.

 

A co do Balantine i Headonic no to osobiście nie słuchałem, ale jeśli Misiek coś chwali, to znaczy że musi być bardzo dobre. Na pewno nie musisz się martwić zmianą, bo ciężko już o znaczącą poprawę jakości do 10k, są tylko wybitne synergie. Niby jest jeszcze audio gd master 9 no i HE9 z tranzystorów, lampowców też się pewnie kilka znajdzie, ale to dalej głównie kwestia synergii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie

Czy na polskim rynku można znaleźć wzmacniacz słuchawkowy z:

- wejściem optycznym

- regulacją VOLUME na drabince bądź w domenie cyfrowej

 

Na rynku jest masa wzmacniaczy ale wszystkie mają standardowo rozwiązaną kwestię wzmocnienia. Wszędzie siedzą zwykłe potencjometry. A wiadomo, że nie ma nic gorszego jak brak balansu we wzmacniaczu słuchawkowym.

Nie wierzę w równomiernie pracujące potencjometry analogowe - takie nie istnieją.

 

Tak więc jeśli ktoś zna jakieś modele spełniające powyższe kryteria to chętnie poczytam.

 

Edytowane przez jurgensjurgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jurgensjurgens napisał:

Proste pytanie

Czy na polskim rynku można znaleźć wzmacniacz słuchawkowy z:

- wejściem optycznym

- regulacją VOLUME na drabince bądź w domenie cyfrowej

 

Na rynku jest masa wzmacniaczy ale wszystkie mają standardowo rozwiązaną kwestię wzmocnienia. Wszędzie siedzą zwykłe potencjometry. A wiadomo, że nie ma nic gorszego jak brak balansu we wzmacniaczu słuchawkowym.

Nie wierzę w równomiernie pracujące potencjometry analogowe - takie nie istnieją.

 

Tak więc jeśli ktoś zna jakieś modele spełniające powyższe kryteria to chętnie poczytam.

 

Za Odrą masz Meiera, jeśli chodzi o drabinkę. Co do wejścia optyka, będzie ciężko, chyba że combo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jouhou napisał:

Do czego Ci optyk we wzmacnaiczu?

 

Aby nie mnożyć bytów.

Ze stacjonarnego DACa, do którego mam wpięte wszystkie ustrojstwa wychodzę po analogu na wzmacniacz. Stacjonarny DAC ma też wyjście optyczne z którego chętnie bym wypuścił sygnał na wzmacniacz słuchawkowy. Dlatego właśnie potrzebuję urządzenia w wejściem optycznym. Czy to się zwie kombo czy srombo jest mi obojętne.

Warunek jest taki, że wzmacniacz słuchawkowy MUSI posiadać na pokładzie wejście optyczne* oraz sterowanie wzmocnieniem NIE MOŻE być oparte na analogowym standardowo pracującym potencjometrze**.

 

Cena nie może być większa niż 1000 zł za nową sztukę.

Musi być dostępny w Polsce. Zanim kupię muszę dotknąć.

 

* jakby ktoś miał wątpliwości to ów wzmacniacz słuchawkowy musi poprzez obecność wejścia optycznego być zintegrowany wewnętrznie z przetwornikiem cyfrowo analogowym

** potencjometr może być analogowy ale pracuje on wówczas jako sterownik napięcia - vide układ wzmocnienia w np. Sony STR-V555ES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2017 o 11:34, jurgensjurgens napisał:

 

Aby nie mnożyć bytów.

 

 

Jak nie chcesz mnożyć bytów, to po co chcesz do jednego DACa podłączać drugi DAC (ten we wzmacniaczu z wejściem cyfrowym?). To jakaś karkołomna kombinacja :)

A jakie słuchawki ma napędzać ten wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 17:07, jurgensjurgens napisał:

 

Przeczytaj raz jeszcze wyjaśnienie jakie podałem powyżej. Cały opis jest podany jak na tacy.

 

Twoje posty sprawiają wrażenie jakbyś nie do końca wiedział o jakim typie urządzenia mówisz. Może to tylko wrażenie ;). Nie ma czystych wzmacniaczy z wejściem optycznym, bo sygnał świetlny idący z jakiegoś urządzenia jest sygnałem cyfrowym, który dopiero następny przetwornik musi przetworzyć na sygnał analogowy. Czyli taki wzmacniacz o którym piszesz jest zwyczajnie tzw. "integrą" czyli DACiem i wzmacniaczem w jednej skrzynce. Kupując taki wzmacniacz tak naprawdę mnożysz byty w postaci dokładania dodatkowego DACa (potencjalna zmiana dźwięku). 

 

Takie na szybko rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy. To by użyć po prostu dobrej jakości pasywnego rozdzielacza sygnału audio (choć nie znam osobiście takiego gotowego produktu, trzeba byłoby się zorientować, może przy okazji wzmacniacza w formie DIY dałoby się to zrobić) i kupić wzmacniacz The Wire i dać go do poprawki, aby ominąć/usunąć potencjometr (wtedy osiągi wzmacniacza się poprawiają i gra naprawę super, jest ultra transparentny i superszybki). Wtedy bez problemu sterowałbyś głośnością z poziomu DAC.

Lub po prostu zmień sprzęt na taki co Ci wszystko za jednym razem obsłuży, albo chociaż będzie miął dwa wyjścia analogowe (z kontrolą głośności, w twoim wypadku chyba najlepiej jakby była cyfrowa, albo własnie z drabinką - ale takie rzeczy to DIY raczej)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyba nie do końca większość z Was nie rozumie zagadnienie bądź czyta posty po łebkach.

Wyrażnie zaznaczyłem, że wzmacniacz słuchawkowy MUSI posiadać wejście optyczne. Oczywistym jest, że wówczas na pokładzie takiego wzmacniacza słuchawkowego znajduje się wewnątrz przetwornik cyfrowo analogowy - to oczywista oczywistość. Ów wzmacniacz słuchawkowy zwany przez niektórych kombo łączy dwa urządzenia w jednej skrzynce = jedna skrzynka to mniej niż dwie skrzynki (DAC + goły wzmacniacz słuchawkowy).

 

W moim przypadku wszystkie źródła są transmitowane cyfrowo po optyku do stacjonarnego przetwornika cyfrowo analogowego pracującego także jako przedwzmacniacz. Wyjście analogowe z tego przedwzmacniacza cyfrowego wchodzi na końcówkę mocy. Jest tylko jedno wyjście analogowe i tym sposobem jest już zajęte. Wyjścia słuchawkowego w przedwzmacniaczu cyfrowym brak. Jest jednak wyjście optyczne. Sygnał na owym wyjściu optycznym nie ulega żadnej obróbce, to po prostu wyjście bit do bita zgodne z sygnałem wchodzącym na wejścia cyfrowe.

Teraz do tego wyjścia optycznego z DACa stacjonarnego podpinam wzmacniacz słuchawkowy (który oczywiście musi mieć na pokładzie DAC) po optyku.

Ot cała filozofia.

 

Wzmacniacz słuchawkowy MUSI mieć regulację VOLUME zrealizowaną na czymkolwiek innym niż analogowy potencjometr i tym samym MUSI trzymać idealny balans kanałów od najniższego poziomu wysterowania po maksymalne wysterowanie.

Cena nie może być większa niż 1000 zł i musi być dostępny w Polsce, w polskim sklepie stacjonarnym z polską gwarancją i serwisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Ów wzmacniacz słuchawkowy zwany przez niektórych kombo

 

Ale to Ty stosujesz błędne nazewnictwo a nie cała reszta. Piszesz "wzmacniacz słuchawkowy" mając na myśli kombo DAC+AMP więc nie dziw się, że wprowadzasz zamęt.

Nie znajdziesz kombo z takimi wymaganiami w takiej kwocie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jurgensjurgens napisał:

Cyba nie do końca większość z Was nie rozumie zagadnienie bądź czyta posty po łebkach.

 

 

Kolego, nie traktuj ludzi jak idiotów. Nikt tu raczej nie mamy problemu z czytaniem ze zrozumieniem, więc nie wiem po co drugi raz piszesz to samo. Za to pomijasz najważniejsze kwestie i my mamy się domyślać, o co Ci chodzi?

Po pierwsze jakie to słuchawki ma napędzać? Owszem, w tej cenie znajdziesz dobre  wzmacniacze słuchawkowe które poradą sobie z większością słuchawek, ale Ty masz jeszcze wiele innych wymagań, więc wyjdzie na to, że w końcu kupisz drugi DAC tylko gorszy. I to taki w którym  wzmacniacz słuchawkowy będzie tylko dodatkiem i nie będzie to lepszy poziom niż  dziurka w CD.

 

Cyfrową regulację znajdziesz w wielu urządzeniach, ale takich przeznaczonych do komputera i - w tym przedziale cenowym - to w 99%  będą sprzęty z USB, bez wejścia optycznego. Sugeruję właśnie takie rozwiązanie i użycie laptopa jako transport. Nawet są urządzenia w który w ogóle można ominąć regulację głośności i robić to z poziomu komputera - i będziesz miał kanały równo grające z matematyczną dokładnością... więc już tylko będzie Ci potrzebna "drobnostka" w postaci słuchawek z idealnie sparowanymi przetwornikami no i idealnie "sparowane" uszy bez żadnego niedosłuchu w jednym uchu w stosunku drugiego, heh.

 

Drugie rozwiązanie to po prostu kupić dobry wzmacniacz słuchawkowy i pogodzić się z faktem, że czasem trzeba przepiąć kabelki.

 

W obu tych przypadkach byłoby Ci znacznie łatwiej znaleźć dobry sprzęt w tej cenie. No ale możesz szukać wg. Twoich wymagań, może znajdziesz coś godnego uwagi, kto wie.

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności