Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacze Sluchawkowe


x500

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, matkin napisał:

A w czym to montują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś "docelowego" wzmacniacza słuchawkowego, to znaczy takiego którego mógłbym sparować z prawie każdymi słuchawkami i zagra to przynajmniej przyzwoicie, i zostanie ze mną na przynajmniej kilka lat. Rozumiem, że są różne słuchawki, DACi, źródła dźwięku itd. i do jakiegoś zestawu będzie mniej/bardziej pasował, chodzi mi o coś możliwie jak najbardziej neutralnego, i takiego co napędzi odpowiednio wszystkie (albo chociaż prawie wszystkie) słuchawki. Trafiłem na recenzje Cayin IHA-6, i niby wedle nich taki on właśnie jest. Z drugiej strony sporo jest do sprzedaży używek, co z jednej strony jest dobre, ponieważ można nieco taniej kupić używkę, z drugiej jednak strony nachodzi pytanie... czy rzeczywiście jest on taki dobry skoro całkiem sporo osób jednak się go pozbywa? Czy te recenzje to był po prostu kolejny krótko-okresowy hype jakich w świecie audio jest i było mnóstwo? Czy jest coś lepszego w nie-wyższej cenie?

Edytowane przez fuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2017 o 15:42, vonBaron napisał:

Skoro Balantine jest lepszy to czemu Headonic jest droższy? 

Balantine należałoby porównać do Headonica Basic, bo on ma ten sam poziom funkcjonalności - napędza słuchawki i nie posiada przełącznika wzmocnienia. Dopłata do lepszego potencjometru do Headonica Basic (Balantine ma taki w standardzie) powoduje, że cena za sam wzmacniacz jest niższa niż za Balantine, natomiast Headonic Box może być droższy, bo ma jeszcze wyjście pre i przełącznik wzmocnienia, a ten ostatni to bardziej skomplikowana rzecz niż zworki do sprzężenia zwrotnego spotykane u większych producentów komercyjnych. Poza tymi funkcjonalnościami, koszt wykonania Balantine jest tylko nieznacznie wyższy od Headonica Basic, a różnice dźwiękowe wynikają bardziej z symetrycznego sterowania słuchawek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No postaraj się @vonBaron prosimy ładnie :) i zdjęcia również porób jakieś fajne z T1 :lol:

@majkel trochę mi brakuje na Twojej stronie kluczowych informacji : nie widzę tam Balantine`a i ogólnie przydałyby się zdjęcia poszczególnych modeli, wymiary (widzę że te konstrukcje są raczej dłuższe niż szersze, a to ma niebagatelne znaczenie w organizacji biurka) czy też info o wyborze koloru obudowy ( o ile taki istnieje). Zdaję sobie sprawę że nie jesteś sklepem sprzedającym gotowe chińczyki z taśmy, natomiast ciężko się generalnie szuka informacji po necie o Twoich wzmakach.

Czy planujesz może jakieś zbalansowane combo ? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Compton napisał:

@vonBaron to czekamy na jakiś opis Headonica i Balantine w odpowiednim dziale. ;)

W odpowiednim dziale jest to wręcz niemożliwe. :D Funkcjonalność forum siada coraz bardziej, %d itp. Myślę, że recenzja @audionanik to właściwe miejsce.

 

7 godzin temu, decees napisał:

 

@majkel trochę mi brakuje na Twojej stronie kluczowych informacji : nie widzę tam Balantine`a i ogólnie przydałyby się zdjęcia poszczególnych modeli, wymiary (widzę że te konstrukcje są raczej dłuższe niż szersze, a to ma niebagatelne znaczenie w organizacji biurka) czy też info o wyborze koloru obudowy ( o ile taki istnieje). Zdaję sobie sprawę że nie jesteś sklepem sprzedającym gotowe chińczyki z taśmy, natomiast ciężko się generalnie szuka informacji po necie o Twoich wzmakach.

Czy planujesz może jakieś zbalansowane combo ? ^_^

Wszystko jest napisane, tylko jedna uwaga - każde okno ma swój pasek przewijania, który nie działa na pewno z Androidem. Strona była tworzona w 2011 roku, czyli przed erą ekspansji internetu na urządzenia przenośne, i nie jest dla nich zoptymalizowana. Rozwijanie menu pod przyciskami z prawej strony też może nie działać tak jak trzeba z urządzeniami typu tablet czy smartfon.

O combo zacznę myśleć, gdy usłyszę takie, które jakoś tam się zbliży do porządnych zestawów z osobnych komponentów. Oczywiście mówię o sytuacji, gdzie combo gra z sygnału cyfrowego, a nie pełni funkcję np. samego wzmacniacza w jakimś zestawie. Pojedyncze elementy combo potrafią być dobre, częściej DAC , rzadziej sekcja wzmacniacza słuchawkowego, ale kompletnego urządzenia pod każdym względem jeszcze nie spotkałem. Mam na ten temat pogląd, dlaczego tak jest, i jak ten pogląd zmienię, to pomyślę nad tematem. ;)

22 godziny temu, Compton napisał:

@vonBaron to czekamy na jakiś opis Headonica i Balantine w odpowiednim dziale. ;)

W odpowiednim dziale jest to wręcz niemożliwe. :D Funkcjonalność forum siada coraz bardziej, %d itp. Myślę, że recenzja @audionanik to właściwe miejsce.

 

7 godzin temu, decees napisał:

 

@majkel trochę mi brakuje na Twojej stronie kluczowych informacji : nie widzę tam Balantine`a i ogólnie przydałyby się zdjęcia poszczególnych modeli, wymiary (widzę że te konstrukcje są raczej dłuższe niż szersze, a to ma niebagatelne znaczenie w organizacji biurka) czy też info o wyborze koloru obudowy ( o ile taki istnieje). Zdaję sobie sprawę że nie jesteś sklepem sprzedającym gotowe chińczyki z taśmy, natomiast ciężko się generalnie szuka informacji po necie o Twoich wzmakach.

Czy planujesz może jakieś zbalansowane combo ? ^_^

Wszystko jest napisane, tylko jedna uwaga - każde okno ma swój pasek przewijania, który nie działa na pewno z Androidem. Strona była tworzona w 2011 roku, czyli przed erą ekspansji internetu na urządzenia przenośne, i nie jest dla nich zoptymalizowana. Rozwijanie menu pod przyciskami z prawej strony też może nie działać tak jak trzeba z urządzeniami typu tablet czy smartfon.

O combo zacznę myśleć, gdy usłyszę takie, które jakoś tam się zbliży do porządnych zestawów z osobnych komponentów. Oczywiście mówię o sytuacji, gdzie combo gra z sygnału cyfrowego, a nie pełni funkcję np. samego wzmacniacza w jakimś zestawie. Pojedyncze elementy combo potrafią być dobre, częściej DAC , rzadziej sekcja wzmacniacza słuchawkowego, ale kompletnego urządzenia pod każdym względem jeszcze nie spotkałem. Mam na ten temat pogląd, dlaczego tak jest, i jak ten pogląd zmienię, to pomyślę nad tematem. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności