Skocz do zawartości

Sansa Clip - Maly Zabójca ?


Brestinder

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie kazda laduje wiec trzeba uwazac i nie wydac kasy na marno

Ja swoim 'no name' za 3pln już naładowałem kilka szufli, u2 i innych odtwarzaczy typu mp4. Tylko, że różnica jest taka że to nie miniusb a zwykle usb (wtyczka w odtwarzaczu rulezz!) ;)

 

A ja mam pytanie z innej 'beczki', czy trzeba formować akumulator? Mam na myśli, coś jak w telefonach, ładowanie do pełna, rozładowanie, ładowanie do pełna?

Akumulatorków li-pol i li-lion (czyli praktycznie tych w każdym telefonie) się nie formuje! Nie powinno także rozładowywać jej do końca bo to skraca jej żywotność.. Zresztą gdzieś w sieci jest strona na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Nokie ładuje jak ma jeszcze 1/2 kreseczki i trzyma nadzwyczaj długo ;] Te baterie nie mają efektu pamięci więc po co je formować?

 

mam pytanie...czy clip i aurvana to dobry zestaw? Czy lepiej pozostac przy philipsach 9600? Bardzo bym prosił o odpowiedz:)

Aurvany to nie najlepszy wybór.. chyba lepiej pozostać przy Philipsach i/lub zbierać na JBLe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip + aurvana, wlasnie zdecydowalem sie na ten zestaw i mam nadzieje ze nei bede zalowal. Dlaczego nie jbl, hmmm slyszalem (czytalem predzej) ze z tlumieniem jest slabo a o to mi glownie chodzi. A jak bym mial juz kupowac cos lepszego to chyba bym sie pokusil o westone um1. Tym bardziej cena aurvan jest zachecajaca. reynevan jak Ci sie nei spieszy to poczekaj z tydzien i wyraze swoja opinie, niesluchalem wielu playerow ani nie mialem ogromnej ilosci sluchawek ale uwielbiam sluchac muzyki i wiem co lubie, wiec moja opinia nie bedzie znowu taka w 100% zbedna. Co do clipa to wiadmo bierz a jesli chodzi o sluchawki to juz twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie Pytanie Czy roznice bedzei odczuwalna pomiedzy Clip'em z dolaczanymi sluchawakami do zestawu a t60 rownierz z poczatkowymi sluchawkami? No i najbardziej od CLip'a odciągaja Mnie te male rozmiary i Brak Przekonania do SanDiska....Ewentualnie bym mogl dokumpic she9500 do Player'ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ pytanie to padało już kilka razy -> Clip od zera ładował mi się ok. 3 - 3,5 godzin. Jak się naładuje, to... przestaje się ładować :P Więc odpowiedź jest prosta - ładować, aż się naładuje (widać po wskaźniku baterii). Tak też radzą w instrukcji, żeby za pierwszym razem naładować do pełna.

 

Przy pierwszym ładowaniu zaglądałem czasem do właściwości odtwarzacza (Mój Komputer -> prawy przycisk myszy na Clipie itd...) i miałem wrażenie, że wskaźnik baterii który tam jest podnosił się skokami co 10%. Może to był przypadek, w każdym razie nie należy się przejmować - już jest ok. Pokazuje prawidłowo.

 

edit: Aha, pytałem o to raz, ale nikt nie odpowiedział. Jak jest z kategorią Audiobooks? Czy trafiają tam tylko pliki w specjalnym formacie, czy można Clipa zmusić żeby zwykłe MP3 tam pakował? Od razu dodam, że nawet jeśli w tagach jest gatunek "Speech" to i tak ląduje to w zwykłych plikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, spoko, dzieki ;) mam andzieje, ze wskaznik baterii nie ebdzie oszukiwal jak w telefonach niekiedy, ze laduje godzine a on, ze juz naladowane. mam pytanie co do twrzucania muzy. czytalem poradnik w pdf taki skrocony i wychodzi, z enajpierw mam wrzucic do pamieci odtwarzacza muzyke, potem wlaczym WMP11, zaznaczyc muzyke ta ktora dalem na odtwarzacz i zrobic z niej liste, ktora potem dorzucam do tej muzyki na odtwarzaczu tak??

 

sorki za takie glupie pytanie, ale czytam i nie lapie (narazie w teorii nad tym mysle, bo nie moge w praktyce <laduje>), a wczesniej spotkalem sie z metoda tlyko "kopiuj/wklej :D

 

COLNET- jest calkowicie rozladowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz takie pytanie... choć z nim może być różnie. Jak wyjmiemy Clipa z pudełka to jest on choć trochę naładowany czy kompletnie wyładowany, można się nim pobawić trochę czy nie?

 

Jak wyjmujesz odtwarzacz z pudełka jest rozładowany.

 

a, spoko, dzieki ;) mam andzieje, ze wskaznik baterii nie ebdzie oszukiwal jak w telefonach niekiedy, ze laduje godzine a on, ze juz naladowane. mam pytanie co do twrzucania muzy. czytalem poradnik w pdf taki skrocony i wychodzi, z enajpierw mam wrzucic do pamieci odtwarzacza muzyke, potem wlaczym WMP11, zaznaczyc muzyke ta ktora dalem na odtwarzacz i zrobic z niej liste, ktora potem dorzucam do tej muzyki na odtwarzaczu tak??

 

sorki za takie glupie pytanie, ale czytam i nie lapie (narazie w teorii nad tym mysle, bo nie moge w praktyce <laduje>), a wczesniej spotkalem sie z metoda tlyko "kopiuj/wklej :D

 

COLNET- jest calkowicie rozladowany.

 

Aby móc używać opisanej w instrukcji na płycie metody 'złap/upuść' musisz ściągnąć Sansa Updater i zmienić firmware na najnowszy (bodajże 1.1.18) i potem w menu odtwarzacza pojawia się opcja zmiany trybu połączenia na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam google.com

 

Najpierw Sansa Updater potem nowy firmware ze strony Sansy--->potem sobie zmienisz po wggraniu firmware w menu playera tryb na UMS i bedziesz mial metode kopiuj/wklej.

Nie mozna zawsze na gotowca czekac zwlaszcza, ze to takie proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności