Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa Clip - Maly Zabójca ?


Brestinder

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam chyba problem, bo stało tak dalej na tych 40% i później up się po prostu wyłączył. Odłączyłem clipa od USB i wyświetlilo się "firmware complete". Jednak jak wchodzę w Mój Komputer to nie wykrywa sansy.

Ktoś poratuje co robić?

Chyba zrobiłeś błąd odłączając go od kompa.

A może załączy zerowanie???? I sprubowac jeszcze raz podłączyc?

A może sprawdź ustawienia USB i daj na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobiłeś błąd odłączając go od kompa.

A może załączy zerowanie???? I sprubowac jeszcze raz podłączyc?

A może sprawdź ustawienia USB i daj na auto.

 

Automatycznie nowego firmware już mi nie wykrywa, ponieważ podobno jest już zainstalowany. Ale nie widzę ikony Sansy w Moim komputerze o której wszyscy mówią :/ Mam Windowsa XP. Potrzebny jest inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wtyk. Gdzies wczesniej czytalam ze ktos tez mial problem z troche luznym wtykiem. U mnie sprawa wyglada nastepujaco na poczatku trzeba bylo uzyc troche sily :D zeby wtyczke od sluchawek wlozyc i wyciagnac , trzymala sie pewnie i to bylo fajne , a dzisiaj wkladam wtycze i tak luzno, gdzie sie podzial ten charakterystyczny mocny KLIK?? :huh: Teraz byle mocniejsze szarpniecie sprawia ze wtyczka sluchawek wylatuje..A jak u was? Czy kazda wtyczka wchodzi wam w Clipa? Wiem ze ta "dziurka" ;P jest na 3,5 jacki , ale niektore 3,5 mi w ogole nie wchodza x/ , a nie chce pchac na sile bo moze cos uszkodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie nowego firmware już mi nie wykrywa, ponieważ podobno jest już zainstalowany. Ale nie widzę ikony Sansy w Moim komputerze o której wszyscy mówią :/ Mam Windowsa XP. Potrzebny jest inny?

 

 

Wszystko powinno byc w porządku jeżeli w menu Clipa wybierzesz opcję 'format'. Potem jak już Windows będzie go widział to spróbuj jeszcze raz zrobić update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie koledzy. Czy któryś z was używa ładowarki od motoroli v3? Jak wygląda u was proces ładowania za jej pomocą? Podpiąłem//nie pojawiły się ikonki sansy<-->kompa i napis podłączone. Za to pojawiło się zwyczajnie menu i bateria sie ładuje w trybie menu (przeskakuje sobie jej stan 1,2,3,4 ...1,2,3,4 itd) po chwili tak jak przy zwykłym użytkowaniu podświetlenie się wyłącza. Czy to ma tak wyglądać?

Czy taką ładowarką od motki za 9 zł ładujecie jak przez kompa do pełna w 3-3,5 h?

 

Pytanie 2. Związane z postem xtomashx. Otóż jak myślicie czy podlączenie Sansy do ładowania (czy to do kompa czy do kontaktu ładowarką) nie wyjdzie playerowi na zle? Często tak ładuję komórkę, ale ciekaw jestem czy np 10 godzinne wpięcie pod usb czy gniazdko nie narobi szkód??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wtyk. Gdzies wczesniej czytalam ze ktos tez mial problem z troche luznym wtykiem. U mnie sprawa wyglada nastepujaco na poczatku trzeba bylo uzyc troche sily :D zeby wtyczke od sluchawek wlozyc i wyciagnac , trzymala sie pewnie i to bylo fajne , a dzisiaj wkladam wtycze i tak luzno, gdzie sie podzial ten charakterystyczny mocny KLIK?? :huh: Teraz byle mocniejsze szarpniecie sprawia ze wtyczka sluchawek wylatuje..A jak u was? Czy kazda wtyczka wchodzi wam w Clipa? Wiem ze ta "dziurka" ;P jest na 3,5 jacki , ale niektore 3,5 mi w ogole nie wchodza x/ , a nie chce pchac na sile bo moze cos uszkodze...

u mnie she9500 siedzi mocno w gnieździe, a k412p jest sporo luźniejszy (ale to chyba wina jego wtyczki po w kompie też mocno nie siedzi)

 

 

Pytanie 2. Związane z postem xtomashx. Otóż jak myślicie czy podlączenie Sansy do ładowania (czy to do kompa czy do kontaktu ładowarką) nie wyjdzie playerowi na zle? Często tak ładuję komórkę, ale ciekaw jestem czy np 10 godzinne wpięcie pod usb czy gniazdko nie narobi szkód??

imho nie powinno, bateria jak sie naładuje to sama odłącza zasilanie/ładowanie i prąd przestaje płynąć - tak samo jak w telefonach czy akumulatorkach AA/AAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Witam :) pierwszy post na forum.

 

 

A teraz druga rzecz, czy ktos widzial/sprawdzal to : http://www.techkomp.pl/product_info.php?products_id=1535 bo widze ze wersja bez radia, ktore mi sie nie przyda, ale to jedyna strona, na ktorej widze clip'a bez radia. Jesli cos o tym wiecie, powiedzcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. pytam bo nie spotkalem ich ani na allegro ani wiekszosciach sklepow, a ze 2 gb kosztuje 6 zł drozej od 1 gb, to raczej biore (radio mi sie nie przyda).

 

edit. na merlinie nie widze 0o (tzn widze tylko 1gb bez radia).

 

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze teraz ja napisze pare slow o clipie. Mam nadzieje ze info przedstawione przezemnie przyda sie osobom ktore do tej pory mialy niewielka stycznosc z odtwarzaczami mp3. No wiec do rzeczy:

 

Po rozpakowaniu pudelka bylem zdziwiony rozmiarami clipa. Takie malutkie cacko a tak dobrze oceniane. Na poczatku bylem zdziwiony rozmiarami odtwarzacza, ale teraz jestem pewny ze to tylko i wylacznie zaleta :) Playerek wraz z clipem (zaczepem sluzacym do przymocowania do ciuchów) jest tak maly, ze nie czujemy ze cos tam mamy w kieszeni :) Clip ma na tyle dobry scisk ze przetrwa nawet podczas biegania i skakania. Jezeli komus się nie podoba to można zdjac ale osobiscie uwazam ze zajmuje on na tyle malo miejsca ze lepiej go zatrzymac bo nie wiadomo kiedy sie przyda :)

 

Menu jest bardzo intuicyjne i okrojone. Pare opcji typu muzyka/radio/ustawienia itp. Jedyne co mnie boli to sposob sortowania piosenek. Nie jest on zbyt elastyczny ale za te pieniadze jest to do wybaczenia. Przykladem tu moze byc mozliwosc oceniania piosenki przyznajac jej od 1 do 5 gwiazdek. Nastepnie wybieramy opcje odtwarzania hitow i okazuje sie ze playerek gra tylko tez ocena 4 i 5 a spodziewalem sie ze bedzie gral np od najlepszej do najgorszej piosenki. No ale coz jest jak jest. Pozostale mozliwosci sortowania to opcje dostepne przy tagowaniu czyli albumy, zespoly, rodzaj muzyki.

 

Teraz pora na najbardziej kontrowersyjny temat czyli podlaczanie do komputera. Jedni maja z tym problemy inni nie. Ja osobiscie nie mialem zadnych problemow. Mam windowsa XP z SP2. Playerka podlaczaylem tuz po zainstalowaniu softu do aktualizacji oprogramowaniam, ktory wczesniej pobralem z witryny sandiska. Clip zostal wykryty bez problemu, jak rowniez aktualizacja softu nie sprawila mi zadnych klopotow. Wybralem z listy co chce zaktualizowac (oprogramowanie oraz menu w polskiej wersji jezykowej). W tym stanie zostawilem player na 4 godziny aby naladowal sie na max'a. Po tym czasie odlaczylem go, pojawila sie informacja na wyswietlaczu o aktualizacji softu i to by bylo na tyle. Potem przestawilem jeszcze sposob polaczenia z komputerem na MSC, abym mogl bez problemu wrzucac piosenki metoda drag & drop.

 

Po wrzuceniu mp3 przyszla pora na pierwszy odsluch. Wlaczylem pierwszy lepszy kawalek i szczerze mowiac bylem zaskoczony slaba jakoscia dzwieku. Na szczescie wystarczylo wlaczyc equalizer i bylem wniebowziety :) Moje sluchawki to she-9500. Nawet nie probowalem podlaczac stockowych bo nasluchalem sie ze sa one beznadziejne tak wiec wolalem oszczedzic sobie mocnych wrazen :) Wracajac do equalizera to nie zasypuje on nas wieloma ustawieniami. Jest pop, rock, jazz i ze 2 inne i koniec. Dla znawcow mozna dowolnie ustawic wlasny. Mi wystarczyl config rockowy aby w pelni cieszyc sie dzwiekiem.

 

Nie jestem audiofilem i nie opisze dokladine gory, glebi, przestrzennosci itd bo sam nie wiem z czym to sie wiaze. Moge tylko powiedziec ze dzwiek jest bardzo ladny i czysty. Nie ma zadnych szumow i zalaman. Muzyki slucha sie bardzo przyjemnie i to jest chyba najwazniejsze :)

 

Pozostaje mi tylko polecic clipa osobom dla ktorych nie tylko liczy sie jakos dzwieku ale rowniez cena i komfort obslugi. Clip jest bardzo porecznym playerkiem, ktory pokazuje pazurki jesli chodzi o jakosc dzwieku w stosunku do ceny :) Jezeli masz minimalne pojecie o muzyce, mp3 najwyzszej jakosci (320kbit/s) oraz talent do ustawiania equalizera to zamienisz ten odtwarzacz w prawdziwy muzyczny kombajn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności