Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

A jak wygląda ta przestrzeń w SR-60? Też tak "obudowana"?

Ja jednak wolę bardziej otwartą prezentację, dźwięki jak to majkel określił "z powietrza". Blokady przestrzeni, a zwłaszcza niski sufit(HQ-1700 doprowadzały mnie tym do szału) sprawiają że się duszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD580 grają bardzo otwarcie, a przy tym zwiewnie, SR325i bardziej dosadnie i konturowo, więc siłą rzeczy nie mogą dawać tak bardzo otwartej prezentacji jak HD580. Chodzi tylko o to, że ja lubię taką obudowaną przestrzeń muzyczną, a w HD580 trudno ją dostrzec, dźwięki dolatują jakby z powietrza, więc stąd ten "przeciąg". W SR325i jest pewne domknięcie znane z HD595, tyle że sposób rozmieszczania instrumentów i możliwości odległego umiejscawiania raczej przypomina HD580.

 

a to tak - sie zgodze - to byla jedna z przczyn dlaczego wybralem HD580 - mimo ze wydaje sie ze 595 maja wiecej przestrzeni, poglosow to 580tki maja ja jakas taka znikad - to mi sie podoba w nich ze nie zastanawiam sie jaki to instrument ale bardziej slysze brzmienie. Dlaytego tu tez kwestia gustu, ale to co piszesz wydaje mi sie ze wlasnie tak jest.

 

A jak wygląda ta przestrzeń w SR-60? Też tak "obudowana"?

Ja jednak wolę bardziej otwartą prezentację, dźwięki jak to majkel określił "z powietrza". Blokady przestrzeni, a zwłaszcza niski sufit(HQ-1700 doprowadzały mnie tym do szału) sprawiają że się duszę.

 

w sr60 jest cos co ja nazywam 'korytarzem' - w porownaniu do HD595 i hd580 ta przestrzen nie lata po bokach nie odchodzi az tak od ucha ale jest zblizana do ucha, przed sluchacza - ma to swoj urok ale pamietaj ze dotyczy to porownania do innych duzych sluchawek. Dlatego pGo - musialbys sie okreslic czy lubisz bzposrednia prezentacje z troche zawezona przestrzenia ale ladnie rozlokowana czy cos raczej odwrotnego, jak to okreslil majkel czasem hiperrealistycznego badz nawet nadrealnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując pewną reklamę: wielu rzeczy nie próbowałem ;]

W sumie nie wiem... bardzo podobała mi się prezentacja dźwięku w px'ach i sądzę, że to jest mój ideał.

Sposób grania HD515 zrobił na mnie duże wrażenie, mimo iż są to słuchawki mocno krytykowane(z ich dzwięku, to najbardziej pamiętam "wow" :E).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując pewną reklamę: wielu rzeczy nie próbowałem ;]

W sumie nie wiem... bardzo podobała mi się prezentacja dźwięku w px'ach i sądzę, że to jest mój ideał.

Sposób grania HD515 zrobił na mnie duże wrażenie, mimo iż są to słuchawki mocno krytykowane(z ich dzwięku, to najbardziej pamiętam "wow" :E).

 

to moze idz w strone Senkow , Grado to inne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR325i jak dla mnie grają tak jak PX100 pod względem lokowania instrumentów, może nawet obszerniej, więc niewykluczone, że w SR60 będzie podobnie do PX100, tylko się na przykład może okazać, że SR60 zagrają bardziej do głowy, ale nie wiem tego, gdyż ich nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sr60 nie maja jakiejs bardzo waskiej sceny - raczej nie jest wezsza niz PX100 i graja wiekszym od nich dzwiekiem.W zasadzie czlowiek sie nie skupia na detalach ale na sluchaniu bardzo przyjemnej muzyczki a detale tez sa - nieco przymglone w porownaniu do wyzszyc modeli ale sa.W sumie nie ma co oczekiwac cudu za 200 zl z hakiem ,ale kazda zlotowka wydana na nie jest uzasadniona- graja rowno i naprawde fajnie, jak ktos nie chce wydac conajmniej 400-500zl na sluchawki a chce jakis muzykalnych puszek -niech bierze sr60tki.

Z tego co pamietamn jak odsluchiwalem sr325i i sr80 to te 2gie wydawaly sie miec szersza scene, nie wiem czemu - moze 325i byly niewygrzane a moze tak ma byc?

Dla mnie te 325tki zagraly tak jak mocno podrasowane sr80 ( przyjemniejsza srednica, dynamiczniejsze, wiekszy bas). Przyznam ze balbym sie sie miec sr325i jako sluchawki domowe bo nawet dla mnie fana amerykanskiego brzmienia graly nieco zbyt zazarcie, atakujac mnie bez litosci, dlatego tez czasem do spokojnego odsluchu bardziej cenie HD580 ktore sa kulturalniejsze,ale maja mniejsza palete barw , brak im takiej zadziornosci, a detale w Senkach nie sa wtopione w muzyke tylko jakby nieco od niej oderwane, chlodne.Sam sie zdziwilem ze muzykalnosc moze isc w parze z detalicznoscia ale w przypadku Grado tak jest.

Z drugiej strony jakosciowo 325i nie sa 2 razy lepsze od HD580 a niestety cena nawet w USA rozni sie wlasnie tylekroc. Jednakze - w starciu miedzy HD580 a sr325i tez wybralbym Grado mimo ze Senki w cenie 400-500zl uwazam za bardzo udany zakup.

Jak tak przechodze przez te wszystkie modele to wydaje mi sie cos ze czyms posrednim miedzy Senkami a Grado moga byc 990Pro- duza dawka muzykalnosci, niezla detalicznosc, ciekawa scena , mocny bas, spora wygoda.

No coz sam jestem ciekaw bezposredniego starcia DT990Pro z sr325- moze majkelowi da sie gdzies wyrwac , wysluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam - jak Sr60 współpracują z Clixem2? [bez wzmaka]

Nie wiem jak SR60 ale MS1 dawały w sumie radę (choć to nie to co porządna stacjonarka ze wzmakiem ale nie miałem wrażenia, że słuchawki jakoś na Clixie nie domagają albo brzmią po prostu słabo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się zastanawiam nad sr60;] Jeszcze taka sprawa - czy nadają się 'na dwór'? Nie mam oporów w noszeniu px`ów na co dzień, a jak jest z grado? Czuć hełmofon, czy raczej da się znieść?

Bo do domu to raczej nie mam jak użyć ich - nie posiadam żadnego porządnego sprzętu stacjonarnego - nawet moja karta dźwiękowa jest 'beee'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item251806663_grado_sr125_asl_sr_head.html

To mi wygląda na amp Grado dedicated - nazwa jakoś tak dziwnie podobna ;]

 

To bardzo dobra oferta. Sam ten wzmacniacz tyle kosztuje.

 

Tez tak mysle dlatego "poczekam i popatrze" ;)

ps.

Widze, ze na allegro ruszylo sie troche w temacie Grado - SR225 za 500zl ?

 

Te słuchaweczki maja przynajmniej rok, bo wtedy dołączali kupon do wypełnienia dla sprzedawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to kwestia rozchodzenia palaku - ja w swoich sr80 mam idealnie dopasowany palak do mojej glowy (niezbyt duzej) tak ze ani nie dociska zbyt mocno, ani nie spada zbyt latwo. Generalnie moglbym w nich siedziec i kilkanascie godzin dziennie bez problemu, tylko otwarta konstrukcja utrudnia zycie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, w takim razie bede naciskal ;) a teraz.. Wasze zdrowie ! hyhy w koncu mamy poczatek weekendu.

Piciu ... - Szedl facet po pustyni i nie mial nic do picia ...a Piciu itak mu wpie......il :-)

, a w tej chwili kawa , forum i k701 na glowie a w nich Katie Melua , Clannad i takie tam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności