Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Majkel- znaczy albo sr325i nie podobaja sie, albo 325i sie na tyle podobaja ze chce lepiej, a co jak zagra gorzej badz tylko inaczej? :)

Grado Fan - na mnie sprawialy wrazenie troche piaszczystych, nie w takim stopniu jak np KPP ale troszke tak, no ale przeciez to nie krytyka - moga byc i zadziorne - w porownaniu do sr60 na pewno sa ostrzejsze i szybsze ale ciut mniej przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel- znaczy albo sr325i nie podobaja sie, albo 325i sie na tyle podobaja ze chce lepiej, a co jak zagra gorzej badz tylko inaczej? :)

Po prostu jest ogłoszenie za niezłą cenę na RS1. Niestety na granicy dostępnego mi limitu na chwilę obecną. Któreś by poszły do komisu i tyle. Spokojnie, jest dobrze. Może rzeczywiście za bardzo tempo podkręciłem. <_< Jeśli chodzi o SR325i, to one mnie zaraziły bakcylem Grado. SR225 się ta sztuka nie do końca udała. Pomijając różne pozytywne i negatywne niuanse, jest cała masa rzeczy, które SR325i robią na prawdę dobrze. Wiele smaczków wyszło na światło dzienne, i to na razie w niezbyt wyszukanym towarzystwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest ogłoszenie za niezłą cenę na RS1. Niestety na granicy dostępnego mi limitu na chwilę obecną. Któreś by poszły do komisu i tyle. Spokojnie, jest dobrze. Może rzeczywiście za bardzo tempo podkręciłem. <_<

 

upgraditis

 

dotyka kazdego

 

remisja scisle zwiazana ze stanem konta

 

bywa wyleczalne

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest ogłoszenie za niezłą cenę na RS1. Niestety na granicy dostępnego mi limitu na chwilę obecną. Któreś by poszły do komisu i tyle. Spokojnie, jest dobrze. Może rzeczywiście za bardzo tempo podkręciłem. Jeśli chodzi o SR325i, to one mnie zaraziły bakcylem Grado. SR225 się ta sztuka nie do końca udała. Pomijając różne pozytywne i negatywne niuanse, jest cała masa rzeczy, które SR325i robią na prawdę dobrze. Wiele smaczków wyszło na światło dzienne, i to na razie w niezbyt wyszukanym towarzystwie.

 

jak sie bawic to sie bawic - stac Cie , oplaca sie to warto brac RS1 bo jak sie spodobaja to zostana na dlugo a jak nie to sprzedasz, nie wierze ze sie nie znajdzie kupiec na ktores.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś by mi mógł wyjaśnić różnice w dźwięku między RS1 a RS2? :rolleyes: Pilne! :ph34r:

 

Zdaje się,że RS2 są ciemniejsze. Coś jak góra SR225, a 325i.

 

Majkel będę miał do Ciebie jeszcze pytanko o wzmacniacze, ale to już prywatnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy można kolekcjonować słuchawki? :P Wtedy posiadanie Grado to obowiązek :) Sam mam hd555, ale jak dorwę trochę grosza to i sr60 kupię. W domu już kupa sprzętu, ale aż żal się go pozbywać i w ten sposób lista się powieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy można kolekcjonować słuchawki? :P Wtedy posiadanie Grado to obowiązek :) Sam mam hd555, ale jak dorwę trochę grosza to i sr60 kupię. W domu już kupa sprzętu, ale aż żal się go pozbywać i w ten sposób lista się powieksza.

 

A czemu by nie?? :) Dziś w telewizorze zobaczyłem gościa, który kolekcjonuje.... wieczka od serków (!!!) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie testowałem "Chesky Records: Best Of Chesky Jazz And More Audiophile Tests Volume 1,2,3" we flac'u na V39+Grado SR-80: siedzę oniemiały z achwytu, z opadniętą szczęką :o coś niesamowitego - np. słyszałem jak trębacz, gdy odgrywał swoją solówkę porusza trąbką góra/dół! uffff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szuuukam i szuuukam, kto ma przemiłego kumpla/koleżankę w USA xD

 

Ja widze, ze tylko spamujesz na forum :P Jak ktos ma kolege w USA to juz sam go dobrze wykorzysta hehe...

 

Pytanko: i7 (2x26mW) uciagnie SR80 bez wzmacniacza ? Planuje go kupic w najblizszym czasie wlasnie ze wzgledu na moc i obsluge Flac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie testowałem "Chesky Records: Best Of Chesky Jazz And More Audiophile Tests Volume 1,2,3" we flac'u na V39+Grado SR-80: siedzę oniemiały z achwytu, z opadniętą szczęką :o coś niesamowitego - np. słyszałem jak trębacz, gdy odgrywał swoją solówkę porusza trąbką góra/dół! uffff...

 

Też mam ten sampler :) Robi wrażenie

 

Ja widze, ze tylko spamujesz na forum :P Jak ktos ma kolege w USA to juz sam go dobrze wykorzysta hehe...

 

Pytanko: i7 (2x26mW) uciagnie SR80 bez wzmacniacza ? Planuje go kupic w najblizszym czasie wlasnie ze wzgledu na moc i obsluge Flac :)

 

Powinien, choć Grado są prądolubne. Niby się wydaję,że gra dobrze... póki się nie wepnie w dobry wzmacniacz słuchawkowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym wzmocnieniem Grado, bo one niby grają z byle czego, ale wzmacniacz im dodaje masy (to normalne), ale ze zgłaśnianiem nie robią się bardziej jazgotliwe, a właśnie przybywa fundamentu w muzyce.Interesujący efekt, bo przeważnie słuchawki zaczynają grać ostro na dużej głośności, a te 325i "mięsnie". :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel a jak to widzisz w komparacji do HD595 bo powiem Ci ze zanim kupilem HD595 to rozmawialem o SR325i wlasnie i mialem okazje kupic za niwiele wiecej niz HD595 - ostro sie napocilem. BTW zamowienie zloze jak tylko pojade do miasta i mi zaplaca za zlecenia - teraz pracuje na outskirts :/ Ale zbieraj juz powoli czesci na desktopa v4 w Hammondzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do SR325i Sennnheisery HD595 są takie dość wylewne w artykułowaniu dźwięków, do tego góra w nich jest zrolowana i tak jakby z rozjechaną ostrością - przez analogię do optyki. To jakby porównać rysunek cienkimi flamastrami do malunku grubym pędzlem. Grado są dużo bardziej akuratne, mają ogólnie wyższą rozdielczość, co daje dużo czytelnej informacji, jak na przykład zamierzone lub przypadkowe przygaszenie struny poprzez muśnięcie palcem. Na SR325i taki dysonans wyjdzie. HD595 grają tak hojnie, od serca, jak pijany gość pubu, który wyjmuje z kieszeni zmięte banknoty, rzuca na stół i mówi "reszty nie trzeba!". Grado grają w sposób bardziej wysmakowany, ale też powiedziałbym taki bardziej bezwzględny i naturalistyczny. Bas jest twardy, i mimo potęgi nie rozlewa się. Dźwięki są świetnie zdefiniowane w przestrzeni, żadnej utraty ostrości obrazu. Do tego nie ma podkolorowań, ale barwa jest dokładnie aplikowana, i jeśli ma jej być dużo, to będzie. Ocieplenia dźwięków pojawiają się sporadycznie podczas, gdy w HD595 nieustanna pogłosowość stwarza pewną aurę, jest bardziej zamknięta i z większą głębią. SR325i grają bardziej otwarcie, ale przy tym realistycznie, i nie panuje w nich aż taki "przeciąg" jak w HD580. Na początku słyszy się lekkie podbicie w górnym sopranie, ale ucho się szybko do tego przyzwyczaja i niweluje ten efekt w znacznym stopniu, podobnie jest zresztą z tym podbarwieniem dolnej średnicy w HD595, gdy już mózg się nauczy to "wycinać", zaczyna być miło. To na razie tyle przyszło mi do głowy.

 

>>cpu, odnośnie wzmaka - za Twojego się zabiorę z początkiem przyszłego tygodnia, gdyż panuje pewien ruch w interesie. ;) Części mam, bo zapobiegliwie wziąłem jednego Hammonda więcej. Z resztą nie ma problemów logistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel , a co sadzisz o wzmaku na LT1210 ? Zbiera jak najbardziej pochlebne opinie - szczegolnie na forum audiostereo ...

 

7.JPG

 

Gdyby jeszcze na wejsciu dodac bufor z jakas mala lampka ......?

 

PS. zakupilem juz lt1210 i opa604 po dwie sztuki . Zaczynam skladanie gdy tylko czeci dotra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak gra LT1210. Opiniami na audiostereo nie sugerowałbym się w ogóle, co nie znaczy, że to źle zagra. Na pewno zaletą LT1210 jest łatwy sposób przykręcenia do radiatora. DC serwo na OPA604 może wnieść coś pozytywnego do dźwięku przy okazji, bo miałem kiedyś wrażenie, że sygnatura dźwięku układu z DC serwo też się wprasza do sygnału. Poza tym i tak musisz tu zrobić symetryczne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel a jak to widzisz w komparacji do HD595 bo powiem Ci ze zanim kupilem HD595 to rozmawialem o SR325i wlasnie i mialem okazje kupic za niwiele wiecej niz HD595 - ostro sie napocilem. BTW zamowienie zloze jak tylko pojade do miasta i mi zaplaca za zlecenia - teraz pracuje na outskirts :/ Ale zbieraj juz powoli czesci na desktopa v4 w Hammondzie.

 

na litosc boska cpu - komparacja, outskirts - prosze Was i siebie samego wiecej polskiego na polskim forum:)

 

 

 

SR325i grają bardziej otwarcie, ale przy tym realistycznie, i nie panuje w nich aż taki "przeciąg" jak w HD580.

 

 

co z tym przeciagiem majkel bo nie zrozumialem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , zrobie symetryczne zasilanie , tymbardziej ze ten wzmak nie musi byc "portable" . 20W toroidalne trafo i 2x10000uF wystarcza chyba . Bez stabilizacji lub z opcja "z" lub "bez" . Radiatory do LT wymuszaja raczej konstrukcje stacjonarna ...

Tak , zrobie symetryczne zasilanie , tymbardziej ze ten wzmak nie musi byc "portable" . 20W toroidalne trafo i 2x10000uF wystarcza chyba . Bez stabilizacji lub z opcja "z" lub "bez" . Radiatory do LT wymuszaja raczej konstrukcje stacjonarna ...Wszystko w sprzezeniu zwrotnym wnosi cos do sygnalu dzwiekowego wiec w tym wypadku dc serwo na pewno rowniez .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tym przeciagiem majkel bo nie zrozumialem :P

HD580 grają bardzo otwarcie, a przy tym zwiewnie, SR325i bardziej dosadnie i konturowo, więc siłą rzeczy nie mogą dawać tak bardzo otwartej prezentacji jak HD580. Chodzi tylko o to, że ja lubię taką obudowaną przestrzeń muzyczną, a w HD580 trudno ją dostrzec, dźwięki dolatują jakby z powietrza, więc stąd ten "przeciąg". :D W SR325i jest pewne domknięcie znane z HD595, tyle że sposób rozmieszczania instrumentów i możliwości odległego umiejscawiania raczej przypomina HD580.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności