Skocz do zawartości

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Majkel, to kupiłeś je używane? Nie miałeś oryginalnego pudełka? Powinny być wtedy wygrzane, choć możliwe,że ktoś posłuchał trochę i stracił cierpliwość, bo im potrzeba 14dni grania non-stop ! Wcześniej charakterystyka jest dość mocno pokrzywiona, a okolice środka pasma są zupełnie wycofane (to akurat we wszystkich Grado występuje), dynamika nie ta, bas z początku brzęczący...

 

Ja bym jeszcze do różnic w stosunku do SR225 dodał,że grają cieplejszym, bardziej nasyconym dźwiękiem. Mają więcej niższej średnicy i najniższego basu - taki mięsisty dźwięk. Słowo "mięsisty" może się kojarzyć z misiowatą i spokojną prezentacją, ale hu hu.... jest dokładnie odwrotnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR225 słuchałem wystawowo-sklepowych, a SR325i dorwałem używki, ale raczej mało używane. Dla mnie już jest bardzo ciekawie, a jeśli się ma poprawić, to tyko się cieszyć. Tak, przydałoby się nieco więcej mięsa, objętości w dźwiękach, ale parę aspektów jest wybtinych, jak choćby wielość możliwych do oddania niuansów. No i ta przestrzeń. Obawiałem się ofensywnej prezentacji przestrzennej znanej np. z Sony MDR-V700, ale tu tego nie ma. Nie ma też efektu rozgonienia wykonawców po kątach wielkiej sali koncertowej, jak to potrafi zrobić AKG K701. W sumie nie będę potrafił jednoznacznie zrelacjonować swoich wrażeń odnośnie ich wygrzania, i na jakim są etapie, bo za parę dni po skończeniu innej roboty wezmę się za dostosowanie wzmacniacza pod te słuchawki, a kiedyś później za jakiś większy wzmacniacz, z lampkami na stopniu wejściowym.

Co do basu, w SR225 był krótszy, taki kopiący, ale ciut płytki, tu jest potężniejszy, a jego twardość mi się podoba. Mnie się rozciapany bas nie kojarzy z naturalnym dźwiękiem, a właśnie taki dobitny i trzymany w ryzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaw je, niech grają cały czas.

 

Chyba faktycznie mało jasno się wyraziłem, ale chodziło mi o to,że SR325i grają cieplejszym, bardziej nasyconym dźwiękiem niż SR225. Mają więcej niższej średnicy i najniższego basu. Zgadzam się,że mają potężny przytup :)

Prawdziwego mięsa na średnicy to dostają dopiero po ok. 12tu dobach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łuuuhuuu!!

 

Też się zapisuje. :)

 

może i skromnie, bo tylko sr60, ale zawsze Grado. :D

 

mmmm. ;]

 

 

żeby OT nie było - 14dni? :D lol. szczerze mówiąc nie wierze ;] To na pewno "wygrzanie" słuchawek, czy może ucha? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel , licze ze skomponujesz jakis fajny stacjonarny ukladzik dla grado ( wzmacniacz ) . Czy sr325 ma ta sama impedancje co sr60 ? ...tak na marginesie dodam ze chce sklecic cos na LT1210 ( kupilem wlasnie na allegro za 35 pln/szt ) plus OPA604 za 15PLN w sklepie zas w necie opa kosztuje 7dych -taniej nie znalazlem wrr . Natomiast co do przenosnego to za AD8367 chcieli az 80pln ! Tak wiec wzmaki Majkela sa tanie jak barszcz w kontekscie cen samych ukladow .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Grado mają 32 ohmy i skuteczność 98dB/mW. Co do AD8367, nie wiem po co Ci on? O AD8397 pisałem. W obu przypadkach cena 80zł/szt. to dalej niż kosmos. Idą do mnie 2 sztuki, ale w sumie mógłbym się z nimi rozstać. Dalszy ciąg tych rozważań w innym wątku albo na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autor jednego z pierwszych watkow o Grado i wlasciciel 2 Grado -iGrado i sr60 oczywiscie tez sie zapisuje.

sr325i faktycznie a mięsiste ale ostre - moga zabolec:)

Sa na liscie sluchawek ktore musze miec kiedys (one i 990Pro). Piotr Ryka twierdzil ze 325i i RS1 dzieli 10% jakosciwiec to calkiem sporo, niemniej jednak jak je odsluchalem pomyslalem - w cholere energii w tych sluchawkach...ale na razie zostaje przy Senkach co by nie nadwerezac budzetu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łuuuhuuu!!

 

Też się zapisuje. :)

 

może i skromnie, bo tylko sr60, ale zawsze Grado. :D

 

mmmm. ;]

żeby OT nie było - 14dni? :D lol. szczerze mówiąc nie wierze ;] To na pewno "wygrzanie" słuchawek, czy może ucha? :P

 

Hehe, no właśnie :) Chyba nie sądzisz,że ja ich słucham non-stop przez te 14 dób?? :D

Poza tym możesz wierzyć albo nie, Twoja rzecz, ale weź pod uwagę,że ja nie wygrzewałem w swoim życiu jednych Grado... ani nie dziesięciu tylko trochę więcej, więc coś mogę na ten temat powiedzieć.

Kolejna rzecz,że niby jak mi się ma przyzwyczajać słuch skoro ja ciągle słucham tych samych słuchawek tylko różnych modeli ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Grado mają 32 ohmy i skuteczność 98dB/mW. Co do AD8367, nie wiem po co Ci on? O AD8397 pisałem. W obu przypadkach cena 80zł/szt. to dalej niż kosmos. Idą do mnie 2 sztuki, ale w sumie mógłbym się z nimi rozstać. Dalszy ciąg tych rozważań w innym wątku albo na PW.

 

Oczywiscie chodzilo mi o AD8397 , blad w druku , mea culpa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę testował w weekend Moonlight Grado Edition. :lol: Raczej tylko wersja stacjonarna. To będzie najprostsza konstrukcja pod Grado. Oczywiście każdy Moonlight, także przenośny od poprawionego v.2 w górę je napędzi, ale jeśli chodzi o synergię brzmieniową, to v.4 odpowiednio zestawiony bym tu widział. Hybryda to pieśń przyszłości i odpowiednio wyższa cena. I tak mam lamp tylko tyle, co dla siebie na prototyp. :( Właściwie to Grado jest jeszcze łatwiej wzmocnić niż HD595.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, tez sie wpisuje. Moje grado juz dogorywaja (maja juz kilka lat, z czego ja uzywalem ich przez ostatni rok) ale byly uzywane w trudnych warunkach wiec mozna im to wybaczyc. CHoc i tak sprawiaja mi tyle samo radosci co kiedys. Zainteresowanym wrzucam obrazki zniszczonych (ale wciaz dzialajacych grado)

 

img4875ry7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no właśnie :) Chyba nie sądzisz,że ja ich słucham non-stop przez te 14 dób?? :D

Poza tym możesz wierzyć albo nie, Twoja rzecz, ale weź pod uwagę,że ja nie wygrzewałem w swoim życiu jednych Grado... ani nie dziesięciu tylko trochę więcej, więc coś mogę na ten temat powiedzieć.

Kolejna rzecz,że niby jak mi się ma przyzwyczajać słuch skoro ja ciągle słucham tych samych słuchawek tylko różnych modeli ? ;)

 

no właśnie to mnie zastanawia. :D

 

gdybym usłyszał to od osoby X, a nie od ProGradoUser'a, to nawet bym nie myślał, tylko zbluzgał :D

 

 

a co do 14 dób na uszach - jak to nie? :D prawdziwy audiofil tylko w ten sposób wygrzewa słuchawki. ;];];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę testował w weekend Moonlight Grado Edition. :lol: Raczej tylko wersja stacjonarna. To będzie najprostsza konstrukcja pod Grado. Oczywiście każdy Moonlight, także przenośny od poprawionego v.2 w górę je napędzi, ale jeśli chodzi o synergię brzmieniową, to v.4 odpowiednio zestawiony bym tu widział. Hybryda to pieśń przyszłości i odpowiednio wyższa cena. I tak mam lamp tylko tyle, co dla siebie na prototyp. :( Właściwie to Grado jest jeszcze łatwiej wzmocnić niż HD595.

o kurcze! to ja się na moonlight grado edition w wersji stacjonarnej piszę (da się koszty zamknąć w 400-600pln?). Majkel czekam aż coś pod grado wyrzeźbisz z elektroniki ;) . jeszcze jedno, czy są jakieś fajniejsze obudowy od tych hammonda? bo właściwie przy stacjonarnym wzmaku do Grado wielkość raczej nie gra roli?

 

Co powiecie na stwierdzenie, że SR80 grają "piaszczyście"? (ale w takim pozytywnym znaczeniu jak np. "aksamitnie"?)

 

Oczywiście moje Grado SR-80 też wpisuję na fanklubową listę :D Co tu dużo mówić KOCHAM DŹWIĘK GRADO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenie "piaszczysty" jest chyba nie za szczęśliwe. Kojarzy mi się bardzo negatywnie jeśli chodzi o dźwięk - sucho i szorstko... brrr a za takie SR80 nie uważam.

 

ale mi sie tez kojarzyly jakby jakies ziarnka piasku tam wrzucono do brzmienia - nie jest to piasek negatywny, po prostu taka odmiana brzmienia w stosunku np do sr60 czy sr325i - lekko zapiaszczone niektorym moze sie podobac Grado Fanie i nie musi byc znaczeniem stricte negatywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopaczmopa, ja bym powiedział ostrzejsze i zadziorne, ale sprawa skojarzeń jest jest stricte indywidualną sprawą i nie ma tu co dyskutować.

 

A teraz iGrado w akcji - UWAGA - tylko dla fanów :P

http://uk.youtube.com/watch?v=ZorVQsDKiEs&...ted&search=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności