Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Grado


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Weird_O napisał:

 

A mógłbyś polecić jakiś lampowy wzmak, może być używka, tak do 1300? Nie musi grać "najlepiej", wystarczy ich sygnaturą i przestrzenią, sceną. Prawdopodobnie za odtwarzacz zrobi Ancient Audio Lektor IV jak się tacie uda go naprawić.

Huh!!! Ancient Audio - grubo!!! i do tego wzmak za 1300? Jeszcze grubiej?.

Otl SinusAudio na 6AS7/6N13S podstawowa wersja nufka 1680pln. Słuchałem tego z GS1000 i było zacnie, polecam. W ogóle to gsy mi pasują z oteelem.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście może na takich gąbkach:

http://allegro.pl/grado-sr60-sr80-sr125-sr225-sr325-nauszniki-gabki-i7335408901.html ?

 

jak wrażenia?

Edytowane przez Weird_O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne. Są standardowo przykładowo w grado sr60i, wygoda z tego co pamiętam lepsza od tych z 325i. Wygodne pady są dopiero w gs1000, ale czytałem, że stosowanie ich w innych modelach jak np 325 niestety psuje dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bakus1233 napisał:

Pozytywne. Są standardowo przykładowo w grado sr60i, wygoda z tego co pamiętam lepsza od tych z 325i. Wygodne pady są dopiero w gs1000, ale czytałem, że stosowanie ich w innych modelach jak np 325 niestety psuje dźwięk.

Te z linku to są podróby i to nie jest to samo co oryginały. Jak dla mnie wszystkie pady do Grado są do d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
On 5/10/2018 at 11:55 AM, Weird_O said:

Nie wiem właśnie czy by ich nie wziąć. Mam 225e...

 

 

nie warto, miałem i wróciłem do standardowych które po półrocznym użytkowaniu są super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, hibi napisał:

nie warto, miałem i wróciłem do standardowych które po półrocznym użytkowaniu są super ;)

 

Kupiłem je. Nie było warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszą podbijać żeby utrzymać się na rynku przy obecnej klienteli głównie kierującej się ceną. Beyerdynamikowi też radzę szybko coś za co najmniej dyszkę wypuścić bo już nie długo żaden audiofil nawet nie splunie na taniutkie T1. Nikt nawet już nie udaje, że porównuje takie flagowce inaczej niż cenowo. Albo i udaje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie ze statusów:

Cytat

póki jest Grado to znaczy że naturalne brzmienie jeszcze żyje w zalewie nighthawkowo-audezowo-senhaiserowego ...brzmienia.

 

To prawda, patent Grado polegający na umieszczeniu szybkiego i wrzaskliwego przetwornika (jak to Ryka pisze: "diafragmy z mylaru o wysokim stopniu naprężenia":D) w drewnianej tubce/tulejce o odpowiednio dobranych wymiarach i proporcjach powoduje ciekawe rezonanse i modulowanie średnicy, która przechodzi od wrzasków przez lampowe podbarwienia do krótkich dudnięć jak z beczki - instrumenty i głosy zdają się więc mienić niczym zmarszczona powierzchnia jeziora w świetle zachodzącego słońca; są żywe, barwne i nieprzewidywalne, co może wywołać u słuchacza: "kurczę gdzieś takie cuś słyszałem".

Lubię swoje 325e, ale jak chcę zidentyfikować niektóre instrumenty grające w tle to muszę założyć hołki.

Innymi słowy Grado świetnie imituje realizm, a makijaż urodę.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak 225e realistycznymi bym nie nazwał ( a to chyba ten sam przetwornik co w 325e), tak już RS1 wydają mi się bardzo realistyczne, dają feeling jakbym był na scenie razem z wykonawcą. Średnica bardzo bogata, szczegółowa. NH nie słuchałem więc nie mam porównania tho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki jest Grado to znaczy że naturalne brzmienie jeszcze żyje w zalewie nighthawkowo-audezowo-senhaiserowego ...brzmienia.

To jest bardzo ciekawa opinia :). Mam i PS-500e i Hifiman HE-500, i opinia audionanika zdaje się dobrze opisywać brzmienie Grado. Pewnie PS-500e mają nieco bardziej wysublimowany dźwięk od SR-325e, ale to wciąż w porównaniu z Hifiman wrzask na średnicy. Na pierwszy rzut ucha jest tam dynamicznie, pełno "detali", a w rzeczywistości słuchawki sieją harmonicznymi i na dłuższą metę męczą.

Mimo wszystko chętnie bym posłuchał najnowszych PS-2000e i bezprzewodowego modelu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Weird_O napisał:

tak już RS1 wydają mi się bardzo realistyczne, dają feeling jakbym był na scenie razem z wykonawcą.

No, mi też się wydają:D, podobnie jak gs1000,1000i, bardziej1000e, najbardziej PS1000 (ps1000e nie słyszałem). 325e też potrafią tę sztuczkę, no i są niezłe w budowaniu sceny - dźwięki swobodnie lewitują w przestrzeni poza głową.

24 minuty temu, Weird_O napisał:

Średnica bardzo bogata

Zaiste, bogactwo jest tam nieprzebrane; czerpią gradosy ze zniekształceń jak z rogu obfitości.

W serii e jest nieco ubożej.

27 minut temu, Weird_O napisał:

szczegółowa.

Tak daleko to bym się już nie zapędzał raczej. Bo bywają problemy z identyfikacją niektórych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Weird_O napisał:

W takim razie musze posluchac ktorychs hawkow, ponoc z mojo zgrywaja sie bardzo dobrze.

Możesz tego nie wytrzymać:ph34r:

 

35 minut temu, Weird_O napisał:

Tylko ktore lepiej?

Pierwsze drzewniane imo są debest; ale mają niestety najwięcej buły z całej rodziny (wada hołków).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Weird_O napisał:

Nie wytrzymac w jakim sensie? nie zgraja sie dobrze z mojo czy po prostu przesiadka z grado bedzie az tak szokujaca? :o

Pierwsze wrażenie po grado będzie szokujące - dźwięk bułowato-maślany.

Potem, jak się przyzwyczaisz, to już...bułka z masłem.:D

Trzy dni obcowania z nh to minimum!

Potem porównania kilkusekundowych fragmentów trudnych nagrań i Król zostaje (mimo buły na górnym basie/ dolnej średnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności