Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki Douszne, Jakie?


Crematory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jako nowy uzytkownik:)

 

Sprawa wyglada tak, ze ostatnio wyrobil mi sie kabelek(na laczeniu z malym jackiem) od moich sluchawek do Ipoda i przestala grac jedna sluchawka.

Poniewaz mam troche wolnej kasy pomyslalem, ze kupie sobie dobre sluchawki. Dlaczego zdecydowalem sie na douszne? Poniewaz mialem 3 pary calkiem dobrych sluchawek skladanych Sony do Minidyska, nie pamietam teraz juz symbolu (MD-35 czy cos takiego0 ale te z kolei mi sie polamaly;) (wszystkie;P ) Takze sam juz nie wiem na co sie zdecydowac, tu mi sie pochrzanil kabelek od trzymania Ipoda w kieszeni, tam polamaly sluchawki bo ciagle o cos zachaczalem.

 

Mam 600 zl ktore moge wydac. Jakie sluchawki douszne byscie mi polecili? Ewentualnie z jakims malym "palakiem". Na pewno nie chce wielkich sluchawek ala Stevie Wonder ;-)

 

Aha jesli znacie jakies dobre sluchawki np w cenie za 100 zl to tez smialo slucham propozycji. jestem w stanie wydac sporo kasy ale za naprawde dobry produkt. Jesli roznica pomiedzy sluchawkami za 600 zl a tymi za 100 to bedzie 1dB odstepu dzwieku od szumu to ja dziekuje ;-)

 

Z gory dziekuje za poswiecony czas i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 zł a 600 zł to ogromna różnica. Dobre słuchawki douszne to Sennki MX500 ich cena to niecałe 100 zł. Dokanałowe słuchawki już są droższe polecane są na forum Crossy X3 koszt około 180 zł, z pałąków masz już większy wybór, Sennki PX100 za około 200 zł, to są słuchawki portable. Za 600 zł można mieć już większe słuchawki ale z dużym pałąkiem ale chcesz słuchawek portable nie wokółusznych do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miażdżący stosunek cena/jakość dźwięku mają CrossRoads MylarOne X3, niestety w Polsce nie dostępne , trzeba zamówić z Singapuru. Ale kwotę jaką masz można dostać coś lepszego. Ja mam Weston Um1, nie słyszałem lepszych dokanałowych więc nie mam porównania z innymi, ale jak za 350 westony są kochane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://yuin.7.forumer.com/viewtopic.php?t=13 pchelki + do tego jakis wzmacniaczyk sluchawkowy.

http://www.allegro.pl/item227078236_sennhe...ratis_dost.html nauszne , troszke drozej ...

http://www.allegro.pl/item224013639__sennh...lon_wa_wa_.html troszke taniej

a z dokanalowych to jbl 220 , sennheiser cx400 , cx500 ( te 2 modele senkow wyjda we wrzesniu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzieki za tak liczne odpowiedzi w tak krotkim czasie:)

 

Czytajac wasze posty dochodze do wniosku, ze chodzi mi wlasnie o sluchawki dokanalowe. Jeszcze mam dobry sluch i nie chcialbym go sobie zniszczyc zagluszajac silnik autobusu muzyka na maksa. Jak rozumiem, dokanalowe sluchawki tlumia nieco dzwiek z zewnatrz. A jak jest w ich przypadku z komfortem noszenia, jak toto sie instaluje?;) Pytam bo nigdy nie mialem ani nie widzialem...

Mialem nadzieje ze sa moze jakies jedne sluchawki co do ktorych kazdy sie zgadza ze sa swietne ale widze, ze jest tyle propozycji co uzytkownikow. Ciezki wybor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podales co cie dokladnie interesuje... z wiekszym basem czy mniejszym? Do jakiej kwoty?

 

No jak to nie... kwota do 600 zl al enie chce przeplacac, chce miec pewnosc ze te pieniadze wydam dobrze. Jesli chodzi o bass to sredni ;-)

Chce slyszec gitarowe riffy i sample elektroniczne;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, co do dokanałowych, to zacytuję opinię z head-fi, z którą się zgadzam:

the thing is that you have to take in to account that,

1)$99 will get you a ER-6i (basic level balanced armiture)

2)$150 will get you a pair of Future sonics Atrio M5 (best dynamic Driver IEMS currently on sale)

3)$200 will get you a pair of Super.fi 5 which are allready Mid High level balanced armiture Canalphones, or a pair of ER-4P which are one of the best balanced armiture canalphones,

Ja bym od siebie dodał 4) 250$ LiveWires, the cheapest not-bad-at-all custom IEMs, ale to tak dla potomności, bo poza twoim limitem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym szczerze polecił hd25-1... może nie są dokanałowe ale też potrafią solidnie wytłumić okolice, do tego "pancerna" konstrukcja, gabaryty przyzwoite, przez wielu uważane za jedną z najlepszych konstrukcji sennheisera... sam ich pragne i będe polecał każdemu (a co :)) jak dla mnie słuchawki doskonałe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko e500 z ipoo... przecież ipody nie mają słabej jakości dźwięku! A i wręcz przeciwnie, zwłaszcza z line-out

To taka trochę przypadłość tego forum... jak masz irivera, czy iaudio to respect. Ale jak masz ipoda, to krzywo patrzą. Wejdź na head-fi to zobaczysz dokładnie odwrotną sytuację :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tu nie chodzi o jakieś zwyczaje forumowe, tylko o przyzwyczajenia i upodobania :).

Po prostu brzmienie iR jest chyba najbardziej uniwersalne (a równocześnie bardzo dobre), największej liczbie osób przypada do gustu. iPoo grają albo diablo ciemno (shuffle), albo bardzo analitycznie (video), stąd mniejszej liczbie się podobają :). Imho :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności