Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pęknięty Wyświetlacz D2


juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiadomo kiedy i jak to się stało pęknięcie wyświetlacza jest po prawej 1cm od góry i cały czas się powiększa, ekran po całej prawej stronie nie reaguje na dotyk. Mam go 3 dni kupiony w korei. Chyba raczej nie mam co liczyć na gwarancję jeżeli takowa występuje. Moje pytanie brzmi czy da się wymienić i jaki jest koszt takiej zabawy.

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo kiedy i jak to się stało pęknięcie wyświetlacza jest po prawej 1cm od góry i cały czas się powiększa, ekran po całej prawej stronie nie reaguje na dotyk. Mam go 3 dni kupiony w korei. Chyba raczej nie mam co liczyć na gwarancję jeżeli takowa występuje. Moje pytanie brzmi czy da się wymienić i jaki jest koszt takiej zabawy.

PZD

 

 

Hej .Podejżewam że to będzie się wiązało z zamówieniem lcd...pewnie małoopłacalne i ponad 2 tygodnie.Chyba że znajdziesz kogoś kto ma uszkodzoną elektronikę i kupisz od niego -wymiana wyświetlacza to 15 minut dwie wiązki 5 śrubek i po wymianie..

Ja mam uszkodzony toutchscreen w jednym drugi mam sprawny jak gwarancja się skończy to zamienię wyświetlacze i porównam działanie bo może padła elektronika...

Ewentualnie sprzedaj może ktoś kupi . Podaj cenę tu np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na stronę iaudio.pl, znajdź kontakt z serwisem i napisz/zadzwoń do nich opisując sytuację, mówiąc że prosisz o sprowadzenie (i ewentualnie wymianę) wyświetlacza i podanie przynajmniej orientacyjnych kosztów takiego działania

 

alternatywę masz taką, że musisz napisać do serwisu w korei - ale wtedy albo otrzymasz przesyłkę z korei albo sam będziesz musiał wysłać odtwarzacz do korei (co i tak może się bardziej opłacić)

 

... a wyświetlacze nie pękają same z siebie... chyba że prosto z zamrażarki przeniosłeś go na rozgrzaną południowym słońcem plażę - ale to w sumie też nie jest "samo z siebie" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, a tak swoją drogą to trochę tandetny ten wyświetlacz myślałam że jest solidny tak jak wygląda cowon. Nie rzucałam nim i tp ale w sumie nie jest tak strasznie bo nadal działa i tylko zanim w cokolwiek wejdę muszę dużo naciskać w różnych miejscach. Rysa zrobiła się ogromna i brakuje jej 4 mm do obudowy, ciekawe czy jak dojdzie to ten kawałek odpadnie czy będzie tylko rysa pewnie to kwestia kilku dni i sama się przekonam.

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę tandetny ten wyświetlacz

 

cowon nie był w stanie zamontować w D2 półpancernego wyświetlacza, bo wszystkie co do jednego zakupiła od MightySeiconductors armia stanów zjednoczonych a nowa linia produkcyjna nie jest jeszcze gotowa... poza tym podniosło by to cenę odtwarzacza o 50%

 

(؛ ɔɐɯʎzɹʇsʍod ǝıs ɯǝlƃoɯ ǝıu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Naprawione!Wszystko sie udalo szybko i srawnie myslalam ze to potrwa. Nie dowiedzalam sie o koszt naprawy w polsce. W korei zajelo chwile w serwisie i kosztowal w przeliczeniu ok 200 PLN. I obchodzic sie jak z jajkiem czyli bez pokrowca w kieszeni nie nosic <_<

Pozdro

 

Juzwa, proszę, podaj szczegóły załatwienia sprawy. Mam w rodzinie ten sam problem i nie wiem, jak go ugryźć.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Juzwa, proszę, podaj szczegóły załatwienia sprawy. Mam w rodzinie ten sam problem i nie wiem, jak go ugryźć.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

 

Niestety nie jest to takie proste w Polsce, byliśmy wtedy w Korei tam to nie problem. Pisałam w tej sprawie do polskich serwisów żeby się dowiedzieć o koszt i czas. Kosztów nie potrafili mi podać a na sprowadzenie miałam czekać 2 tyg.

Pozdrawiam.

Ryba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję stary temat.

Mam D2 od około dwóch tygodni dostałem go od żony na urodzinki i się narobiło. Z odtwarzaczem obchodziłem się jak z jajkiem i dziś zauważyłem że pękł wyświetacz tzn. Najperw była to mała rysa od góry wyświetlacza (taka była od nowości od dnia zakupu myślałem że niczemu to nie przeszkadza a cena byłą kusząca zakup dokonany w Empiku), Jednak dziś wyciągnołem sprzęt z kieszeni i moim oczom ukazało się pęknięcie przez cały wyświetlacz i ekran nie reaguje tak jak powinien.

Chłopaki co robić ???

Zrobią to na gwarancji??

Ile może taki kosztować nowy gdyby serwis wywalił D2 dokumentując to iż jest to uszkodzenie mechaniczne i moja wina?

Pozdrawiam

Rozgoryczony

Vaski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma szans. No chyba, że masz jakieś papiery mówiące o istnieniu rysy, powiadomiłeś o niej sprzedawcę przy zakupie itp.

Naprawa będzie raczej nieopłacalna, chyba że to wersja 16 gb.

 

Wszystkie firmy wykręcają się od tego typu napraw. Przykład z życia: mojemu znajomemu pękł wyświetlacz w telefonie z klapką. Pękł dosłownie sam z siebie, telefon nie spadł, nie było żadnych rys, żadnych sygnałów. Telefon oczywiście cały czas był zamknięty. W serwisie powiedzieli, że to jego wina.

 

Ja na Twoim miejscu i tak poszedłbym do sklepu. Jako argumentu użyłbym właśnie tej rysy. Może będziesz miał szczęście, trafisz na mało rozgarniętego pracownika i coś zyskasz.

 

EDIT: Uprzedzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gwarancji powiedzą "uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika" (jak chcesz umotywować/udokumentować "że pękło samo"?), a wymiana chyba 150zł...

Tyle kasy mógł bym zapłacić. Sprzęt to wersja 2GB żona dała za niego 360pln w Empiku (dlatego od razu player nie wrócił do empiku ze względu na atrakcyjną cenę w związku z ryskami), rysy zostały zauważone tydzień po zakupie (czyli w dniu kiedy odpakowałem pudełko, prezent). Kilka tych rysek jest jeszcze na wyświetlaczu pomiędzy folią ochronna a szkłem wyświetlacza ( folia od nowości nie została zerwana). Może zaznaczę miejsca gdzie te ryski występują mazakiem do wglądu serwisu??

W jaki sposób realizuję się reklamację??? Wysyła się wszystko co było w zestawie włącznie z słuchawkami, ładowarką czy samego playera z gwarancją...

Ps. Ekran się nie wylał, dotyk reaguje jednak nie tak jak przedtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do empiku i wyjasnij im co sie stało i w jakim stanie player był. Proponuje dużo trucia i powtazania w kółko, że w złym stanie był kupiony :) Jesli to nie pomoze to naprawa kosztuje chyba ~150zł w MIPie.

Zastanawiam się coraz bardziej bo mam do playera przyczepiony ten pieprzony rysik może to on rozwalił mi ekran ??

Powiedzcie mi jak załatwia się reklamacje czy player oddaje się do Empiku (do najbliższego Empiku mam bagatela 60 km!!) czy wysyła do MIP samemu??

Czy z playerem powinienem wysłać wszystko co było w zestawie czyli włącznie z ładowarką słuchawkami??

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pozytywne rozpatrzenie reklamacji raczej nie ma szans... Zawsze powiedzą, że to z winy użytkownika. Wyślij to do MIPu, ale najpierw koniecznie przed wysyłką skontaktuj się z nimi! http://www.mip.bz/kontakt.php

Wtedy, jak już z nimi wszystko ustalisz to wyślij, ale według mnie powinien być to sam player w oryginalnym pudełku (pamiętaj też żeby zrobić sobie ksero karty gwarancyjnej i paragonu przed wysyłką)- reszta części im niepotrzebna a tylko mogą zaginąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają te ryski (zdjęcia poniżej), które były od nowości pomiędzy wyświetlaczem, a folią (dodatkowo zaznaczone czerwonym markerem). Jako że nie miały żadnego wpływu na działanie playera, który to BYŁ udanym prezentem to nie podnosiłem alarmu, że coś jest nie tak z produktem Cowona. Podkreślę to jeszcze raz D2 działał wyśmienicie (tydzień bo tydzień ale działał) :

Serwis proponuje uszykować 200 PLN + ewentualne koszty wysyłki powiedzmy w tą i z powrotem do Stolicy to 40pln o_O . Od serwisu dowiedziałem się tego samego co tutaj na forum "WYŚWIETLACZE SAME NIE PĘKAJĄ"

Pozdrawiam

Waski

DSC_0883.JPG

DSC_0884.JPG

DSC_0885.JPG

DSC_0886.JPG

DSC_0887.JPG

DSC_0888.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zazwyczaj nie pękają... ale udowodnienie, że była to wada produkcyjna jest w zasadzie nierealne.

 

Wszelkie usterki należy zgłaszać, niezależnie czy bardzo przeszkadzają, czy tylko troszkę - właśnie dlatego, że nie wiadomo jak to się skończy.

 

W tej chwili jedyne co możesz zrobić to z serwisować odtwarzacz lub poszukać w sieci czy są same LCD do kupienia i wymienić go samemu (tracąc gwarancję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Mój iAudio serwisuje się już prawie miesiąc dziś dostałem info od serwisu że nie są w stanie go naprawić w Polsce i muszą go przesłać do producenta (to wiedziałem już miesiąc temu). Niby wszystko było by ok ale po wymianie poczty z serwisem dostałem następującą informację, że marne szanse są na to by sprzęt wrócił do mnie w czerwcu!!! i muszę uzbroić się w cierpliwość.

Pytam was - czy miał już ktoś tak kontakt z serwisem i tak długi okres oczekiwania na naprawę??

Nie ma czasami w prawie UE, że powinni dokonać naprawy jak najszybciej w okresie max 21 dni roboczych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No waski :huh: dość dziwna sprawa ale przy tak olbrzymiej firmie jak iAudio to raczej ni masz szans na zdobycie swojego playerka wcześniej niż ten czerwiec a skoro już jest 7 czerwca to prawdopodobnie już dostaniesz swój odtwarzacz i po problemie. Na drugi raz radze bardziej dbać o ten świetny odtwarzacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
No waski :huh: dość dziwna sprawa ale przy tak olbrzymiej firmie jak iAudio to raczej ni masz szans na zdobycie swojego playerka wcześniej niż ten czerwiec a skoro już jest 7 czerwca to prawdopodobnie już dostaniesz swój odtwarzacz i po problemie. Na drugi raz radze bardziej dbać o ten świetny odtwarzacz :D

Dziś sprzęt naprawiony dotarł do mnie do domku. WRESZCIE.

Pozdrawiam

AW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako iż to mój pierwszy post chciałbym się przywitać , a więc Cześć !

 

Mam problem z Cowonem D2.

Wyswietlacz nie reaguje na dotyk, świeci się ale nie reaguje. Mogę słuchać muzyki za pomocą przycisków Menu +/- na Holdzie. Podejrzewam że do wymiany jest digitizer. Ile to może kosztować gdyż nie jestem pewien czy player jest na gwarancji

otrzymałem go w lutym br. mam karte gwarancyjną. Nie mam PARAGONU.Mam nalepkę MIP Multimedia dystrybution na opakowaniu. Znajomi zakupili go na urodziny od kogoś z allegro a ten kupił go ze sklepu w Warszawie (nie mp3store ale konkurencja)

Karta gwarancyjna podbita jest własnie na ten sklep.

Ile czasu może trwać naprawa.

I jeżeli mi gwarancji nie uznają to ile to może kosztować ? razem z wysyłkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.

Ja w swoim D2 samodzielnie wymieniłem panel dotykowy. W serwisie za wymianę chcieli 200zł a mnie kosztowało to 32zł. Do D2 pasuje panel td025ttea3 od HP IPAQ 914. Można go dostać na ebay za ok.30zł z przesyłką. Wymiary się zgadzają trzeba tylko wymienić taśmę od panela. Od tego uszkodzonego odcinamy i łączymy z nowym. Jest z tym trochę zabawy ale działa.

Moja mp3 przeleżała w szafie 3 lata bo naprawa była za droga. Może ktoś skorzysta z tego wpisu i tez reanimuje swój sprzęt :)

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności