Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Every Day Carry..


maba

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest w tym- że u nas nawet jak masz pozwolenie albo patent na broń to trzeba nosić rozładowaną z reguły przy sobie :D a druga sprawa- strzelisz w takiego i to Ty pójdziesz siedzieć;p Robię na wiosnę jakoś patent (zależy od klubu kiedy zbiorą ludzi) to wtedy mnie czeka egzamin z przepisów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ty chcesz robić pozwolenie na ostrą?

 

bo ja to ogólnie jestem bardzo przeciwny broni. sens to ma, gdy np. mieszkasz blisko zakładu karnego i trzymasz dla swojego bezpieczeństwa broń w domu, a nie łazisz z tym po ulicy.

aż mi się przypomniały "zabawy z bronią"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoje mysli Malas - niemniej nie miej mnie za wariata, co będzie pukał do ludzi jak się pokłóci. Nie należę do tych typów, a broń to ostateczność. Jestem na ogół spokojnym człowiekiem i sam się zastanawiam czy miałbym odwagę chwycić za spust - nawet do łysola.

 

A jak widzisz sytuację, gdy się z kimś pokłócisz z nagle, w przypływie szału stwierdzisz "a to mu teraz kurcze pokaże"..

 

Nie - to nie ja. Wierz lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malas- patent- jest to na broń sportową kaliber taki jak w kbks- ale ostry- fakt.. Można nosić ze sobą ale rozładowaną i magazynek w innym miejscu, nie przy sobie. Mnie jest raczej potrzebna do celów sportowych. Należe do klubu i niestety musże korzystać z bronii która tam się znajduję- cały czas trzeba ją ustawiać pod siebie, a własną tylko wtedy gdy zdobędę patent.

Pozwolenie- trzeba udowodnić przez rozprawę sądową- że masz ku temu wskazania (praca, niebezpieczne środowisko życia) testy psychologiczne- jest bardzo trudno.

 

Reggarf- każdy tak mówi- to są emocję, różnie wtedy bywa. Lepiej jest nie mieć tego pod ręką niż mieć- w każdym razie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggarf- każdy tak mówi- to są emocję, różnie wtedy bywa. Lepiej jest nie mieć tego pod ręką niż mieć- w każdym razie w Polsce.

 

Miałem gorsze rzeczy pod ręką i nigdy nie użyłem (nawet podczas tzw na*******anki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście - a nóż dostanę choroby psychicznej, wścieklizny czy czegoś :P A tak na serio -widziałem jak kolegę pocieli żyletką bo im nie oddał telefonu... A mnie chcieli okraść już 4 razy. Zawsze musiałem uciekać (a że nawet szybko biegam to mi się jakoś udawalo). To jest "just in case".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi miło, że szanujesz moją opinie.

miałem okazję poznać człowieka, który dostałby bez problemu zezwolenie.

lecz.. nie starał się z jednego powodu. Masz broń w domu, kiedyś Ci nerwy puszczą, kij wie. Może jak będzie pijany? może jak się okaże, że dziewczyna Cię zdradza? sięgniesz po coś aby to rozładować. skutkiem może być ogromna tragedia...

i serio, zmiast tej klamki, kup sobie gaz. będziesz bezpieczniejszy dla otoczenia i nie będzie to tak idiotyczny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi miło, że szanujesz moją opinie.

miałem okazję poznać człowieka, który dostałby bez problemu zezwolenie.

lecz.. nie starał się z jednego powodu. Masz broń w domu, kiedyś Ci nerwy puszczą, kij wie. Może jak będzie pijany? może jak się okaże, że dziewczyna Cię zdradza? sięgniesz po coś aby to rozładować. skutkiem może być ogromna tragedia...

i serio, zmiast tej klamki, kup sobie gaz. będziesz bezpieczniejszy dla otoczenia i nie będzie to tak idiotyczny pomysł.

 

Wiele w tym prawdy. Rozważę.

 

Przyznam się szczerze - że kupowałem to z myślą o sporcie, potem mi przyszło na myśl "bujanie się" z tym.

 

Jak sobie tak teraz myślę to więcej racji z tym gazem niż by się wydawało - po pierwsze - z doświadczenia pistolki są strasznie nie wygodne w kaburze pod kurtką, po drugie trzeba być ekstremalnie dyskretnym, po trzecie... można zrobić krzywdę...

 

EDIT: Właściwie przy kupnie to myślałem też o włamywaczach - zapomnialem powiedzieć. JEEZ jest taka godzina że idę spać, bo nie wstanę rano (nad ranem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel, nie dostrzegasz różnicy jeżeli chodzi o rażenie i możliwość zrobienia krzywdy między butelką, nożem a pistoletem? bo ja tak.

I już widzę, jak ludzie kupują sobie broń, szpanują przed kolegami i ten, kto ma mniej centymetrów musi mieć większą lufę czy więcej dżuli podczas wystrzału.

ja akurat rozumiem, gdy jest to sytuacja wyjatkowa, fakt, można trzymać broń w domu.

Tak samo jak dostanie pozwolenia, gdy się jest w klubie - dla mnie okej.

 

ale noszenie broni, czy chęć do strzelania do kogoś, bo chce nas okraść? no proszę, bez przesady.

a może zrobimy tak jak w USA, gdzie każdy będzie mógł sobie kupić broń i ten kto jej nie będzie miał będzie hipis i lamus.

obejrzyj sobie "zabawy z bronią", serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bron tego rodzaju Ci się przyda.

Stosunkowo łatwo pozbawić kogoś pistoletu.

 

Pytam poważnie, co zrobisz w sytuacji gdy ktoś każe oddać Ci komórę i Twój pistolet nie zrobi na nim wrażenia?

 

 

 

Lepiej zapisz się na któryś rodzaj samoobrony lub szkolenie jak unikać napadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Marcin, masz rację, chłopak powinien dać się zabić i ograbić. Po co mu te wszystkie telefony, słuchawki i odtwarzacze? Wysoce prawdopodobne, że sympatyków szeleszczących ubrań na takie wypasy nie stać, dlatego powinni mu to zabrać w imię szeroko pojmowanej "sprawiedliwości społecznej". Kolejna sprawa, każdy kto odważy się zakupić broń, prawdopodobnie jest psychopatą, który przy pierwszej, nadarzającej się okazji, nie zawaha się jej użyć. W najbliższych dniach zapewne usłyszymy o fali zuchwałych morderstw, dokonanych przez młodego Krakowianina, zarówno na członkach najbliższej rodziny, jak i na osobach zupełnie przypadkowych. Motywami zbrodni będą takie błahostki, jak niezbyt sympatyczny wyraz twarzy, niemodny ubiór, czy nieświeży oddech. Marku, a teraz tak na poważnie, ilu już ludzi z niej zabiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan, nie umiesz napisać posta, z którego nie kipi taki przykry sarkazm?

nie uważasz, że straszenie ludzi bronią, bo chcą Ci zawinąć telefon jest lekką przesadą? Bo wg. mnie tak. i wcale nie mówię, że reggarf powinien dać się okraść, ale jest milion innych sposobów na to aby się okraść nie dać. Na przykład, wiać gdzie pieprz rośnie.

i tak, masz rację, każda osoba, która kupiłaby broń aby latać z nią po ulicy jest dla mnie psychopatą, bo nie jest to normalne.

 

ale tak Jordan, masz rację, zróbmy tak jak w USA! będzie fajnie! każdy kupi sobie po broni i będziemy sobie nią grozić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Wybacz, ale nie potrafię reagować inaczej na tak piramidalne bzdury. Wiem, że "czerwoni" mają to do siebie, że uważają ludzi za totalnych imbecyli, za których nieustannie trzeba myśleć i decydować, bo sami tego nie potrafią. Ty jednak zaczynasz przekraczać pewne granice. Uważam, że przesadą jest zawinąć komuś telefon, bo prawo własności jest święte i bezwzględne. Osoba, która posiada broń, ma przynajmniej teoretyczne szanse, by się obronić. Odmawiając komuś prawa do posiadania broni, odbierasz mu nawet te teoretyczne szanse. I przestańcie chrzanić o gazach i innych "zabawkach" tego typu, bo zazwyczaj robi się tym większą krzywdę sobie, niż napastnikom. Na zakończenie, robienie psychopaty z kogoś, kto był kilka razy napadany i w końcu zdecydował się na zakup głupiej gazówki, podchodzi pod zwykłą agresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie zgadzam się z Jordanem (pomimo tego, że czasami ma dość kontrowersyjne poglądy :P).

IMO zakaz posiadania broni palnej w Polsce (choćby nawet w obrębie własnej posesji) jest dla mnie równoznaczny z założenie, że Polacy to dzicz, która jak tylko dostanie w łapy coś niebezpiecznego to się od razu pozabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uważasz, że straszenie ludzi bronią, bo chcą Ci zawinąć telefon jest lekką przesadą?

 

dla mnie ani troche - żeby nie to, że w takiej sytuacji pewnie bym wymiękł i oddał jeszcze pistolet zlodziejowi to sam bym dawno z klamką chodził. nie rozumiem po kiego diabła chcesz bronić złodzieja? jesli o mnie chodzi to strzelać z ostrej do tych wykolejeńców, sami to na siebie sciagają.

 

a Polska to jest dzicz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przestańcie chrzanić o gazach i innych "zabawkach" tego typu, bo zazwyczaj robi się tym większą krzywdę sobie, niż napastnikom

tak samo jest z bronią palną, możesz sobie zrobić większą krzywdę niż napastnikowi. Czy to dlatego, że ktoś Ci broń zabierze, czy dlatego, że źle trzymając broń sobie walniesz np. w nos :)

i ****o prawda, osoby, które noszą gaz i zmuszone były go użyć, bardzo często były zadowolone raczej z jego działania, nie doznając przy jego korzystaniu wielkiej krzywdy..

 

ja nie uważam, że broń to coś złego, ja uważam, że noszenie broni i chęcią jej użycia nie jest zbytnio okej. Bo jeżeli ludzie, którym dwa, czy trzy razy skrojono komórkę, zaczną nosić ze sobą glocki, to wcześniej czy później dresy też zaczną biegać z nimi. Nawet jeżeli to tylko gazówka...

Co innego gdy masz zrobione testy psychologiczne, broń trzymasz w sejfie i wyciągasz ją, gdy słyszysz jak ktoś Ci telewizor wynosi.

 

I nie, nie bronie dresów, gardzę złodziejami, ale, żeby od razu do nich strzelać?

 

rozumiem, że chcecie chodzić na z bronią, bo nie czujecie się bezpiecznie. To co nosicie do samoobrony dzisiaj, skoro broni nie możecie? paralizatory? gaz? batona?

edit

dawno żadnej ciekawej dyskusji nie było na forum ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powróćmy jednak do pierwotnej idei tematu:

 

Zainspirowany podobnymi tematami z różnych for, pragnę założyć taki temat na naszym forum.

 

O co chodzi?

Zróbcie striptiz kieszeni i pochwalcie się co nosicie w nich na codzień. Fotki szczególnie mile widziane

 

Malas, Ty jako Mod Jr powinieneś dawać dobry przykład, jak robić bajzlu z tematu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Od razu widać, że nigdy nie korzystałeś z gazu. Prawdopodobieństwo, że zrobisz sobie krzywdę w przypadku użycia gazu, jest dużo większe, niż w przypadku użycia gazówki. Wystarczy lekki ruch powietrza, żeby wylądować na chodniku z gazem w ręku, a żeby samemu palnąć sobie pistoletem w nos, trzeba być po prostu idiotą. Kolejna sprawa, jeżeli uczciwi obywatele zaczną nosić broń, to te tępe dresy, których tak zawzięcie bronisz, nie będą już tak pewne siebie i zuchwałe. Nie wydaje mi się, żeby dla głupiego telefonu, taki, czy inny palant angażował się w awanturę z użyciem broni. Skoro sprzeciwiasz się ochronie prawa własności przy użyciu broni i nie mam tutaj na myśli bezwzględnego obowiązku jej użycia, bowiem zazwyczaj wystarcza sam fakt jej posiadania, to co proponujesz w zamian? Co ma zrobić człowiek, którego napadnięto? Może powinien stosować perswazję słowną? Pytałeś, czego używamy do samoobrony dzisiaj. W moim przypadku, niczego. W sytuacji zagrożenia, jestem zmuszony, do ratowania się ucieczką, co w moim wypadku nie jest wcale takie łatwe, bo choruję na serce. Winni takiemu stanowi rzeczy są ludzie twojego pokroju, którzy z takim zacięciem bronią bandytów i skazują na ich łaskę uczciwych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bronię bandytów, uważam, że wychodzenie z bronią do osób, chcących skroić telefon jest jak chodzenie z armatą na wróblę.

a skoro nic nie nosisz do samoobrony dzisiaj, to najwidoczniej nie czujesz się niebezpiecznie, bo wtedy byś łaził, może nie z gazem, bo widać, masz do niego uraz, ale może batonem?

tak, masz rację, nie musiałem nigdy, na szczęście, używać gazu, co więcej, czuję się względnie pewnie na ulicy, nie mając do tego podstaw na dobrą sprawę.

Pamiętaj też Jordan, że ja się odnoszę do jednej sytuacji, nie jestem całkowicie przeciw broni.

 

Zakładając, że broń będą mieli tylko Ci uczciwi, to Cie nieuczciwi też w końcu sobie ją kupią i skończy się tak, że jakiś dres wyciągnie klamkę i powie "dawaj komórkę" i ja nie wierzę, że stwierdzi "kurde, przecież, nie będę mu machał bronią, to przesada"..

 

Dex ma rację, w tym temacie dla mnie koniec, niech ktoś wydzieli ;)

Bo ja tak z Jordanem mogę do rana a i tak do niczego nie dojdziemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze.

 

uważam, że wychodzenie z bronią do osób, chcących skroić telefon jest jak chodzenie z armatą na wróblę.

Ktoś kto podejmuje próbę kradzieży jest przestępcą i zdaje sobie z tego sprawę. Broń może go odstraszyć, przecież nie trzeba od razu strzelać.

Poza tym wiemy doskonale, że przestępcy korzystają z broni (nie wszyscy, ale prawdopodobieństwo trafienia na bandziora z bronią jest moim zdaniem identyczne jak prawdopodobieństwo spotkania bandziora w ogóle). Jeśli użyją jej wobec nas to co możemy zrobić? Nic. Ale jeśli my również będziemy posiadać broń to szanse się wyrównają.

 

Jednak fakt faktem - temat jest ciężki. Nie wydaje mi się, żeby Polska była aż tak niebezpiecznym krajem, w którym obywatele muszą do obrony używać broni palnej, ale z drugiej strony rzeczywiście dochodzi do absurdów, gdy osoba broniąca się nagle staje się winną i karaną surowiej niż faktyczny przestępca. Więc prawo z pewnością trzeba zmienić, ale nie wiem czy legalizacja broni ma u nas sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności