Skocz do zawartości

Jb Reference 220 Czy Aurvany?


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze - takiej muzyki raczej nie słucham :) Mogę jedynie powiedzieć jak Aurvany brzmią z moim IFP-kiem. Dźwięk jest bardzo sczegółowy, zimny, analityczny z wyraźnie wyeksponowaną średnicą. Całość brzmi raem dość klarownie, szum lekki występuje, ale pozostaje na granicy słyszalności. Bas niestety wykastrowany, jesli już się pojawia to jest krótki i ostry. Wokale brzmią pięknie - szczególnie damskie :)

 

Jb miałem przyjemność słuchać na meecie u Radka. Średnica była w nich nieco przytłumiona (w porównaniu do aurvan), bas mocny (ale bez przegięć) i wyrazisty, schodził dość nisko. Ogólnie dobre, zrównoważone brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma JBL na forum, mógłby napisać coś o nich.

Kiedyś już ktoś coś napisał, nawet porównując do Aurvan. :) Link do tematu w tym wątku też jest.

Ale dobrym wyborem byłoby też X3.

Tak, ale jeśli one nie wchodzą w grę, to pozostają JBL Reference 220. Dlaczego nikt nie pisze, że Aurvany pierońsko zniekształcają? Ta ich osławiona średnica to niezły śmietnik, jeśli player nie gra analitycznie, a bardziej ciepło, wtedy dźwięk z Aurvan robi się mało czytelny. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie pisze, że Aurvany pierońsko zniekształcają? Ta ich osławiona średnica to niezły śmietnik, jeśli player nie gra analitycznie, a bardziej ciepło, wtedy dźwięk z Aurvan robi się mało czytelny. Takie jest moje zdanie.

 

Bo to jest właśnie twoje zdanie - ja żadnych zniekształceń, ani na IFP-ie, ani na Karmie nie słyszałem. Wszystko jest wręcz krystalicznie czyste (może masz uszkodzone słuchawki?) Co nie zmienia faktu, że do muzyki preferowanej przez autora tematu bardziej nadają się JBL-y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli bym postawil pytanie: Crossroads Mylarone X3 vs JBL 220 ??

Dziś na Head-Fi przeczytałem post gościa, który twierdzi, że X3 grają lepiej od JBL 220 i od Sony MDR-EX90. Ja tego nie sprawdziłem, ale też sprawdzać się nie spieszę. ;) Zresztą, jest to o tyle prawdopodobne, że JBLe w USA są ponoć tańsze niż u nas. X3 grają super przez wzmacniacz bez podbijania czegokolwiek, może nawet lepiej od PX100, ale to jest dyskusyjne. Bez wzmacniacza wystarczy odpowiedni preset lub equalizacja. Poza tym wydaje mi się, że z Cowonem D2 X3 się dobrze zgrają, bo tam gdzie Cowon przesadza, X3 są lekko przytłumione, a z drugiej strony X3 grają pełnym i gładkim dźwiękiem, co z charakterem D2 powinno się uzupełnić. Na samym ifp dobrze się słucha na presecie Rock, ale Normal lub jakieś EQ też dobrze nieraz wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem ten produkt w cenie 334 wraz z przesyłką. I pomyślałem sobie, że pewnie nie będą spełniały moich wymagań. Bardzo miło sie rozczarowałem, nigdy wcześniej nie słyszałem tak szczegółowego, czystego i potężnego dźwięku. Wcześniej miałem Sony MDR EX-71, które kupiłem za 149zł i sprzedałem po atrakcyjnej cenie :) potem Philips SHE 9600 za cenę 109zł, które wpadły mi do wody, a za jakis czas Creative EP-635 za 92zł dałem je bratu. Musze przyznać, że najgorsze były Philipsy->Sony->Creative. Myślałem, że nie ma od Epków słuchawek z lepszym basem. Słuchawki JBL w zależności od piosenki potrafią mieć więcej tego basu i głębszy :) Nic w tym dziwnego cena mówi sama za siebie. Nie słucham ani metalu ani muzyki klasycznej, więc nie wiem czy w tym rodzaju muzyki się sprawdzają. Już tyle opini się naczytałem na temat słuchawek, byłem nawet na angielskich stronach i pisali o JBL Reference 220 same bzdury, bo się nie znają albo w ogóle ich niegdy nie mieli. Piszą coś czego na pewno nie można zarzucić tym słuchawkom. Chyba zależy im na popsuciu opini producenta niczemu więcej. Nie żałuję ani złotówki na te słuchawki, nie zastanawiajcie się i bierzcie, bo naprawdę warto i gwarantuje że nikt nie bedzie zawiedziony, pozdrawiam wszystkich. Moje gg to 1111096, email ninija656@op.pl

Zalety: Wysoka jakość dźwięku jak i wykonania. Dobrze izoluje od otoczenia. Wszystkie pasma są zoptymalizowane. Wyposażenie :)

Brak smyczy.

Wady: A poza tym nic nie można zarzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności