Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meizu Polska


ElektroT

Rekomendowane odpowiedzi

A skad sa te M6 na allegro? To ze sprzedaje je firma z Polski nie zmienia faktu, ze je sprowadza z Korei, Chin, etc.

Co z tego skąd są? Mogą być i z księżyca. Liczy sę to, że jest na nie popyt i dobrze się sprzedają.

 

D2 to niby skąd są? Z Polski? No jakoś musiały tutaj najpierw przyjechać :)

 

Wybacz, ale M6 i D2 to sa (IMO) troszke inne polki cenowe...

Cenowe tak, natomiast jeśli chodzi o samo pozycjonowanie produktu i jego cechy to są bardzo podobne. To własnie dlatego M6 poważnie nadszarpuje D2 segment kategorii na jakiej działa wizerunkowo ten player.

 

I zacznij edytowac posty, prosze...

a co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a co jest nie tak?

 

ze nabijasz posty i piszesz jeden pod drugim zamiast edytowac poprzedni, to podstawy netykiety i regulaminu tego (i kazdego innego) forum

 

fragment regulaminu:

Nie wolno:

- Pisać posta pod postem (chyba że: minęło już parę godzin, nowy post porusza zupełnie inny temat, poprzedni post był by zbyt długi). W razie potrzeby należy edytować istniejącą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie mp3store dowala drakonska marze tylko producent... Jesli ty zaczalbys sprowadzac te same silikony musialbys narzucic podobne ceny (jesli nie wyzsze) zeby wyjsc na swoje.

Ok zgadzam się. Faktycznie nie znam marży na silikonach, więc przyznaje sie do winy :) Jednak wcale bym się nie zdziwił gdyby nie była ona niska :) Nie od dziś wiadomo, że tak naprawdę najwięcej zarabia się na akcesoriach i róznych duperelkach przeznaczonych do produktów i nie mam tu na mysli tylko rynku mp3.

Po prostu zwróciłem uwagę na fakt, że są one astronomicznie drogie. To samo z kablami i tymi metal stickerami. Tutaj marże idą na tych popierdółkach rzędu setek, a nawet tysięcy % (wcale bym się nie zdziwił), a to jak się ta marża rozkłada na producenta, a jak na dystrybutora/sprzedawcę to już inna kwestia.

 

@wojt bb,

a to spoko postaram się o tym pamiętać :)

Ale może warto by było jakoś zupgrejdować forum? Bo na innych nawet jak bez edycji pisze posta pod moim postem to się to potem automatycznie łączy w jeden post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2 to niby skąd są? Z Polski? No jakoś musiały tutaj najpierw przyjechać

 

to co napsialem bylo odpowiedzia na:

 

Cowon nie sprzedaje sie dobrze na allegro, bo nikomu sie nie chce sprowadzac go z Korei albo USA
Czemu żeś się uparł że z korei czy usa?

 

--------------------

 

a co jest nie tak?

Nie pisze sie 2 postow pod soba. Jezeli chce sie cos dodac to sie dopisuje to.

 

Swoja droga: ladnie zes nabil sobie posty tym watkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napsialem bylo odpowiedzia na:

 

Cowon nie sprzedaje sie dobrze na allegro, bo nikomu sie nie chce sprowadzac go z Korei albo USA
Czemu żeś się uparł że z korei czy usa?

dalej nie widzę związku, ani powodu, dla którego przynajmniej teoretycznie D2 miałby się nie sprzedawać na allegro np przez sam mp3store.

 

 

a co jest nie tak?

Swoja droga: ladnie zes nabil sobie posty tym watkiem.

I myslisz, że mi na tym zależy?

Ojej nabiłem sobie posty i bedę się podniecał, że mam 300 postów buhahaha

Skończcie z tą dziecinadą wreszcie :)

Chyba, że o czymś nie wiem i np liczba postów świadczy o jakimś satusie? ;)

Dla mnie to nie ma znaczenia. Mogę mieć 1 post i mogę mieć 10000 postów. Tak samo będzie mi to zwisało i obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misioo.. ale Ty nam jeszcze ANI RAZU nie udowodniłeś że one się dobrze sprzedają :) Więc póki co oczekujesz, żeby wszyscy w koło udowodnili Ci, że nie są wielbłądami.. A Ty ciągle w moich oczach masz dwa garby.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie widze same podejżenia i wymyslone teorie nie podparte żadnymi danymi tylko i wylacznie dedukowanie z niczego i mam wrażenie, że ta dyskusja prowadzi do nikąd bo obie strony sa niekompatabilne.

 

A i nie przeceniałbym mocy allegro bo Polacy dalej lubia kupować oczami więć znacznie lepiej wychodzi im kupowanie w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSY

 

Ty również niczego nie udowodniłeś. Ja natomiast nie miałem udowadniać sprzedaży na całym rynku, tylko napisałem, że M6 miażdży D2 sprzedażowo w konkretnym kanale dystrybucji - allegro, które jest pewnym barometrem radzenia sobie produktów na szerszym rynku i popytem na nie (oczywiście niedoskonałym i nie pozbawionym błędów), dającym jednak pewien pogląd i przełożenie na to jak dany produkt może sobie radzić w innych kanałach, a jak jest w innych kanałach tego nie wiem - badań nie robiłem. Tutaj ocen dokonuję na podstawie obserwacji rynku i mogę stwierdzić, że M6 jest bardzo poważnym jak nie głównym konkurentem dla D2, odbierającym mu znaczną część rynkowego tortu. Co więcej, śmiem twierdzić, że gdyby nie M6, to na D2 byłby znacznie większy popyt. Kupno M6 i kupno D2 jest de facto wyborem dla użytkownika w kategoriach M6 vs D2 + być może jeszcze coś od iRivera. I w bardzo wielu przypadkach, co nawet widać po użytkownikach tego forum, wygrywa M6. Nie byłoby M6, kupiliby D2. Ja piszę tak jak widzę rynek i wyciągam wnioski, a są one takie, że rynek, dystrubacja niektórych segmentów odtwarzczy mp3 jest u nas bardzo niezdrowy.

 

Różnica między nami polega na tym, że z powodu odmiennego zdania nie zarzucam Ci tych wszystkich głupot jakie Ty wobec mnie kierujesz i dokonujesz ocen mojej osoby, w ogóle mnie nie znając :) Kolejna różnica to to, że Ty w swoim zdaniu zawsze będziesz miał czynnik interesu jakim się kierujesz (co aż razi w oczy z twoich postów), więc twoje oceny nigdy nie będą obiektywne, a raczej bardzo subiektywne. Sam zresztą napisałeś, że "Sprawa jest jasna, jak byś "siedział w branży" to zagioł byś mnie jednym zdaniem (bo wiem co w tym temacie jest "zaginające"....", więc abstrahując od tego czy bym Cię "zagiął" czy nie to sam się przyznałeś i gola sobie sam strzeliłeś tym stwierdzeniem :) Ja natomiast piszę swoje zdanie z punktu widzenia kogoś, kto nie ma interesów w tej branży.

 

Nie mam ochoty dyskutować z argumentami ad personam typu "ty nic nie wiesz", "ja wiem lepiej i basta", "Ale jak widać nie wiesz, wiec jak tego nie wiesz, to że niewiele wiesz", "Bo widzisz panie genialny", ponadto zarzucanie mi czegoś co sam robisz notorycznie itd.

 

Nie doczekałem się mimo usilnych próśb żadnych merytorycznych argumentów z twojej strony, poza "bo ja tak uważam" itd. Zakańczam więc dyskusję z tobą, pozostając przy swoim zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się mimo usilnych próśb żadnych merytorycznych argumentów z twojej strony, poza "bo ja tak uważam" itd. Zakańczam więc dyskusję z tobą, pozostając przy swoim zdaniu.

 

Ślepy? O_o

Synku ty chyba rozumiesz merytoryczne argumenty jako zgodne z oczekiwaniami hm?

Ksy mówil o interesach w branży raczej dlatego żeby co pokazać, że wie jak wyglada ona od środka. Ty nie wiesz jak wyglada branża i nie masz ŻADNYCH danych jedynie proste obserwacje z allegro wiec czyja wiedza jest prawdopodobnie szersza kolego? Jego czy twoja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepy? O_o, Synku

argumenciki ad personam.

 

ty chyba rozumiesz merytoryczne argumenty jako zgodne z oczekiwaniami hm?

Nie, rozumiem je jako poparte jakimiś dowodami, a nie tylko "bo mi się tak wydaje", "bo ja tak uważam", " bo ja jestem KSY - wielki znawca na forum" :lol:

 

Ksy mówil o interesach w branży raczej dlatego żeby co pokazać, że wie jak wyglada ona od środka. Ty nie wiesz jak wyglada branża i nie masz ŻADNYCH danych jedynie proste obserwacje z allegro wiec czyja wiedza jest prawdopodobnie szersza kolego? Jego czy twoja?

Kolejny jasnowidz co to wie co ja wiem, a czego nie wiem i w jakiej branży siedzę/ nie siedzę :rolleyes::lol:

 

Nie sil się więcej na argumenty ad personam, rozumiem, że jesteś w nich niezły, ale mnie takimi zagrywkami nie wzruszysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty ad personem wynikaja z tego, ze irytuja mnie tacy niepoinformowani kolesie jak ty bo to przez takie osoby jak ty, ktore potem zlapia sie za dystrybucje nie mamy na rynku np. słuchawek ultrasone czy beyerdynamica,ze za rower u polskiego dystrybutora płaci sie 30-50% niż taki opłacony z cłem z Niemiec ze zwyklego sklepu czy że czasem na sprzęt gitarowy trzeba czekać 6 miesiecy.

 

A wiem, że jestes niepoinformowany w kwestii dystrybucji bo wiem jak ma sie sprawa z rynkiem dystrybucji (telefonów, rowerów, słuchawek, sprzetu gitarowego i wygladają one analogicznie do siebie wiec zakladam ze rynek mp3 również)

 

A co do tego, że zakladam, że nic nie wiesz to dlatego ZE NIE OKAZUJESZ SWOJEJ WIEDZY. Wytykasz innym brak konkretnych argumentów (ksy to nie księgowy czy statystyk), a sam do tej pory nie pokazalas, że wiesz cokowiek ponad to jak wpisac do przeglądarki adres allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty ad personem wynikaja z tego, ze irytuja mnie tacy niepoinformowani kolesie jak ty bo to przez takie osoby jak ty, ktore potem zlapia sie za dystrybucje nie mamy na rynku np. słuchawek ultrasone czy beyerdynamica,ze za rower u polskiego dystrybutora płaci sie 30-50% niż taki opłacony z cłem z Niemiec ze zwyklego sklepu czy że czasem na sprzęt gitarowy trzeba czekać 6 miesiecy.

O matko, jakie to zarzuty czytam pod moim adresem :lol:

 

A wiem, że jestes niepoinformowany w kwestii dystrybucji bo wiem jak ma sie sprawa z rynkiem dystrybucji (telefonów, rowerów, słuchawek, sprzetu gitarowego i wygladają one analogicznie do siebie wiec zakladam ze rynek mp3 również)

Arguemnt typu "wiem, że nie wiesz bo ja wiem lepiej".

W sumie mógłbym napisać to samo, ale po co sie zniżać do takiego poziomu? <_<

 

A co do tego, że zakladam, że nic nie wiesz to dlatego ZE NIE OKAZUJESZ SWOJEJ WIEDZY. Wytykasz innym brak konkretnych argumentów (ksy to nie księgowy czy statystyk), a sam do tej pory nie pokazalas, że wiesz cokowiek ponad to jak wpisac do przeglądarki adres allegro.

Wyjaśnimy sobie coś raz na zawsze - dla mnie Ksy nie jest jakimś wielkim specjalistą czy też znawcą, tylko dlatego, że "to wielki forumowy KSY". Dla mnie to użytkownik forum jak każdy inny i nie obchodzi mnie czy to KSY czy ktokolwiek inny, bo ja jak widać w przeicwieństwie do coponiektórych nie kłócę się z osobami i nie kieruję wobec nich arguemntów ad personam, tylko liczą się dla mnie arguemnty i merytoryczna dyskusja. Takie osoby jak Ty i Ksy pozbawiają sensu merytorycznych dyskusji na poziomie, właśnie dlatego, że używacie prostackich arguemntów ad personam, a kogoś kto ma odmienne zdanie dyskredytujecie argumentami, na które sami się oburzacie, jeśli ktoś ich użyje wobec was. I właśnie dlatego nie widzę sensu dyskutowania z takimi osobami jak ty. Proszę bardzo, odpisz teraz na mojego posta, napisz kwieciste argumenciki ad personam, nawymyślaj i namitomań o mnie co ci się podoba. Niech twoje będzie na wierzchu i tkwij sobie w błogim przekonaniu, że masz rację... Dzieciom się w końcu ustępuje :)

 

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kłócę się z osobami i nie kieruję wobec nich arguemntów ad personam, tylko liczą się dla mnie arguemnty i merytoryczna dyskusja. Takie osoby jak Ty i Ksy pozbawiają sensu merytorycznych dyskusji na poziomie, właśnie dlatego, że używacie prostackich arguemntów ad personam, a kogoś kto ma odmienne zdanie dyskredytujecie argumentami, na które sami się oburzacie, jeśli ktoś ich użyje wobec was.

 

Przyganiał kocioł garnkowi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty ad personem wynikaja z tego, ze irytuja mnie tacy niepoinformowani kolesie jak ty bo to przez takie osoby jak ty, ktore potem zlapia sie za dystrybucje nie mamy na rynku np. słuchawek ultrasone czy beyerdynamica,ze za rower u polskiego dystrybutora płaci sie 30-50% niż taki opłacony z cłem z Niemiec ze zwyklego sklepu czy że czasem na sprzęt gitarowy trzeba czekać 6 miesiecy.

O matko, jakie to zarzuty czytam pod moim adresem :lol:

 

A wiem, że jestes niepoinformowany w kwestii dystrybucji bo wiem jak ma sie sprawa z rynkiem dystrybucji (telefonów, rowerów, słuchawek, sprzetu gitarowego i wygladają one analogicznie do siebie wiec zakladam ze rynek mp3 również)

Arguemnt typu "wiem, że nie wiesz bo ja wiem lepiej".

W sumie mógłbym napisać to samo, ale po co sie zniżać do takiego poziomu? <_<

 

A co do tego, że zakladam, że nic nie wiesz to dlatego ZE NIE OKAZUJESZ SWOJEJ WIEDZY. Wytykasz innym brak konkretnych argumentów (ksy to nie księgowy czy statystyk), a sam do tej pory nie pokazalas, że wiesz cokowiek ponad to jak wpisac do przeglądarki adres allegro.

Wyjaśnimy sobie coś raz na zawsze - dla mnie Ksy nie jest jakimś wielkim specjalistą czy też znawcą, tylko dlatego, że "to wielki forumowy KSY". Dla mnie to użytkownik forum jak każdy inny i nie obchodzi mnie czy to KSY czy ktokolwiek inny, bo ja jak widać w przeicwieństwie do coponiektórych nie kłócę się z osobami i nie kieruję wobec nich arguemntów ad personam, tylko liczą się dla mnie arguemnty i merytoryczna dyskusja. Takie osoby jak Ty i Ksy pozbawiają sensu merytorycznych dyskusji na poziomie, właśnie dlatego, że używacie prostackich arguemntów ad personam, a kogoś kto ma odmienne zdanie dyskredytujecie argumentami, na które sami się oburzacie, jeśli ktoś ich użyje wobec was. I właśnie dlatego nie widzę sensu dyskutowania z takimi osobami jak ty. Proszę bardzo, odpisz teraz na mojego posta, napisz kwieciste argumenciki ad personam, nawymyślaj i namitomań o mnie co ci się podoba. Niech twoje będzie na wierzchu i tkwij sobie w błogim przekonaniu, że masz rację... Dzieciom się w końcu ustępuje :)

 

 

pozdrawiam.

 

Naucz sie czytać uważnie. Po pierwsze na forum jestem od niedawna i KSY'ego nie znam praktycznie wcale ale widze jakimi informacjami dysponuje i wiem, że jest bardzo dobrze poinformowany.

Czy to koncowe "dzieciom sie w końcu ustepuje" to nie jest argument ad personum? Chyba sie jednak "zniżyłeś do mojego poziomu.

A ja nie zakladam, że nie wiesz nic bo ja wiem wiecej tylko mówie, że wynika to jasno z twoich wypowiedzi ponieważ to co mówisz jest sprzeczne ze stanem rzeczywistym. Jeśli chcesz argumentów miałeś dokładnie opisane np. dlaczego "monopolista-dystrybutor" to nie jest zly pomysł. Uważanie, że wielu dystrybutorów na rynku byloby lepsze jest bardzo dobrym przykładem tego, że nie zdajesz sobie sprawy z procesów dystrybucyjnych.

Wiem, ze pewnie to zanegujesz ale to co napisałem to takie same fakty jak np. zacytowane wyniki ankiety. Ty zwyczajnie negujesz wszystkie argumenty, które przedstawiamy niezależnie od ich treści. To jest zwyczajna ignorancja i świadczy o tym, że nie jest możliwe prowadzenie z tobą dyskusji ponieważ dyskusja wymaga chęci dojścia do porozumienia, której moim zdaniem nie prezentujesz.

Zreszta ponawiam moją proźbe UDOWODNIJ MI ZE POSIADASZ JAKAKOLWIEK WIEDZE NA TEN TEMAT (pisane capsem nie ze zlosci ale zwyczajnie chce, żebyś zwrócił uwage na wielokrotnie powtarzane prośby moje i KSY'ego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freeo, prześledź sobie dyskusję od początku :)

Ja przesledzilem i zgadzam sie z GoodBoy , ze ceny Cowon D2 / tak wlasciwie , od tego sie zaczal ten watek / sa piekielnie wysokie .Wina lezy tylko po stronie polskiego dystrybutora.Jezeli ten sam sprzet, moze kosztowac u detalisty w USA - $180 . to w Polsce powinien odpowiednio $180+ 22% VAT. Po przeliczeniu na zlotowki - 660 pln. Roznica w cenie jest olbrzymia .300 PLN na support ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cło w polsce nie istnieje? Zreszta w stanach dystrybutor oferuje niższe ceny detalistom, ze wzlegu na to, że zamawia wiecej co z kolei sprawia, że meizu daje mu lepsze ceny. Detalisci sprzedaja wiecej playerów wiec potrzebują mniejszą marże żeby z tego wyżyć i te wszystkie składniki daje te 300 zł.

W stanach wszystko nie jest tansze od tak sobie ale dlatego, że rynek jest po prostu wiekszy i wiecej tam sie sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz sie czytać uważnie. Po pierwsze na forum jestem od niedawna i KSY'ego nie znam praktycznie wcale ale widze jakimi informacjami dysponuje i wiem, że jest bardzo dobrze poinformowany.

Oczywiście, wcale mu tego nie odbieram. Jednak w ocenie rynkowej różnimy się znacznie i wcale nie wynika to z tego, że ktoś tu się orientuje lepiej, a ktoś gorzej (co i tak nie jest do sprawdzenia ani zweryfikowania na forum internetowym), tylko z innego postrzegania rynku, które to postrzeganie KSY ma nacecvhowane poprzez pryzmat swoich interesów. Ponadto, wczytaj się dokładnie w jego zacytowany przeze mnie fragment, w którym sam przyznaje to i owo :)

 

A ja nie zakladam, że nie wiesz nic bo ja wiem wiecej

Niestety, ale własnie tak zakładasz, tylko i wyłacznie na podstawie mojej oceny, mojego zdania. Niczego innego.

 

tylko mówie, że wynika to jasno z twoich wypowiedzi ponieważ to co mówisz jest sprzeczne ze stanem rzeczywistym.

A jaki jest stan rzeczywisty?

No własnie.. i tu się róznimy :) Więc gadka na zasadzie "nie masz racji bo stan rzeczywisty jest inny" nie ma sensu, gdyż są to tylko ogólnikowe farmezony.

 

Jeśli chcesz argumentów miałeś dokładnie opisane np. dlaczego "monopolista-dystrybutor" to nie jest zly pomysł. Uważanie, że wielu dystrybutorów na rynku byloby lepsze jest bardzo dobrym przykładem tego, że nie zdajesz sobie sprawy z procesów dystrybucyjnych.

Kolejne świetne oceny mojej osoby :lol:

 

Wiem, ze pewnie to zanegujesz ale to co napisałem to takie same fakty jak np. zacytowane wyniki ankiety. Ty zwyczajnie negujesz wszystkie argumenty, które przedstawiamy niezależnie od ich treści.

Kolejny dowód na to, że nie czytasz uważnie postów.

Z wieloma arguemntami się zgadzam.

 

Zreszta ponawiam moją proźbe UDOWODNIJ MI ZE POSIADASZ JAKAKOLWIEK WIEDZE NA TEN TEMAT (pisane capsem nie ze zlosci ale zwyczajnie chce, żebyś zwrócił uwage na wielokrotnie powtarzane prośby moje i KSY'ego)

Zabawne, że tego samego domagam się już od bardzo wielu postów i jak dotąd tego się nie doczekałem i już zwątpiłem, że doczekam, dlatego straciłem sens dyskusji z tobą i ksy :)

 

 

 

@Freeo,

a gdzie ja napisałem, że meizu niby nie powinno mieć dystrybutora w Polsce? :blink:

Zresztą M6 można kupić z pełnym supportem, tylko pod inną marką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freeo, prześledź sobie dyskusję od początku :)

Ja przesledzilem i zgadzam sie z GoodBoy , ze ceny Cowon D2 / tak wlasciwie , od tego sie zaczal ten watek / sa piekielnie wysokie .Wina lezy tylko po stronie polskiego dystrybutora.Jezeli ten sam sprzet, moze kosztowac u detalisty w USA - $180 . to w Polsce powinien odpowiednio $180+ 22% VAT. Po przeliczeniu na zlotowki - 660 pln. Roznica w cenie jest olbrzymia .300 PLN na support ?

Rs39, te argumenty nie będą miały na tym forum racji bytu :) Zaraz Ci dadzą ripostę, że te 300zł to a to cło, a to jeszcze coś innego i oczywiście ani 1zł nie poszła z tej różnicy na wyższą marżę :ph34r:

Proszę, D2 z USA na allegro http://allegro.pl/item205706364_cowon_d2_4_gb.html (4b za 680zł)

Koleś oferujący 5 sztuk egzemplarzy z USA jest w stanie zaoferować znacznie niższą cenę i jeszcze mu się to opłaca :)

W Polsce jeszcze nie mamy na tyle rozwiniętego kapitalizmu, aby mówić o zdrowej sytuacji rynkowej, a rynek mp3 to już w ogóle padaka pod tym względem. Nie ma co się dziwić, że w USA jest znacznie taniej (i to nie tylko przez niższe stawki celne), bo u nich konkurencja jest silna.

 

W Usa tez sie placi clo. Cowon Europe , tez sciaga ilosci porownywalne z rynkiem amerykanskim , skad wiec az taka drastyczna roznica w cenie ?

a czy w Polsce mamy Cowon Poland?

no właśnie :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodBoy czytam uważnie to co piszesz i nie moge sie dopatrzyć jakiegokolwiek sensu, mówisz w kółko to samo, na jakąkolwiek polemike z twoimi poglądami odpowiadasz ze nie dostales argumentów, sam nie przekazując żadnych... skończcie tą "rozmowe" bo do niczego to nie prowadzi. oni mówią jedno, a ty drugie, powtarzając zarzuty i nie wnosząc nic nowego... zupełnie jak nasi politycy... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cło? W europie a USA? HA HA HA... proszę Cię :) Tam z tego co ja wiem, to nie istnieje cło importowe na te produkty. Druga sprawa nie mają chociażby cła większego o 10% jeśli produkt jest z radiem. Do tego należy doliczyć (a może raczej odliczyć) tak ze 2 razy niższe podatki w przypadku handlu. A na koniec skale zamówienia (około 60-70% produkcji Cowona idzie na USA).

 

 

A dyskusja ta od początku nie miała sensu. Bo dopiero w połowie napisałeś że konkretnie chodzi tylko o większą sprzedaż M6 od D2 na allegro. Jak byś to wyraźnie napisał na początku to bym napisał tylko "pfffff" i dalej się nie produkował. Gratuluje, że M6 się lepiej sprzedaje na allegro. Szkoda tylko, że nigdzie indziej w ogóle go niema... ale to przyciesz nie ma znaczenia (wnioskując z rozmowy).

 

 

Pozostańmy też przy tym, że marże to pewnie maja z 70% a firmy zarbaiają fortuny!!!!

 

 

Pozostańmy przy tym, że produkty za gwarancje się nie płaci, dlatego przecież to nie ma znaczenia przy cenach na allegro przy produktach z USA.

 

 

Pozostanmy przy tym, że przecież importer w Polsce czy w Niemczech nie zamawia 1/10 tyle prodktów co USA, ale ceny powinien mieć te same (olewając oczywiście cła i podatki)!!

 

 

Pozostańmy też przy tym, że GoodBoy zna wszystkie zakamarki każdej branży, bo przecież nie można mu tego odmówić? Od tak!!

 

 

I pozostańmy też przy tym, czego chyba GoodBoy nie zauważył, że to forum niesamowicie nakręca rynek M6 + PR ogólnoświatowy (aka globalizacji informacji).... ale przeciesz to nie ma znaczenia! Ważne, że Meizu się sprzedaje lepiej!

 

Cóż nasuwa mi się, że jaki dystrybutor takie kanał sprzedaży......

 

 

 

ps. tak spokojnie możemy się nazywać Cowon Polska tak jak i jak i MPIO Polska jak i MPMan Polska... itp, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest stan rzeczywisty?

No własnie.. i tu się róznimy smile.gif Więc gadka na zasadzie "nie masz racji bo stan rzeczywisty jest inny" nie ma sensu, gdyż są to tylko ogólnikowe farmezony.

 

A zarzucasz naukowcom, że ziemia jest okrągła bo ty potrzegasz inaczej? Wiesz kiedys tacy ludzie byli. Teraz dla wielu ludzi taka czarna magia jest ekonomia, niestety :/

 

Dlaczego tak jest już opisywałem w moim pierwszym poscie więc prosze przeczytaj to jeszcze raz albo zwyczajnie pogadaj sobie z jakimś pożadnym dystrybutorem jakiejś dużej firmy.

Zreszta mi nie chodzi o jakies udowodnienie wyższości nad tobą tylko nie chce żebyś zwyczajnie wprowadzał ludzi w błąd.

 

Zabawne, że tego samego domagam się już od bardzo wielu postów i jak dotąd tego się nie doczekałem i już zwątpiłem, że doczekam, dlatego straciłem sens dyskusji z tobą i ks

 

Chcesz dowodów, że wiem jak wyglada rynek to może dam ci jakis przykład. Mozesz popytać ludzi i sprawdzić jesli uważasz, że kłamie, jesli uważasz że mówie prawde to chyba wystarczy ci jeden przyklad wiedzy o dystrybucji bo to jednak sporo tekstu

 

Prosze bardzo - Firma amp bike dystrybutor firm rowerowych orange, magura i dnm (na szczescie magura już nie, nie wiem jak reszta) Nie przejmowali sie tym ze ktoś sprowadza magury i orange bo i tak sami zamawiali profilaktycznie mało. Zamawiali mało wiec producent dawał im wysokie ceny, a i z tego samego powodu aby przeżyc musieli dawać wysokie marże. Dawali wysoką marże, a wieć ceny byly za wysokie i ludzie sprowadzali z Niemiec (całkiem legalnie) bo tak wychodzilo taniej. Nie mieli kasy na marketing produktów ze wzgledu na swoją polityke wiec sprzetaż spadała jeszcze bardziej. Doszlo do tego, że pewne produkty zalegały u nich na magazynie (pomimo znikomej ich ilości) nawet 2 -3 lata. Spowodowało to wypowiedzenie umowy dystrybutorskiej przez firme Magura.

 

To chyba świadczy, że posiadam jakaś wiedze. Teraz twoja kolej ;)

 

W Usa tez sie placi clo. Cowon Europe , tez sciaga ilosci porownywalne z rynkiem amerykanskim , skad wiec az taka drastyczna roznica w cenie ?

 

Rynek amerykanski jest znacznie bardziej nastawiony na konsumpcje i praktycznie wszystko sprzedaje sie tam w wiekszy ilosciach wliczaja w to playery mp3 ( spójz na wyniki sprzedarzy plyt czy box office )

Cło europejskie i polskie jest znacznie wieksze od amerykanskiego, zreszta oni maja wiele umów o free trade i warto też sprawdzic czy to rownież nie wpływa na cene.

 

Niestety, ale własnie tak zakładasz, tylko i wyłacznie na podstawie mojej oceny, mojego zdania. Niczego innego.

A jesli ktoś ma takie zdanie, że podwyższenie podatku dochodowego o 30% poprawi kondycje polskiej gospodarki to nie można zalożyć, że g*wno wie o ekonomi? Bo to również jest jego zdanie/ocena, a jednak komentatorzy(w tym znani ekonomisci mniej drastyczne acz podobne pomysły tak oceniaja)

 

Kolejne świetne oceny mojej osoby

Nie twojej osoby,a stanu twojej wiedzy na ten temat. Możesz być bardzo ciekawa i fajna osobą, a nie wiedzieć nic na temat dystrybucji czy ekonomi (ba wiekszość osób o których tak myśle wlasnie tej wiedzy nie posiada)

 

Z wieloma arguemntami się zgadzam.

Z jakimi skoro jedyne co widze to "nie podajesz argumentów " z twojej strony. Prosze o cytat

 

EDIT: KSY świete słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności