Skocz do zawartości

Coś Lepszego Brzmieniowo Od Hd-555 Do 300 Zł


White Haven

Rekomendowane odpowiedzi

Zastawiam się nad kupnem HD-555 od Golasosa za 280 zł. Wciąż je testuje i brzmienie jest całkiem fajne, ale nie porywające. :rolleyes: No i wygoda użytkowania raczej średnia... Czy znalazłbym coś lepszego w cenie do 300 zł? (oczywiście chodzi mi o nauszne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pioneerów SE-A1000 to niedawno w innym watku wklejałem takie ciekawe porównanie

tego modelu m.in z HD 595 czy AKG 501 które znalazłem na jednej z japonskich stron

 

"Opening type headphone comparison of budget 20,000 Yen >>ATH-AD700, K501, HD595, HP1000, MDR-F1 and SE-A1000"

 

http://google.com/translate?u=http%3A%2F%2...=en&ie=UTF8

 

Jest ono na tyle szczegółowe i rozbudowane ( także w kwestii komfortu> zarówno wokół ucha jaki i "czucia" pałąka )

- że zestawiając SE-A1000 z słuchawkami które znamy > AKG 501 ,Sennheiserami HD595 czy Philipsami HP-1000

można sobie wyrobić o nich zupełnie miarodajną opinię

 

 

Ten pierwszy jakiegoś lampiaka dorwał, i na nim mu bardziej HD 595 pasowały

 

HD 595 na lampie ?? <_<

 

Brrr - moim zdaniem one mogą byc wtedy zbyt ciemne.

 

Wysokie HD-595 to nie jest ich specjalnie mocna strona , a lampy zwykle

obcinają to pasmo. Od kilku dni uzywam wzmacniacza lampowego jako

preampa w swoim słuchawkowym "improwizowanym wzmacniaczu dzielonym"

( koncówką mocy jest Holdegron )

 

Przy bardzo jasnym- wręcz krzykliwym zródle i takiej lampowej hybrydzie

zdecydowanie lepiej od Sennków wypadają Philipsy HP 1000 ( które oczywiscie

też oczywiście robią sie ciemne - ale pomiedzy ciemne ,a bardzo ciemne

jest jednak mała różnica ) :D

 

Oczywiscie lampy też bywają bardzo różne i nie należy mojego przypadku generalizować

- zwracam jedynie uwagę na zauważoną przez nas już po wielokroć oczywistość :w przypadku

słuchawek monitorowych bardzo wiele zależy od charakterystyki zródła , dlatego też

bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie w rodzaju " co jest lepszego brzmieniowo " .

 

Jedyna uczciwa odpowiedz na takie pytanie jest taka ze na różnych zródłach i dla odmiennego

materiału muzycznego ( nie wspominając o brzmienowych preferencjach słuchającego )

że ta hierarchia może być bardzo różna.

 

Znam zdanie Majkela ze HD-595 sa wymagającym modelem do napędzenia - i jest

to oczywiście prawda . Zawsze im lepsze zródło tym większa szansa że to co

usłyszymy przez słuchawki będzie lepszej czystszej próby.

 

Ale z drugiej strony mam takie wrażenie że Sennheisery HD-555 i HD 595 to bardzo dobre

( choć nie wybitne ) słuchawki dostosowane specjalnie do niezłych lub bardzo dobrych , ale na

pewno nie ponadprzecietnych , audiofilskich zródeł .

 

Po prostu w porównaniu do innych słuchawek które przyszło mi słyszać dłużej ( AKG 501 , HD580/600 Forzy

Philipsy HP-1k ) HD-595 sa wyjątkowo mało wybredne - zgoda na różnych zródłach grają różnie

, ale o ile HD-580/600 i AKG 501 potrafią zagrać zarówno bardzo dobrze - wręcz zjawisko , jak i fatalnie

, to HD 595 zawsze trzymają swój bardzo przyzwoity średnio -wysoki poziom poziom :rolleyes: .

 

Choc swoich ograniczeń - nawet na najlepszym zródle oczywiście nie przeskoczą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>getz,

ja bym Tobie radził spinając lampiaka z Holdegronem dać równolegle z każdym kanałem jakiś rezystor do masy na jego wyjściu, powiedzmy 150 ohm, a przynajmniej o takiej rezystancji, jaką projektant tego OTLa przewidział w słuchawkach. Holdegron ma wysoką impedancję wyjściową, jak zresztą każdy układ półprzewodnikowy, więc ta Twoja lampa pracuje praktycznie na rozwarciu, i może stąd ta "ciemnota"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>getz,

ja bym Tobie radził spinając lampiaka z Holdegronem dać równolegle z każdym kanałem jakiś rezystor do masy na jego wyjściu, powiedzmy 150 ohm, a przynajmniej o takiej rezystancji, jaką projektant tego OTLa przewidział w słuchawkach. Holdegron ma wysoką impedancję wyjściową, jak zresztą każdy układ półprzewodnikowy, więc ta Twoja lampa pracuje praktycznie na rozwarciu, i może stąd ta "ciemnota"?

 

Majkelu - Holdegron ma natywnie sporą impedencję wejściową - wiem to bo w wzmacniaczu

OTL ( choc ja go uzywam właściwie jako preamp lampowy ) siła wzmocnienia prądowego

na wtórniku wyjściowym zależy własnie od impedencji słuchawek > dla słuchawek 32 Ohm

wzmacnienie "staje " na głace potencjometru przekręconej może do ok. 30% ( godzina 10 )

, dla 120 ohmowych AKG 501 na godzinie 12 ( z 40 -moze 45 %) , a dla 600 Ohm wzmocnienie

(przynajmniej teoretycznie ) powinno rosnąc do konca obrotu gałki.

 

Otóż kiedy OTL podpiety jest do Holdegrona wzmocnienie rosnie ponad 50 % obrotu gałki

( godzina 1.30 ~ 2 ) - choć ja osobiscie zeby nie żyłować lamp ustawiam go na godzinie 11

( czyli 40 % ) - i to mi całkowicie wystarcza .

 

Przypuszczam więc ( może Forza to potwierdzi , bo zdaje sie że Holdegrona otwierał i jego komponenty i konstrukcję

fachowym okiem przeanalizował ? :rolleyes: ) że na stopniu wejściowym Holdegrona są zamontowane rezystory

200 ohmowe - to sprawia że w ogóle można go używać jako końcówki mocy OTL . ( Twój Moonlight - przynajmnie

w pierwszej wersji się do tego niestety nie nadawał - bo choc dzwiękowo był lepszy od Holdegrona impedencję

stopnia wyjściowego miał minimalną ( 32 ohm ? )> kiedy podpiąłem pod niego OTL u Ogórka potencjometr

ampa lampowego stawał na 30 % ( 10 godzinie )

 

Co do charakteru dzwięku to na tym OTL -u wszystkie słuchawki włąsnie tak grają ciemno i bardzo

miękko i tranzystor na stopniu wyjściowym jedynie "łagodzi " taką wrodzoną charakterystykę tego

wzmacniacza lampowego. Oczywiście bardzo wiele zależy tu od rodzju lamp bo kazda z nich gra inaczej.

 

Oczywiście ja doskonale zdaje sprawę że gdybyś to Ty miał taki bufor lampowy to wymieniałbyś w nim

rodzaje lamp przynajmniej dwa razy w tygodniu . :D Ale poniewaz często oznacza to także koniecznośc

lutowania ( zmiana napięcia ) - więc ja chociaż mam nawet w domu alternatywne - ponoć zupełnie

inaczej grające "żarówy " właśnie z uwagi na ten fakt jeszcze ich ani razu ich nie wymieniłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonlight ma impedancji wejściowej 10k ohm. Cmoy zdaje się też. Rezystor nawet powyżej 600 ohm w szereg praktycznie niczego tu nie zmienia. Dla wyjścia OTLa jest ona o rząd za duża. Daj w takim razie po 470 ohm równolegle, i jakoś to będzie. A co do Holdegrona, to już inni zaczęli robić "własne" konstrukcje na TPA6120A2, korzystając z noty aplikacyjnej tegoż układu. Mnie one na razie w szufladzie leżą, podwójna trioda - o zgrozo - też. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności