Skocz do zawartości

Wymiana Baterii X5l


fezz

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomo ze w x5l siedza dwie baterie to skad mam wiedziec ktora wymienic? zreszta w takim podwojnym ukladzie wymiana jednej bylaby nieefektywna dlatego pytam czy moge wymienic sobie na dwie takie baterie czy ta bateria o ktorej wspomnialem to jest juz jakos dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze w x5l siedza dwie baterie to skad mam wiedziec ktora wymienic? zreszta w takim podwojnym ukladzie wymiana jednej bylaby nieefektywna dlatego pytam czy moge wymienic sobie na dwie takie baterie czy ta bateria o ktorej wspomnialem to jest juz jakos dwie.

 

produkt wyraznie oznaczony jako zamiennik do wersji "L"

a zreszta pojemnosc wskazuje,ze wlasnie z takim mamy do

czynienia 2200mAh

w X5 jest tylko 950-mAh stad mysle,ze nie musisz dawac 2 sztuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie do kumatych - co lepiej zrobić:

- kupić 3 x bateria do SE K700, 2 połączyć tak jak ta większa (chodzi o X5L of kors), 3 normalnie ?

- kupić 1 x bateria ok 800 mAh (jako zamiennik mniejszej) + 1 x ok 1200 mAh (np. do SPV M3000) ?

- kupić to cudo http://www.batteryupgrade.com/shopBrowser....roupId/52898586, wstawić zamiast dużej baterii, a małą wyjąć zupełnie ?

- wykosztować się na 150 zł i zlecić wymianę w serwisie (odpowiednie, o ile nie oryginalne akumulatory + wymiana) ?

 

No i na koniec lamerskie pytanie do wariantu 2 - powinienem kupić akumulatory o tym samym napięciu (3,6-3,7) czy moze być różne tzn. np. większa bateria 3,7V, mniejsza 3,6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy. W X5l suma pojemności obu (właściwie to trzech) baterii wynosi 2250 mAh. Są baterie pasujące idealnie do x5l o pojemnoiści dokładnie 2200 mAh. czy to oznacza że:

 

-mogę wyjąć na stałe mniejszą baterie i przylutować tylko dużą, bo ktoś tu wspominał o konieczności wymiany wszystkich zużytych baterii naraz,

-czy mimo wszystko można podpiąć nową baterię (tą większą przymocowaną do dysku) pod starą mniejszą baterie nie wymieniając jej w ogóle na nową.

-zakupić 2 baterie tak aby się zmieściły oraz żeby ich pojemność nie przekraczała 2200 mAh

 

I ostatnie pytanie czy ta bateria dała by rade w X5L (2500 mAh), czy wadzi to że ma ciut większą pojemność

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=3669&...tm_content=3669

 

Byłbym bardzo zobowiązany za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze te baterie o wiekszej pojemnosci w rzeczywistosci to pic. mozna do x5l wsadzic wieksza baterie ja wlasnie myslalem zeby wyjac swoje dwie male i wlozyc 2x2250 lub cos takiego. baterie powinny byc identyczne wg mnie. ostatnia rzecz to mysle ze jak wymieniac baterie to wymienic juz wszystkie naraz, nie ma sensu wymieniac jedej, no chyba ze te dwie kolo dysk a ta trzecia zostawic w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak w pilocie masz 2 paluszki niedziala pilot wymieniasz jedna baterie i dziala nadal jednak nie jest to zywtnosc i wydajnosc taka jak na 2 nowych bateriach. IMO nie ma sesnu zmieniac 1 baterii tylko w x5l bo pozostale dwie "obciazaja" ta nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie stwierdzenia, że bateria od Ipod'a (1/2 generacja) pasuje jako zamiennik w x5l. Czy jest to wiarygodna informacja?? Ponieważ od Ipod'a bateria jest o około 15 mm dłuższa. Mimo to nie przeszkadza to w wymianie?? Jest ktoś, kto z ręką na sercu powie czy to się zmieści, bo na moje oko jest to dość ryzykowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj lepiej akumulatorka "jak dla irivera H100/H300" (np. w forumowym komisie można aktualnie taki dostać) albo "jak dla starych iPodów" (generacja 1/2/3 - ale nie nano/shuffle tylko "dużych" iPodów)

 

Z bateriami od irivera jest ten sam kłopot długość jest zbliżona do tych od ipoda. czy ktoś w ogóle sprawdzał tą informacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności