Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Przenieść do "trochę śmiechu" i już będzie ok :) a nie się wszyscy śmieją z poważnych inwestycji w poprawę brzmienia albo samopoczucia prędzej.

 

Co by już nie było zamówiłem ten tani stojak na słuchawki od skośnookich zwykły nie jakiś magiczny ma stać nie grać

 

Tapnięte na Z3

Edytowane przez Hakuri
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówki HE400i na Allegro. Prosto z Chin. Nowe wtyki, nie nakręcane. Kto do cholery wymyślił wtyk kątowy w takich słuchawkach? Na zdjęciach wydają się większe. Wygrzewam.

Moje uszy w nich toną, także z mojego punktu widzenia cieszę się, że nie są jeszcze większe. Pod co podpinasz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż wyprzedażą ale z czegoś słuchać trzeba. Dzięki Mayster/Audeos za dobry rabat :)

 

attachicon.gifP1010470.JPG

 

Nowa wersja z głębszymi padami jest dużo wygodniejsza!

Czy nowe pady wpływają na dźwięk, czy da się je kupić osobno czy trzeba zebrać u Meze?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uszy w nich toną, także z mojego punktu widzenia cieszę się, że nie są jeszcze większe. Pod co podpinasz?

 

 

Teraz pod iFi iCan Nano i DX90. Potem spróbuję z Leckertonem jako DAC z PC. No i czekam na tego mitycznego X5 3rd gen.

 

 

Angstrom, naliczyli ci VAT i cło? Jaką przesyłkę wybrałeś?

Kurier DHL za darmo. Tym razem bez cła i bez VAT. Czasem dostaję, czasem nie. Całość tyle ile na Allegro, nie płaciłem nic więcej. Edytowane przez angstrom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyprzedaż wyprzedażą ale z czegoś słuchać trzeba. Dzięki Mayster/Audeos za dobry rabat :)

 

attachicon.gifP1010470.JPG

 

Nowa wersja z głębszymi padami jest dużo wygodniejsza!

Czy nowe pady wpływają na dźwięk, czy da się je kupić osobno czy trzeba zebrać u Meze?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Bezpośredniego porównania nie mam ale wydaje mi się, że nie mają wpływu na dźwięk, jeśli już to malutki.

Czy można kupić osobno to nie wiem, pisz do Maystra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

59.99$ i darmowa przesyłka. Doszło wczoraj rano a zamawiałem w czwartek po 22. Nie było żadnych opłat bo wysyłka z magazynów Amazon w Luksemburgu. W Polsce 199 PLN za jeden. Avantree ma sporo ciekawych rzeczy. Wejdź na www.avantree.com ceny bardzo fajne

 

A to wczoraj z usa dotarło

 

Ile to kosztowało jeśli można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59.99$ i darmowa przesyłka. Doszło wczoraj rano a zamawiałem w czwartek po 22. Nie było żadnych opłat bo wysyłka z magazynów Amazon w Luksemburgu.

Myślałem, że Luksemburg samymi bankami stoi i na centrum dystrybucyjne Amazon to trochę mało drogiego miejsca. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakiś sensowny pomiar, że te klocki rzeczywiście działają w taki sposób, w jaki go opisujesz, bo na chwilę obecną nie ma żadnych podstaw, by ci wierzyć

Proszę uprzejmie - pomiar polskiej platformy antywibracyjnej, ważącej 94 kg i kosztującej równe 15.000 zł: http://stacore.pl/pomiary/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wygasza wibracje to wierze... dziwnie jakby nie wygaszał taki kloc, ale ja poproszę wykresy charakterystyk jakiegoś w uj drogiego DACa bez i z podkładką...

To jest dla mnie miarodajne =)


Podaj jakiś sensowny pomiar, że te klocki rzeczywiście działają w taki sposób, w jaki go opisujesz, bo na chwilę obecną nie ma żadnych podstaw, by ci wierzyć

Proszę uprzejmie - pomiar polskiej platformy antywibracyjnej, ważącej 94 kg i kosztującej równe 15.000 zł: http://stacore.pl/pomiary/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podaj jakiś sensowny pomiar, że te klocki rzeczywiście działają w taki sposób, w jaki go opisujesz, bo na chwilę obecną nie ma żadnych podstaw, by ci wierzyć

Proszę uprzejmie - pomiar polskiej platformy antywibracyjnej, ważącej 94 kg i kosztującej równe 15.000 zł: http://stacore.pl/pomiary/

 

 

Jak sobie położysz na za przeproszeniem kilku rolkach papieru toaletowego to też Ci wygasi tylko jaki to ma faktyczny wpływ na dźwięk? Takich pomiarów już producent platformy za 15tys nie jest w stanie podać? :) Dziwne że producenci audio nie wpadli jeszcze na urządzenia wygaszające ruchy perystaltyczne które znacząco wpływają na przebieg transjentów, dopalanie średnicy i wygładzanie wysokich tonów.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, i gdzie tu poprawa sceny i wygładzenie wysokich? Ja nie przeczę, że dzięki temu ustrojstwu dac czy cedek stoją w jakimś minimalnym stopniu stabilnej, tylko jaki to może mieć trafiony wpływ na te aspekty dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, i gdzie tu poprawa sceny i wygładzenie wysokich? Ja nie przeczę, że dzięki temu ustrojstwu dac czy cedek stoją w jakimś minimalnym stopniu stabilnej, tylko jaki to może mieć trafiony wpływ na te aspekty dźwięku

Poczytaj wrażenia odsłuchowe (jeśli ufasz testom): http://www.highfidelity.pl/@main-2970&lang=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podaj jakiś sensowny pomiar, że te klocki rzeczywiście działają w taki sposób, w jaki go opisujesz, bo na chwilę obecną nie ma żadnych podstaw, by ci wierzyć

 

Proszę uprzejmie - pomiar polskiej platformy antywibracyjnej, ważącej 94 kg i kosztującej równe 15.000 zł: http://stacore.pl/pomiary/

To jest sensowny test? Na chybotliwym stoliku walą pizomłotkiem, żeby udowodnić, że prawie 100kg tłumi wibracje?

 

Nie jestem naukowcem, ale dla mnie sensowny test to zbadanie fali dźwiękowej emitowanej na wyjściu zestawu stojącego na profesjonalnej szafce audio i tego samego zestawu plus podstawa antywibracyjna. Gdyby fale różniły się, wtedy należy zbadać, jaki to ma wpływ na odbiór tych zmian przez ucho.

 

Dobrze wypoziomowany stolik i gumowe nóżki czy podkładki kontra magiczne systemy - i ślepe testy pokazują, że król jest nagi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wypoziomowany stolik i gumowe nóżki czy podkładki kontra magiczne systemy - i ślepe testy pokazują, że król jest nagi...

Już nawet kit ze mną, ale zwróć uwagę, ile ludzi na świecie np. takie MIG-i kupuje...

Czy robią to z nadmiaru gotówki? Czy po to, żeby pochwalić się znajomym? Nie sądzę. Kupują, bo słyszą różnicę. Gdyby tej różnicy nie słyszeli, nie zawracali by sobie nawet tym głowy i by mieli właśnie "dobrze wypoziomowany stolik i gumowe nóżki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj Paratykus ostatni wrzucał fajny tekst o autosugestii. Powtórzę - niech sobie kupują, ale niech nie wmawiają innym, że jest rzeczywista różnica, chociaż nie da się tego udowodnić naukowo

 

Z lampami to jest inna sprawa, bo przy złej aplikacji każdy najmniejszy ruch stolika powoduje brzęczenie. Ale tu mamy źle zdobiony produkt, a nie jakieś Voodoo, które należy naprawiać magicznymi podstawkami za 15 koła

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że lepiej aby sprzęt wchodził w mniejsze wibracje - niektóre elementy w środku wzmacniacza/źródła mogą mieć właściwości piezoelektryczne, ale nie popadajmy w paranoję. Czy kupiłbym kolce zamiast nóżek do wzmacniacza? Tak, planowałem kiedyś kupno kolców za ~100zł. Wyglądały fajnie i chciałem wierzyć, że dzięki nim będzie mi się przyjemniej słuchało. Nie kupiłem bo zmieniłem koncepcję. Co do tego sprzętu od Wulkana - nie uwierzę, za żadne pieniądze. Wystarczy przeczytać ich bełkot na stronie.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności