Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo udany wypad do MM:

 

Mike Oldfield - Tubular Bells (HDCD Remaster) - 39.99zł (mój absolut, modlę się do tej płyty)

Dire Straits - Dire Straits - 19.99zł :lol:

Dire Straits - Communique - 19.99zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol.

 

z całym szacunkiem, ale może Twoje źródło powoduje "wynaturzenie" dźwięku port i px'ów? :D

 

K26P mają przebasowioną średnice. a na pewno nie plastikową (choć to subiektywne pojęcie ;])

 

 

ale jeśli twierdzisz, że PXy mają za mało góry, to chyba sie nie polubimy, #%&$%^& trebleheadzie :D

 

 

EDIT: Jahhaha!! :D 666 postów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, Kpp da ci na pewno ostre *****lnięcie :D tego możesz być pewien, jeśli do tego jesteś Basshead i szukasz słuchawek otwartych - to Kpp są dla ciebie!

Jeśli zamkniętych - k26p lub k81dj.

K24p niestety nigdy nie miałem okazji słuchać, ale nie wyobrażam sobie bardziej basowych słuchawek z mocniejzym uderzeniem w takim przedziale cenowym od KPP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K26P mają przebasowioną średnice. a na pewno nie plastikową (choć to subiektywne pojęcie ;])
czy przebasowiona to bym sie klocil - juz bardziej pxy maja ja przebasowiona. k26p maja plastikowa, a powoduje to niewytlumiona komora za przetwornikiem...
ale jeśli twierdzisz, że PXy mają za mało góry, to chyba sie nie polubimy, #%&$%^& trebleheadzie :D
trebleheadzie lol ;). powiem tak - lubie w miare neutralne brzmienie, a takiego niestety nie daja niestety zadne sluchawki w kwocie do 300zl w polsce... poki co za referencje stawiam kolumny tonsil rapsodia, ktore owszem maja sporo wlasnego charakteru, ale nie tak wiele jak najpopularniejsze na tym forum sluchawki...
ja czuje znudzenie epkami, czuje potrzebe nowych sluchawek...planuje cos z ******lnieciem ale tez w miare wyrazne ( an pewno wyrazniejsze od epek) smile.gif co bedzie lepsze ...AKG k 24 czy KPP ?
k24p sa imo po prostu slabe (tym bardziej, ze w podobnej cenie sa kpp) - lepsze kpp, ktore z kolei niemilosiernie dudnia - nie sadze, zeby ci sie sprawdzily w metalu... px100 natomiast maja podbity buczacy bas (mimo wszystko lepiej niz dudniacy bas z kpp), brakuje gory, a srednica "nieobecna" - cos jakby zza kotary. k26p maja kopa na basie i brak zamulenia w tym zakresie sa jak dla mnie ogromnymi zaletami (tym bardziej w swojej cenie), ale plastikowa i zamulona srednica i dziwnawa gora sa imo powaznymi wadami tych sluchawek. z calej czworki najbardziej mi podpasowaly px100, ale szykuje sie do zmiany - prawdopobonie um2, ale najpierw musze kogos znalezc ze slaska ktory by dal posluchac :P - w ciemno 900zl nie chce wydawac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :D Jak widać można mieć zupełnie ale to zupełnie różne doznania słuchowe. :P Chyba, że to głównie różnice w opisie tych samych zjawisk - w końcu dosyć trudno jest opowiadać o dźwięku. Dla kontrastu przedstawiłbym moje zdanie:

czy przebasowiona to bym sie klocil - juz bardziej pxy maja ja przebasowiona.

PX100 przebasowione? W żadnym wypadku

k26p maja plastikowa, a powoduje to niewytlumiona komora za przetwornikiem...

Tu się zgodze - to nie są za fajne słuchawki.

lepsze kpp, ktore z kolei niemilosiernie dudnia - nie sadze, zeby ci sie sprawdzily w metalu...

Mają ładny basik, do słuchania metalu jak najbardziej się IMHO nadają (często mi się to na nich zdarza :) ).

px100 natomiast maja podbity buczacy bas (mimo wszystko lepiej niz dudniacy bas z kpp), brakuje gory, a srednica "nieobecna" - cos jakby zza kotary.

Chyba jakieś podróbki żeś dorwał normalnie :D Basu w nich nie za wiele ale niezłej jakości, średnica bardzo dobra, dźwięk bezpośredni - żadnej "kotary" nie uświadczyłem - jeśli już to domena właśnie AKG.

k26p maja kopa na basie i brak zamulenia w tym zakresie sa jak dla mnie ogromnymi zaletami (tym bardziej w swojej cenie),

IMHO bas zamulony i rozlazły, dominuje nad resztą pasma (to ten "kop") jakby tego było mało i tak cofniętą :P

ale plastikowa i zamulona srednica i dziwnawa gora sa imo powaznymi wadami tych sluchawek.

Tu się zgodzę. Generalnie nie ma chyba naprawdę dobrych zamkniętych słuchawek sensowne pieniądze.

Znowu się ładny OT zrobił... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeus: raczej stare - bo porownywalem z PMX100 kupionymi przez mojego kolege z poltora roku temu i graly identycznie...

PX100 przebasowione? W żadnym wypadku
dla mnie tez na poczatku nie byly przebasowione - problem pojawil sie po posluchaniu lepszego sprzetu stacjonarnego - konkretnie yamaha cdx-900+onkyo a-8250+tonsil rapsodia+klotz lagrange - w konfrontacji z tym zestawem px100 okropnie bucza i maja powazne problemami z zejsciem. konkretnie - stopa zamiast kopac i "znikac" to tak buczy wyzszym basem niz powinna. gitara basowa jakas taka zmulona. srednica mocno schowana i pelno szczegolow "ucieka". gora na maxa przyciemniona i mocno zapiaszczona. w rapsodii jest niestety wada jak dla mnie, ze gora jest nieco ostra - ciut jej za duzo (co ciekawe audiofilskie pisma pisza o jej raczej umiarkowanej ilosci), ale sporo mniej piaszczy.
Tu się zgodze - to nie są za fajne słuchawki.
ja mam tak, ze po jakims czasie dopiero dostrzegam wady sluchawek/kolumn. jak zmieniam to pierwsze rzucaja mi sie raczej zalety. zsyntetyzowanie k26p i px100 daloby fajne sluchawki - konkretnie: bas z k26p - ma kopa, nie muli, nie buczy, ale tez zejscia za bardzo nie ma. ilosc srednicy z k26p, jej jakosc z px100. zsyntetyzowana nizsza i srednia gora z px100 z najwyzsza gora z k26p. do tego tlumienie z k26p :)
Mają ładny basik, do słuchania metalu jak najbardziej się IMHO nadają (często mi się to na nich zdarza smile.gif ).
dudnienie to fajny basik? odradzam...
Chyba jakieś podróbki żeś dorwał normalnie biggrin.gif Basu w nich nie za wiele ale niezłej jakości, średnica bardzo dobra, dźwięk bezpośredni - żadnej "kotary" nie uświadczyłem - jeśli już to domena właśnie AKG.
polecam odsluch czegos z ciut wyzszej polki... px200 maja ciut za duzo srednicy - niektorzy wrecz twierdza ze jest przerysowana, ale nie ma takiej kotary jak w px100... od dzisiaj ciesze sie z UR-40 - tam tez nie ma takiej "kotary" na srednicy jak w kpp czy px100 - niedlugo opisze konkretniejsze wrazenie - na razie to ani nie sa wygrzane, ani za dlugo ich nie sluchalem. co mi sie rzucilo w uszy to wreszcie srednica, ktorej na poprzednio wymienianych sluchawkach nie bylo za wiele... wrazenia z poczatku bardzo pozytywne. jutro, albo pojutrze cos wiecej napisze - na noc zostawiam na wygrzewanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb: mówisz o Grado? biggrin.gif
? w jakim sensie, bo juz sie gubie w tym temacie :P
A co do średnicy zza kotary(omg.), to jest po prostu znak szczególny firmy sennheiser(wokal!)
i te wszystkie wyzsze hdki to rowniez "brak" srednicy? dodam tylko ze hd555 zrobily na mnie raczej slabe wrazenie. jesli tak to nie bede sobie nawet zawracal glowy hd600 czy hd650...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zsyntetyzowanie k26p i px100 daloby fajne sluchawki - konkretnie: bas z k26p - ma kopa, nie muli, nie buczy, ale tez zejscia za bardzo nie ma. ilosc srednicy z k26p, jej jakosc z px100. zsyntetyzowana nizsza i srednia gora z px100 z najwyzsza gora z k26p.

tutaj mi chodziło o grado :P

 

Średnica jest nie tyle "zza kotary", co po prostu ma nieco inne brzmienie w porównaniu z innymi słuchawkami(przynajmniej w px'ach to zauważyłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności