Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam stare rs1 i nowe 225e, cenie i te i te, jednak faktycznie w tych starych jest jakas magia... stare 60, ktore sprzedalem i zaluje tego do dzis :(, a ktore nie byly jakies super rewelacyjne, mialy jednak dusze cholera no.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lord Rayden napisał:

Wolisz Clannad elektroniczny czy taki...irlandzki (folkowy) ?

 

Ja, jeżeli o mnie chodzi, przez wielki sentyment, wolę Clannad z czasów muzyki do serialu o Rabin Hudzie czy z płyty "Magical Ring". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, westberg napisał:

 

Ja, jeżeli o mnie chodzi, przez wielki sentyment, wolę Clannad z czasów muzyki do serialu o Rabin Hudzie czy z płyty "Magical Ring". 

Ja kiedyś lubiłem oba oblicza Clannad. Ale został mi sentyment do właśnie takiego elektronicznego Clannadu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się podzielić już jakiś czas temu, ale były pewne drobne zmiany i tym podobne, a dzisiaj wszystko wpadło na swoje miejsce. Planowana dla R1 miedź poszła dla Azli, a hybryda dla Azli poszła do R1. A Hołki/Owle zostały z miedzią tak jak miało być :) I teraz wszystko jest cudownie :)

 

 

Kabełki.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Wolisz Clannad elektroniczny czy taki...irlandzki (folkowy) ?

@Lord Rayden ten co powyżej, folkowy. Raz nawet byłem na koncercie, gdy byli w Polsce parę lat temu na promocji swej ostatniej płyty "Nadur" (tej poniżej z autografami) Ten ostatni album nie ma już takiej magii jak poprzednie.  Ale chętnie jeszcze bym się  wybrał, jeśli jeszcze przyjadą, tylko zespół  jest już dość wiekowy. Fajny rodzinny zespół, świetni artyści i bardzo mili ludzie. Moya Brennan, siostra Enyi, super kobieta i wspaniały głos, koncertuje teraz osobno.

Lubię zwłaszcza gdy śpiewają w tym swoim języku gaelickim, którego ani w ząb nie rozumiem, ale jest dla mnie jakiś magiczny.

A to jest jakiś elektroniczny Clannad? :)IMG_20180902_000749.jpg

8 godzin temu, westberg napisał:

 

Ja, jeżeli o mnie chodzi, przez wielki sentyment, wolę Clannad z czasów muzyki do serialu o Rabin Hudzie czy z płyty "Magical Ring". 

U mnie tak samo ten sentyment też się zaczął od Robin Hooda.

 

7 godzin temu, neonlight napisał:

A gdzie jest Robin Hood ja się pytam?! ?

Jak to gdzie? Na płycie "Legend". :)

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika to na płytach Legend i Magical Ring, Macalla.

Sporo Clannad miałem na kasetach CC wydawanych "korsarsko" w Polsce.

 

Marie Brennan śpiewa w utworze the Unknown na płycie The Immortal Tourist Schmoellinga i Watersa.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Elektronika to na płytach Legend i Magical Ring, Macalla.

Sporo Clannad miałem na kasetach CC wydawanych "korsarsko" w Polsce.

 

Marie Brennan śpiewa w utworze the Unknown na płycie The Immortal Tourist Schmoellinga i Watersa

 Tak, te płyty Clannad brzmią  już inaczej, pierwsze to taki typowy irlandzki folk i akustyczne. W "Legend", "Magical Ring" i "Macalla", dochodzą syntezatory i inne instrumenty elektroniczne. Też je najbardziej lubię, najłatwiej wpadają w ucho i lubię elektroniczne brzmienie. I "wyrosłem" w dużej mierze na takiej klasycznej muzyce elektronicznej jak TD. Clannadu aż tak nie dzielę, bo lubię posłuchać też całkiem folkowych płyt, lubię też wokal. Po te starsze płyty sięgnąłem później. Też miałem i mam jeszcze gdzieś sporo takich starych kaset. Co do "Legend" to były też bootlegi z nie wydaną oficjalnie muzyką z serialu, bo utworów było dużo więcej. Jednak to co jest na oficjalnym albumie to i tak najlepsza esencja tej muzyki.

 

O, dzięki, bo tej ostatniej płyty Schmoellinga i utworu z Moyą nie słuchałem, muszę to nadrobić. Chociaż o ile głos Maire Brennan lubię, to już jej solowe dokonania raczej wybiórczo, nieraz coś tam posłucham.

 

A już przez chwilę myślałem, że o jakimś anime mówisz. :)

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem,bardziej z ciekawości,niż potrzeba posiadania następnego ampa.Im dłużej słucham,tym bardziej mi się podoba,szkoda tylko,że trzeba doinwestować w lepsze lampy,bo te fabryczne są tfu tfu.Dzięki @bigmaras!

 

Jak zwykle wszystko zależy od zródła;)

Lecę w tej chwili Schillera -Symphonia......no co!...jest fajnie!

IMG_1091.JPG

Edytowane przez szugary68
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś sobie kupiłem od kolegi z forum. Fajny stojak. Polecam.

IMG_20180904_202035[3598].jpg

W dniu 1.09.2018 o 21:23, neonlight napisał:

A gdzie jest Robin Hood ja się pytam?!

Przecież jest. Az sobie to odświeżyłem. Jak to gra na Grado. O ja pi.....ę.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do LG V30 - przejściówka dająca 50 omów.

EXZa5trA.jpeg

Autor - Mistrz Perul !

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę gdy muza hula na kablu Perula !!!!

 

Chodziło mi o włączenie trybu High Gain czyli 50 omów w LG V30 dla dowolnych słuchawek

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na dostawę Fiio BTR-3. Zamówione 5 września dziś będzie u mnie. Weekend zapowiada się milutko :) Już jest :} 

20180907_102130.jpg

Zdjęcie rodzinne M0 z BTR-3 :)

20180907_101656.jpg

Edytowane przez Jaro54
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności