Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Bernie napisał:

A jakieś porównanie w stosunku do E1 dasz radę napisać?

 

Nie potrafię  fachowo opisywać ale postaram się coś subiektywnym okiem napisać. W skrócie, E1 niemal wszystko robią dobrze lecz nic wybitnie. Grają naturalnym dźwiękiem, takim jakby lekko wygładzonym, ocieplonym. Szeroka scena ale na boki, w głąb już szału nie robią. Bas zwarty, nie schodzi jednak bardzo nisko, nie zalewa również innych pasm. Brakuje mi w nich detali. Grają tak relaksująco, trochę kosztem wierności. Słuchałem ich na Mojo i na Alienie+ i było dobrze. To moje docelowe doki "w miasto". Myślę, że z AKG trudno je porównać bo to jednak inna klasa sprzętu. AKG grają dźwiękiem "całościowym", ja go nazywam "stelarnym" bo słuchając na nich masz wrażenie jakbyś siedział w planetarium i podziwiał gwiazdy, każdą z osobna i wszystkie na raz, jedną blisko, jedną daleko, jedną mniejszą i jaśniejszą - drugą gdzieś w oddali. Wszystkie Cię otaczają, są wszędzie - i po bokach i z tyłu i z przodu. Oczywiście zależy też jakiej muzyki słuchasz lecz raczej wszystko czego słuchałem brzmiało ekstra. Taki np. Nonstatic - Granite zabrzmiał NIESAMOWICIE.

Bas genialny, średnica genialna, góra szczegółowa, w dodatku możesz sobie lekko zmodyfikować brzmienie filtrami i tipsami i dodać trochę dołu lub góry. 

Podsumowując - chociaż E1 lubię i szanuję, zwłaszcza w cenie, za którą można je kupić, to jednak AKG zamiatają je pod każdym względem.

Jedna uwaga - jeśli będziesz kupował 3003 uważaj na podróbki! Niesamowicie trudno je odróżnić! Polecam temat ze zdjęciami na head-fi gdzie gość porównuje oryginały z podróbkami, a różnice tkwią praktycznie w detalach...

 

https://www.head-fi.org/threads/akg-k3003-high-end-3-way-system-headphone.554628/page-263

 

 

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Weird_O napisał:

Nie potrafię  fachowo opisywać ale postaram się coś subiektywnym okiem napisać. W skrócie, E1 niemal wszystko robią dobrze lecz nic wybitnie.

Dzięki za opis. Dla mnie E1 są wybitne własnie w tej swojej naturalności i wiele słuchawek po nich wydaje się mało naturalnych. Detalu o dziwo akurat mi w nich nie brakuje. Za dużo detalu zresztą bywa w niektórych słuchawkach na dłuższą metę męczące, podobnie rozdmuchana scena to nie wszystko. Na pewno też wybitne są w odniesieniu ogólnej jakości do ich ceny. Trzeba też z nimi złapać dobrą synergię z dapem, jak zresztą z większością słuchawek, a wtedy odwdzięczają się. Ja wolę słuchać teraz E1 niż sięgać po Customy, które leżą w szufladzie.

Gratulacje w takim razie znalezienia end game. Będę musiał kiedyś sprawdzić te AKG. Jednak pewnie na zakup tych akurat słuchawek z drugiej ręki bym się nie zdecydował właśnie z uwagi na wiele fake'ów, chyba że jakiś sprawdzony egzemplarz jak ten wróci kiedyś do obiegu. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, audionanik napisał:

Jest różnica względem czarnucha za 5 zeta?

 

Dźwiękowo pewnie żadna (nie będę czasu marnować na porównania), ale jest ładny i o to mi chodziło. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kommel napisał:

1000 czy 800? Teraz musisz zaopatrzyć się w WM1A.

 

@Vaiet już się do niego przymierzał tylko chyba zabrakło mu motywacji, ale teraz to już nie będzie mógł na jej brak narzekać skoro sam sobie ją zapewnił :P 

 

Ps. To są 1000, 800 mają niebiesko czerwone oznaczenie kanałów.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chico99 napisał:

 

A jak nie to komis, będą tam w całkiem dobrym towarzystwie ... :D

Taki jest plan. Raczej nie nastawiam się, że zostaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszły pięknisie...na szczęście miałem chowane na czarną godzinę dłuższe śruby do LCD, się przydały.?

Dźwiękowo magia, Hawki to jednak tylko modowane dynamiki które mają udawać planary, nie ze mną te numery Brunner...he,he.

Zaskakująco spora scena , z pamięci moje ostatnie LCD2 z 2016r miały ją mniejszą, albo to HDP tak napowietrza przekaz.

 

SAM_1001.JPG

SAM_1002.JPG

  • Like 9
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Soundman1200 napisał:

 

Dźwiękowo magia, Hawki to jednak tylko modowane dynamiki które mają udawać planary, nie ze mną te numery Brunner...he,he.

Zaskakująco spora scena , z pamięci moje ostatnie LCD2 z 2016r miały ją mniejszą, albo to HDP tak napowietrza przekaz.

 

Cały nasz Soundman :D.

Co do pompowania sceny to robota HDP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności