Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bakus1233 napisał:

Ja go rozumiem, po prostu gdyby chciał kupić na allegro cenę min 4500zł, to by zapłacił sporo (chyba, że już się coś zmieniło), dlatego lepiej kupującemu napisać, że np pies zjadł wylicytowany przedmiot. Zresztą jak napisał w aukcji,mże taniej nie sprzeda, to trzeba było nie licytować, jeśli ma się zamiar dać mniej, bo to pewne kłopoty.

 

Weź płać allegro za cenę min plus jeszcze prowizje od sprzedaży w czasach gdy kupujący i tak chcą wszystko jak najtaniej ?

Czyli krótko mówiąc chciał przybakusiować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mykupyku napisał:

 

a nie przy damiksować?

Nie. Po prostu chciałem podbić cenę i w razie wygranej zobaczyć jak się wytłumaczy. Jeśli wpisałem na allegro max cenę 4500 zł, a nikt inny nie podbił powyżej 1000 zł to już nie moja wina, prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deliberujecie od 20 postów jakby było o czym. Też widziałem tę aukcję, jak cena była w okolicach 2 stówek, przeczytałem opis, spojrzałem na komentarze i już wiedziałem, że to niepoważny klient, który ma w absolutnie głębokim poważaniu opinie o nim i to jak traktuje innych. W sumie to się  zastanawiam, co kogoś pcha to zadawania się z kimś takim, skoro Was traktuje niepoważnie na dzień dobry, to dlaczego próbujecie na poważnie rozstrząsać tę kwestię i zawracacie sobie tym łeb. 

Takich "gości" należy omijać szerokim łukiem, a aukcje zgłaszać moderatorom serwisu, żeby w odpowiednim momencie zareagowali, bo z góry wiadomo jak się to skończy. Od takiego pseudo cwaniaka, to nie warto próbować kupić paczki chusteczek higienicznych. Przecież on sobie gra wszystkim na nosie i śmieje się w żywe oczy. A sądy? Weźcie przestańcie, szkoda czasu na takie farmazony, a w razie czego i tak by się wytłumaczył "zawarciem transakcji w sytuacji tzw. grubego błędu i pomyłki" grając ponownie innym na nosie.

Wot czasy... Najlepszą metodą jest jednoznacznie piętnować takie pożałowania godne zachowania, a tego typu "oferty" spychać na margines zainteresowań. Niech sobie tam wegetują.... samotnie i bez praktycznego celu.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Ja też często się zastanawiam czemu dzieciaki z osiedla usiłują rozjuszyć dyżurną wariatkę z parteru, a jak im się to uda to uciekają z wrzaskiem.

 

Słuszna uwaga, to chyba w ramach przekory i ciekawości co się stanie, bo chyba nikt nie liczy na pozytywny obrót spraw w takim przypadku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się wreszcie dobry i tani stojak na Staxy. Dzięki dla @Thar za podpowiedź.

 

staxystojak.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mayster napisał:

Troszkę zbyt niski, taśmy ucierpią :)

O jak miło, że na PW to nie odpowiadasz, ale kopnąć w chwili szczęścia nie omieszkasz ;).

Zdjęcie ma już kilka dni, od czasu jego zrobienia przeniosłem zawieszenie z pałąka na opaskę, więc kable mają już dużo miejsca.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwrócenie uwagi na to nazwałbym kopnięciem w chwili szczęścia, czy ostrzeżeniem przed faktycznym, znacznie bardziej kosztownym nieszczęściem ?

 

Jeśli chodzi o PW, to na forum regularniej zaglądam od niedawna, bo wcześniej raz, że nie miałem czasu, a dwa, że skrzynka nie chodziła jak już chciałem zaglądnąć. Zaraz się dokopię może ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mayster napisał:

Nie wiem czy zwrócenie uwagi na to nazwałbym kopnięciem w chwili szczęścia, czy ostrzeżeniem przed faktycznym, znacznie bardziej kosztownym nieszczęściem ?

 

Czyli to tylko ja kiedy widzę emotkę ;) to traktuję wypowiedź z przymrużeniem oka? :(

A o PW się martwić nie musisz, zdezaktualizowało się już dawno temu.

 

Odnośnie stojaka jako ciekawostkę mogę dodać, że wykonany jest świetnie, ale opakowanie w którym dociera już nie. Domyślam się, że w zamierzeniu miało być gustowne, ale pudło ze sklejki/płyty wiórowej bez żadnego zabezpieczenia czy lakierowania sprawia tylko tyle, że drzazgi albo wbijają się w skórę, albo obsypują podłogę :ph34r:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎17 o 14:06, rfzb napisał:

Weź płać allegro za cenę min plus jeszcze prowizje od sprzedaży w czasach gdy kupujący i tak chcą wszystko jak najtaniej

 

To były piękne czasy jak kupujący chcieli wszystko jak najdrożej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Dla mnie to jest olbrzymi skok jakościowy, nie spodziewałem się że doki mogą tak brzmieć. Niebo a ziemia w porównaniu z tym, co do tej pory dane mi było słyszeć i aż boję się pomyśleć jak muszą grać customy :) ale to już całe szczęście nie moje progi cenowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Dla mnie to jest olbrzymi skok jakościowy, nie spodziewałem się że doki mogą tak brzmieć. Niebo a ziemia w porównaniu z tym, co do tej pory dane mi było słyszeć i aż boję się pomyśleć jak muszą grać customy  ale to już całe szczęście nie moje progi cenowe 

Custom nie znaczy end game. W moim przypadku, uniwersalne iemy to dużo więcej funu i możliwości oraz mniejsze ryzyko. I sądzę, że jest nas tu więcej. default_smile.png

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, all999 napisał:

Custom nie znaczy end game. W moim przypadku, uniwersalne iemy to dużo więcej funu i możliwości oraz mniejsze ryzyko. I sądzę, że jest nas tu więcej. default_smile.png

 

A i dźwięk wcale nie musi być gorszy niż customów....

7 godzin temu, all999 napisał:
9 godzin temu, Weird_O napisał:
Od nas z forum ale chyba faktycznie Sławek wystawiał też na Olx emoji4.png

Moje byłe. Najlepsze hybrydy jakie słyszałem, a w tej cenie to najlepsze iemy ever. Przyjemnych odsłuchów.

Oriolus były lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, all999 napisał:

Custom nie znaczy end game. W moim przypadku, uniwersalne iemy to dużo więcej funu i możliwości oraz mniejsze ryzyko. I sądzę, że jest nas tu więcej. default_smile.png

 

 

Na określonym poziomie jakościowym należy raczej mówić o "inaczej", a nie "lepiej". Ewentualnie lepiej trafiające w nasz gust, to już prędzej bym powiedział.

Customy, same z siebie nie grają lepiej. I sama ich konstrukcja, nie jest uniwersalnym lekiem na zło tego świata. Co nie znaczy, że nie mają swoich istotnych zalet, bo i mają. Wady zresztą też. Na pewno customy są dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma z różnych względów problemy z konstrukcją kanałów słuchowym. Jakieś anomalie, asymetria. Wtedy customy idealnie nadają się niwelowania różnic, a czego w uniwersalnych zrobić się nie da. Customy mają też jedną ogromną zaletę, a jest nią wygoda. Dobrze zrobione, z fachowych wycisków, będą mieć  wygodę nieosiągalną dla jakichkolwiek universali. Ale to nie znaczy, że nie da się zrobić universali grających równie dobrze. Bo da się. Jest co prawda jeden aspekt techniczny. Customy dają więcej miejsca w obudowie do zagospodarowania, od ich uniwersalnych odpowiedników. Dobrym przykładem są Angie, gdzie człowiek z nimi w uszach wygląda jak Frankenstein, tak sterczą na zewnątrz. Obudowa customów wejdzie głębiej, bo nie musi mieć dodatkowego miejsca na tipsa. Druga kwestia, dźwiękowody w customach mogą mieć większą średnicę. W universalach tulejka musi mieć kształt walca, co daje pewne ograniczenie średnicy dźwiękowodu. Ale to ostatecznie tyle różnic. I jedne i drugie da się zrobić dobrze. Uniwersalami łatwiej żonglować, kupić, odsprzedać, przetestować. W customach zakup to praktycznie jak skok w ciemną przepaść. Trzeba mieć nadzieję, że się wyląduje na miękkim. Ale wcześniej się  tego za bardzo zobaczyć nie da :)

 

Wspomniane K3003i mają niesamowitą przestrzeń, jak na IEMy, nie słyszałem czegoś takiego w innych słuchawkach tego typu. iSine były blisko, ale nie były generalnie tak doskonałe technicznie, ze zbyt obceosową i twardą średnicą, no i to nie do końca IEMy.

AKG mają  naprawdę dobrze zintegrowane dynamiki z armaturami, udało im się to, trzeba im to przyznać. Czerpią z zalet obu konstrukcji, sprytnie omijając możliwe wady. Bas ma rozmach dynamików, ale nie rozlewa się na inne pasma, a góra i średnica mają świetną rozdzielczość, nie popadając przy tym w skrzekliwość. Dla mnie ich wadą było moje lewe ucho, K3003 najlepiej grają na silikonach, a z nimi miałem problem z sealem. Na piankach byłoby ok, ale wtedy traciły swój urok przestrzenności. A na customach ten problem nie istnieje w ogóle.   

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Weird_O napisał:

Dziękuję! Dla mnie to jest olbrzymi skok jakościowy, nie spodziewałem się że doki mogą tak brzmieć. Niebo a ziemia w porównaniu z tym, co do tej pory dane mi było słyszeć i aż boję się pomyśleć jak muszą grać customy :) ale to już całe szczęście nie moje progi cenowe ?

A jakieś porównanie w stosunku do E1 dasz radę napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności