Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

Poprosze o filmik jak zakladasz te pady na dokanalowki i wpychasz wszystko do ucha.

Tu mnie masz. Nie przewidziałem, że można powiązać te rzeczy razem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, audionanik napisał:

Rzeczywiście takie słabe? Moje chińskie 6ca7 na ten przykład, to najlepsze jakie słyszałem raczej.

 

Jak posłuchałem starych 6f8g w miejsce oryginalnych chińskich, czy współczesnych rosyjskich 6sn7, to przepadłem... Może to magia, sentyment, w każdym razie moje najmłodsze lampy sterujące to rocznik 1942. Jest tego trochę, Tung-Sol, Sylvania, RCA, Ken-Rad, a jeszcze trochę brakuje. Z drugiej strony Kondo do swoich topowych monobloków ładuje współczesne 6sn7 Tung-Sol produkcji rosyjskiej i kasuje za te końcówki coś koło 800 kzł. :) 

Planuję kupić Shuguang Treasure Series CV181-Z, podobno rewelacja, to zobaczymy co te współczesne z wyższej półki potrafią. 

 

IMG_20180510_193208.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

moje najmłodsze lampy sterujące to rocznik 1942.

Powiem Ci, że grubo.

Ja tam akurat nie jestem ortodoksyjnym wyznawcą super starych lamp, ale po to mam w sumie lampiaka, aby jarać się ciekawym brzmieniem, a dziadki potrafią poczarować. Poza el34 i 6ca7 (tu właśnie mam treżerka - rewelacja) wszystko mam z lat 50-tych i 60-tych.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audionanik napisał:

 Poza el34 i 6ca7 (tu właśnie mam treżerka - rewelacja) wszystko mam z lat 50-tych i 60-tych.

 

6as7g mam z lat 50-tych. Różnią się datą produkcji 1952 i 1959 oraz budową, inne anody, inny getter, no i różnią się brzmieniem. Dzisiaj idę do celników odebrać przesyłkę. Kupiłem na ebay 2 lampy RCA 6as7g z 1941 roku, ten sam tydzień produkcji... Albo to będzie wielka wtopa, albo bajka.

A treżerki gdzie kupiłeś? U nas są drogie, na ebay i ali dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Już czas najwyższy... Ich miejsce to najwyżej na choince
Chyba jednak w pierwszej kolejności trzeba będzie zrobić tuning ampa bo zauważyłem, że przy odkręceniu go do połowy (o wiele głośniej niż słucham normalnie) robi się już troszkę nieprzyjemnie. Podejrzewam, że wysokie harmoniczne biorą górę, chyba że coś tam musi się jeszcze wygrzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolomanolo napisał:

Chyba jednak w pierwszej kolejności trzeba będzie zrobić tuning ampa bo zauważyłem, że przy odkręceniu go do połowy (o wiele głośniej niż słucham normalnie) robi się już troszkę nieprzyjemnie. Podejrzewam, że wysokie harmoniczne biorą górę, chyba że coś tam musi się jeszcze wygrzać...

 

A właśnie ten amp to co to za wynalazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lolomanolo napisał:

Chinol na 845, 300b i 6sn7 w set.

 

Jeżeli to jest ten, o którym myślę, to wygląda jak kopia Line Magnetic. Czyli na wejściu 6sn7 a lampa 845 jest sterowana 300b. Grubo :) Albo TRV-845SE ale tam zamiast 300b siedzi 2A3. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli to jest ten, o którym myślę, to wygląda jak kopia Line Magnetic. Czyli na wejściu 6sn7 a lampa 845 jest sterowana 300b. Grubo  

Nie wiem o którym myślisz, ale była to najtańsza opcja w tej konfiguracji.

Policzyłem koszta lamp i innych części i stwierdziłem, że nawet jak będzie kompletna padaka to i tak taniej wyjdzie to przerobić niż budować od nowa w kraju. Nie oszukujmy się, dobry amp na tych lampach to conajmniej kilkanaście tysięcy PLN...

 

Line magnetic ma chyba trafo między sterującą a mocy, a u mnie siedzi kond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@progmarky

a to w końcu możesz sobie posłuchac co w każdym mieście nadają i nie tylko w Polsce :D

 

ale wiesz że to nie nowe jest świadomie to to kupiłeś?:D

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, amrowek napisał:

@progmarky

a to w końcu możesz sobie posłuchac co w każdym mieście nadają i nie tylko w Polsce :D

 

ale wiesz że to nie nowe jest świadomie to to kupiłeś?:D

Yeah, wszystko jest pod kontrolą:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu seala. Zapodałem z Azji nowy typ SpinFitów, konstrukcja zbliżona do double flange.
 
spin.thumb.jpg.41e28fb414305a7c5e5a8b3fc4831f97.jpg
O i jak wrażenia? Bo też się do nich przymierzam

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabawy z taśmą dwustronną i transplantacja padów z K701 do Pioneera SE-A1000 zakończona sukcesem, pasują idealnie, jakby na wymiar.

Dźwiękowo żadnej degradacji na gorsze a jest tylko lepiej, większa głębia sceny i oddech w przekazie.

Wygoda teraz na piątkę .???

SAM_0999.JPG

SAM_1000.JPG

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grundig V35 

amp.jpg

Philips A8884 - niestety okazał się uszkodzony.

b1411e4e-deb8-11e4-9e44-3a1216dc7ac8.jpg

W środku cdm2 i Tda1541A - fabryczny NOS.

Wydłubałem płytki i napęd - wszystko działa.

IMG_20180523_095423.JPG

Edytowane przez Kubasz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LuQi napisał:

No to teraz czekamy na relację w odpowiednim wątku, jak pierwsze wrażenia ;)

Myślę, że do końca tygodnia znajdę chwilę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności