Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebowałem taniego DAC do drugiego setupu w niewielkich pieniądzach. Gra zdecydowanie lepiej od M-DAC który w używce nawet tyle nie kosztuje co ten nowy chińczyk. Budżet się skurczył bo wakacje. W grudniu polecę może z jakimś nowym Audio GD albo trafi się Aqua, LKS, Gustard (wszystkie nowe znane marki kosztujące majątek grają żałośnie jak dla mnie). Jest teraz do kupienia Aqua ale nie wysupłam nawet jak część gratów sprzedam, a jeszcze zasilacz do streamera muszę kupić i IC RCA/XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Altus 300.

Kupiłem je w ciemno, bez odsłuchu, wiedząc jaką mają opinie w wielu miejscach. Nie spodziewałem się, że te kolumny potrafią tak dobrze zagrać.

 

iYe5quC.jpg

 

 

Dlaczego? ;)  

300 grają inaczej niż stara seria. Nadają się do słuchania różnej muzyki, nie tylko techno :D Sporo na jakości zyskały średnie i wysokie tony, grają bardzo czysto i nie kłują w uszy (kwestia ustawienia na wzmacniaczu). 

Jak ktoś mieszka w bloku i ma mały pokój, to rzeczywiście słuchanie A300 może być nieciekawe :D i lepiej kupić coś mniejszego.

 

Jakoś straciłem teraz ochotę na słuchanie muzyki ze słuchawek.

 

  • Like 9
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/134178-o-wątku-muzyczne-zakupy-ankieta/?page=3

Specjalnie nawet szukałem przed moją "akcją", by zobaczyć na czym summa summarum stanęło. Wciąż jest to temat o MUZYCZNYCH ZAKUPACH, a nie o tym, że doniczka jest za mała etc. Rozsądna i krótka dyskusja o sprzęcie - "czemu nie?", ale jeśli ktoś chce porozmawiać o czymś innym, niech założy osobny temat.

 

Jeśli ma Pan ochotę przedyskutować dalej tą kwestię, zapraszam do wyżej zalinkowanego tematu. Tutaj pozostawmy dalsze posty dla osób, które faktycznie będą postowały zgodnie z ideą tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, NuBreed napisał:

KZ ZST. Teraz poszukuje tego lepszego kabla....

Tu   i tu masz lub wybierz sam

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra świetnie, bardzo muzykalnie, fajny bas i scena, tak na szybko. Co prawda mam tylko PM-3 bo reszta wyszła ale nie słyszę żadnych problemów w napędzeniu planarów jak straszyli, choć Oppo nie są jakieś super wymagające. Grają najlepiej jak do tej pory względem innych sprzętów z których ich słuchałem. Chyba dobrze oddaje charakter słuchawek, PM3 grają lekko ciemno ale detalicznie, wszystko słychać, kojarzą mi się teraz trochę z NH, mają świetny zwarty bas i zyskują na scenie. Co ważnie, nie ma żadnych problemów po USB jak w 600, lepiej też widoczna jest skala i pozycja potka. Funkcjonalnie też jest dla mnie lepszy, mocowo jeśli chodzi o ustawienie potencjometru - z PM3 tak samo jak w 600 po wyjściu unbalanced.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest combo, ma wyjścia XLR i RCA, w dodatku możesz je ustawić na fixed (pod zewnętrzny wzmak) lub adjustable, żeby sterować głośnością potkiem (pod monitory). Z przodu wyjście XLR zbalansowane, duży jacek niezbalansowany i małe 2,5mm jak w Akaczach. Do tego jest mocny dosyć i gra jak dobre AK4490, więc mając AK300 powinieneś poczuć się jak w domu. Długo szukałem takiego sprzętu i chyba w końcu trafiłem, bo wcześniej zawsze coś było nie tak.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy byłaby róźnica z graniem zestawu CA DACMagic Plus z FCL II... A jak doprowadzają do Twojego sygnał ? Jest USB, Coax, Optyk ? 

 

Ty masz teraz Finał Audio Sonorus IV ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności