Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Kabelek stokowy na razie bynajmniej . Gumki te które są w zestawie są dla mnie za twarde . Miałem chyba takie od final audio v7. To są chyba 400 - nie wiem na pewno . Może potem sobie zamówię jakiś inny kabelek - tylko nie wiem jaki czy srebro czy jakąś hybrydę .

Mam pytanie do użytkowników jak zamienia się w ich charakterze wymiana kabla ?

Srebro już do nich było próbowane i tylko wydanie pieniędzy. Lepiej porządny miedziany jak chcesz wymieniać

Dokładnie odwrotne spostrzeżenia mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że zmiana kabla na inny miedziany nie ma większego sensu, przesłuchane na hybrydzie i się bardziej podobało... celowałbym w srebro ;)

Nie chce mi się szukać ale w temacie Tripli ktoś testował ze srebrem i był zniesmaczony, pisząc, że na stokowym lepiej niż na srebrze post 139 sprawdziłem

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się z tym dywagować, bo przedstawiam tylko swoją opinię. Smok ma TF10, też chce sobie srebro robić pod nie ;)


Zresztą... na prawdę nie wiem jaki sens ma dawanie lepszej miedzi do słuchawek, które i tak każdy opisuje jako przyciemnione i basowe xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/131973-ultimate-ears-fanklub/?p=1419559

Masz tam zdjęcia Tripli ze srebrem, więc sprawdzone, chyba?

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest sprawdzone jak odsłucham albo jak opisze mi dźwięk osoba, której gusta znam ;)

Do TF10 ja dawałbym srebro, bo jednak wyższa średnica jest przygaszona, a dla mnie bas ma aż trochę zbyt mocne uderzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale może lepiej napisać by spróbować a nie na pewniaka pchać się w srebro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.mp3store.pl/topic/131973-ultimate-ears-fanklub/?p=1419559

Masz tam zdjęcia Tripli ze srebrem, więc sprawdzone, chyba?

 

Różne są kable i różne są gusta. Mi ta kombinacja nie podeszła. Jeszcze dochodzi kwestia impedancji.

 

Co do miedzi - w FLC8 była spora różnica w kablach miedzianych, wg mnie na korzyść tego "gorszego" - czarnego, a na kablu od TF10 to już w oógle kiepsko było.

Dla mnie jest sprawdzone jak odsłucham albo jak opisze mi dźwięk osoba, której gusta znam ;)

Do TF10 ja dawałbym srebro, bo jednak wyższa średnica jest przygaszona, a dla mnie bas ma aż trochę zbyt mocne uderzenie.

 

Jak dla mnie to mocne uderzenie nadaje charakteru TF10. Długo ich wczoraj słuchałem i nic bym nie zmieniał - jak się komuś coś nie podoba to lepiej zmienić słuchawki :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54

Ja podaje swoją opinię na którą wpływ mają moje gusta i nikomu nie powiem czy to dla niego złoty środek.

Nie wiem tylko czemu w swoim ostatnim poście krytykujesz moje podejście skoro sam kilka postów wyżej jasno wydałeś wyrok:

"Srebro już do nich było próbowane i tylko wydanie pieniędzy. Lepiej porządny miedziany jak chcesz wymieniać"

nawet połączenia nie słuchając :P

 

---

 

@awayeah

Kabelki stockowe od FLC8S to w ogóle jakieś tragiczne były... nawet na srebrze wyższa średnica nie była tak dziwnie podkreślona jak na stocku... ale one bardziej mi się podobały chyba jak jakiś czas później przesłuchałem je na miedzi OCC ;)

 

Kto co lubi - dla mnie pewnie nie znalazłoby się nic lepszego niż TF10 na srebrze do ~1kzł (EX1000 na hybrydzie) mimo, że na stocku idealnie nie jest... ale mimo, że IEMów używam od wielkiego święta to zostawiłem ER4XR na brązowych filtrach i miedzi - jakoś ciężko mi się po nich przestawić na jakiekolwiek inne :>

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54

Ja podaje swoją opinię na którą wpływ mają moje gusta i nikomu nie powiem czy to dla niego złoty środek.

Nie wiem tylko czemu w swoim ostatnim poście krytykujesz moje podejście skoro sam kilka postów wyżej jasno wydałeś wyrok:

"Srebro już do nich było próbowane i tylko wydanie pieniędzy. Lepiej porządny miedziany jak chcesz wymieniać"

nawet połączenia nie słuchając :P

 

Bo była to odpowiedź na czyjeś zapytanie, a ty napisałeś w trybie twierdzącym, więc może kogoś wprowadzić w błąd. Ty chcesz dopiero srebro wstawić a ja powołałem się na kogoś kto już słuchał, a odbiera Triple podobnie jak ja, więc srebra nie będzie u mnie w triplach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie ... Wszyscy macie rację i o to chodzi :D

Nie ma to, że to i tamto. "Każden jeden odmiennym typem jest". I tego trzymać się trzeba.

 

Zaś ... jedyny słuszny klucz w jedynie słusznej sprawie tworzą żurawie.

 

O tym, że akceptacja odmienności jest drogą do wyzwolenia i wolności, to nawet nie wspominam ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim twierdzącym?

Ty napisałeś, że to tylko wydanie pieniędzy i lepiej kupić miedź.

Ja za każdym razem zaznaczam, że mam takie spostrzeżenia, że to MI się co innego podobało, że ja tak wolę tak, a nie inaczej.

Trudno, żebym pisał "rozważyłbym wybór czego innego niż proponuje kolega", kiedy próbuję być opozycyjny do innej opinii :P


@paratykus

Mi nie chodzi o kabel, a samo stwierdzenie.

 

O kablu napisałem już, że:

"Ja podaje swoją opinię na którą wpływ mają moje gusta i nikomu nie powiem czy to dla niego złoty środek."

a odpowiedzi na pytanie trzeba szukać w odsłuchach własnych albo osób, które znamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim twierdzącym?

Ty napisałeś, że to tylko wydanie pieniędzy i lepiej kupić miedź.

Ja za każdym razem zaznaczam, że mam takie spostrzeżenia, że to MI się co innego podobało, że ja tak wolę tak, a nie inaczej.

Trudno, żebym pisał "rozważyłbym wybór czego innego niż proponuje kolega", kiedy próbuję być opozycyjny do innej opinii :P

@paratykus

Mi nie chodzi o kabel, a samo stwierdzenie.

 

O kablu napisałem już, że:

"Ja podaje swoją opinię na którą wpływ mają moje gusta i nikomu nie powiem czy to dla niego złoty środek."

a odpowiedzi na pytanie trzeba szukać w odsłuchach własnych albo osób, które znamy ;)

 

Spoko, wszystko jasne :)

Mnie tylko chodzi o to żebyśmy byli dla siebie serdeczni nawet jak piszemy coś co dla kogoś innego będzie "gupotą".

No, bo jak my nie będziemy dla siebie wzajemnie wyrozumiali i serdeczni to świat się skończy.

Będzie można zgasić światło i emigrować z tej planety :P

 

I żeby nie było - to Forum jest dla mnie jedną z ostatnich ostoi normalności w internecie.

Nie jest więc z nami tak źle.

 

Zdrówka Wszystkim i samych sprzętowych "wypasów" !

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim twierdzącym?

Ty napisałeś, że to tylko wydanie pieniędzy i lepiej kupić miedź.

Ja za każdym razem zaznaczam, że mam takie spostrzeżenia, że to MI się co innego podobało, że ja tak wolę tak, a nie inaczej.

Trudno, żebym pisał "rozważyłbym wybór czego innego niż proponuje kolega", kiedy próbuję być opozycyjny do innej opinii :P

@paratykus

Mi nie chodzi o kabel, a samo stwierdzenie.

 

O kablu napisałem już, że:

"Ja podaje swoją opinię na którą wpływ mają moje gusta i nikomu nie powiem czy to dla niego złoty środek."

a odpowiedzi na pytanie trzeba szukać w odsłuchach własnych albo osób, które znamy ;)

Już spokojnie Crysis :) Nie ma sprawy zasiałem ziarno niepewności i starczy. Szkoda energii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poradź jakieś niezbyt drogie pady ale porządne do Musical Fidelity MF100. Oryginalne są dość twarde


A co z Fiio X53? Jak wrażenia dalsze z odsłuchów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się pochwalić oficjalnie. Triple są już jakiś czas, a teraz dostały upgrade do Smoczej Miedzi (4 żyły solid core i 4 linki Fatso) :) Gra to bardzo dla mnie przyjemnie i fajnie, aczkolwiek będę prowadził dalsze eksperymenty z tipsami. Muszę jedynie ściągnąć z Kraju Kwitnącej Wiśni JVC Spiral Dot ;D

sadads.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amazonie też są

Na niemieckim nie ma, na brytyjskim tylko S i L, a na .com w większości nie wysyłają do Polski. Jak poprzednim razem (głupi sprzedałem...) kupię przez eBay od tego samego sprzedawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się pochwalić oficjalnie. Triple są już jakiś czas, a teraz dostały upgrade do Smoczej Miedzi (4 żyły solid core i 4 linki Fatso) :) Gra to bardzo dla mnie przyjemnie i fajnie, aczkolwiek będę prowadził dalsze eksperymenty z tipsami. Muszę jedynie ściągnąć z Kraju Kwitnącej Wiśni JVC Spiral Dot ;D

 

Zacznij od ściągnięcia tych pianek :) - JVC mam w rozmiarze zdaje się medium large - mogę Ci podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na amazonie też są

Na niemieckim nie ma, na brytyjskim tylko S i L, a na .com w większości nie wysyłają do Polski. Jak poprzednim razem (głupi sprzedałem...) kupię przez eBay od tego samego sprzedawcy :)

 

https://www.amazon.com/VICTOR-EP-FX9ML-B-Spiral-Earpiece-Size/dp/B00Q2I15F8/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1485891733&sr=8-3&keywords=jvc+spiral+dot

10 $ dostawa do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się pochwalić oficjalnie. Triple są już jakiś czas, a teraz dostały upgrade do Smoczej Miedzi (4 żyły solid core i 4 linki Fatso) :) Gra to bardzo dla mnie przyjemnie i fajnie, aczkolwiek będę prowadził dalsze eksperymenty z tipsami. Muszę jedynie ściągnąć z Kraju Kwitnącej Wiśni JVC Spiral Dot ;D

Widzisz jakąś różnicę w stosunku do kabla który był w zestawie ?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czas się pochwalić oficjalnie. Triple są już jakiś czas, a teraz dostały upgrade do Smoczej Miedzi (4 żyły solid core i 4 linki Fatso) :) Gra to bardzo dla mnie przyjemnie i fajnie, aczkolwiek będę prowadził dalsze eksperymenty z tipsami. Muszę jedynie ściągnąć z Kraju Kwitnącej Wiśni JVC Spiral Dot ;D

Widzisz jakąś różnicę w stosunku do kabla który był w zestawie ?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

Zauważalna od pierwszych nut. Przede wszystkim oczyszczenie całego pasma, większa kontrola nad basem, lekkie rozjaśnienie średnicy, ale bez popadania w krzykliwość. Można powiedzieć, że zachowują swój charakter, ale zyskują dodatkowego technicznego sznytu. Mnie się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności