Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Kto wie, może się kiedyś je zdrewni :) Gdyby w grę wchodziły pełne, zamknięte kopułki, to byłbym szczerze taką opcją zainteresowany (nawet dla samego wyglądu, bo prezentują się genialnie). Ale zamknięcie tych driverów to byłaby czysta profanacja, także póki co z tą inwestycją się wstrzymam. Po tym jak założyłem na nie mega wygodne pady od srh1440 kompletnie przestał mi przeszkadzać ciężar tych słuchawek. Zamontowałem bezproblemowe w obsłudze gniazda, podpiąłem 3m miedziany kabelek i w sumie nie mogę się dopatrzeć żadnych wad, czy to w brzmieniu, czy wygodzie użytkowania. Miałem kiedyś he5le, ale strasznie mnie męczyły swoim ciężarem i w rezultacie je sprzedałem. Nie wiem czy to wina padów, różnicy w wadze (ponoć jakaś jest), czy też kark mi się rozrósł ;) ale he500 mogę słuchać godzinami i nic mnie nie boli (ani uszy, ani kark, ani głowa... czasem oczy, jak zapomnę, która jest godzina i że warto by było pójść spać ;)).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc jest ze mną Xduoo X3. Od tygodnia Sennki HD215. Są o nich bardzo różne opinie, a zdaje się, że pozostaną ze mną w miejsce Taksów Pro80. Jeszcze testuję, ale po paru fodzinach odsłuchu Sennki wydają się mi bardziej pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gra w porównaniu do 240 studio albo k612, 701 itp?

Niestety inaczej od każdej z wymienionych par. Najbliżej byłyby raczej z racji konstrukcji K240 Studio, ale praktycznie na wszystkim zachowują się odmiennie lub mieszają ze sobą cechy kilku modeli. Mimo wszystko spróbuję.

 

Generalnie są to muzykalne, ciepłe i pogłosowe słuchawki. W paru miejscach grają jak symulatory głośników lub może bardziej efektu hali. Przeznaczone są pod głośniejsze słuchanie z minimalnymi zniekształceniami. Świetny bas, "głośnikowy", jeden z najmocniejszych ze starych K2 jaki słyszałem, ale na szczęście nie tak nabuzowany jak w K240 Studio. Średnica bardzo bliska i konkretna, namacalna, wspaniała na wokalach, ale jednocześnie z efektem pogłosu. Góra trochę nierówna, bo wygładzona i przyciemniona poza zakresem 6 kHz, ale proste modyfikacje są w stanie ją bardzo ładnie wyprostować (głównie wkładki pozycjonujące nausznice na odpowiedni kąt). Scena niestety dosyć mała rozmiarowo, głównie oś lewo-prawo i przód. Ma bardzo bliski środek skupienia, ale ograniczone pozycjonowanie do tyłu. Na szczęście tu także korekcje/mody pomagają, miejscami wyraźnie, więc jako sceniczniak o dziwo nie narzekam.

 

Sumarycznie słuchawki bardzo mocno mnie wciągnęły. Naprawdę wartościowy nabytek w świadomych rękach. Zresztą wystarczy zobaczyć o której godzinie edytuję ten post :). Dorzuciłem do zdjęć jeszcze closeup. Ogólnie słuchawki w stanie wyśmienitym i tylko kilka głębszych rys na pierścieniach powstrzymuje przed okrzyknięciem ich NOSami.

 

Będzie to też pierwsza recenzja, w której celowo zatajać będę wszelkie kwoty i wartości tych słuchawek pomny poprzednich doświadczeń z januszoallegrowiczami.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FeX - te 55 dolców to niekoniecznie przegięcie jeśli chodzi o HM5. Nawet ich regularna, polska cena. Szczególnie patrząc na to, jakie dodatki są wraz z nimi oferowane (dodatkowe pady, dwa kable). Pod tym względem to te Fischery wypadają biedniej, bo kabel jeden i to długi na 3 metry (choć co kto lubi i potrzebuje), za to druga para padów welurowych - ale podobno niewygodnych. No i ich regularna cena ponad czy około 1000 złotych. Swego czasu zastanawiałem się czy ich nie brać za nieco mniej, ale wciąż drogo - na pewno wyszło by ponad 800, czy 900 nawet - a namawiał mnie do tego mikolaj612. Swoją parę sprzedawał on chyba za 700 z hakiem i ktoś, ale zdaje się spoza forum, kupił - to sobie trochę plułem w brodę, bo to mogła być jedyna okazja kupić je w Polsce nieco taniej niż oficjalnie. A tu teraz iBOOD szaleje - najpierw za ok. 450 zdaje się z wysyłką, to się wstrzymałem. Teraz już nie dałem rady :D

 

Mam nadzieję, że to właśnie takie ulepszone HM5, głównie pod względem jakości materiałów. I że tam nie pozmieniali za bardzo dźwięku. No ale to już trzeba będzie się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wziąłem Fischery. Nie mam pojęcia po co. Nie potrzebuję kolejnych zamkniętych. "Tanio było to wziąłem". Ech, to choroba jest jakaś. I teraz dylemat, dać lajka za podanie okazji, czy nie dać, bo znowu wydaję pieniądze na rzeczy, których nie potrzebuję :huh: .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja właśnie się powstrzymałem bo nie chciałem brać tylko dlatego, że tanio i okazja. Skończyłem już z tym ;) Mnie bardziej interesuje ich dźwięk - takie HM5 z większą ilością góry chętnie bym przygarnął, a ponoć tak właśnie grają. Mam nadzieję, że @Undertaker je dobrze porówna z HM5 :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HD540 i k145. Czas na vintage... Ech, robią nas producenci w konia. Jakoś 20 lat temu potrafili zrobić słuchawki za prawie darmo, które grają lepiej niż obecne słuchawki za 2k

A co ja ciągle piszę ;) ?

 

Coś o starych głośnikach i wzmacniaczach :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności