Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

MPMan W Polsce?


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się zastanawiam ile przyszłych userów MPmana CS200 zdecyduje się

zrezygnować z 2 letniej gwarancji i zaryzykuje zainstalowanie na własnym playerze

firmware oryginalnego Teclasta T29 lub Mobiblu D5 :)

 

Tego ostatniego można obejrzeć w akcji na video zrobionym przez ludzi z " Anything But iPod " :)

 

>> http://www.anythingbutipod.com/archives/20...ndson-video.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam ile przyszłych userów MPmana CS200 zdecyduje się

zrezygnować z 2 letniej gwarancji i zaryzykuje zainstalowanie na własnym playerze

firmware oryginalnego Teclasta T29 lub Mobiblu D5 :)

 

Tego ostatniego można obejrzeć w akcji na video zrobionym przez ludzi z " Anything But iPod " :)

 

>> http://www.anythingbutipod.com/archives/20...ndson-video.php

 

Sprawdziłem specyfikacje Mobiblu i Teclasta. Rzuca się w oczy krótki czas pracy obu odtwarzaczy nawet dla audio :(

Ale uwaga, żeby było ciekawie są pod tym względem różnice między D5 i T29.

 

Tak wygląda specyfikacja Mobiblu D5:

 

• 2.0” 262K TFT LCD

• Supported Codecs: MP3, WMA, AVI(Xvid Mpeg4 with 220x176) @ >16 fps,MPEG1 with 220x176@23 fps

• FM Radio & FM Recording

• Voice Recording

Battery Life: 8 hours music & 3 hours movie play

• 42.1 x 73.5 x 9.8 (mm)

 

a tak Teclasta T29:

 

• Display: 2.0-inch 262K color TFT color LCD, 176 x 220 pixels

• Supports: MP3, OGG (Q-1~Q10), FLAC

• Video types: AVI, MPEG4, Xvid (conversion software required)

• Photobrowsing support: BMP, JPEG and GIF format photos, and supports zoom in/out

Embedded battery: lithium polymer battery / Plays music for 12 hours

• Menu languages: simplified Chinese, English, Traditional Chinese

• Supports lyrics 1X-5X 2x rolling

• Stone-3D hardware support for 3D sound effects (Sound Enhancement)

• EQ equalizer set up two self-definition music, sound effects /RBS QBS around the surrounding sound effects,

3D sound support and overweight bass-conditioning market

• Broadcast modes: normal, random repeat, all repeat, random, play contents

• Supports five sound effects

• Reads ID3-tags

• Includes a Chinese dictionary

• Support high-speed music search 1X-5X

• MIC/LINE-IN recording methods

• Recording: 32K~192K MP3 audio quality

• High-speed USB 2.0 Support

• 73.5 x 42.1 x 9.8mm

• Other: Power, sleep timer, shut down automatically, Calendar, Clock, Document Classification, Document Management,

FM / recording functions, customized preset 30 channels, TXT text read function, Firmware upgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to jest kwestia baterii czy może zoptymalizowania firmware.

Jeszcze jakby miały jakiś slot na karty to byłoby całkiem fajnie :)

Minusem, który zobaczyłem na filmiku podlinkowanym przez getz'a jest gniazdko jack wciśnięte na dłuższym boku co raczej oznacza że jedne z najpopularniejszych słuchawek - epki będą kiepsko z nim współdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zrozumie jak mały i lekki jest ten player to wyjdzie dlaczego jest taki a nie inny czas pracy. Niestety nie mam ile będzie pracować - ale zakładam, że jest to pokrewny tego co pisał Getz - więc też będzie 8 godzin.

 

 

Wiem, że mają być 4GB CS157. Natomiast o CS200 niestety nie słyszałem, żeby takowe miały być.

 

 

Getz na zmianę firmweru to raczej bym sie nie porywał - wstrzymajmy się z tym, do czasu jak się okaże co jest w środku.. to wtedy może sam zaryzykuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPMan CS200, Specyfikacja:

 

Dimensions 71×48×12mm (W*H*D)

Weight About 43g

TFT colored display 260K real colored display, Diagram (220*176)

Language support Multiple languages

Data transmission speed High speed USB2.0 (5M Byte/s)

Supportable file format Music: MP3, WMA, WMV, ASF, WAV

REC: WAV Picture: JPEG

Supportable video format AVI, RM, VOB, DAT, RMVB etc. (should be converted)

SNR 85dB

Max. output power 10mW in left and right

Storage media Embedded Flash, memory 1GB/2GB,

Power supply 3.7V polyether battery

Usable time of battery

Video play: 6 hours

MP3 play: 8 hours

Voice REC: 10 hours

Working temperature 5° to 40°

Supporting operating system WINSE/ME/2K/XP, Mac OS 10, Linux 2.4.2 and WIN98 (require to install the program)

Accessories User’s Manual, earphone, USB cable, installation CD disk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na angielskojęzycznym forum Teclasta> Teclasters jest już pierwsza próba instalowania

firmware T29 na francuską wersję tego playera > Neo Zazz Music -o której już wspomniałem

 

photo2.jpg

 

>> http://www.teclasters.com/showthread.php?t=157

 

Na tymże forum można ( po zalogowaniu ) pobrać najnowsze wersje firmware T29.

 

>> http://www.teclasters.com/showthread.php?t=5

 

 

 

 

Ksy - czy możesz powiedzieć jakiego koloru jest tło menu MPMana CS200 ?

Czerwone czy niebieskie ? :)

 

Bo gość z tego forum napisał coś takiego :

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Remember, there are only 2 versions of the T29 hardware manufactured.

 

Version 1: Rockchip version (1 chip only) - not compatible with teclast FW

Version 2: Telechips + Wolfson (2 chip version) - teclast compatible

 

So I think if it says dual chip anywhere, it is safe to load teclast firmware.

 

95% of the T29s are version 2.

 

One way to spot version 1 is a blue screen OS with big icons.

Version 2 always has the red teclast looking screen OS.

 

PS Na stronie Neo można pobrać firmware do Zazz Music - ma on oczywiście oznaczenie

TL-T29FW :lol: .. tyle że od wersji TL-T29FW przeznaczonych dla oryginalnego Teclasta

jest znacznie mniejszy > 1.73MB to ostatnia wersja dla T 29 < ver > 871MB dla Neo Zazz Music .

Wniosek > chyba wiemy już dlaczego Zazz Music nie odtwarza ani ogg ani FLAC. :(

 

Jak się zrozumie jak mały i lekki jest ten player to wyjdzie dlaczego jest taki a nie inny czas pracy

 

Fakt :) W porównaniu z w końcu niewielkim playerem jakim jest Meizu M6 widać że T29

jest mniejszy i zgrabniejszy .

 

DSC_8793.jpg

 

DSC_8798.jpg

 

DSC_8803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu jest czerwone. Gdy wróca do mnie playery z jednej z sieci handlowy (właśnie się nimi bawią) to postaram się załatwić możliwość (a) rozebrania playerka (B) wgrania fw od Teclasta.

 

Na pierwszy ogień w Polsce pojawi się jednak CS157 - tego już mają dużo na magazynach i można to spokojnie zamawiać. CS200 powiedzmy że jest w trakcie "obrendowywania".

 

 

Ponadto wytypowany zotał już kolejny model który mogł by zawitac do Polski.

 

 

ps. dostałem manual od CS200 - i w sumie niejak się on ma do tego czym się bawiłem. Nie wiem czy finalna wersja będzie inna (wątpie) czy porpsotu manual poje... pomylili ;)

 

ps2. jeśli ktoś zna jakieś no-namy itp które maja 2 lata gwanracji to niech da znać :) może być w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie VTec'i mają 2 letnią gwarancję

 

tak jak wspomniałem w innym wątku będzie VTec MP640 z tej samej fabryki co Teclast T29.

Odtwarza OGG i FLAC. Bateria trzyma 12 godzin sprawdzałem.

Myślę, że przebije MPmana z rockchipem.

Zwłaszcza, że komplet będzie zawierać sporo gadżetów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszystko wskazuje na to że MPMan będzię miał to samo co T29.

 

Dwa jest takie co kogo przebije jest kwestią i siła promocji, a VTec jest raczej "marką" w Polsce która jest.. ale w testach czy gdzie kolwiek się nie udziela. A ja już zadbam o to, żeby MPMan otrzymał należne honory za stworzenie pierwszego playera na świecie :D

 

Co do baterii... 12 h... Teclast tyle nie trzyma, to jak to jest? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi. MPMan CS200 i CS175 już są w Polsce. W ciągu kilku dni podam dokładne dane co do CS200 - na którego wiem, że z ciekawości sporo osób czeka.

 

Oba playerki już niedługo będą dostępne w innych sklepach niż MP3Store ;) Przypomnę, że CS200 to 299 za 2GB a CS157 to 169 za 1GB. Do tego dwuletnia gwanracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak kilka wniosków z dzisiejszego dnia:

 

- Czerwone menu nie oznacza telechipa. CS200 oparte jest o Rockchip i Philipsa. Fotki jutro lub jakoś tak.

 

- Kupiliśmy droższą wersje CS200 - w pakiecie z ładowarką a dokładniej przejściówka. Wiec nie ma potrzeby kupowania oddzielnie.

 

- Bateria w CS200 jest równie malutka co w S10 ;)

 

- Kolory w CS200 prezentują się nawet przyjemnie. A filmik, który oglądałem leciał bez zacinania się.

 

- No MPMan będzie się pojawiać w sklepach, po to żebyś go wprowadzili do Polski, a DevilNET to generlanie mocno współpracuje z MIP :)

 

 

 

ps. obudowa CS200, znaczy się tylnej panel faktycznie jest taki jak w iPodach :) Nie wiem cóż to za metal, ale prezentuje ładnie odciski palców ;)

 

Mam już CS157 i CS200 w rączkach jak ktoś ma jakieś pytania, uwagi lub wnioski formalne - to słucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka odnosnie cs 200

Po 1 jak sie ma fakt ze kupiliscie drozsza wersje do wczesniej podanej ceny 299zl za 2Gb??

Po 2 mozesz cos wiecej powiedziec o tych procesorach rokchip i philips tzn jaki to ma wplyw na jakosc dzwieku

Po 3 czy istnieje mozliwosc zakupu nowej dodatkowej baterii-czy mozna ja normlanie wyjac,ciekawe ile rzeczywiscie wytrzymuje sluchania muzy??

Po 4 jak wyglada sprawa z gwarancja,w razie awari sprzet jest wysylany za granice??

Po 5 jak juz troche potestujesz sprzet moze napiszesz cos wiecej o funkcjonalnosci,jakosci dzwieku,obsludze i jak sie on plasuje w porownywalnym przedziale cenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o tego mniejszego CS 157... jak ma sie jakosc muzyki do np sansy, albo czegos do czego miales okazje porownac :D bo zastanawiam sie nad sansa c140, ale gdybym otrzymal wsparcie mp3store i dobrego playera to moze warto doplacic te pare zeta. w kazdym badz razie jakbys mial ksy chwile czasu sypnij jakas uwaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo jestem na etapie CS200. Postaram sie pomęczyć CS157 w weekend. Jednak dźwięk podejrzewam, że będzie dość płaski. Póki co wiem, że CS200 jest strasznie głośny jak na niby swoje 10mW na kanał.

 

Przy CS157 jest 5mW i jest to raczej odczuwalne w głośności. Są to jednak totalnie różne modele - niby jedna marka, ale widać, że różni producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności