Skocz do zawartości

"dobre" Sluchawki Do Mojego T10 ...:)


Stecko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Chcialbym zmienic sluchawki ktore mam w playerku mp3 Iriver T10. Sa to sennheiser MX-300 . Brakuje mi basu w nich:) Wysokie tony sa wyraznie ale gorzej z "dolem" Brat ma w swoim T30 tez sluchawki sennheiser tylko nie wiem jaki model ale -- bas ma duzoo mocniejszy ale za to "gore" ma stlumiona... Takze forumowicze doradzcie jakies dobre i tanie:) slucvhawki douszne, dokanalowe z mocnym basem i czysta "gora" :) Przewertowale, forum i zostaly tylko te 3 sztuki : AKG K12p , Creative EP-630 czy Philips SHE-9500 ktore z nich beda mialy najlepszy dzwiek -- mocny bas ale tez zalezy mi na "czystej, niestlumionej" gorze... o ep630 jest troszke ale interesuja mnie te AKG jakie sa? no i te philipsy...:) Muzyka rozna, ale lubie r'n'b, amerykanski rap z mocnym niskoschodzacym basem...

 

z gory dzieki i pozdr

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki:)

 

a slyszeliscie te AKG?? i czyli zadne pchelki nie "dadza" tyle basu co dokanalowe?

no tak chcialbym oryginaly jak bym sie na nie zdecydowal:)

a na allegro znacie jakiegos pewnego sprzedawce ktory ma oryginaly a nie podrobki?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHE9500 to zupełnie inna bajka. Ich dźwięk przypomina zdecydowanie bardziej dźwięk porządnych, nausznych słuchawek. Grają prawie idealnie neutralnie z niewielkim akcentem położonym na bas, ich szczegółowość jest porównywalna z oferowaną przez HS820.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHE9500 to zupełnie inna bajka. Ich dźwięk przypomina zdecydowanie bardziej dźwięk porządnych, nausznych słuchawek. Grają prawie idealnie neutralnie z niewielkim akcentem położonym na bas, ich szczegółowość jest porównywalna z oferowaną przez HS820.

Czyli według Ciebie te SHE9500 grają lepiej od EP-630? Ktoś jeszcze tak uważa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko wyłącznie posiadcze tych Philipsów :)

 

Prawda jest taka że dobre pchełki grają jednak lepiej niż wszystkie "tanie " membranowe dokanałówki ( do 150 zł )

 

Jedyną - ale niesłychanie ważną zaletą dokanałówek - jest to że dają niezłą izolację

i na przykład bas w nich "nie ucieka " jak w normalnych pchełkach.

 

Ale jakiś rewelacji brzmieniowych nie należy się po nich spodziewać > wszystkie te

modele - Ep-630, Cx300 , SHE-9500 , Ex 51 i 71 to po prostu przeciętne (i podobnie grające )

słuchawki z dobrą izolacją.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHE9500 to zupełnie inna bajka. Ich dźwięk przypomina zdecydowanie bardziej dźwięk porządnych, nausznych słuchawek. Grają prawie idealnie neutralnie z niewielkim akcentem położonym na bas, ich szczegółowość jest porównywalna z oferowaną przez HS820.

Czyli według Ciebie te SHE9500 grają lepiej od EP-630? Ktoś jeszcze tak uważa?

 

Grają lepiej wg mnie, po prostu lubię neutralne, naturalne brzmienie z lekko podbitym basem. Ci, którzy przedkładają ilość basu nad jego jakość wybierają ep-630 i słusznie, bo byliby niezadowoleni z SHE9500. Oczywiście ep-630 oferują również znakomitą izolację, co również nie jest bez znaczenia.

 

Chyba tylko wyłącznie posiadcze tych Philipsów :)

 

Nie słyszałeś jak brzmią te słuchawki, więc nie ma pojęcia skąd wyciągnąłeś taki wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a co do tych philipsow to przeczytalem

"Dokładne dopasowanie do wnętrza ucha zatrzymuje niepożądane szumy otoczenia, które nie pozwalają w spokoju cieszyć się ulubioną muzyką. Oznacza to, że także przy niewielkiej głośności można czerpać przyjemność z wyjątkowej jakości dźwięku i korzystać z dłuższej żywotności baterii"

 

czy one izloluja wiec troche???

 

ktos mial te słuchawki i wie czy czasem nie wypadaja z ucha.. bo chyba epki dobrze sie trzymaja a jak jest philipsami ?

 

kabel maja chyba asymetryczny...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHE9500 nie izolują w ogóle, po prostu nie wchodzą tak głęboko do ucha jak ep-630. Trzymają się w uchu bardzo dobrze.

Kabel asymetryczny.

 

Nie czytaj opisów producenta - to zazwyczaj stek bzdur.

W przypadku HD205 Sennheiser napisał na opakowaniu: "Outstanding ambient noise attenuation".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze miales rowniez epki :))))

 

planuje kupic dokanałowki w sumie zalezy mi tylko na jednym... na wygodzie noszenia podczas chodzenia i biegania..i teraz moje pytanie które sa wygodniejsze?? epki czy te philipsy? bo ten asymetryczny kabelek podobno troszke przeszkadza...no i które sie lepiej trzymaja ucha :P ? oczywiscie jesli pamietasz jeszcze takie rzeczy :)

 

Na allegro sprzedaja bez oryginalnego pudelka.. co prawda czytalem ze to oryginaly.. ale boje sie ze dadza mi aby jedna pare gumek a jak nie bedzie pasowc to bedzie niezla lipa.. Moglbys sie w tej sprawie tez wypowiedziec :)?

 

 

Kurcze a juz bylem zdecydowany na epki a tu takie cos :D w sumie na basie az tak mi nie zalezy i jesli sa wygodne to je biore :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philipsy nie siedzą tak głęboko w uchu jak epki, akurat mi do odpowiada, philipsów praktycznie nie czuje się w uszach.

Asymentryczny kabel może być problemem podczas biegania, chyba.

Jeśli chodzi o aukcje na allegro, to pewności 100% nie ma, że na każdej z nich są oferowane SHE9500 w wersji oryginalnej.

Osobiście sądzę jednak, że podrabianie philipsów nie ma żadnego sensu, bo zdecydowanie lepiej się sprzedają ep-630, cx300 i mx500.

Nie doszły do mnie żadne sygnały wskazujące na to, że ktoś philipsy podrabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko wyłącznie posiadcze tych Philipsów :)

 

Nie słyszałeś jak brzmią te słuchawki, więc nie ma pojęcia skąd wyciągnąłeś taki wniosek.

Philipsów rzeczywiście nie słyszałem, ale miałem różne typy tak dokanałówek

z 9mm membranami > Sony Ex 51 i Ex 71 Creative Ep-630 , Panasonic HNJ-50

i wiem że różniece brzmieniowe pomiędzy nimi nie są warte tego żeby

kruszyć kopię które są lepsze a które gorsze . :)

 

A że przy okazji często przeglądam Head-Fi .org , czy inne fora słuchawkowe to

i wiem że Philipsy Philips SHE9500 w gronie wymienionych przez mnie słuchawek

są oceniane jako jedne ze słabszych - choć ja osobiście podejrzewam że tak naprawdę

prezentują zbliżona klase - bo jak już mówiłem wszystkie 9mm dokanałówki których

uzywałem grały do trzymały podobny poziom , i rzeczone Philipsy prawdopodobnie nie grają

ani szczególenie lepiej , ani wybitnie gorzej od EP-ów , Ex -ów , Cx-ów czy Panasoniców . :)

 

Ale że nie chcę wchodzić w roli wyroczni , to może lepiej jezeli odeśle zainteresowanych

do kompetentnego testu - zestawienia , zrobionego przez ludzi którzy mieli okazję

przetestować wszystkie liczące się budżetowe dokanałówki na rynku

i nie są zaangazowani w całą sprawe emocjonalnie ( bo niestety zawsze

jest tak że " każda pliszka swój ogonek chwali " - nie ma się czego wstydzić

to po prostu ludzkie ) Wszystkie słuchawki zostały ocenione w

podstawowych kategoriach Design/Sound Quality/BuiltQuality/Comfort/Isolation levels

więc myślę że jest on bardzo instruktywny .

 

Link do testu >> http://forums.hardwarezone.com/showthread....age=1&pp=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zgodz? si? z tez?, i? SHE9500 s? zamulone, wszystko tylko nie to. Odnios?em wra?enie, ?e ep-630 wygra?y g?ównie z powodu ich mocnego basu.

Nie podoba mi si? uto?samianie ciasnego basu z wysokim, twardym basem. Sztuka polega na tym, ?eby bas by? jednocze?nie nietwardy (niekoniecznie mi?kki cho? osobi?cie preferuje mi?kki nad twardym) i ciasny.

 

PS. przeczyta?em ten test przed zakupem philips'ów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zgodz? si? z tez?, i? SHE9500 s? zamulone, wszystko tylko nie to.

Odnios?em wra?enie, ?e ep-630 wygra?y g?ównie z powodu ich mocnego basu.

 

Osoba która robiła ten test jakims specjalnym basolubem chyba jednak nie jest

, bo Ex-71 czy HNJ-50 które tego basu mają więcej niż Creative`y własnie za

to "oberwały po uszach" (zwłaszcza Sony w których bas rzeczywiscie przesłania

i "nachodzi" na wszystkie pozostałe pasma )

 

Pewną rolą może tez odgrywać charakter zrodla - w zestawieniu na Hardware Zone pada taka

opinia że Philipsy są odpowiednie dla jasno , jaskrawo grajacych playerów.

Twój Samsung F 2 chyba taki własnie jest ( ? ) - ale czy Iriver T 10 tez jest jasnym

playerem -tu miałbym powazne wątpliwości. :huh:

 

Muszę się przyznać ze ja też nie lubię specjalnie Ep-ów 630 , nie zawsze podobało mi sie ich agresywne brzmienie

(choć wiem ze dla inych moze to byc zaleta )- ich dzwiek jest bardzo klarowny ale -jak dla mnie -zbyt krótki

,a sybilanty ( czyli charakterystyczne syczace przydzwieki w gorze pasma) przeszkadzały mi do tego stopnia ze

przekładałem jednak nad dokanałówki Creative , Sony Ex-71-choć miały fatalny , zupełnie niekontrolowanymi

rozmazanym basem. (Sony Ex -51 sa pod tym wzgledem kontroli tego pasma znacznie lepsze od Ex-71 )

 

Slowem -wszystkie sluchawki z tej klasy maja jakąś poważnż "achilesową pietę" - czasmi jestesmy

bardziej przewrazliwieni i uczulenie na punkcie tego , czasami tamtego > ale prawdę mowiąc

trudno by mi było wskazać taki model które wysforowałby sie zdecydownie przed główny peleton

,oraz taki ktore zdecydownie od niego odstaje. :)

 

9 mm miniaturowy przetwornik dokanałówek ( a nie przynajmniej 15 lub 16mm jaki jest stosowana w

klasycznych pchełkach ) jest bowiem zawsze najwazniejszym ograniczeniem technologicznym takich słuchawek

> aby wiec grały one równie głosno jak 15 mm pchełki , dokanałówki muszą byc ograniczone do jeszcze węższych

zakresów pasma przenozenia niż ich więksi, otwarci krewniacy i tego się nie przeskoczy.

 

Dlatego wszystkie te modele mają usmiechnietą charakterystykę - najczęsciej podbity bas i górę pasma

-oraz wielką dziure w srodkowych czestotliwosciach ( choc Panasonici HNJ-50 mają na przykład bardzo

ładny bas , bogaty srodek i bardzo słabą górę ).

 

Niezaleznie wiec jaki model wybierzemy zawsze bedziemy skazani na kompromis , słuchawek-przepraszam z góry

za to słowo -" wszystkomąjacych" w tym przedziale cenowym nie ma , a w dodatku wszystkie słuchawki izolujace

- typu dokanałówki czy IEM-y kosztuja znacznie , ale to znacznie drożej niz odpowiadajace im klasą

brzmieniową dowolne sluchawki otwarte. ( za 100 zł można przecież kupić

- na przykład na naszym forum- uzywane Sennhesiery PMX-100 lub Koss Porta Pro )

 

Bo to za co placimy kupujac takie słuchawki to wlasnie głownie izolacja i poręczność

( czyli to że nie wypadaja na przykład z ucha ) a nie jakosć samego dzwieku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz

 

a slyszales cos nt tych AKG K12 P ?? Bo teraz na "polu walki " zostaly wlasnie tylko te 2 modele ep630 i te akg :))

 

link do tych akg:

 

http://www.allegro.pl/item169413877_akg_k_...z_ifa_2006.html

 

pozdr

Nie ,niestety nie miałem okazji :huh:

 

Stecko > jezeli jestes z jakiegoś miasta w którym jest sklep mp3store to mógłbys

znalezc je własnie tam ( a przy okazji tej wizyty posłuchać innych słuchawek ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności