Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw stacjonarny + słuchawki zamknięte rock, metal, opcjonalnie elektronika do 4000


tommir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich,

 

po skompletowaniu sprzętu przenośnego nadszedł czas na zakup czegoś niemobilnego do domu. W planach był sprzęt z kolumnami itp., ale jak to w życiu bywa urodziły się dzieci, żona stała bardziej nerwowa ? i przy muzyce jakiej słucham to raczej nie wchodzi na razie w grę. Tak więc poszukuję DAC'a i AMP'a słuchawkowego no i oczywiście słuchawek. DAC i AMP osobno, chyba że warto rozważyć też coś zintegrowanego. Muzyka jakiej słucham to szeroko pojęty rock i metal, trochę klasycznego, ale sporo też ekstremalnego. Gdzieś tam przewija się elektronika ale stanowi raczej dalszy plan. DAP'a nie biorę pod uwagę, za źródło posłuży pewnie telefon albo jakiś odtwarzacz stacjonarny.

Budżet to jokoło 4000, ewentualnie mogę go trochę zmodyfikować jeśli warto. W tej cenie chciałbym zmieścić też słuchawki, w ostateczności na razie DAC + AMP, a słuchawki za jakiś czas.

Ze wspomnianych powodów słuchawki muszą być zamknięte.

To czego oczekuję to dość wyraźnie zaznaczony dół ale przede wszystkim rozbudowana góra, w miarę rozbudowana scena i detaliczność.

 

Może być coś używanego jeśli z pewnego źródła i w dobrym stanie.

 

Będę wdzięczny za rady,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojo + Fostex TH610. Z tym, że Mojo to dac-amp.

Dla mnie ten zestaw metal gra bajecznie, i jest zgodny z Twoim opisem w punkt "wyraźnie zaznaczony dół ale przede wszystkim rozbudowana góra, w miarę rozbudowana scena i detaliczność"

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja tak nieśmiało ze słuchawek zaproponuje HiFiMAN Sundara, miałem okazje ich posłuchać i od tej pory planuje ich zakup (niestety nie nastąpi to zbyt szybko :().

 

Edit. Mój błąd, nie dyczytałem... (dzięki Karmazynowy za uświadomienie ;))

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, e1mo napisał:

To może ja tak nieśmiało ze słuchawek zaproponuje HiFiMAN Sundara, miałem okazje ich posłuchać i od tej pory planuje ich zakup (niestety nie nastąpi to zbyt szybko :().

 

Przecież autor szuka zamkniętych.

 

TH610 powinny się sprawdzić. Jeszcze lepiej byłoby dorwać uzywki TH900 MK1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umniejszając przewagi jakościowej th900 to jednak do metalu wolę th610. Średnica jest bliżej, zyskują na tym wokal i gitary.

A basu jest porównywalna ilość z tym że w th610 uderza wyżej tak jak stopa perkusji, th900 lepsze są w elektronice gdzie jest więcej subbasu.

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir po co ci tor stacjonarny jak będziesz słuchał z telefonu lub dap-a? Nie lepiej porządne słuchawki BT?  Można z Amazon.de Definitive Technology Symphony 1 lub EVEN EarPrint H2 wziąść i być zadowolonym z jakości. Pierwsze to ok 180 £ a drugie 135 euro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaro54 napisał:

@tommir po co ci tor stacjonarny jak będziesz słuchał z telefonu lub dap-a? Nie lepiej porządne słuchawki BT?  Można z Amazon.de Definitive Technology Symphony 1 lub EVEN EarPrint H2 wziąść i być zadowolonym z jakości. Pierwsze to ok 180 £ a drugie 135 euro 

 

A gdzie tu porównywać DT do TH610... Nie ten poziom. No i 610 pasują do opisu dźwięku, którego autor szuka a DT nie bardzo...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie propozycje. Chyba postawiły moje poszukiwania w nowym świetle. Poszperałem, poczytałem i pewnie, jeśli chodzi o słuchawki, będę się faktycznie skłaniał ku TH610. Jeszcze co do DAC/AMP... Gdybym jednak wolał coś wolnostojącego niekoniecznie mobilnego? Myślałem też o osobnym DAC i AMP,  chociaż to na pewno podniesie cenę choć może znalazłoby się coś używanego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stacjonarnie to polecę sprawdzić Questyle CMA400i. Można posłuchać w mp3store. Kupiłbym słuchawki a potem do MP3 poszedł powpinac je w różne dziury. ?

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie propozycje. Jeśli chodzi o słuchawki, wybór padł na TH610 i zostały już zamówione, czekam z niecierpliwością. Karmazynowy - poszedłem za Twoją radą, teraz zamierzam powtykać je w różne dziurki ;)

 

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności