Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki Portable z Dobrą Izolacją


Chamelleon

Pytanie

Witam. Wiem, że już sam tytuł się ze sobą kłóci ale może ktoś zna magiczne rozwiązanie. :)

Szukam słuchawek przenośnych, najlepiej nausznych, które będą wygodne (5-6h dziennie) i będą w miarę dobrze izolować. Obecnie używam AKG Y30 i są świetne pod względem komfortu i nawet niezłe jeśli chodzi o brzmienie ale nawet w najmniejszym stopniu nie izolują a czasem nawet mam wrażenie, że niektóre dźwięki są bardziej słyszalne po założeniu słuchawek.

Jeżdżę do pracy starymi pociągami i słuchanie audiobooka jest prawie niemożliwe a żeby słyszeć muzykę muszę ustawiać wysoki poziom głośności, czego nie lubię.

IEM obecnie odpadają bo od jakiegoś czasu moje uszy bardzo nie lubią się z IEM'ami (ban od laryngologa, nawet pałeczek do czyszczenie nie mogę używać).

ANC też raczej nie chcę bo używam FiiO BTR3. Nie chcę też cały dzień biegać z monitorami na głowie. Szukam czegoś o podobnej konstrukcji i komforcie używania co Y30 (stare K420) ale z lepszą izolacją. Czytałem trochę o wszelkich K450/451 i Y50 od AKG ale jakoś mnie nie przekonują.

Może ktoś miał podobną zachciankę i udało mu się znaleźć jakiś kompromis pomiędzy rozmiarem a izolacją? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

U mnie jeśli chodzi o słuchanie audiobooków w środkach komunikacji (samolot, pociąg,autobus dalekobieżny ) i słuchawki portable dobrze sprawują się Philips Fidelio NC1.

Niestety dla Ciebie ( stety dla mnie, bo nie muszę grajka rozkręcać żeby słyszeć ) bez ANC będzie ciężko coś Ci znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Klipsch Reference on-ear. Dość dobrze izolują bez ANC i mają całkiem dobry dźwięk. Sprawdzałem w starych składach PR w drodze powrotnej z pracy ( dają stare składy :(  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli nie chcesz dużych nauszników to zwróć uwagę czy pady są wypełnione pianką pamięciową ( jeśli mają być nauszne ).

Ja tak mam w tych Fidelio i mimo, że na zdjęciach na to nie wyglądają, bo są typowo nauszne to całkiem fajnie tłumią nawet bez ANC.

Ty masz w Y30 zwykłą gąbkę i tu jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem sprawdzić cenę ale widzę, że są praktycznie już niedostępne, tylko jakieś pojedyncze sztuki z Francji czy Stanów.

 

Edit:

Na upartego coś kablowego z ANC też mogłoby być jeśli miałoby przełącznik On/Off do ANC żeby móc bez straty na jakości słuchać muzyki a do audiobooków włączać ANC.

Edytowane przez Chamelleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, paratykus napisał:

Jeśli nie chcesz dużych nauszników to zwróć uwagę czy pady są wypełnione pianką pamięciową ( jeśli mają być nauszne ).

Ja tak mam w tych Fidelio i mimo, że na zdjęciach na to nie wyglądają, bo są typowo nauszne to całkiem fajnie tłumią nawet bez ANC.

Ty masz w Y30 zwykłą gąbkę i tu jest pies pogrzebany.

Klipsche mają @paratykus podobnie i dlatego też dobrze izolują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jaro, spoko :)

Ja nie namawiam Kolegi na takie jak moje.

Zasugerowałem tylko na co powinien zwrócić uwagę.

Chamelleon, ja te Fidelio kupiłem kiedyś w TkMaxx za 321 zet.

Po prostu wpadły mi w ręce to wziąłem.

ANC do audiobooków w środkach komunikacji b. dobrze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, paratykus napisał:

Jaro, spoko :)

Ja nie namawiam Kolegi na takie jak moje.

Sorry, że tak odebrałeś :( Ja tylko stwierdziłem, że podobnie jak te Fidelio Klipsche mają ten sam układ, więc lepiej tłumią od innych bez takiego rozwiązania. I tak kolega kupi te co mu spasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem używane JVC HA NC250 za 30£ na eBayu. Może się skuszę na próbę. Nigdy nie używałem ANC i trochę obawiam się, że może mi nie podejść albo coś a tak na prawdę ciężko dostać w miarę sensowne ANC poniżej 500zł. A jak podejdą mi te JVC to wtedy będę szukał czegoś lepszego.

A tak w ogóle to jak to z tym ANC jest? Lepsza jakość (nie licząc tłumienia) jest z włączonym czy wyłączonym ANC?

Edytowane przez Chamelleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U Evila masz na forum krótką dyskusję. Powinna trochę pomóc :

https://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/2469-słuchawki-bezprzewodowe-z-anc/

 

ANC "moduluje" dźwięk w wielu modelach słuchawek.

 

Też u Evila jest w recenzji Bluedio Turbine T4 fajnie opisane za i przeciw ANC.

Przeczytaj też komentarze pod recenzją :

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-bluedio-turbine-t4/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki. W większości widzę, że bez włączonego ANC dla niektórych jest super a dla innych jest gorzej niż z ANC. Przypuszczam, że może to być spowodowane faktem, że kablowe słuchawki z wyłączonym ANC potrzebują 3x więcej mocy niż z włączonym. Jak ktoś podłącza taki słuchawki do telefonu czy innego słabego źródła to faktycznie nie ma prawa to dobrze działać.

Fajnie by było mieć opcję słuchania muzyki bez ANC w dobrej jakości a audiobooków z włączonym i ewentualnym zniekształceniem, które jednak nie powinno przeszkadzać. Nie wiem jednak czy się nie mylę, że to tak działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może pomyśl o Bluedio T4s/T5 /T6. Nie są to słuchawki super wybitne ale też nie zerwiesz ich po kilku taktach muzyki. Mają ANC które do muzyki wylaczysz a do audiobooków wylaczysz. Porządne wykonanie i cena bardzo atrakcyjna. Z aliexpress możesz za 30-45 $ wyrwać. Są BT i mogą grać też po kablu. T4S grają ok 18 godzin na 1 ładowaniu a T6 mają grać 25-30 godzin. Mam te dwa modele ale T6 jeszcze nie rozladowalem, bo słuchałem ich ok 10-12 godzin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

T6 tyż :) a z ANC to nawet bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności