Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kino domowe - dla dziecka no...


Jaworrr

Rekomendowane odpowiedzi

...bo pierwsze 40 lat dzieciństwa jest najtrudniejsze :) 

 

Chce zrobić kino domowe w wersji 4.0

Dwa przednie głośniki mam - Pylon Topaz 20.

Dwa tylne mają być bezprzewodowe i małe bo mają stanąć na niskiej szafie. Rozumiem, że będą potrzebowały dojścia do gniazdka pod zasilanie - ok. 

Sygnał audio mają dostawać bezprzewodowo, bez opóźnień bo wszytko jest pod filmy.

 

Tv (Bravia 46ex500) dostaje sygnał audio-video po hdmi z laptopa.

Dźwięk z tv mogę puścić na wzmacniacz przez rca albo wyjściem 5.1 (chyba optyczne)

 

Nie chce głośnika centralnego i suba.

Jaką jednostkę centralną do takiej konfiguracji wstawić? :)  Nie wiem na jakie koszty się przygotować, raczej nie chciałbym przekroczyć 2k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, w jaki sposób chcesz wysłać sygnał wielokanałowy (bezprzewodowo), na tylne kolumny?! ? Druga sprawa, to KD bez suba, bez centralnego, dźwięk puszczony przez TV... słabo to będzie grało, tyle Ci powiem ?.

 

Edit.

Ok, czyli pod amplituner (PRE-OUT) musiałbyś podpiąć nadajniki BT, ktore wysyłałyby sygnał do kolumn aktywnych BT. Koszt dwóch nadajników plus kolumny aktywne bezprzewodowe, no i oczywiście amplituner z wyjściem wielokanałowym PRE-OUT. Obawiam się, ze nie zmieścisz się w dwóch

kaflach, nie ma bata ?, że nie wspomnę o tym, ile urządzeń będziesz musiał uruchamiać przed seansem ?.

 

Szczerze, zmiast komplikować sprawę, lepiej pomyśl, jak estetycznie poprowadzić kable, do tych dwóch kolumn tylnych ?. 2x1,5mm spokojnie

wystarczą na tyły.

 

Aha, i zamiast HDMI do TV, to najpierw do ampli, a potem z ampli do TV.

 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam za offtop, ale dopadła mnie fascynacja - dlaczego kojarzysz kino domowe z czymś dla dziecka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @neonlight racja! Sygnał z laptopa kieruję do amplitunera.

 

Ampli podaje sygnał:

1. video na tv

2. do kolumn przednich po kablu

3. do głośników tylnych bezprzewodowo

 

Na razie upieram się przy wersji z głośnikami tylnymi bezprzewodowymi :) 

 

Będzie tutaj ktoś z wiedzą w temacie takiej bezprzewodowości, czy raczej muszę zaufać panom z saturna...?

 

 

52 minuty temu, timecage napisał:

Ja przepraszam za offtop, ale dopadła mnie fascynacja - dlaczego kojarzysz kino domowe z czymś dla dziecka?

Spoko, zaznaczyłem, że pierwsze 40 lat dzieciństwa jest najtrudniejsze :) Fakt, oglądamy z małym filmy animowane, inne filmy również więc dla wszystkich domowników chcę spotęgować wrażenia kinowe. 

 

Znalazłem coś koło czego wydaje mi się będę się teraz kręcił. Yamaha RX-V485 + 2x MusicCast20

(https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-rx-v485.html + https://www.tophifi.pl/yamaha-musiccast-20.html)

Muszę się zorientować czy można pominąć sygnał na głośnik centralny i suba, ten zakres mają realizować dwa moje Topazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jaworrr napisał:

 Znalazłem coś koło czego wydaje mi się będę się teraz kręcił. Yamaha RX-V485 + 2x MusicCast20

(https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-rx-v485.html + https://www.tophifi.pl/yamaha-musiccast-20.html)

Muszę się zorientować czy można pominąć sygnał na głośnik centralny i suba, ten zakres mają realizować dwa moje Topazy.

Dwa i pół klocka za dwa bezprzewodowe głośniki o wymiarach 15x10cm?! Spoko, Twój wybór ?.

Tak, będziesz mógł ustawić kanał centralny, żeby przejęły go fronty i kanał suba również, chyba, że w tych nowych zabawkach już nie ma takich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, neonlight napisał:

Tak, będziesz mógł ustawić kanał centralny, żeby przejęły go fronty i kanał suba również, chyba, że w tych nowych zabawkach już nie ma takich opcji.

O to będę pytał w top-hifi właśnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworrr, ale kooombinujesz ;)

Też tak miałem kilka lat temu, a skończyło się tak :

http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/102029-witamy-philipsa-fidelio-htl-9100-czyli-cesarza-dzwieku-bezprzewodowego-test-otwarty.html

 

Cena sklepowa wtedy coś ok.2,5k, ale pracownik filii Philipsa poszedł mi na rękę. Kupił na siebie i odsprzedał mi po cenie nabycia.

Sprzęt chodzi bez zająknięcia 5 lat.

 

Może zainteresuj się takimi soundbarami po prostu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skompletowałem sprzęt. Yamaha RX-V485, fronty Topaz 20, centralny i efektowe Pylony Pearl.

Coś mi ustawienia nie gra jak trzeba, ktoś podpowie jak ustawić żebym się cieszył dźwiękiem jak z kina :)


Czy Yamaha powinna być wykryta przez windows jako urządzenie odtwarzania (dźwięk)? Nie mam jej na liście.
Dźwięk z Yamahy leci po ustawieniu TV jako urządzenia odtwarzania (w TV ustawione jest wyjście audio na "system audio")

Problem w tym że niezależnie co puszczę (film ze ścieżką dźwiękową wielokanałową AC3 5.1 Dubbing PL, muzykę w stereo) to w Menu informacji Yamahy otrzymuję, że sygnał jest PCM 2 kanałowy. 
Ale wyświetlacz Yamahy pokazuje 5 aktywnych głośników.
Wszystkie urządzenia mam połączone przez hdmi.

Na ucho głośniki efektowe i centralny grają, ale raczej kopię sygnału stereo (w efektowych słychać ciszej dialogi). Nie jest to efekt 5.1 gdzie głośnik centralny odtwarza dialogi, a głośniki efektowe efekty tła i co tam jeszcze realizator zapisał na ścieżce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem opcji baypass ale po zmianie konfiguracji w win z głośników stereo na 5.1 minus sub sygnał idzie jak należy, jest ok. 

Wolałbym żeby automatycznie rozpoznawał konfiguracje, ale na razie to jest ok. Będę jeszcze szperał. 

 

Po dwóch filmach, efekt jest bardzo przestrzenny, dodaje uroku obrazom,.fajna zabawka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Oskar2905 napisał:

Takiego dźwięku jak z kina nie będziesz miał na pewno bo po pierwsze nie masz przystosowanego pomieszczenia a po 2 nie masz suba. 

Z pierwszym się ponownie tak do końca nie zgodzę, ale z drugim już tak, a na pewno z tymi kolumnami frontowymi i amplitunerem ;). Ale, nie odbierajmy koledze zabawy,

w końcu każdy od czegoś zaczynał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mi chodziło o uzyskanie dobrego efektu bez subwoofer-a, a z takimi mało wydajnymi kolumnami, jest to niewykonalne, z kolei konkretnych paczek nie pociągnie ampli ;).

15 minut temu, Oskar2905 napisał:

Niestety ale za dobry amplituner trzeba już wybulić konkretne pieniądze. 

Chyba, że przymkniemy oko na nowinki i kupimy używkę z wyższej półki, w cenie tej nowej.. Yamaha-y :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako takie budżetowe i ekonomiczne kino to mogą robić nawet kolumny stereo. Da się na tym spokojnie oglądać bez poczucia tracenia czegoś dźwiękowo. Jakbym sam sobie kino składał to wolałbym 5.0 ale z takimi konkretnymi frontami z głośnikiem co najmniej 25-30cm. Wtedy sub byłby niepotrzebny :) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta Yamaha gorzej wysterowuje fronty, np przy stereo basu jest mniej niż z poprzedniej Yamahy ax397 i dźwięk jest mniejszy. Paradoksalnie brzmi to dla mnie lepiej bo zniknął problem rezonansu pomieszczenia przy 40hz i prawdę mówiąc holografia jest całkiem ok. Dodać trzeba że w tej kasie oczywiście.

Fakt że przy filmach trochę basu brakuje, albo użyje korektora (Topazy20 ładnie ciągną od dołu więc dadzą radę) albo dokupie suba jeśli nie dadzą rady :) Niemniej efekt przestrzeni jest ok. O to chodziło, ogląda się przyjemniej niż na stereo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika na 5 głośnikach, zwłaszcza ambient/chill to mi gra :) wiem świętokradztwo :D ale kosmiczne, więc dla mnie takie dziwadło dźwiękowe jest ok. Wcześniej pisałem że mam kwadratowy pokój, więc akustyka dramatyczna także do słuchania na poważnie zostają słuchawki. 

A z yamahą full zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się jakieś skromne 5.1, kiedyś miałem takie komputerowe creative inspire, które potem sprzedałem za grosze i teraz żałuję. Nie mam za bardzo miejsca i  funduszy na zestaw z prawdziwego zdarzenia.  

Czy jakieś soundbary imitujące 5.1 mają sens, czy lepiej dać sobie spokój. Mam podłączoną segmentówkę technicsa, która aktualnie odpoczywa bo wtyczka kabla padła i nie mogę się dobrać do zakupu nowego ;-). Miałem też w planach kupić taishana żeby nie podłączać pod słuchawkowe w tv.

 

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaworrr napisał:

Faktycznie ta Yamaha gorzej wysterowuje fronty, np przy stereo basu jest mniej niż z poprzedniej Yamahy ax397 i dźwięk jest mniejszy. Paradoksalnie brzmi to dla mnie lepiej bo zniknął problem rezonansu pomieszczenia przy 40hz i prawdę mówiąc holografia jest całkiem ok. Dodać trzeba że w tej kasie oczywiście.

Fakt że przy filmach trochę basu brakuje, albo użyje korektora (Topazy20 ładnie ciągną od dołu więc dadzą radę) albo dokupie suba jeśli nie dadzą rady :) Niemniej efekt przestrzeni jest ok. O to chodziło, ogląda się przyjemniej niż na stereo.

 

 

Tak, jak wspomniałem wyżej, żeby było tanio i dobrze, to używki bez najnowszych ficzerów, np. ostatnio poszedł fajny Nad za 815zł chyba, z dekoderami HD, HDMI,

a cena nowego ponad 5kzł, i to jest już porządny sprzęt, godny niezłego wzmacniacza stereo. Przy filmach będzie Ci brakować basu, bo te Pylony nie są stworzone

do dużych natężeń dźwięku, tylko do kulturalnego odsłuchu ?. Stąd, dedykowany subwoofer jest niezbędny w Twoim przypadku, niestety żaden EQ Ci nie pomoże.

 

17 minut temu, BarteqW napisał:

Marzy mi się jakieś skromne 5.1, kiedyś miałem takie komputerowe creative inspire, które potem sprzedałem za grosze i teraz żałuję. Nie mam za bardzo miejsca i  funduszy na zestaw z prawdziwego zdarzenia.  

Czy jakieś soundbary imitujące 5.1 mają sens, czy lepiej dać sobie spokój. Mam podłączoną segmentówkę technicsa, która aktualnie odpoczywa bo wtyczka kabla padła i nie mogę się dobrać do zakupu nowego ;-). Miałem też w planach kupić taishana żeby nie podłączać pod słuchawkowe w tv.

 

Podobno jakiś Philips Fidelio za ponad 2kzł fajnie się sprawdza, jednak osobiście uważam, że nie zastąpi to pełnowymiarowego systemu, bo nie oszukujmy się, jest to nadal "tylko" soundbar, akustyki się nie oszuka ?. Tak z ciekawości, ile masz tych funduszy, może da się coś ogarnąć sensownego? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neonlight napisał:

Tak z ciekawości, ile masz tych funduszy, może da się coś ogarnąć sensownego? ?

 Przy dobrych wiatrach,  jakbym sprzedał trochę zbędnych gratów to może bym z 2k uzbierał. Nie marzyła mi się nigdy wielka moc i ogromne podłogówki, raczej coś mniejszych gabarytów. Oglądam wieczorami na niskim poziomie głośności, raczej z serwisów stremingowych, właściwie to odzwyczaiłem się od płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności