Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne/Nauszne podobne do AUNE E1.


Mihu83

Pytanie

Witam.

Poszukuję słuchawek wokółusznych/nausznych możliwie najbardziej zbliżonych pod względem dźwięku do Aune E1.

Wymagania:

- zamknięte z bardzo dobrą izolacją od otoczenia

- niewymagające prądowo - muszą bez problemu zagrać ze smartfona( Axon 7 Mini)

- wygodne

 

Cena: powiedzmy okolice 700 - 1000 zł. Im niższa cena tym lepiej.

 

Doki również wchodzą w grę, tyle że muszą się wykazać bardzo dobrą izolacją - w tym aspekcie E1 trochę niedomagają.

Łatwe do napędzenia.

Cena: do 700 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 godzinę temu, brunnerius napisał:

Zamkniętych nauszników nie polecę, bo nie znam, wiem które otwarte grają bardzo podobnie, ale szukasz zamkniętych. Doki z kolei ;) polecę E1 z biflangami :)

Skąd brałeś odpowiednie biflangi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, brunnerius napisał:

Zamkniętych nauszników nie polecę, bo nie znam, wiem które otwarte grają bardzo podobnie, ale szukasz zamkniętych. Doki z kolei ;) polecę E1 z biflangami :)

Niestety tylko zamknięte wchodzą w grę.

Jakieś konkretne biflangi?

Biflangi mocno wpływają na dźwięk E1?

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bowers & Wilkins P7 mam kupilem jeszcze jak nie byly docenione (Kilku kolegom z forum zalatwilem o 400zl taniej z duzego salonu polskiego).Watpie zeby lepiej graly wirelles nie mialem okazji.Poza tym dlugie poszukiwania sluchawek aby "tak" graly to sukces.Ani to Vka ani U ...a maja basisko , piekna srednice , scena jest niesluchawkowo duza.Jakosc przy tym warta ceny.I malo do znalezienia sposob grania...jakosc dzwieku.

 

Ale kieruje to zapytanie gdyz widze ze Kolega Lord Rayden posiada.

Aune E1 jak graja z AK300?

Chce te sluchawki kupic do AK300 gdyz wszysko co mam (poza P7) dobrze lub bardzo dobrze mi gra ale nie wysmienicie (p7 tak).

Musze jakies doki do AK300 dokupic.

Dla mnie AK300 jest bardzo grymasny i ciezko mi dobrac zeby bylo jak oczekuje.

Dziekuje serdecznie z gory ;)

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z chęcią bym sprawdził Bowersy ale one chyba już nie występują w normalnym obiegu(nieprodukowane), więc trochę lipa.

Gdzieś trafiłem na info., że Oppo PM3 są zbliżone do E1 ale PM3, to już grubo ponad budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P7 byłyby podobne do E1, ale są już nieprodukowane, chyba że będzie okazja kupić z drugiej ręki. Sam niedawno sprzedawałem zapasową parę Wireless. 

Można spróbować za to Bowers Wilkins P5 Series 2, z racji tych samych przetworników zaadoptowanych z modelu P7 być może bedą grać też podobnie. Co prawda nie słuchałem, więc tylko gdybam, bo P5 S2 to taki mniejszy brat P7 (mniejsze pady i są nauszne). W salonach Top Hi Fi można P5 S2 pewnie posłuchać https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/sluchawki-p5-s2.html

Są też jakby co w outlecie 

https://www.tophifi.pl/outlet/bowers-wilkins-p5-s2-czarny-outlet.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, Bernie napisał:

P7 byłyby podobne do E1, ale są już nieprodukowane, chyba że będzie okazja kupić z drugiej ręki. Sam niedawno sprzedawałem zapasową parę Wireless. 

Można spróbować za to Bowers Wilkins P5 Series 2, z racji tych samych przetworników zaadoptowanych z modelu P7 być może bedą grać też podobnie. Co prawda nie słuchałem, więc tylko gdybam, bo P5 S2 to taki mniejszy brat P7 (mniejsze pady i są nauszne). W salonach Top Hi Fi można P5 S2 pewnie posłuchać https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/sluchawki-p5-s2.html

Są też jakby co w outlecie 

https://www.tophifi.pl/outlet/bowers-wilkins-p5-s2-czarny-outlet.html

Dzięki za info.

Jaka jest rozsądna kwota za używane P7? Tak pytam żeby nie przepłacić.

Może sprawdzę P5, przynajmniej jest możliwość zwrotu gdyby nie podeszły.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/bowers-wilkins-px.html

 

A czasem model PX (sa dwie kolorystyczne odmiany) nie zastapil P7? Cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PX nie grają jak E1. P7 faktycznie może i mają coś wspólnego...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Mihu83 napisał:

Dzięki za info.

Jaka jest rozsądna kwota za używane P7? Tak pytam żeby nie przepłacić.

Może sprawdzę P5, przynajmniej jest możliwość zwrotu gdyby nie podeszły.

Jaka jest rozsądna cena nie wiem :) na allegro używane przewodowe i w idealnym stanie P7 są teraz za 900-950 zł, a P7 Wireless były ostatnio po 1150 pln. Jak dla mnie różnica nieduża, lepiej polować na Wireless. U nas w komisie bywały taniej, P7 widziałem chyba nawet kiedyś za 600 zł w trochę gorszym stanie.

 

PX słuchałem, grają inaczej, są na innych przetwornikach. Na kablu grają nawet nieźle, są narzekania głównie na ich brzmienie z ANC. Ale minusem też jest, że muszą być naładowane nawet gdy grają po kablu.

Natomiast P7W grają dobrze i bezprzewodowo i po kablu, nawet gdy padnie bateria. Po bluetooth trochę inaczej. W recenzji na audiofanatyku są opisane.

 

P5 series 2 natomiast nie miałem okazji jeszcze słuchać, chociaż widziałem je w Top Hi-Fi, kiedy byłem jeszcze posłuchać Hołków i Audeze. Być może warto je spróbować. Te same przetworniki, ale zależy jeszcze jak są strojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.10.2018 o 07:17, Karmazynowy napisał:

PX nie grają jak E1. P7 faktycznie może i mają coś wspólnego...

 

Mam Bowersy P7.

Astella AK300 i chcialem kupic cos podobnie grajace i kupilem od Szanownego Kolegi Aune E1.

Jednak nie wiem czego to wina ale pewnie brak zgrania/synergii gdyz na AK300 wyszla dziwna "kakofonia".

Nie wiem ale kolega mi pisal jakis juz czas temu ze jednak po kablu P7W graja lepiej - wiec wersja bezprzewodowa ta porownywana do Aune E1 nie znam je.

Jednak absolutnie nie graja (moze maja szeroka scene) jak P7 pisze ktos o Aune E1.

Czytalem ze jedna osoba juz jakis czas temu (wireless to dolozono do B&W P7) stwierdzila ze E1 to cos podobnego najblizej do P7.Ale chyba nikt drugi tego nie potwierdzil tym bardziej majac w reku a nie piszac z pamieci.

(Byl czas mialem zgode Admina i moglem zalatwic byl wpis w sygnaturce ze o 400zl taniej B&W P7 w swietnej cenie - kilku kolegom udroznilem droge i kupili od mojego przyjaciela ze znanej sieci.)

 

Mialem w reku kilka grajkow oraz P7 i E1 i na zmiane testowalem kawal nocy aby bylo cicho i bez przeszkod ze ktos mnie rozproszy.

Jest do niego dedykowany jako polecany otwarzacz marki bodajze Shanling .Nie mialem go i nie znam ale musi miec sporo niskiego basu.Pasmo nie moze podbijac srednicy.

I tu od siebie dodam ze dwie sprawy.

Do Aune E1 trzeba by zmienic grajka tylko chce cos dopasowc do AK300 > tutaj przyznaje sie mimo doswiadczenia i czytajac recenzje wynikalo ze Powinny pasowac bardzo dobrze do AK300 ...choc mialem cien watpliwosci po przeczytaniu pewnego wpisu jednak nie udalo sie i to moj blad.Okazuje sie ze teoria a praktyka to dwie rozne sprawy.

Skoro polecamy jest Shanling to sadze ze nalezy sie trzymac tego.IBasoo DX200 i 150 tka niezle naprawde niezle graja Aune E1 i tu czuje sie prawde w tych sluchawkach.

I tak mialem na 2 doby DX200 - tu zupelnie inna bajka ladna i tu bylo swietnie.

Bardzo podobaly mi sie Aune E1 na moich z sygnaturki Sony grajkach (tylko akurat musze z nich zrezygnowac z powodu ich wieku).

 

Na AK300 (tu czytalem recke Astella AK70mk2) chyba choc rozni sie 70tka od 300tki zagraly cos podobnie gdyz akurat kolega pozyczyl mi na odsluch dwa grajki wiec mialem 5.

AK70mk2 ma wiekszy bas a na moim AK 300 Aune E1 maja basu troszke tylko.Jest malo (jak w AKG K550) jest nijaki, jednostajny , skapa ilosc.Za to moj AK300 wypchnal srednice a zwlaszcza gorna co dalo efekt ze wokale wysunely sie o 1 czy nawet 2 poziomy przed szereg na tyle (choc kocham muzyke z wokalami w tym Dead Can Dance) , ze sluchanie bylo malo przyjemne i dlugo nie dalo sie sluchac gdyz wokale byly pierwsze z przodu i byly niezbyt mile, ostre i nachalne.Soprany tez podbilo i bylo sss i ccc - akurat nie preferuje wysokiego zakresu podbitego.

 

Na AK300 zagraly najgorzej.

Wspomnialem ze  Kolega Sas w swojej recenzji pisze ze Astell AK70mk2 nadaje sie do lekkiej muzyki ...itd.

Aune E1 w muzyce bez wokalu , spokojnej bez wyostrzen tylko spokojna bez wokali muzyka graly cudownie.Ale ja slucham full wokali , troche metalu czy np Markus Schulz - nie dalo sie tego wiecej jak 2 utwory sluchac.

 

Raczej Aune E1 nie sa jakies nawet srednio basowe ... a porowanie nawet na innych grajkach ich do B&W P7 ktore mam kilka lat - dla mnie to nieporozumienie klepane i szkode robiace.

Aune E1 nie graja jak Bowers&Willkins P7.

Moze szybciej im do starszych Sony MDR R1.Basu malo ale urokliwy a przy tym swietna srednica i naprawde mile przyjemne granie - na moim cieplym Sony.

Nie kupujcie do grajkow nie polecanych lub jesli ktos nie przestestowal - Aune E1 mam odczucie nie zagraja z kazdym grajkiem nawet podobnie.

 

Istotne tez z doswiadczenia ze na Astellu AK300 kazde ale to kazde sluchawki graja nieco inaczej niz np na innym grajku.Wiec dla mnie AK300 nie jest latwo polaczyc odpowiednio ze sluchawkami.Dla mnie jest grymasny . Na innych grajkach mam chyba 10 par sluchawek cchoc otwarzacze maja inne barwy i rodzaje pasma ale jest jakas podobna nuta.

 

Na marginesie o B&W P7 jak pisalem ze "zjadaja" dzwiekowo calosciowo AKG K550 wersja 1 przynajmiej lepiej ulozonym zakresem calego pasma jako kompletne nie Vki ale basowe o swietnej srednicy i kosmicznej scenie i ogolnie super zestrojone pasmo (substytut sluchania z kolumn dzwieku w pewnej formie oczywiscie ale on jest w sluchawkach) a bylo to lat kilka kupilem je chyba jako jeden z pierwszych (wtedy na forum nikt nie mial) ... za postawienie ich co nadal potwierdzam ponad AKG  K550 (bas lekki , scena swietna ale zwiewna, jasne, lekkie ale klasowe) wyobrazcie sobie ze paranoja totalna dostalem bana ! Tak bana.

 

 

 

W dniu 7.10.2018 o 16:12, Mihu83 napisał:

Niestety tylko zamknięte wchodzą w grę.

Jakieś konkretne biflangi?

Biflangi mocno wpływają na dźwięk E1?

 

Z tego co mialem przyjemnosc posluchac Aune E1 to fakt pisany ze z kompletu graja najlepiej tipsy o duzej dziurce i lepiej wpychac ciut wiekszy niz luznieszy.

Ale Bi flangi sa dluzsze i na nich dla mnie dzwiek Aune E1 byl wyraznie lepszy.Powinny takie byc w zestawie.

Edytowane przez Art-S
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprobuj moze zalozyc do E1 SpinFit'y CP100. Ja juz mialem pozbywac sie tych sluchawek, bo na Sony A45 i DX150 na kazdych tipsach jakich probowalem (nawet pianki i biflangi) byly dla mnie za ciemne, brakowalo gory a bas byl taki stlumiony, graly bez dynamiki. Bylem w szoku jak graja na tych spinfitach. Slucham glownie metal i rock i graja super teraz - nie podlaczalem jeszce od dX'a ale z A45 jest duzo basu, srednica jest wyrazna, wokale z przodu ale nie nachalne i nareszcie jest gora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności