Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośnik centralny


toxic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

posiadam głośniki STX Electrino 150 do kina domowego 3.0. Obecnie mam z nimi podpięty jamo center 200. Niby wszystko działa jak należy, lecz zastanawiam się czy w kwocie do 1500zł nie jestem w stanie dostać coś lepszego co zgrałoby mi się z STX-ami. Głośnik centralny STX niekoniecznie zbiera pochlebne opinie, a nie chce zmieniać całego zestawu. Rozważałem ELAC Debut 2.0 C5.2. Czy jest to dobry wybór, czy polecalibyście coś innego? Niestety na chwile obecną mogę rozważać tylko zakup w sklepie na raty. 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nie sugerować się tak do końca opiniami, a spróbować samemu, czy ta centralka faktycznie jest taka "be", jak o niej piszą. Po drugie,

z doświadczenia wiem, że najlepiej dobierać głośniki tego samego producenta i najlepiej z tej samej serii, ponieważ zostały tak zestrojone, żeby

pasowały względem pozostałych modeli. 

 

Moja rada, kup centralny STX-a do kompletu, a jak się okaże, że to lipa, no to go zwróć i najlepiej skonsultuj z działem technicznym firmy, co Ci

się w nim nie podoba, a nóż zestroją go pod Twoje wymagania ?

 

Druga opcja, kup jedną sztukę Electrino 150 i wtedy będziesz mial idealne połączenie z frontami, według mnie najlepsza opcja i sam ją stosuję ?.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jedna dodatkowa sztuka to nie taki głupi pomysł:)tylko trochę miejsca by mi na szafce zbrakło, aby był na wprost TV:)właśnie strasznie się gryzę z tym centralnym STX a dwoma głośnikami spoza serii, które niekiedy określane są jako uniwersalne: KLIPSCH  RP-440C, Imagine XC Centre. Jak wspomniałem to i na tym jamo nie jest bardzo źle bo bym skłamał, tylko głośnik sam w sobie wydaje się trochę kiepski dźwiękowo (choćby w porównaniu z tymi STX:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do 3 letnich, prawie nie używanych JAMO S608 HCS3 BLACK KINO DOMOWE 5.0 w dobrej cenie (koło 1000 zł).

Stały u kolegi w domu, podczas jego pobytu za granicą. Wątpię żeby były chociaż wygrzane. Sub też jest do tego,  za dopłatą.

Znalezione obrazy dla zapytania JAMO S608 HCS3 BLACK KINO DOMOWE 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV juz wisi:)))) ale wowczas musialbym won zrobic z ampli oraz bluray i dekoderem nki:)czyli moglbym sie cieszyc dzwiekiem tylko z czego????

Ok ale sprawa sie troszke wyprostowala:)oddam STX :)mam jeszcze taka szanse:)kupie jakis zestaw 3.0 do 4500max:) cos polecisz?:) 

jd1210 nie za bardzo zalezy mi na 5.0 gdyz glosniki tylne musialyby stac na wejsciu miedzy aneksem a pokojem,stad 3.0 

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toxic napisał:

TV juz wisi:)))) ale wowczas musialbym won zrobic z ampli oraz bluray i dekoderem nki:)czyli moglbym sie cieszyc dzwiekiem tylko z czego????

Ok ale sprawa sie troszke wyprostowala:)oddam STX :)mam jeszcze taka szanse:)kupie jakis zestaw 3.0 do 4500max:) cos polecisz?:) 

jd1210 nie za bardzo zalezy mi na 5.0 gdyz glosniki tylne musialyby stac na wejsciu miedzy aneksem a pokojem,stad 3.0 

To skup się raczej na porządnym stereo, centralny sobie podaruj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 19:54, neonlight napisał:

Skoro nie chcesz 5.1/5.0, to po co Ci 3.0? Fronty w takiej sytuacji spokojnie wystarczą ?

no wlasnie powiem Wam Panowie,ze wole to rozdzielenie glosu w centralnym niz w stereo. Serio uwierzcie mi?

suba dokupie pozniej:)

Troszke sie zastanawialem i wymyslilem zestaw klipsch r620f+center rp404c,bedzie ok?czy lepiej byloby popatrzec na Dali Zensor albo Wharfedale Diamond 11.4??

niestety weszla nowa seria klipsch wiec moze:5000f+404c??

Szerokosc pokoju to 3,5m, glosniki sa niemal w skrajnych punktach ze wzgledu na duzy stolik rtv  oraz duzy tv. Przez taka odleglosc glosnikow, dialogi brzmia dziwnie nienaturalnie, centralny w tym wypadku bardzo pomaga. Co do zestawu 5.0 zaprezentuje na rysunku rozlozenie pokoju.

plan pokoju.jpg

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności