Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy głosniki 2.0 moga byc lepsze od 2.1?


f7kok

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Aro91 napisał:

Nic nie napisałeś o akustyce pokoju, przy kiepskiej akustyce (kolumny wepchane w rogach między regałem blisko ściany) nie zagrają dobrze, nawet te droższe.

Jeżeli masz dużo płaskich powierzchni w pokoju to tez niekorzystnie wpłynie nie tylko na bas ale na całe pasmo.

 

Pokój ok. 15 m2. Nie wiem jak opisac akustyke, na jednej scianie sa meble, obok drzwi na balkon, potem łuzko, biurko noi generalnie jest duzo wciec i uwypuklen na scianach pokoj byl przebudowywany nie raz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

wybaczcie. Nie czytałem wątku więc może zdubluje wasza opinię.

Czy 2.0 może mieć bas lepszy od 2.1? (bo chyba o bas się tu rozchodzi)

 

Co oznacza lepszy?

Niżej schodzący, bardziej dynamiczny, sprężysty, lepiej sterowany, głośniejszy? Co lubisz?

Drugie pytanie: do czego?

Gier, filmów, muzyki (jakiej)?

Trzecie: o jakiej kwocie mówimy?

Czwarte: Ile posiadasz miejsca na nie?

 

Jeśli masz mało miejsca to nie ma opcji by małe kolumienki 2.0 zapewniały lepszy dźwięk, z odpowiednią ilością basu niż zestaw 2.1, szczególnie gdy sa tanie.

Ogólnie małe kolumny dają gorszy dźwięk niż większe. Im większa obudowa tym więcej miejsca na "pełnię dźwięku" i bardziej dźwięczne odgłosy. Ważne jest też z czego jest obudowa. Od plastiku fale akustyczne sie inaczej odbijają niż od drewna czy mdfu. Przy MDFie dźwięk jest pełniejszy.

Ważne jest też ile głośników ma kolumna i jakiej średnicy są ich membrany. Kolumny jedno drożne będa zwykle dawać gorszy dźwięk niż dwu drożne z tweeterem. Szczególnie gdy ich membrana ma obsługiwać całe pasmo wraz z basami. Dźwięk to też nie tylko basy i "czystość grania" ale i inne aspekty jak np przestrzenność dźwięku, seperacja dźwięków (np poszczególnych instrumentów) i ich charakterystyka pasma (tzn co bardziej słyszysz czy więcej tonów niskich, wysokich, średnich i jak bardzo na siebie nachodzą).

Także pojęcie "dobrze grają" jest zbyt rozległe.

Woofer ma za zadanie dodać bass ale ten bass nie zawsze i nie do wszystkiego jest wskazany. Do gier czy filmów gdzie chcesz poczuć "kopnięcie" zwykle bardziej sprawdzają sie głośniki 2.1 a do muzyki zwykle 2.0 . Niektórzy jednak lubią czuć dużo mocnego i głębokiego basu i wtedy konstrukcje 2.0 nie spełnią ich oczekiwań , szczególnie gdy kolumienki sa małe.

 

Ja osobiście od dłuższego czasu szukam dobrego i mocnego 2.1. Takiego  ponieważ nie mam zbyt dużo miejsca na biurku i nie postawię na nim kolumn Solo czy Edifier 1600.

Mój max budżet 300zł wielkość kolumn MC-MHF60U lub FC530U a przy takiej moim daniem jednak woofer jest potrzebny. Przy Solo dla wielu ludzi już nie. Ale one są moim zdaniem za duże na biurko. Podobnie jak Edifiery.

 

ps. MC-MHF60U nie polecam. Podobno dobry dźwięk jednak podobno ponieważ miałem już 2 zestawy i oba przyszły do mnie z niesprawnym subem.

Edytowane przez GPR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 24.11.2018 o 18:22, neonlight napisał:

Kolego, kupiłeś głośniczki za trzysta parę złotych, jeszcze firmy "Krzak" i z BT, i czego się spodziewałeś, że zagrają na audiofilskim poziomie?! :D Dozbieraj kasę,

kup monitory uznanej firmy, a wtedy będziesz mógł cieszyć się poprawnie zestrojonym odsłuchem.

 

W przeciwnym wypadku, to jak gra w totka, będzie grało, albo nie.

Zgadzam się z Tobą w 100-u %. 
Posiadam ten model od roku tj F&D R30 BT i przyznam , ze do pomieszczenia 20 m2 słuchanie muzyki „komercyjnej” bardzo mile zaskakuje . Ciepłe brzmienia basów , dobrze , ale nie przeostrzona  gora naprawdę fajnie się sprawdza. To nie są typowe głośniki do filmów ( choć spokojnie sobie poradzą ) , ani nie można ich nazwać monitorami , lecz cena / jakośc powala konkurencje . Nie widzę  lepszej opcji do 550 zł. W mojej ocenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności