Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy głosniki 2.0 moga byc lepsze od 2.1?


f7kok

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy, subwoofer ma uzupełnić braki dolnego pasma kolumn głównych, to tyczy się stereo, natomiast w kinie domowym służy również, jako głośnik efektowy. Do odsłuchu z bliskiej odległości, czyli np. przy biurku, osobiście uważam, że kolumny z jak najszerszym pasmem są lepszym rozwiązaniem, aniżeli system wspierany subwoofer-em. 

 

Jeżeli odsłuch będzie się odbywał z większej odległości, tj. 2, 3m.. itd., to wtedy można się pokusić o dodatkowy subwoofer, ponieważ różnica w promieniowaniu pomiędzy kolumnami a subwoofer-em, będzie się zacierała i dźwięk będzie bardziej spójny (bas z subwoofer-a nie będzie się odrywał znacząco od basu z kolumn głównych*).

 

* Oczywiście przy założeniu, że subwoofer mamy dobrej jakości, nie taki z zestawów do komputera ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, f7kok napisał:

W ofercie widze dużo głosnikow 2.0 a nie 2.1 tylko czy takie glosniki maja porzadna jakosc dzwieku skoro nie maja subwofeera, jak jest z jakoscia dzwieku i basem? Co sie lepiej opłaca głosniki 2.0 czy 2.1?

Zależy to od wielu czynników: pułapu cenowego, przeznaczenia (muzyka, filmy), pokoju odsłuchowego, preferencji muzycznych itd. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja preferuję jednak 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepsze 2.1 jak bede słuchał muzyki np. odległosci 2 metrów, jaki jest bas w głosnikach 2.0 w porownaniu do 2.1 w tym przedziale cenowym i czy jest to pułap w którym mozna juz podłaczyc przenosny DAC/AMP za ok 300 zł? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, f7kok napisał:

W ofercie widze dużo głosnikow 2.0 a nie 2.1 tylko czy takie glosniki maja porzadna jakosc dzwieku skoro nie maja subwofeera, jak jest z jakoscia dzwieku i basem? Co sie lepiej opłaca głosniki 2.0 czy 2.1?

 

Patrz na pasmo przenoszenia, żeby mieć dobry bas w głośniku najlepiej aby było ono od 45-50 Hz ideałem by było jeszcze mniej ale fizycznie normalnie wymaga to większych membran, a więc i kolumn, tak więc od 35 Hz zazwyczaj masz kolumny podłogowe z głośnikiem o średnicy ok. 14 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blueme napisał:

 

Patrz na pasmo przenoszenia, żeby mieć dobry bas w głośniku najlepiej aby było ono od 45-50 Hz ideałem by było jeszcze mniej ale fizycznie normalnie wymaga to większych membran, a więc i kolumn, tak więc od 35 Hz zazwyczaj masz kolumny podłogowe z głośnikiem o średnicy ok. 14 cm

Nie rób sobie jaj dobra ? . Żeby kolumny przenosiły 35Hz to już muszą być to spore podlogowki z głośnikiem co najmniej 20cm, a raczej 25 i więcej. Żeby przeniosły od tych 45-50Hz to też nie mogą być takie małe kolumienki. Pasmo przenoszenia musi mieć podane przy minus ilu dB było mierzone np. 45Hz-20kHz (-3dB). Wtedy jest to wartosciowa informacja. Jeśli nie napiszemy tego to możemy równie dobrze napisać że głośnik 5cm przenosi od 20Hz.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Oskar2905 napisał:

Nie rób sobie jaj dobra ? . Żeby kolumny przenosiły 35Hz to już muszą być to spore podlogowki z głośnikiem co najmniej 20cm, a raczej 25 i więcej. Żeby przeniosły od tych 45-50Hz to też nie mogą być takie małe kolumienki. 

Ale za 300 zł kupie takie? 

5 minut temu, Oskar2905 napisał:

Nie rób sobie jaj dobra ? . Żeby kolumny przenosiły 35Hz to już muszą być to spore podlogowki z głośnikiem co najmniej 20cm, a raczej 25 i więcej. Żeby przeniosły od tych 45-50Hz to też nie mogą być takie małe kolumienki. 

Ale za 300 zł kupie takie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z pc i głównie do muzyki to przeważnie 2 głosniki to lepszy wybór.

Te zestawy tanie 2.1 to tam satelitki małe, przeważnie plastikowe, średnica uboga a wszystko zabija przesadzony bas.

Jak ktoś tego oczekuje i lubi głównie mocny bas, słucha Rapu i jak nie pie......nie to słaby dźwięk, to lepiej rzeczywiście brać 2.1

Całkiem fajny zestaw bluetooth, tu już basik będzie jak się patrzy, ważne że wszystko w drewnie,nie ma lipy.

https://allegro.pl/trust-vigor-wireless-2-1-speaker-set-with-bluetoot-i7573639484.html

 

Basik fajnie nisko schodzi...

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blueme napisał:

 

@Oskar2905

 

musisz się jeszcze wiele podstaw nauczyć o kolumnach, zacznij od oglądania w internecie specyfikacji technicznych kolumn, na początek rodzimy Pylon Audio:

http://www.pylonaudio.pl/pearl-25-pylon-audio

powodzenia!

Raczej ty się naucz podstaw hahaha :D . Nie rozsmieszaj mnie. Gdzie masz wykres żeby potwierdzić to pasmo? I przy minus ilu dB jest to 45Hz?

6 minut temu, f7kok napisał:

Ale za 300 zł kupie takie? 

Ale za 300 zł kupie takie? 

Może jakby były to 2.1. 2.0 wątpię.

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak się ma takie (absurdalne bo przecież Pylon nie kłamie) wątpliwości, to w tym celu wystarczy puścić próbkę dźwięku o danej częstotliwości i  stwierdzić czy się ją słyszy, lub użyć profesjonalnego miernika dźwięku jak się nie ufa swoim własnym uszon (ale to już byłaby niezła paranoja)

 

17 minut temu, Oskar2905 napisał:

Raczej ty się naucz podstaw hahaha :D . Nie rozsmieszaj mnie. Gdzie masz wykres żeby potwierdzić to pasmo? I przy minus ilu dB jest to 45Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby Ci rozjaśnić sytuację...
Zestawy 2.1 ma tylko więcej basu, jakościowo wszystko ma gorsze, ale może zejść niżej. Sens takiego zestawu to dopiero kilka stów na suba i również kilka na resztę i to pewnie z używanych. 
2.0 jakościowo będzie lepsze, ale ilość basu uproszczając zależy od wielkości membrany,  technologi wykonania,  ilości głośników itd. 
Moim zdaniem za 300 zł z nowych i tak nie ma wyboru :P, chyba tylko jakieś edifiery, solo 6c itp. 
Polecam używki, mam 2 pary ~40 letnich aktywnych kolumn i działają.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, blueme napisał:

Przecież jak się ma takie (absurdalne bo przecież Pylon nie kłamie) wątpliwości, to w tym celu wystarczy puścić próbkę dźwięku o danej częstotliwości i  stwierdzić czy się ją słyszy, lub użyć profesjonalnego miernika dźwięku jak się nie ufa swoim własnym uszon (ale to już byłaby niezła paranoja)

 

Przeczytaj jeszcze raz że zrozumieniem. Ja nie piszę że pylon kłamie tylko podaje niepełne informacje (zapewne celowo bo co by im szkodziło podać) i przez to że podał niepełne informacje może sobie tam napisać co mu się żywnie podoba. Paranoją jest to że piszesz mi żebym się nauczył podstaw a chcesz pasmo przenoszenia stwierdzać ze słuchu. Daj pokój i nie trolluj w temacie bo się na nim znasz jak ja na balecie z tego co widać (podpowiem że się na balecie nie znam ani trochę ? ). 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jac napisał:

https://www.ceneo.pl/27186270#cid=14420&crid=71297&pid=11293

 

bass reflex z przodu, nie będzie problemu z ustawieniem

Czyli te beda ok a jakies tansze bo one sa w granicach 400 zł? Te co sa polecane na https://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/ sa ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, f7kok napisał:

Czyli te beda ok a jakies tansze bo one sa w granicach 400 zł? Te co sa polecane na https://www.audiofanatyk.pl/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/ sa ok? 

Genius hf1800a kiedyś  miałem i od biedy  ujdą,  póki  nie  usłyszysz  innych  :P. Były  zdecydowanie  lepsze  od wcześniejszego  2.1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, music hunter napisał:

Genius hf1800a kiedyś  miałem i od biedy  ujdą,  póki  nie  usłyszysz  innych  :P. Były  zdecydowanie  lepsze  od wcześniejszego  2.1. 

 

Regulacja tonow niskich i wysokich psuje dzwiek czy jest ok? 

 

A sa jakies inne lepsze w tej cenie? 

 

Jak ze srednimi tonami w tych głosnikach, sa bliskie i bezposrednie czy wycofane, jski jest bas i góra, ogulnie czy mógłbys opisac charakterystyke dzwieku? 

Edytowane przez f7kok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem  je z 5 lat temu,  regulacja  nic nie warta,  chyba żeby  sobie  podbić  dla zabawy.  W tej kategorii cenowej  masz  tylko  parę  typów  głośników:

-sam bas 

-da się  słuchać 

-nie da się  słuchać,  ale  nie  ma nic  innego 

Te należą do drugiej  kategorii  ?

Po nich  przesiadłem się  na presonus e5  i przeskok był znaczący,  a teraz  przestawiłem się  na starocie. 

Coś  powyżej  kategorii "da się  słuchać"  zaczyna  się  koło  edifier  1600 i 2600.  W używanych jest  większy wybór,  a perełki będą  lepsze  niż  kilkukrotnie droższe nowe średniaki.   

 

Uznajmy hf1800 za udające równe...  Nie  pamiętam  jak grały,  wiem  tylko że  można było  cieszyć się muzyką. 

Edytowane przez music hunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności