Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepszy DAC/AMP USB do około 700zł


askass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Planuję zmienić mój zestaw grający i wejść na znacznie wyższą półkę. Aktualnie posiadam słuchawki AKG K240 Studio i kartę Audiotrak Prodigy HD2. 
Nie zdecydowałem się jeszcze na konkretne słuchawki, bo najpierw muszę kupić jak najlepszy wzmacniacz. Celuję jednak w modele takie jak Beyerdynamic DT990 Pro, DT 880 Pro w wersji 250 ohm, Sennheiser HD600 lub AKG K701. O ile ze słuchawkami zdecyduję sam - wystarczy iść do sklepu na odsłuch, to w wypadku wzmacniaczy niestety mam ograniczone możliwości i dlatego polegam na waszym zdaniu.
 

Od nowego DACa wymagam tego, aby bez żadnego problemu działał na złączu USB w jak najlepszej jakości, ponieważ to laptop będzie moim głównym źródłem dźwięku. Musi dysponować jak największą mocą, aby napędzić te wymagające słuchawki, więc zintegrowany wzmacniacz jest wymagany. Mile widziane wyjścia RCA.

Oczekuję jak najczystszego dźwięku, bez żadnych przebarwień. Mój budżet do okolice 700zł, może troszeczkę więcej. Póki co będzie pracował z moimi aktualnymi AKG dopóki nie zakupię nowych słuchawek.

Nie chcę też bawić się w audiovoodo - tam gdzie kończą się zauważalne różnice,tam kończą się dla mnie zakupy.


Na podstawie własnych poszukiwań wyodrębniłem kilka interesujących mnie propozycji wraz z moimi spostrzeżeniami i wątpliwościami:

FX Audio DAC X6 - Najtańszy z zestawienia, ponoć za te pieniądze brzmi świetnie, ale wzmacniacz podobno wprowadza dużą ilość zniekształceń i może nie starczyć do K701. Może z uwagi na cenę jest to najlepszy wybór? Można go mieć za ułamek ceny następnych. 

 

FX Audio DAC X7 - Wyższy model o lepszych parametrach. Czy jednak poradzi sobie z wymienionymi wyżej słuchawkami? Może w tej cenie da się znaleźć coś lepszego? To nadal konstrukcja małego wschodniego producenta, co wywołuje u mnie pewne obawy. 


Aune X1S - Bardzo polecana konstrukcja i nie miałbym co do niej wątpliwości gdyby nie cena - nowe są całkowicie poza moim zasięgiem, zaś używanych jest bardzo mało i zwykle nie schodzą poniżej 800zł. Czy opłaca się polować na używane oferty i nadpłacać względem DAC X7  czy X6? 

Edytowane przez askass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak czułem X1S jest z tych trzech najlepszy, będę szukał za  jakiś czas  uzywanych bo jeszcze muszę puścić w świat mój aktualny sprzęt.

Mam więc rozumieć, że X1S  jest tak dobry, że dopłata względem innych jest  całkowicie  tego warta?

 

 

Zestaw Nie musi być mobilny wcale, będzie stał całe życie na stole ze stacją dokująca do laptopa.

 @retter 

Dlaczego uważasz, że nie powinienem inwestować w dt990 i hd600? Wiem że to wątek o wzmacniaczu, ale interesuje mnie ta opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, askass napisał:

Czyli tak jak czułem X1S jest z tych trzech najlepszy, będę szukał za  jakiś czas  uzywanych bo jeszcze muszę puścić w świat mój aktualny sprzęt.

Mam więc rozumieć, że X1S  jest tak dobry, że dopłata względem innych jest  całkowicie  tego warta?

 

Tak, jest bardzo dobry. Za te pieniądze trudno o coś lepszego i warto dopłacić by mieć spokój na dłuższy czas. Pasuje do wielu słuchawek. Będziesz zmieniał słuchawki a on zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, askass napisał:

 @retter Dlaczego uważasz, że nie powinienem inwestować w dt990 i hd600? Wiem że to wątek o wzmacniaczu, ale interesuje mnie ta opinia. 

 

@retter  miał chyba na myśli jakiś mobilny dac i te nauszniki. Wtedy dt990 i hd600 to strzał w kolano. Do x1s, jedne i drugie jak najbardziej.

Oooo i u nas się pojawił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

@retter  miał chyba na myśli jakiś mobilny dac i te nauszniki. Wtedy dt990 i hd600 to strzał w kolano. Do x1s, jedne i drugie jak najbardziej.

Oooo i u nas się pojawił

 

Każdy mobilny DAC typu ważka będzie strzałem w kolano pod wieloma względami (już rozbierałem i naprawiałem) i to bardziej z dt880 czy k701 bo te są bardziej liniowe i mają mniej ubarwiony dźwięk.

 

Miałem przed zakupem każde z nich, a co do

hd600 mają dużo barwy własnej to ich czar a chyba nie tego autor szuka? jednak mają zaletę nie do przebicia z tej 4, wokale są naturalne ludzkie,

dt990 mają spory rozszastał tonalny, miałem kilka modeli na uszach i każde brzmiały inaczej od ogromnej syntetycznej Vki po dość linowe (bliskie dt880) naturalne granie, no i w wraz z zużyciem padów (a moje szybko klapnęły od używania) ich brzmienie mocno się zmienia.

 

k240 @600ohm, k701, dt880 pro i ed, hd580 (wybrane wypusty), hd545 i hd565, to odpowiednie modele kwestia nowych elementów wymiennych i ew czyszczenia, pytanie jakiego dźwięku szukasz?

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

@retter  miał chyba na myśli jakiś mobilny dac i te nauszniki. Wtedy dt990 i hd600 to strzał w kolano. Do x1s, jedne i drugie jak najbardziej.

Oooo i u nas się pojawił

 

Każdy mobilny DAC typu ważka będzie strzałem w kolano pod wieloma względami (już rozbierałem i naprawiałem) i to bardziej z dt880 czy k701 bo te są bardziej liniowe i mają mniej ubarwiony dźwięk.

 

Miałem przed zakupem każde z nich, a co do

hd600 mają dużo barwy własnej to ich czar a chyba nie tego autor szuka? jednak mają zaletę nie do przebicia z tej 4, wokale są naturalne ludzkie,

dt990 mają spory rozszastał tonalny, miałem kilka modeli na uszach i każde brzmiały inaczej od ogromnej syntetycznej Vki po dość linowe (bliskie dt880) naturalne granie, no i w wraz z zużyciem padów (a moje szybko klapnęły od używania) ich brzmienie mocno się zmienia.

 

k240 @600ohm, k701, dt880 pro i ed, hd580 (wybrane wypusty), hd545 i hd565, to odpowiednie modele kwestia nowych elementów wymiennych i ew czyszczenia, pytanie jakiego dźwięku szukasz?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, retter napisał:

dt990 mają spory rozszastał tonalny, miałem kilka modeli na uszach i każde brzmiały inaczej od ogromnej syntetycznej Vki po dość linowe (bliskie dt880) naturalne granie, no i w wraz z zużyciem padów (a moje szybko klapnęły od używania) ich brzmienie mocno się zmienia.

 

Dt990 producent coś zmieniał i różnie można trafić, przez to przy zakupach przez net nie wiadomo co przyślą, trzeba dopytywać o rok produkcji. Przy zakupie używek to również loteria i można się mocno zdziwić jak już ich wcześniej słuchaliśmy i oczekujemy konkretnego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

@retter  miał chyba na myśli jakiś mobilny dac i te nauszniki. Wtedy dt990 i hd600 to strzał w kolano. Do x1s, jedne i drugie jak najbardziej.

Oooo i u nas się pojawił

 

Każdy mobilny DAC typu ważka będzie strzałem w kolano pod wieloma względami (już rozbierałem i naprawiałem) i to bardziej z dt880 czy k701 bo te są bardziej liniowe i mają mniej ubarwiony dźwięk.

 

Miałem przed zakupem każde z nich, a co do

hd600 mają dużo barwy własnej to ich czar a chyba nie tego autor szuka? jednak mają zaletę nie do przebicia z tej 4, wokale są naturalne ludzkie,

dt990 mają spory rozszastał tonalny, miałem kilka modeli na uszach i każde brzmiały inaczej od ogromnej syntetycznej Vki po dość linowe (bliskie dt880) naturalne granie, no i w wraz z zużyciem padów (a moje szybko klapnęły od używania) ich brzmienie mocno się zmienia.

 

k240 @600ohm, k701, dt880 pro i ed, hd580 (wybrane wypusty), hd545 i hd565, to odpowiednie modele kwestia nowych elementów wymiennych i ew czyszczenia, pytanie jakiego dźwięku szukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od słuchawek oczekuję stonowanego i czystego brzmienia. Musi być przyjemne w odbiorze przez wiele godzin, a nie łupać basem albo sypać wysokimi tonami. Nie stawiam jednak na całkowitą analityczność, w końcu to sprzęt do słuchania a nie tworzenia muzyki. 

 Aktualne AKG K240 Studio, które są słuchawkami o dość czystym brzmieniu bardzo mi pasują i mogę iść w tę stronę, lecz wydaje mi się momentami że dźwięk jest zbyt zlepiony. Może być to też wina mojej aktualnej karty dźwiękowej. 

Oczywiście zakup słuchawek poprzedzę odsłuchem porównawczym z innymi o ile będę miał taką możliwość. 

Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia na temat wyboru słuchawek to również z chęcią wysłucham. W grę wchodzą najlepiej nowe słuchawki do 700zł. Używane odpadają, bo będę musiał wziąć je na raty po zakupie drogiego wzmacniacza, więc niestety HD600 będę musiał odpuścić. Z tych, które mi zostały najbardziej przekonują mnie DT880 600ohm, 990 Pro 250ohm i AKG K701. 

T1 SE niezbyt mnie przekonuje, bo nie jestem fanem konstrukcji hybrydowych, jeżeli już bawić się w lampy to wolałbym w pełni lampowy OTL albo wzmacniacz SE na transformatorach głośnikowych.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się teraz z kilkoma artykułami i wywnioskowałem, że to konstrukcja równie dobra co X1S różniąca się od niej charakterem brzmienia, musiałbym po prostu obu posłuchać, co spróbuję w miarę możliwości wykonać.

@Vikingman 
Niestety muszę podziękować za ofertę, bo na zakup używanego wzmacniacza razem ze słuchawkami mnie nie stać. 

 

Czy X1s czy T1 SE są w stanie poradzić sobie ze słuchawkami 600ohm pokroju DT880 Edition? W internecie spotykam skrajne opinie na ten temat, może ktoś z was miał przyjemność testować tego rodzaju słuchawki na tym sprzęcie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, askass napisał:

Czy X1s czy T1 SE są w stanie poradzić sobie ze słuchawkami 600ohm pokroju DT880 Edition? W internecie spotykam skrajne opinie na ten temat, może ktoś z was miał przyjemność testować tego rodzaju słuchawki na tym sprzęcie. 
 

T1 SE poradzi sobie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, askass napisał:

Zapoznałem się teraz z kilkoma artykułami i wywnioskowałem, że to konstrukcja równie dobra co X1S różniąca się od niej charakterem brzmienia, musiałbym po prostu obu posłuchać, co spróbuję w miarę możliwości wykonać.

@Vikingman 
Niestety muszę podziękować za ofertę, bo na zakup używanego wzmacniacza razem ze słuchawkami mnie nie stać. 

 

Czy X1s czy T1 SE są w stanie poradzić sobie ze słuchawkami 600ohm pokroju DT880 Edition? W internecie spotykam skrajne opinie na ten temat, może ktoś z was miał przyjemność testować tego rodzaju słuchawki na tym sprzęcie. 
 

mogę Ci  sprzedać sam wzmacniacz, nie ma problemu ( półroczny, dodatkowe dwie nowe lampki) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Wyrażam swój sprzeciw przeciwko pisaniu głupot i uleganiu manii wielkich liczb w licytowaniu się jakie to drogie urządzenie jest lepsze.

Pierwsza sprawa to jest teoria a druga praktyka. W technice audio wszystko da się policzyć ale z gustem się nie polemizuje. A teraz do rzeczy:

 

Quote

FX Audio DAC X6 - Najtańszy z zestawienia, ponoć za te pieniądze brzmi świetnie, ale wzmacniacz podobno wprowadza dużą ilość zniekształceń i może nie starczyć do K701. Może z uwagi na cenę jest to najlepszy wybór? Można go mieć za ułamek ceny następnych.

 

Dobrze że napisałeś <<ponić>> bo wzmacniacz  TPA6120 użyty do budowy  X6 jest naprawdę zawodowy a zniekształcenia nieliniowe to   0.00014% =0,0000014 - tego nie da się usłyszeń nawet na słuchawkach z cewkami ze szczerego złota i membranami ze skrzydeł ważki;)

Układ ma w zasadzie zerowe zniekształcenia TIM z powodu prędkości narastania zbocza na poziomie 1300V/µs. Polecam zajrzeć do karty: http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tpa6120a2.pdf

 

Układ ma naprawdę dobrą dynamikę:

-Płyta audio CD ma dynamikę na poziome 96dB (+12dB - dithering)

-DAT - 102dB

- TPA6120 - 128dB 

 

tu link do filmiku o tym jak zrobić samemu bardzo dobrej jakości wzmacniacz słuchawkowy na TPA-6120

https://www.youtube.com/watch?v=WnDjV_bTEkg

 

 

kolejny układ to wzmaxniacz operacyjny : OP275

https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/OP275.pdf

FEATURES Excellent Sonic Characteristics

Low Noise: 6 nV/sqrt(Hz)

Low Distortion: 0.0006%

High Slew Rate: 22 V/µs

Wide Bandwidth: 9 MHz

 

Należy pamiętać że to są mozliwości potencjalne i możena je popsuć przez partacką aplikację i zły z założenia projekt.

Niestety chcę wybić z głowy domniemanie czegoś takiego - FX Audio DAC X6 jest wzorcowo zaprojektowany.

 

Pozostaje odsłuch:

 

- niektórym on nie gra, niestety w ślepym teście nie potrafią go wskazać wśród dużo droższych DACów.

Według mnie gra zawodowo. Jeśli chciałbym DAC'a który ingeruje w sygnał to bym go nie kupił - on nic nie dodaje od siebie, robi piękny analog bez cienia szumu kwantyzacyjnego czy zniekształceń harmonicznych. Chciałbym żeby moja końcówka mocy miała takie parametry jak ten mały wzmacniaczyk słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Miałem FX-Audio DAC-X6 dawno temu i w tej cenie jest świetny. Ja żadnych zniekształceń nie słyszałem, mocy wystarczało do napędzenia DT990 Edition w wersji 600 ohm, nie było problemów z balansem, a do tego mnogość wejść cyfrowych i wyjście RCA. Złego słowa nie powiem o tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności