Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zmniejszenie sybilantów w słuchawkach dokanałowych.


Adrian97

Rekomendowane odpowiedzi

Ostry produkuje jeszcze tipsy z filtrami: OS100 i OS300, które różnią się poziomem filtrowania tonów wysokich. Przy czym OS300 tłumią wysokie najbardziej, OS200 - średnio, a OS100 - najmniej. W każdym z tych trzech przypadków odfiltrowane brzmienie, niestety ma pewne skutki uboczne w postaci pogorszenia rozdzielczości i przyciemnienia dźwięku.

Jeśli możesz przeznaczyć niewielką kwotę na tipsy możesz również wypróbować tanie pianki dostępne na ali, np. https://pl.aliexpress.com/item/NICEHCK-1-Para-2-sztuk-5mm-T400-NICEHCK-Izolowanie-Szum-w-Pianka-Pianka-Ko-c-wek/32838197675.html?spm=a2g0s.11045068.rcmd404.12.646056a4OM4tku&pvid=eaa9b9ae-0130-41cc-b294-ba38b5cc2531&gps-id=detail404&scm=1007.16891.96945.0&scm-url=1007.16891.96945.0&scm_id=1007.16891.96945.0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TRN V80 sprawdzają się lepiej Spiral Doty niż SpinFity, bazuję na osobistej opinii ich beta-testera..

aas.jpg


Równe dużo robi w nich kabel od KZ braided silver-zieleniejący(ver.ZS6,ZS5..), bo pogrubia dźwięki i przestają być takie ostre - co nie zmienia faktu, że na niektorych odtwarzaczach będą ostre mimo wszystko i nic się z tym nie da zrobić wg. mnie..


Poza tym bardzo udane słuchawki :) Miałem to szczęście, że u mnie było po tych zabiegach zero sybilantów od początku użytkowania. Wszystko jednak miałem już na starcie.


Aha. Dzięki tym zabiegom zresztą z dobrą synergią źródła, mogłem też słuchać ZS6 bez korektora.. Także sprawdza się ogólnie.

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

Do TRN V80 sprawdzają się lepiej Spiral Doty niż SpinFity, bazuję na osobistej opinii ich beta-testera..

aas.jpg


Równe dużo robi w nich kabel od KZ braided silver-zieleniejący(ver.ZS6,ZS5..), bo pogrubia dźwięki i przestają być takie ostre - co nie zmienia faktu, że na niektorych odtwarzaczach będą ostre mimo wszystko i nic się z tym nie da zrobić wg. mnie..


Poza tym bardzo udane słuchawki :) Miałem to szczęście, że u mnie było po tych zabiegach zero sybilantów od początku użytkowania. Wszystko jednak miałem już na starcie.


Aha. Dzięki tym zabiegom zresztą z dobrą synergią źródła, mogłem też słuchać ZS6 bez korektora.. Także sprawdza się ogólnie.

Trochę kasy pójdzie na to, ale jeżeli warto to tak zrobię. Poza górą grają świetnie więc spróbuję. Mam pytanie - jaki rozmiar Spiral Dots wybrać jeżeli w moich v80 używałem najmniejszych nakładek z pudełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adrian97 napisał:

Trochę kasy pójdzie na to, ale jeżeli warto to tak zrobię. Poza górą grają świetnie więc spróbuję. Mam pytanie - jaki rozmiar Spiral Dots wybrać jeżeli w moich v80 używałem najmniejszych nakładek z pudełka?

Zmierz je miarką jakąś.

 

JVC Spiral Dot występują w takich rozmiarach (ctrl-c/v od BigMarasa:)
Rozmiar: S (Średnica maksymalna nakładki to 10mm)
Rozmiar: MS (Średnica maksymalna nakładki to 11mm)
Rozmiar: M (Średnica maksymalna nakładki to 12mm)
Rozmiar: ML (Średnica maksymalna nakładki to 13mm)

Rozmiar: L (Średnica maksymalna nakładki to 14mm)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, requal napisał:

Zmierz je miarką jakąś.

 

JVC Spiral Dot występują w takich rozmiarach (ctrl-c/v od BigMarasa:)
Rozmiar: S (Średnica maksymalna nakładki to 10mm)
Rozmiar: MS (Średnica maksymalna nakładki to 11mm)
Rozmiar: M (Średnica maksymalna nakładki to 12mm)
Rozmiar: ML (Średnica maksymalna nakładki to 13mm)

Rozmiar: L (Średnica maksymalna nakładki to 14mm)

I który z podanego przez Ciebie w linku z Aliexpress wybrać? For ZS6ZS5ZS3 czy For ZS10ZSRZSTES3? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

For ZS6ZS5ZS3 ma dopasowane piny bez otoczki i robi na pewno dobrze tym słuchawkom.

W wątku o tanich słuchawkach z Chin pojawił się, jakiś czas temu już zapowiadany, nowy przewód od TRN i wygląda on bardzo obiecująco - podobna konstrukcja i pewnie nie zielenieje, ale jak wpłynie na sybilanty to nie przewidzę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności