Skocz do zawartości

Domowy sprzęt [dokładny opis]


Patinson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem ekspertem ba nawet amatorem sprzętu audio nie mam bladego pojęcia z czym to się je. Ostatnio miałem okazję słuchać muzyki na bardzo porządnym zestawie słuchawkowym podłączonym do wzmacniacza lampowego(?)
Zapragnąłem mieć taki sprzęt w moim zaciszu domowym, tylko problemem jest że nie wiem od zakupu czego mam zacząć. Więc po pokrótce opiszę jak chciałbym żeby to wyglądało. Moim jedynym źródłem dźwięku oprócz telefonu jest  jest macbook air. Właśnie do niego chciałbym dokupić akcesoria audio kartę dźwiękową[?], wzmacniacz lampowy i słuchawki. Co do budżetu to wynosi on około 3000 zł wiadomo +/- Jestem otwarty na niszowe firmy oraz sprzęt od naszych chińskich kolegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Oskar2905 napisał:

Najlepszym rozwiązaniem był by dac np. na USB do tego wzmacniacz (niekoniecznie lampowy) i słuchawki.

Zależy mi właśnie na dźwięku który generuje wzmacniacz lampowy, podczas gdy miałem okazję słuchać właśnie na takim zestawie było to dla mnie oszałamiające uczucie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko wzmacniacz lampowy generuje taki dźwięk. Szukasz po prostu wzmacniacza który ma dużo parzystych harmonicznych :) . To się tak nie da że są bezsprzecznie jakieś najlepsze klocki i słuchawki w danym budżecie. Różne klocki zgrywają się ze sobą wzajemnie. Trzeba wszystkie 3 rzeczy tak do siebie dobrać żeby się wzajemnie nie gryzły po prostu. To się synergia/zgranie nazywa ;) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smsl m8a z promo, Feliks audio echo i hd600 brzmią jakby stanowiły fajny zestaw pod takie preferencje i zostawiają odpowiednio dużo miejsca na przyszłe zmiany czy mi się zdaje?

to daje nam tak naprawdę sensowny dac który resztę sprzęty powinien sobie przeżyć, lampki które są ok modelem wejściowym (sam nie słuchałem/nie czytałem dużej ilości opinii więc sensownie byłoby samemu sprawdzić przed zakupem) i hd600 które.... dźwiękiem odpowiadają prawie każdemu jeżeli chodzi o relaksacyjne słuchanie ... kolejność ewentualnych upgrade'ów to pewnie byłyby lepsze słuchawki (największa różnica pod względem dźwięku ale zależy czego szukamy) / wzmacniacz o 'nowocześniejszej' konstrukcji (lub inne lampki - większa 'zabawa' że tak to nazwę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności