Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test wzmacniacza Feliks Audio Echo


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję sprawdzić nowość od Feliks Audio.

 

Echo to nowy, a zarazem podstawowy wzmacniacz lampowy w ofercie rodzimej marki Feliks Audio. Urządzenie wycenione na 1399 zł jest wykonane ręcznie, cec**je się konstrukcją OTL, obsługuje słuchawki do 600 Ω i ma zadowolić nawet wymagających melomanów.

 

Sprzęt marki Feliks Audio gości na łamach naszego portalu po raz pierwszy, ale producent nie jest nowicjuszem. To rodzinna firma z siedzibą w Lublińcu, która istnieje na rynku od dziesięciu lat, ale jej początki sięgają lat siedemdziesiątych. Wzmacniacze lampowe Feliks Audio doceniono na całym świecie, a charakteryzują się one neutralną, ale jednocześnie naturalną i przyjemną w odbiorze sygnaturą dźwiękową. Z przyjemnością wziąłem na warsztat przystępny cenowo model Echo wyposażony w parę lamp mocy typu 6N6P i parę sterujących 6N1P, który może działać także jako przedwzmacniacz.

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/feliks-audio-echo-recenzja/

 

10a-4.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, misiekkb napisał:

@maciux ja bym Ci radził wziąść na warsztat inne polskie wzmacniacze lampowe od Fezz Audio, WBA czy tranzystorowy od Majkela, a nie Feliksa.

 

Jeśli będzie czas i chęć do współpracy, to czemu nie :) Słyszałem właśnie, że nie podeszły Ci wzmaki Feliks Audio. Mnie Echo bardzo pozytywnie zaskoczył - nie uważam się za "lampiarza", a Echo mógłbym używać na co dzień. Co ciekawe konfiguracje z Echo zabrzmiały twardszym konturem od mojego Bursona Virtuoso, który brzmiał bardziej miękko i gładko, czym ponownie mi podpadł. Lubię konturowe i kontrolowane granie, nie myślałem, że podstawowy wzmak lampowy wypadnie w tej kwestii lepiej od Bursona. To jeszcze nie ta scena, ilość powietrza i neutralność, ale coś ten Burson zaczął mi brzmieć zbyt łagodnie, za gładko.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności