Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pozbycie się sybilantów DT 990 pro 250 ohm (czy jest DAC który sprosta zadaniu)


mazo88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

bardzo cenie sobie dźwięk beyerdynamics dt 990, ich dynamikę i scenę, natomiast ostatnio coraz rzadziej po nie sięgam przez sybilanty - klujące w uszy soprany, piski rozdzierające bębenki uszne.

Gdy testowałem wymianę opampów przy Prodigy cube - nic na co trafiałem nie rozwiązywało problemów - sprzedałem DACa i kupiłem, Xonara essence st - sytuacja podobna, choć wypracowałem system odpowiedniego ustawienia equalizera (głównie obniżenie 8k Hz) który sprawdza się (moim zdaniem) optymalnie przy tym zestawie - przesyłam screen dla chętnych w załączniku.

Natomiast jest to mam wrażenie mało, poprawcie mnie proszę i podpowiedzcie czy jest jakiś DAC który załatwi sprawę sybilantów? Czy chwalony Aune T1 mk3 będzie tu lepszym rozwiązaniem niż Xonar, czy może jeszcze coś innego ?

 

Z góry dziękuję za włączenie się w dyskusję ! Może uda się źródło idealne dla 990ki. Trzymajcie się, pozdrawiam !

 

ustawienie equalizera pod Xonar ST.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z DT990 uważam, że bez dobrego korektora nie da rady uspokoić góry, a rewelacyjny papier toaletowy/ręcznik kuchenny,

niestety nie sprawdza się w tym modelu, ponieważ blokuje on przepływ powietrza i przy mocniejszm wzmocnieniu, przetwonik się dusi i zniekształca

dźwięk (pierdzi).

 

Chcesz zachować charakter Beyerdynamic-a, to wypróbuj Custom Studio, tam nie ma problemu sybilantów. ?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten temat i nie wierzę w to co piszecie :D ja chyba miałem inne dt990, ale przecież miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami i wszystkie grały podobnie czyli ciepło, bez żadnych ostrości!! (Dlatego to moje ulubione słuchawki oprócz th900) Ja już nie wiem o co w tym chodzi ?

 

Słuchałem ich głównie na wzmacniaczu lampowym Skorpion hv1 i espressivo, ale też z telefonu i geek out 450/1000.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakuś, ja też nie wiem, co jest grane, bo zdecydowanej większości osób, mających do czynienia z DT990 i TH900, nie obce są szpilki na wysokościach ?.

Jedyne wytłumaczenie, to ubytek słuchu z wiekiem, co jest rzeczą całkowicie normalną i naturalną, i na pocieszenie napiszę, że mnie też to czeka ?.

Edytowane przez neonlight
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bakus1233 napisał:

Tak sobie czytam ten temat i nie wierzę w to co piszecie :D ja chyba miałem inne dt990, ale przecież miałem do czynienia z kilkoma egzemplarzami i wszystkie grały podobnie czyli ciepło, bez żadnych ostrości!! (Dlatego to moje ulubione słuchawki oprócz th900) Ja już nie wiem o co w tym chodzi ?

 

Słuchałem ich głównie na wzmacniaczu lampowym Skorpion hv1 i espressivo, ale też z telefonu i geek out 450/1000.

Ja praktycznie  nie stwierdziłem obecności wysokich tonów w DT990 tylko nadmiar basów. Skoro tak różnie ludzie słyszą to jaki sens mają jakiekolwiek recenzje?

 

Jeśli obniżasz aż o ok. 10dB to inny DAC nic tu nie zmieni. Najlepiej zostać przy tym EQ lub zmienić słuchawki.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, neonlight napisał:

Jedyne wytłumaczenie, to ubytek słuchu z wiekiem

To nie u Bakusia raczej;).

Ostatni raz jak posłuchałem nowych dt990pro to rzeczywiście pocięły mi uszy, a wiele wcześniejszych  sztuk nie; że nie wspomnę o black edition, które bywały miśkowate.

 

48 minut temu, Karmazynowy napisał:

@Rafacio czy istnieją słuchawki, które mają dla Ciebie za dużo góry, są za jasne?

T90 trzeba Rafaciowi sprawić...

 

...i będziemy go mieli z głowy na jakiś czas:D

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, neonlight napisał:

Jedyne wytłumaczenie, to ubytek słuchu z wiekiem, co jest rzeczą całkowicie normalną i naturalną, i na pocieszenie napiszę, że mnie też to czeka ?.

Powiedzmy, że jestem jeszcze młody ? złośliwi mogą napisać, że to przez altusy, ale prawda jest taka, że dt990pro słuchałem o wiele wcześniej :D

 

Możliwe, że w nowych DT990Pro coś zepsuli ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, szczerze mówiąc moje DT990 też mnie nie kłują,

 

15 godzin temu, mazo88 napisał:

 klujące w uszy soprany, piski rozdzierające bębenki uszne.

 

... piski rozdzierające bębenki uszne ... Daj spokój, to już chyba lekka przesada. Słucham tych moich bayerków i uszy mam całe, raczej.

No chyba, że starcza głuchota mnie już dopadła i wycięła, z mojej percepcji słuchowej, całą górę pasma. Może średnicowy już tylko jestem he, he.

Edytowane przez chico99
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi DT990 to widzę co egzemplarz i uszy, to inne wrażenia. Moje Edition to tak na granicy, dla Rafacia pewnie muły, dla innych nieakceptowalnie ostre.
Zawsze można się w mody bawić. A najlepiej źródło cieplejsze i nieco górę łagodzące dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

..że nie wspomnę o black edition, które bywały miśkowate.

Jak przyjechały z Thomann-a Blek Edyszyn, to dostałem kociej mordy, bo zagrały tak płasko, bez basu, a wysokie tak podbite, jakby w EQ podnieść spokojnie o 10-12db. Chyba nie muszę pisać, jak szybko je zwróciłem?! ?

 

Także ponownie - BRAVO BEYERDYNAMIC! ?

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie DAC zrobi robotę z wysokimi w Bayerkach, tylko odpowiedni wzmacniacz. Nuforce DAC-80 ma sporo wysokich, a mimo to żadnego kłucia na wysokich nie doświadczam.

Polecam chociażby takiego Aune s7 z nimi sprzęgnąć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 rzeczywiście mogą mieć za dużo góry: https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-a-i/dt990-pro-250ω/ Jeżeli to jedyny problem z dźwiękiem, to na podstawie tego wykresu i wiedzy dotyczącej FR, można to łatwo naprawić equalizacją cyfrową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karmazynowy napisał:

czy istnieją słuchawki, które mają dla Ciebie za dużo góry, są za jasne?

Na razie takich nie spotkałem. Przeważnie mają za mało góry, a za dużo basu. SR225 są w sam raz choć mogłyby mieć tą górę nieco bardziej wyrazistą, a SR60 były ostatecznie za ciemne. Ale jeśli koledze za duzo wysokich i to o 10 dB to kabelkami czy DAC-em tego nie skoryguje. Tylko inne nauszniki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audionanik napisał:

..i jego przełom z górą.

I właśnie za to, Grado są u mnie skreślone ?. Ostatnio tego doświadczyłem w sr60, a kilka lat temu w 325i, że o ciężarze aluminiowych kopułek,

spoczywających bezpośrednio na małżowinach, nie wspomnę. ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990pro i za dużo góry, za ostrej?...a gdzie tam, słucham na bardzo jasnym torze Dac80 + HA-200 i jest akuratnie.

Te ciemnawe, przyjemne miśki wreszcie są odpowiednio napędzone, nawet LCD2 muszą się bać...he,he.

Ale to zapewne chodzi o sprawę odpowiedniego modelu DT990 pro, bo co model to inne granie, wpływ wygniecenia padów też niebanalny.

Tak jak ktoś wyżej napisał poleciłbym Aune T1 mk1/2 i po problemie...

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Soundman1200 napisał:

DT990pro i za dużo góry, za ostrej?...a gdzie tam, słucham na bardzo jasnym torze Dac80 + HA-200 i jest akuratnie.

Te ciemnawe, przyjemne miśki wreszcie są odpowiednio napędzone, nawet LCD2 muszą się bać...he,he.

No-just-no.jpg

Gdzie góra Beyerów a gdzie Audeze. Ty słyszysz coś powyżej 8 kHz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już słyszę niestety tylko do 14/15 khz, powyżej już cisza....?

Młodzież słyszy do 17/19 khz...

No ale miałem przez 20 lat  w pracy bardzo hałaśliwe delikatnie mówiąc warunki pracy....he,he.

Jeszcze byś się zdziwił, dobrze napędzone LCD2 mają sporo lepszą i wyraźniejszą górę od DT990pro.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Soundman1200 napisał:

DT990pro i za dużo góry, za ostrej?...a gdzie tam, słucham na bardzo jasnym torze Dac80 + HA-200 i jest akuratnie.

Te ciemnawe, przyjemne miśki wreszcie są odpowiednio napędzone, nawet LCD2 muszą się bać...he,he.

Ale to zapewne chodzi o sprawę odpowiedniego modelu DT990 pro, bo co model to inne granie, wpływ wygniecenia padów też niebanalny.

Tak jak ktoś wyżej napisał poleciłbym Aune T1 mk1/2 i po problemie...

Potwierdzam, HA-200 z Bayerkami mają super wysokie tony. Nie znam drugiego wzmaka, który tak dobrze robi DT990 w tym paśmie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, PeterMac napisał:

 

Scenę to one mają przecietną

https://www.rtings.com/headphones/reviews/beyerdynamic/dt-990-pro

Za scene ocena tylko 5.9

Zależy, z jakimi słuchawkami je porównamy, bo jeśli chodzi o wypełnienie, szerokość i wysokość, to w tych aspektach są bardzo dobre w swojej cenie. Co do ocen z zalinkowanej strony, to powiem tylko tyle, niektóre są kompletnie nieadekwatne z tym, co ja słyszałem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności