Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Brainwavz B400


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Brainwavz wraca do gry?

 

B400 to nowe, flagowe słuchawki armaturowe marki Brainwavz. Wewnątrz obudów z wydruku 3D, wyposażonych w gniazda MMCX, zamknięto cztery przetworniki z kotwiczkami zrównoważonymi. Producent obiecuje bogate wyposażenie, wzorową ergonomię i brzmienie bez zarzutu.


Marki Brainwavz nie trzeba przedstawiać. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów słuchawek i akcesoriów, który od lat oferuje przystępne cenowo produkty. Brainwavz wspiął się na trochę wyższy pułap cenowy słuchawkami serii B, z której testowaliśmy jedynie model B200, czyli ciekawe, średnicowe dokanałówki, ale nie pozbawione wad. Przyszła kolej na test nowego, dużo bardziej zaawansowanego modelu. Tytułowe B400 to najdroższe, ale nadal atrakcyjnie wycenione IEM-y marki – kosztują 199 dolarów. Co potrafią i jak wypadają w porównaniu z konkurencją?

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/brainwavz-b400-recenzja/

 

20a.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Teraz, maciux napisał:

 

Jak wrażenia?

Bardzo mi podeszły :) lubię takie średnicowe brzmienie, bez nadmiaru basu (zdecydowanie nie jestem bassheadem). Góra nie kłuje, scena jest jak dla mnie optymalna, odpowiednio duża. Rozdzielczość bardzo dobra. Ogólnie brzmienie muzykalne z nutką analityczności (przez to wysunięcie średnicy i dobra rozdzielczość)

No i jak one świetnie wyglądają w tym kolorze... :D

 

Co ciekawe - teraz dorzucają tylko jeden kabel do zestawu, ten gorszy bez pilota.

IMG_20190326_121129__01.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, cieszę się, że się podobają. Rzeczywiście dobre granie :) Myślałem, że będą bardziej popularne, a u nas coś cisza.


Szkoda, że zabrakło drugiego kabla. Aż sprawdziłem czy się nie pomyliłem, czy dodatkowy kabel w zestawie testowym nie był oryginalnie częścią zestawu, ale jednak w innych testach również figurują dwa kable. W sumie to było trochę bez sensu, że w wyposażeniu były dwa 3,5 mm, zamiast dodatkowego 2,5 mm, ale downgrade to zawsze downgrade :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziwi mnie dlaczego są tak mało popularne u nas bo są naprawdę dobre :)

 

z tym kablem dziwna sprawa, ale nawet na stronie internetowej już brak info o dwóch kablach w zestawie tak jak kiedyś. Piszą tylko o jednym. Szkoda, że nie zostawili tego z mikrofonem bo wtyczki i rozdzielacz wyglądały solidniej, były z aluminium. Tutaj zwykła guma. Sam kabel jest trochę denerwujący, nadal nie udało mi się go rozprostować...

zastanawiam się czy nie dokupić tego FiiO LC-3.5BS 45cm, do BTR3 by mi fajnie pasował 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux masz możliwość sprawdzenia B400 z tym kabelkiem FiiO LC-C?

Niestety, ale fabryczny kabel od B400 jest denerwujący, a nie chcę też zamienić na jakiś byle jaki. Liczę że zausznice będą lepszy i nie będzie taki sztywny

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 18:08, kordal napisał:

@maciux masz możliwość sprawdzenia B400 z tym kabelkiem FiiO LC-C?

Niestety, ale fabryczny kabel od B400 jest denerwujący, a nie chcę też zamienić na jakiś byle jaki. Liczę że zausznice będą lepszy i nie będzie taki sztywny

 

Chwilowo nie dysponuję B400. Sprawdzę z LC-C, jak tylko do mnie wrócą.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@kordal Dopiero zabrałem się za odsłuchy B400 z LC-C. Trochę to trwało, pewnie już sam sprawdziłeś taki konfig lub wymieniłeś słuchawki :)

 

Miałem obawy czy z LC-C nie zrobi się za ostro, czy B400 nie stracą tej gładkości, ale okazuje się, że zgranie jest całkiem spoko. Bas lekko się pogłębia, znika trochę ciepełka na rzecz neutralności, a góra staje się bardziej rozciągnięta i krystaliczna. Nadal rządzi średnica, dźwięk jest dobrze kontrolowany i punktowy. Słuchawki nie zmieniają się mocno, nie robią się jakoś bardzo basowe czy ostre - ciut większa przestrzeń, więcej powietrza, klarowniej i jaśniej. Myślę, że to dobry apgrejd B400.

 

Będę miał niedługo sample kabelka FiiO LC-D w wersji 2,5 mm, ciekawe jak będzie z nim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciux napisał:

@kordal Dopiero zabrałem się za odsłuchy B400 z LC-C. Trochę to trwało, pewnie już sam sprawdziłeś taki konfig lub wymieniłeś słuchawki :)

No właśnie akurat nie, nadal mam B400 i nadal nie sprawdziłem więc Twój wpis się przydał :D Miałem kupować LC-D, ale chyba wezmę LC-C bo jednak tańszy, a skoro i tak B400 zyskują na tym apgrejdzie to chyba warto :)

 

Tak przy okazji - @maciux nie masz info, kiedy dostaniesz FH7 i M5 (lub jak kto woli BTR5) do testów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności