Skocz do zawartości

Aune S6 jako DAC + Zewnętrzny Amp


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę w ramach testowych odsłuchów (słuchawek) podłączyć Aune S6 do Taga Harmony HTA-700B i jakoś mi to nie działa.

Wyjściem z Aune S6 jak mniemam jest Audio Output (RCA). W Taga 700B mamy z tyłu 2 wejścia Input, jedno USB (bo to integra), drugie CD (tutaj są RCA).

Podłączam więc Audio Output z Aune S6 do Audio Input Tagi (to CD bo innego nie ma) interkonektami, ustawiam, że ma grać po CD, no ale w wejściu słuchawkowym nic nie słyszę.

 

Co robię źle?

 

ps. A tak apropo Hifimany HE-560 brzmią ******ście na Tadze :D (po USB czyli cały tor Tagowy wtedy).

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie się na S6 nie znam, ale mój Questyle ma dwa tryby działania - dac i amp - i tylne wyjścia są aktywne tylko w tym pierwszym trybie. Może S6 ma coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, timecage said:

Wprawdzie się na S6 nie znam, ale mój Questyle ma dwa tryby działania - dac i amp - i tylne wyjścia są aktywne tylko w tym pierwszym trybie. Może S6 ma coś podobnego?

Klikam w Aune wszystko co jest (a jest jeden guzik) przelatując wszystkie tryby (choć powinno to pracować wlasnie w trybie DAC/USB) i nic.

Problem rozwiązany. Nie wiedziałem, że podwójny szybkie kliknięcie na pokrętło Aune też coś zmienia :D Właśnie zmienia to, że włącza Line Out ;)

 

Ja pierdziele ale miazga !! 

Edytowane przez pabloj
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Soundman1200 said:

Trzeba czytac instrukcję obsługi jak widać....jak dadzą oczywiscie, bo czasem nawet i tego nie ma, trzeba po necie się posiłkować.?

 

Zawsze czytam (i czytałem tą parę miesięcy temu), ale teraz uznałem, że nie ma po co jej szukac bo no kurde jeden guzik co tu może być za filozofia - a jednak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo miałem z Dacem 80 Nuforce....Jest pilot, i zachodzę w głowę ,czyżby tylko pilotem dawało by radę zmieniać źródło?

A jeżeli się pilot zepsuje?...patrzeć ten sam patent zastosowali co Aune, naciskam gałkę volume i mam opcję wyboru....he,he.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze mam pytanie. W trybie LINE OUT w Aune mogę sterować gałką głośności (0-100) - jaki sygnał mam podawać na to wyjście? Maksymalny na 100? Bo zdaje mi się, że tak.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz sterować to wcale nie jest line out, a pre out. Zatem teoretycznie powinieneś ustawić na 100, ale wówczas musisz bardzo uważać jak przełączasz tryb, żeby nie podać 100 na słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, timecage said:

Jeżeli możesz sterować to wcale nie jest line out, a pre out. Zatem teoretycznie powinieneś ustawić na 100, ale wówczas musisz bardzo uważać jak przełączasz tryb, żeby nie podać 100 na słuchawki.

Innej opcji nie ma, na wyświetlaczu pisze LINE OUT. Natomiast jak przełączam na słuchawki to przywraca (pewnie z pamięci) poprzednie ustawienie głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pabloj napisał:

przywraca (pewnie z pamięci) poprzednie ustawienie głośności.

No to chociaż Aune o tym pomyślało, punkt dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, misiekkb said:

A podstawowe pytanie masz wypięte słuchawki z gniazda, jak chcesz słuchać na głośnikach?

Nie chce słuchać na głośnikach, chciałem DACem z Aune S6 wyjść na wzmacniacz Tagi HTA 700B i słuchać z wyjścia słuchawkowego, co też się udało ;) Gdyż wzmacniacz lampowy Tagi ma wyprowadzony również sygnał na wyjście słuchawkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności