Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Creative HS-930i odkrycie "archeologiczne"


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Super słuchawki w tej cenie. Praktycznie bez jakiś narzucających się wad od pierwszego odsłuchu. 
Dzięki za polecenie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jac napisał:

Wysokie w niektórych torach bywają zbyt dorodne ale mnie to nawet czasami odpowiada. Bardzo się cieszę, że się podobają:)

 

Na Shanlingu M0 jest ok. Może troszkę więcej średnicy do przodu by się przydało, ale to już tylko życzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, requal napisał:

Na Shanlingu M0 jest ok. Może troszkę więcej średnicy do przodu by się przydało, ale to już tylko życzenia. 

Będzie średnica po wygrzaniu jak pisze @jac

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnica od początku jest na swoim miejscu, natomiast jedyne, co mogę im zarzucić to przeciętna separacja i szczegółowość. Ogólnie brzmienie wyrównane,

angażujące i nasycone, motoryczne, ale i nie męczące, mają coś z Fiio FH5, a z nausznych  K271 i trochę HD600, komfort na 6-kę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jac napisał:

Spokojnie, zostawcie je na dwa dni podłączone... tylko komfort się nie poprawi;)

Odnośnie komfortu - słuchawki są naprawdę malutkie i bardzo komfortowo się je nosi.
Ale ciekaw jestem opinii - @Karbon315  - jak wg niego wypadną w tym elemencie w porównaniu do chińskich Vivo XE800? ;)
Ja swoje zdanie już mam ale poczekam na opinię @Karbon315
Teraz słuchawki wygrzewam ale po wyjęciu z pudełka obsłuchałem tak na szybko. Brzmienie jest na pewno poukładane :)

Edit: wygrzewam je w trakcie słuchania. Brakło mi cierpliwości. I fajnie się ich słucha :P

 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, strong6 napisał:

Odnośnie komfortu - słuchawki są naprawdę malutkie i bardzo komfortowo się je nosi.
Ale ciekaw jestem opinii - @Karbon315  - jak wg niego wypadną w tym elemencie w porównaniu do chińskich Vivo XE800? ;)
Ja swoje zdanie już mam ale poczekam na opinię @Karbon315
Teraz słuchawki wygrzewam ale po wyjęciu z pudełka obsłuchałem tak na szybko. Brzmienie jest na pewno poukładane :)

Edit: wygrzewam je w trakcie słuchania. Brakło mi cierpliwości. I fajnie się ich słucha :P

 

Też nie mam cierpliwości do wygrzewania sprzętu i aby przyspieszyć proces jadę specjalnym plikiem wav dla wygrzewania słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłem ich jeszcze w ruchu, ale podczas leżenia to poziom komfortu jak w vivo albo i lepszy, bo nie wkurza mnie ruchoma tulejka, którą w vivo zawsze ustawiam kilka razy. :lol: Muszę ich trochę poużywać i wtedy dokładnie stwierdzę jak to jest z wygodą użytkowania.

 

Zrobiłem małe porównanie wielkości z innymi małymi dokami w kolekcji.

CApPCBt.jpg

Edytowane przez Karbon315
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Karbon315 - te słuchawki nie tylko wygodą ale również brzmieniowo są bardzo podobne do Vivo XE800. Bądź taki dobry i sprawdź czy się nie mylę?
Ja się temu też teraz dokładniej przysłucham ;)

ps. od lewej na zdjęciu:Creative HS-930i, Vivo XE800, a te dwa modele z prawej strony to?
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i moje dwa grosiaki.

 

Prosto z pudełka kompletnie zamulone brzmienie - łomocący bas, buła na wycofanym wokalu i irytujące soprany. Tak więc jeśli ktoś zamierza je ocenić na podstawie pierwszego wrażenia, to niech da sobie spokój. Po paru godzinach brzęczenia w odtwarzaczu jest znacznie lepiej - bas się nieco zaokrągla, buła zanika, wokale idą nieco do przodu, soprany się stabilizują. Może w kolejnych godzinach będzie jeszcze postęp, ale na ten moment (po ok 5h grania) oceniam, że są dobre do popu i gatunków pokrewnych, za to kompletnie sobie nie radzą z szybkim technicznym graniem. Choćby taki DEgITx - Grim Reaper, który niedawno wpadł mi w ucho na Ostry KC06A brzmi świetnie - gary łomocą, gitarka rzęzi, z kolei na Creative wszystko się ze sobą zlewa i brzmi jakbym słuchał ze starego kaseciaka. Nieszczęsna seperacja. Wychodzi to też na wszelakich koncertówkach. Może i jestem rozpieszczony niektórymi słuchawkami ze średniej półki, ale jak słucham koncertu z żywą publiką, to chciałbym tą publikę usłyszeć. Tutaj niestety całe muzyczne tło zlewa się ze sobą, znika, nie słychać też żadnych dodatkowych "audiofilskich" smaczków jak pogłosy instrumentów, oddechy itp. Ot takie rozrywkowe doki do muzyki popularnej, które nie rozpadną się w rękach. Jeśli zaś chodzi o wygodę, to przy moich wąskich kanałach używam najmniejszych tipsów i nie mam żadnych bolesnych objawów jak choćby przy KZ ZST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snake, bo to jest kompletnie inne brzmienie, w porównaniu do Etymotic, K701, KZ i prawdopodobnie Ostry ?. Tutaj jest mięcho, gęsta średnica, mocny bas

i stonowany przełom średnicy z wysokimi, dzięki czemu kompletnie nie męczą, a przy okazji nie są przesadnie stłumione.

 

To jest brzmienie typu vintage (K240sextett, K271, HD600), czyli nie perfekcyjne technicznie, a pełna muzykalność i oddanie klimatu, ciepłe, rozgrzane do czerwoności i analogowe.

 

Nie wiem, jak ktoś może pisać, że średnica jest wycofana, chyba, że mowa o tej wyższej to ok, bo z kolei wszystko poniżej jest wyeksponowane, średnica wręcz dopalona, koncertowa, to samo z basem. A "wysokie irytujące", na pewno nie mój egzemplarz ?, to nie skalpel Tinaudio T2, czy inny KZ ?.

 

Powiem tak, M2IE poszły w odstawkę, bo jeśli chodzi o muzykalność i oddanie energii, szczególnie w rockowych kawałkach, to Sennheiser-y nie mają czego szukać, pomimo, że grają efektownie i jak się okazało przy HS930i v-ką ?.

 

Odkąd je mam, to nie mogę się oderwać od słuchania, nawet w nich zasypiam, tak mi spasowały dźwiękowo i z wygodą ?. Dzięki Jaro54, za namiar na nie, bo dawno nie bylem tak zadowolony z tanich słuchawek, a tym bardziej za 69zł ?.

Edytowane przez neonlight
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sn4ke napisał:

To i moje dwa grosiaki.

 

Prosto z pudełka kompletnie zamulone brzmienie - łomocący bas, buła na wycofanym wokalu i irytujące soprany. Tak więc jeśli ktoś zamierza je ocenić na podstawie pierwszego wrażenia, to niech da sobie spokój. Po paru godzinach brzęczenia w odtwarzaczu jest znacznie lepiej - bas się nieco zaokrągla, buła zanika, wokale idą nieco do przodu, soprany się stabilizują. Może w kolejnych godzinach będzie jeszcze postęp, ale na ten moment (po ok 5h grania) oceniam, że są dobre do popu i gatunków pokrewnych, za to kompletnie sobie nie radzą z szybkim technicznym graniem. Choćby taki DEgITx - Grim Reaper, który niedawno wpadł mi w ucho na Ostry KC06A brzmi świetnie - gary łomocą, gitarka rzęzi, z kolei na Creative wszystko się ze sobą zlewa i brzmi jakbym słuchał ze starego kaseciaka. Nieszczęsna seperacja. Wychodzi to też na wszelakich koncertówkach. Może i jestem rozpieszczony niektórymi słuchawkami ze średniej półki, ale jak słucham koncertu z żywą publiką, to chciałbym tą publikę usłyszeć. Tutaj niestety całe muzyczne tło zlewa się ze sobą, znika, nie słychać też żadnych dodatkowych "audiofilskich" smaczków jak pogłosy instrumentów, oddechy itp. Ot takie rozrywkowe doki do muzyki popularnej, które nie rozpadną się w rękach. Jeśli zaś chodzi o wygodę, to przy moich wąskich kanałach używam najmniejszych tipsów i nie mam żadnych bolesnych objawów jak choćby przy KZ ZST.

5 godzin to za mało, nie są wygrzane, im trzeba dać z 50 godzin pograć, dźwięk się ułoży...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ninio204 napisał:

Przepraszam ,że nie w temacie ale czy nie miałby ktoś ich na sprzedaż ? Chętnie bym kupił je po podobnej cenie promocyjnej jak w x-kom bo tam niestety już ona znikła.

 

 

poszło PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlight - ja pisałem o wycofanej średnicy, ale zaraz po wyjęciu z pudełka. Wtedy średnica była wręcz tragiczna, ale po kilku godzinach grania zaczęła się poprawiać. Na pewno jest ciekawiej niż na Soniaczach MH1C, które były moimi pierwszymi normalnymi dokami, bo tam to ewidentnie potrzebowałem synergii, żeby fajnie zagrało, chociaż miały swój klimat. Czy brzmienie vintage? Niekoniecznie. Miałem K240 (K140 i K141 nadal gdzieś leżą), bardzo cenię też posiadane HD540 i HD545 i jednak seperacja jest na zupełnie innym poziomie. Może z czasem się rozbujają, zobaczymy. Na pewno nie będę testował ich 50h na uszach, bo wtedy to nie jest wygrzanie, tylko przyzwyczajenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905sprawdź w czasie premiery 5 lat temu. Nie pisałem o obecnej cenie tylko w chwili debiutu na rynku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905 Nie grzałem ich jeszcze całymi dniami tylko łącznie pograły może z 10 godzin i tak z pamięci, bo MH1 dawno nie słuchałem, to Sony miały więcej mięsa, a Creative trochę mniejsza V-ka. Sony miało chyba też trochę wycofaną górkę, w Creative jest bardziej obecna, ale prosto z pudełka to aż uszy bolą. Co do wykonania to Soniacza rzeczywiście ciężko zniszczyć, a żeby wyrwać mu ten płaski kabel, to chyba trzeba dać dzieciom do zabawy, bo ja bym nie potrafił. Creative ma cienki kabelek, który się strasznie plącze i wydaje mi się, że wystarczy mocniej szarpnąć, żeby coś wyrwać. Jednak kopułki sprawiają wrażenie solidnych, a siateczka nie odpada od samego patrzenia jak to mają w zwyczaju niektóre tanie doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności