Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki komputerowe do 600-700 złotych.


Adrian97

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem, że było wiele podobnych tematów jednak chciałbym po prostu prosić o pomoc dotyczącą wymiarów pokoju i wyboru do niego najlepszej opcji. Pokój 3,6 m x 2,4 m. Wymiary biurka: długość - 70 cm, szerokość - 120 cm, wysokość - 76 cm.

Biurko znajduje się w rogu dłuższej ściany. Przybliżony wygląd biurka: https://9.allegroimg.com/s512/01a2b2/f9b168c84ce682e7ca5ff11c7e99

Wcześniej korzystałem z Microlabów Fc-330 i byłem z nich bardzo zadowolony (jak na tę cenę) jednak zepsuły się i stwierdziłem, że gdy uzbieram dany budżet to zakupię inny model (mniej awaryjny). Mam kilka typów:

Microlab Solo 6c - co do nich wydaje mi się na podstawie opinii, że potrzebują jednak większej odległości między sobą niż około metra.

Edifier 2600 - raz piszą, że nadają się na biurko - gdzie indziej jednak, że się nie nadają. Jak to jest? Plus góra wydaje mi się taka cukierkowa.

Mackie Cr5 BT - bardzo mało opinii, a brzmienie w miarę ciekawe.

JBL LSR305 - trochę ponad budżet, ale wydają mi się najbardziej równe - ładny bas, mało sztuczna góra i krótko mówiąc, że zjadają 3 poprzednie na śniadanie.

Głośniki będą podłączone do Focusrite Scarlett 2i2. Chcę po prostu żeby dobrze grały na biurku bez kombinacji (po prostu brak miejsca). Gatunkowo rozkłada się to tak: 50% rap, 30% r&b, 20% reszta. Zależy mi na porządnym basie. Wiadomo, że najłatwiej byłoby przetestować wszystkie 3 jednak nie ma takiej szansy. Który z danych zestawów najbardziej polecacie lub macie może jakieś alternatywy? TYLKO DO CODZIENNEGO SŁUCHANIA MUZYKI Z TIDALA HIFI , NIC WIĘCEJ.

Edytowane przez Adrian97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrewek napisał:

No JBLe z tych, zdecydowanie. Albo inne monitory, możesz poszukać używane. Te głośniki musiałbyś ustawić np na książkach, tak, żeby były na wysokości Twojego ucha mniej więcej, ale zagrałyby super :)

 

Czy jest jakaś może alternatywa do nich z basem z przodu, a nie z tyłu. Bo one 50 cm od ściany niby nie mają jak oddychać, a szkoda by mi było marnować potencjał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obok biurka nie ma miejsca wolnego, chociaż 30cm po obu stronach? Bo wtedy warto by zakupuć standy pod kolumny i dopiero zagrałoby jak należy.

Większa scena i rozmach.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się może je zrobić tylko jeżeli chodzi o JBL to one potrzebują niby właśnie tej przestrzeni z tyłu, a tej nie mogę zapewnić większej niż 50 cm. Ogarniałem również Presonusy i wiele innych jednak JBL to jest marzenie i tylko rozmyślam jak je jakoś ogarnąć do małego pokoiku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kolumna potrzebuje przestrzeni wokół siebie żeby zagrać na 100% swoich możliwości więc tym akurat się nie ma co przejmować bo warunku i tak nie spielnisz :D

Pozatym porządny bas z 5" to raczej trudne zadanie. O ile nie jest to jakiś głośnik subwooferowy to czarno to widzę, a nawet z 5" głośnikiem subwooferowym to będzie nadal kompromis.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Oskar2905 napisał:

Każda kolumna potrzebuje przestrzeni wokół siebie żeby zagrać na 100% swoich możliwości więc tym akurat się nie ma co przejmować bo warunku i tak nie spielnisz :D

Pozatym porządny bas z 5" to raczej trudne zadanie. O ile nie jest to jakiś głośnik subwooferowy to czarno to widzę, a nawet z 5" głośnikiem subwooferowym to będzie nadal kompromis.

 

Ale po zmianie na biurko o głębokości 90 cm, szerokości 160 cm i wysokości 77 cm wraz z małymi stojakami na głośniki powinno być już lepiej? Jedynie pozostaje problem z bocznymi ścianami - lewy głośnik 30 cm od ściany, a prawy już jakieś 80 od szafy na całą wysokość. Między prawym, a szafą jeszcze wieszak z ubraniami o długości 80 cm. Zawsze mógłbym podczas korzystania z głośników obrócić wieszak i wyrównać różnicę między lewym i prawym - wiadomo, że nie jest to ściana lub szafa jednak może pomóc? Niesamowicie jestem zaskoczony jakością JBLów i po prostu robię co mogę aby w przyszłości móc je użytkować. Skoro wspomniałeś jeszcze o basie - wydaje mi się, że i tak powinienem czuć mega przeskok z Microlabów Fc-330 na JBL. Tak samo chyba z Fc-330 na Solo 6c. Czy może się mylę?  :)

Edytowane przez Adrian97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ Edifier R1600TIII.

Mniejsze od 2600, grają dobrze, bas można podkręcić.

U mnie w salonie wyparły na razie Erisy E8, bo akustykę mam tak spapraną, że edki grają przyjemniej. LSR308 musiałbym trzymać na środku pokoju - one wymagają minimum 50-80cm od ściany, więc 305ki niewiele mniej.

https://kropka.audio/test/glosniki/recenzja-edifier-r1600tiii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZenekHajzer napisał:

Rozważ Edifier R1600TIII.

Mniejsze od 2600, grają dobrze, bas można podkręcić.

U mnie w salonie wyparły na razie Erisy E8, bo akustykę mam tak spapraną, że edki grają przyjemniej. LSR308 musiałbym trzymać na środku pokoju - one wymagają minimum 50-80cm od ściany, więc 305ki niewiele mniej.

https://kropka.audio/test/glosniki/recenzja-edifier-r1600tiii/

Zenek 4" na basie?! :( Dobry bas, rap i r&b, to nie tędy droga imo, JBL też nie bardzo, bas będzie twardy i dudniący ;). Presonus-y bym polecił, ale nie oszukujmy się,

bas i tak będzie się wzbudzał, jak monitor stanie w narożniku ;). Lepiej zamień miejscami biurko z wieszakiem na ubrania, żeby biurko stało po środku, a monitory

z dala od narożników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo myślałem nad rozmieszczeniem monitorów w pokoju i doszedłem do dwóch opcji:

- pierwszy obrazek przedstawia aktualny stan umeblowania w pokoju wraz z microlab fc-330 

- drugi to mój pomysł przemeblowania - usunięcie biurka, szafki i wieszaka i wstawienie po prostu dużej szafy. Między dwiema szafami miejsce na krzesło i przejście. Biurko, a właściwie stolik: https://allegro.pl/stolik-skladany-stol-wielofunkcyjny-pod-laptop-i7367004646.html. Przed biurkiem dwa monitory (zaznaczone kolorem żółtym) na statywach w odległości od siebie 1,2 m. Jeżeli będę chciał sobie posłuchać muzyki na lenia na kanapie to po prostu odwracam monitory, a stolik ustawiam przy łóżku. Na noc wszystko umieszczam między dwie szafy i wizualnie powiększam pokój. Ze wszystkich internetowych testów najbardziej basowe i do rapu/rnb najlepsze wydają mi się wymienione wcześniej JBL LSR305 - tym bardziej, że mają teraz miejsce na pokazanie pełni umiejętności. Co sądzicie? Będzie ogromna różnica względem fc-330? Może polecacie jakieś inne zestawy? Pokój 3,6 x 2,40

41771687_869990226538694_898520631635607552_n.jpg

41672001_2088534227832000_4453391945011560448_n.jpg

Edytowane przez Adrian97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adrian97 napisał:

Dużo myślałem nad rozmieszczeniem monitorów w pokoju i doszedłem do dwóch opcji:

- pierwszy obrazek przedstawia aktualny stan umeblowania w pokoju wraz z microlab fc-330 

- drugi to mój pomysł przemeblowania - usunięcie biurka, szafki i wieszaka i wstawienie po prostu dużej szafy. Między dwiema szafami miejsce na krzesło i przejście. Biurko, a właściwie stolik: https://allegro.pl/stolik-skladany-stol-wielofunkcyjny-pod-laptop-i7367004646.html. Przed biurkiem dwa monitory (zaznaczone kolorem żółtym) na statywach w odległości od siebie 1,2 m. Jeżeli będę chciał sobie posłuchać muzyki na lenia na kanapie to po prostu odwracam monitory, a stolik ustawiam przy łóżku. Na noc wszystko umieszczam między dwie szafy i wizualnie powiększam pokój. Ze wszystkich internetowych testów najbardziej basowe i do rapu/rnb najlepsze wydają mi się wymienione wcześniej JBL LSR305 - tym bardziej, że mają teraz miejsce na pokazanie pełni umiejętności. Co sądzicie? Będzie ogromna różnica względem fc-330? Może polecacie jakieś inne zestawy? Pokój 3,6 x 2,40

 

 

Jakiej wysokości są szafy? Opcja z chowaniem stolika i ustawieniem monitorów na środku, i "lataniem" z nimi, wydaje mi sie "mało" komfortowe na co dzień ?

Jak szafy są dosyć niskie, to postawiłbym na nich monitory, a biurko/stolik pomiędzy nimi.

 

Ps.

Serio, masz takie głębokie szafy w takim małym pokoiku? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Jakiej wysokości są szafy? Opcja z chowaniem stolika i ustawieniem monitorów na środku, i "lataniem" z nimi, wydaje mi sie "mało" komfortowe na co dzień ?

Jak szafy są dosyć niskie, to postawiłbym na nich monitory, a biurko/stolik pomiędzy nimi.

 

Ps.

Serio, masz takie głębokie szafy w takim małym pokoiku? ?

 

Wysokość szaf - 2 m. Ogólnie to pokój jest przed remontem i na pewno zostaje łóżko i jedna duża szafa - reszta jest kwestią umowną. Już totalnie nie mam pojęcia co robić - jedni mówią, że 2.1 są złymi głośnikami i 2.0 to te właściwie. Inni, że w 2.0 brakuje basu. Kolejni, że JBL 305 i Microlaby Solo 6c mają odpowiednio dużo basu. Chcę po prostu skoku jakości z moich Fc-330 na przynajmniej takim samym basie - nic więcej :) Tym bardziej, że pokój jest mały... Myślałem o Edifierach C3 - jakieś opinie?

Edytowane przez Adrian97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2m?! O fuck, no to umiejscowienie monitorów na szafach odpada ?. Generalnie chodzi o to, żeby zachować proporcje, czyli jeżeli jedna ściana

jest zagracona, to druga też powinna, inaczej dźwięk odbity będzie się różnił pomiędzy stronami i wprowadzał bałagan na scenie.

 

Należy też bezwzględnie unikać narożników, w których kumuluje się bas. Systemy 2.1 mają tę zaletę, że jeżeli monitorom obetniemy niskie pasmo,

to resztę przejmie subwoofer, a ten z kolei można umiejscowić w miejscu, w którym będzie brzmiał najlepiej/najczyściej.

 

Tyle, że nie zawsze się to sprawdza ?. W obecnej sytuacji, ustawiłbym biurko pod oknem, a monitory po bokach, ale nie 5", tylko 8", tylko budżet

byś musiał zwiększyć do przynajmniej 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, neonlight napisał:

2m?! O fuck, no to umiejscowienie monitorów na szafach odpada ?. Generalnie chodzi o to, żeby zachować proporcje, czyli jeżeli jedna ściana

jest zagracona, to druga też powinna, inaczej dźwięk odbity będzie się różnił pomiędzy stronami i wprowadzał bałagan na scenie.

 

Należy też bezwzględnie unikać narożników, w których kumuluje się bas. Systemy 2.1 mają tę zaletę, że jeżeli monitorom obetniemy niskie pasmo,

to resztę przejmie subwoofer, a ten z kolei można umiejscowić w miejscu, w którym będzie brzmiał najlepiej/najczyściej.

 

Tyle, że nie zawsze się to sprawdza ?. W obecnej sytuacji, ustawiłbym biurko pod oknem, a monitory po bokach, ale nie 5", tylko 8", tylko budżet

byś musiał zwiększyć do przynajmniej 1000zł.

 

 Otworzę nowy temat, bo tutaj zrobił się bałagan i trochę z toru wszystko powypadało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności